Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeBoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија

Go down 
+11
iva_macedonia
Ana-Marija
Rebellious angel
g.soleva
Bobi
Losteech
Beauty
Игор
dijanape
Chris
Burrows
15 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторПорака
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 I_icon_minitimeСаб Мар 20, 2010 10:08 pm

M@RKO напиша:
Абе Макс тв не прават ефтини реклами BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 327923 и не се рекламираат секој ден по 20 пати

Не се рекламираат по 20, него по 50 пати минимум. BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 569862
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 I_icon_minitimeСаб Мар 20, 2010 10:08 pm

Почнавме да 'ржиме BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 902877

Марко ај те молам ако знаеш од некаде донеси ми точна бројка од буџетот кој што го користат Макс ТВ за нивните реклами, знам дека ти тоа го можеш
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Гостин
Гостин
avatar



BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 I_icon_minitimeСаб Мар 20, 2010 10:10 pm

Burrows напиша:
M@RKO напиша:
Абе Макс тв не прават ефтини реклами BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 327923 и не се рекламираат секој ден по 20 пати

Не се рекламираат по 20, него по 50 пати минимум. BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 569862
Кога виде реклама на Макс тв 50 пати да е рекламирана
Мразам се што е од тој Оннет иако пред почетокот на Бумтв имав подрууго мислење дека ќе ми се свиѓа Бум тв ама за мене он е играчка у споредба со Макс тв
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 I_icon_minitimeСаб Мар 20, 2010 10:10 pm

M@RKO напиша:
Абе Макс тв не прават ефтини реклами BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 327923 и не се рекламираат секој ден по 20 пати

Зар не ти се смачи, цело време да ти бидат во уста и да ги фалиш, па и јас еве го имам година дена, и не напнувам толку со тоа, еднсотавно понекогаш ме нервира кога ќе ми закопа, единствена причина заради која го мразам, но и покрај се‘ никогаш не сум го отекувал од фалење. И не знам зошто толку го фалиш, кога на нивната фан група на Фејсбук секогаш имаш некои замерки или барања кои сакаш да ти ги исполнат, а никогаш не се исполните. Малце стави го прстот на главата и размисли BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 367412
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 I_icon_minitimeСаб Мар 20, 2010 10:12 pm

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 195609
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 I_icon_minitimeСаб Мар 20, 2010 10:12 pm

M@RKO напиша:
Burrows напиша:
M@RKO напиша:
Абе Макс тв не прават ефтини реклами BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 327923 и не се рекламираат секој ден по 20 пати

Не се рекламираат по 20, него по 50 пати минимум. BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 569862
Кога виде реклама на Макс тв 50 пати да е рекламирана
Мразам се што е од тој Оннет иако пред почетокот на Бумтв имав подрууго мислење дека ќе ми се свиѓа Бум тв ама за мене он е играчка у споредба со Макс тв

Па од гледање само МТВ и АБ Канал не можеш да видиш, таму не се рекламира никој. BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 569862

И како можеш да мразиш фирма? Нешто лошо ти направила? BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 959987 Оф Бог да чува и да брани. BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 569862
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 I_icon_minitimeСаб Мар 20, 2010 10:13 pm

M@RKO напиша:
Burrows напиша:
M@RKO напиша:
Абе Макс тв не прават ефтини реклами BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 327923 и не се рекламираат секој ден по 20 пати

Не се рекламираат по 20, него по 50 пати минимум. BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 569862
Кога виде реклама на Макс тв 50 пати да е рекламирана
Мразам се што е од тој Оннет иако пред почетокот на Бумтв имав подрууго мислење дека ќе ми се свиѓа Бум тв ама за мене он е играчка у споредба со Макс тв

Почнавме да збориме и на памет, во која смисла Бумот е играчка спрема Максот бе? Јас го имам едното, другар ми го има другото, НИТУ ЕДНАШ не сме ги спредиле затоа што ги имаат истите функции, го земав за да гледам одредени канали, тоа и добив, нема зашто да се замарам и да им правам маркетинг на фирмиве...
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 I_icon_minitimeСаб Мар 20, 2010 10:14 pm

M@RKO напиша:
BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 195609

Сега дури и ти се лоши од нашите коментари BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 406389
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 I_icon_minitimeСаб Мар 20, 2010 10:16 pm

Па оди поврати си Марче, не се напнувај до толку па и ти...
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Гостин
Гостин
avatar



BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 I_icon_minitimeСаб Мар 20, 2010 10:18 pm

Chris напиша:
Па оди поврати си Марче, не се напнувај до толку па и ти...
Како би повратил и тоа у монитор BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 24632
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 I_icon_minitimeСаб Мар 20, 2010 10:19 pm

Е ако де, твој си е тој
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 I_icon_minitimeСаб Мар 20, 2010 10:24 pm

M@RKO напиша:
Chris напиша:
Па оди поврати си Марче, не се напнувај до толку па и ти...
Како би повратил и тоа у монитор BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 24632

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 569862
Јас би предложил петиција за задолжително читање на минимум 10 големи книги во текот на една година, пошто вака не оди на арно...
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 I_icon_minitimeСаб Мар 20, 2010 10:28 pm

Те подржувам Burrows BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 425582
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 I_icon_minitimeНед Мар 21, 2010 4:37 pm

Burrows напиша:
M@RKO напиша:
Chris напиша:
Па оди поврати си Марче, не се напнувај до толку па и ти...
Како би повратил и тоа у монитор BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 24632

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 569862
Јас би предложил петиција за задолжително читање на минимум 10 големи книги во текот на една година, пошто вака не оди на арно...
ја би предложил Burrows да оади малку пошо мене главава ми пукна цел ден
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 I_icon_minitimeНед Мар 21, 2010 4:55 pm

M@RKO напиша:
Burrows напиша:
M@RKO напиша:
Chris напиша:
Па оди поврати си Марче, не се напнувај до толку па и ти...
Како би повратил и тоа у монитор BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 24632

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 569862
Јас би предложил петиција за задолжително читање на минимум 10 големи книги во текот на една година, пошто вака не оди на арно...
ја би предложил Burrows да оади малку пошо мене главава ми пукна цел ден

Уште една потврда зошто петицијата треба да успее. BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 569862
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 I_icon_minitimeНед Мар 21, 2010 5:04 pm

Burrows напиша:
M@RKO напиша:
Burrows напиша:
M@RKO напиша:
Chris напиша:
Па оди поврати си Марче, не се напнувај до толку па и ти...
Како би повратил и тоа у монитор BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 24632

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 569862
Јас би предложил петиција за задолжително читање на минимум 10 големи книги во текот на една година, пошто вака не оди на арно...
ја би предложил Burrows да оади малку пошо мене главава ми пукна цел ден

Уште една потврда зошто петицијата треба да успее. BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 569862
Епа нема да ви успее колку и да се мачите BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 959987
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 I_icon_minitimeНед Мар 21, 2010 5:07 pm

M@RKO напиша:
Епа нема да ви успее колку и да се мачите BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 959987

Епа затоа после ќе се среќаваме со секакви луѓе по светот. BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 650339
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 I_icon_minitimeНед Мар 21, 2010 5:23 pm

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 24632 BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 24632 BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 24632 BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 24632 Леле сешто ке прочиташ значи, СЕШТО!
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 I_icon_minitimeНед Мар 21, 2010 5:35 pm

Јас само кажувам факти. BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 319488

И да, МаксТВ рулз, БумТВ тамбс даун.* BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 155358





* BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 477131
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 I_icon_minitimeНед Мар 21, 2010 5:38 pm

гајле ми е више и за макс т в и за бум тв увек нешто коа ќе пишам на темава вие наогате начин да ме испизнервирате
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 I_icon_minitimeНед Мар 21, 2010 5:42 pm

Па сам си го правиш тоа, ги браниш како да си им фан, разбирам да бидеш фан на пејач, серија или глумец, ама на фирма? BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 650339 BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 836422
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 I_icon_minitimeНед Мар 21, 2010 5:50 pm

И тоа повеќе се грижиш дали менито на МаксТВ им е од лева или од десна страна, отколку какви канали ти даваат. BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 569862
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 I_icon_minitimeЧет Мар 25, 2010 7:53 pm

има нова реклама со Жаре за Бум тв ,демек сега на Жаре и се јавува баба Ратка и вика да објасни што е Бум тв ,друго вика можеш да го носиш кај сакаш ресиверот во викендица,на одмор

НА ОДМОР?? ако идам некаде во странство на одмор ќе фаќа ?? BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 650339

исто ќе има и презентации по градови
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 I_icon_minitimeЧет Мар 25, 2010 9:12 pm

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 299627 Дај не сфаќај до толку буквално.

BoomTV ги опфаќа само границите на Македонија, а со рекламата сакал да каже дека уредот е пренослив и можеш да го носиш каде било низ земјава наша ако патуваш.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 I_icon_minitimeПет Мар 26, 2010 12:07 am

Велија преку новинари ќе продава Бум-ТВ
BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 E3505015930A2149828D3C12C213501B
Новинарите на „А1-телевизија“ деновиве ќе се јават во улога на продавачи на пакети на Бум-телевизија, откако раководството на чело со сопственикот Велија Рамковски почнало акција за зголемувањето на продажбата на овој проект.

- Од нас се бара да дадеме број на лична карта за да склучиме двегодишен договор како нови претплатници на оваа телевизиска понуда. Рисиверот за прием на сигналот ќе го добиеме бесплатно, но во наредниве два месеца ќе плаќаме претплата од по 500 денари. Најавено ни е дека ќе добиеме и по два пакета, кои ќе треба да ги понудиме на наши пријатели или роднини за и тие да станат претплатници. Се зборува дека ако не ги продадеме, ќе ни одбиваат од платата - изјавија вчера вработените, кои сакаа да останат анонимни.

Сопственикот на „А1-телевизија“, Велија Рамковски, потврди дека на вработените им се нуди претплата на пакети на „Бум-телевизија“.

- Но, не е точно дека тоа е задолжително. Секој вработен доброволно ќе реши дали сака да склучи договор. Од договорот подоцна може и да се откаже, исто како што тоа важи и за граѓаните, кои се информирани преку рекламните огласи. Вработените може да им ги понудат пакетите и на други лица. Со акцијата ќе заработи и телевизијата и фирмата „Хедис“ - изјави Рамковски.

Ставањето на новинарите во улога на продавачи на комерцијални производи е спротивно на Кодексот на новинаритеза да се заштити слободата на информирањето.


Превземено од
www.dnevnik.com.mk
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 7 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија
Вратете се на почетокот 
Страна 7 of 9Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Оф Топик-
Отиди до: