Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeBoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија

Go down 
+11
iva_macedonia
Ana-Marija
Rebellious angel
g.soleva
Bobi
Losteech
Beauty
Игор
dijanape
Chris
Burrows
15 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторПорака
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 I_icon_minitimeСре Ное 11, 2009 9:32 pm

Понудата е сосема ОК, да не заборавиме дека се на почеток.
Не правете некакви фалш споредби на Boom и кабелските, тоа ќе биде смешно. BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 353532
На кабелските има доста канали со лоша слика, а тука, или има добра слика, или воопшто нема.
Да се навратам на понудата на канали. Можеби се уште не е којзнае што, но мене ми е сосема во ред. Ги нема А1 и А2, ама тие самите се криви за тоа, не One.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 I_icon_minitimeСре Ное 11, 2009 9:40 pm

Колку нови пакети се појавија низ Македонија.

Сепак некогаш нема да го сменам, најдобриот МАКС ТВ. И тоа ако на некој му кочи не е до телевизијата туку тоа ако рутерот т.е она главното што ги поврзува ти е до телефонот ќе ти кочи, а доколку ти е подалеку од телефонот се‘ ќе биде во ред.
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 I_icon_minitimeСре Ное 11, 2009 9:43 pm

Исто така гледам по one.mk има доста добри пакети со услуги, може да се прават разни комбинации.
http://www.one.mk/default.aspx?SectionID=919&pos=1
http://www.one.mk/default.aspx?SectionID=920&pos=2
Вратете се на почетокот Go down
Rebellious angel
Топ постер
Топ постер
Rebellious angel


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1799
Birthday : 1989-08-22
Age : 34
Registration date : 2008-09-23

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 I_icon_minitimeСре Ное 11, 2009 10:31 pm

M@RKO напиша:
http://boomtv.mk/
тапа програми а рекоа ќе имало некој програми што не сме ги гледале
Не се толку лоши програмиве. BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 871427
Леле, колку сакам да ги стават AXN и Syfy на Телекабел. BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 594532 BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 836475 BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 996773 Програмите се како создадени за мене. BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 136792
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/anapetrovik89
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 I_icon_minitimeСре Ное 11, 2009 10:43 pm

Rebellious angel напиша:
M@RKO напиша:
http://boomtv.mk/
тапа програми а рекоа ќе имало некој програми што не сме ги гледале
Не се толку лоши програмиве. BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 871427
Леле, колку сакам да ги стават AXN и Syfy на Телекабел. BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 594532 BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 836475 BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 996773 Програмите се како создадени за мене. BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 136792

Зошто не си ставиш Макс ТВ? Според мене тоа е најдобрата телевизија што ја имало во Македонија BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 722953
Вратете се на почетокот Go down
Rebellious angel
Топ постер
Топ постер
Rebellious angel


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1799
Birthday : 1989-08-22
Age : 34
Registration date : 2008-09-23

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 I_icon_minitimeСре Ное 11, 2009 11:13 pm

Нема Б92. BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 136792 Едно време им викав на моите да ставиме, ама не беа многу воодушевени од идејата, а сега веќе кога гледам редовно Б92, не би менувала. BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 996773 Syfy скоро ја ставија на кабловските (не знам дали на сите BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 409660 ) во Србија, па се надевам дека ќе дојде и кај нас (освен на BoomTV). BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 871427 На МaxTV ја нема, така? BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 77841 Ако ја стават, тогаш има големи шанси да ставам МaxTV, иако повеќе би сакала да имам сателитска. BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 996773
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/anapetrovik89
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 I_icon_minitimeСре Ное 11, 2009 11:38 pm

Да, ја нема. Од балканскиве слаби има, освен Фокс Лајф, Крајм и АXN кои ги обожавам т.е AXN е со мак превод, а другиве ги има на српски.

Сакам Пинк да ја стават (ааради сериите) и , Fox Srbija, RTL Hrvatska, ХРТ2/ОБН, и секако HBO!
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 I_icon_minitimeЧет Ное 12, 2009 2:22 pm

MaxTV се надобри ,изгледа дека ќе има и нови канали ќе има на MaxTV за нова година
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 I_icon_minitimeЧет Ное 12, 2009 2:34 pm

M@RKO напиша:
MaxTV се надобри ,изгледа дека ќе има и нови канали ќе има на MaxTV за нова година

Е ок де, и MaxTV кога почнаа ги немаа сите сегашни канали, тоа се зголемува со текот на времето.
Гледам на Кајгана некои што зеле BoomTV се фалат од кристалната слика, а од One им рекле дека ова се приоритетните канали, а наскоро ќе стават уште.

Инаку, не сум ја испробал MaxTV, ама се што доаѓа од Телеком ми иде на живци, кај ги пумпаат цените на било што, во секоја реклама мора да има минијатурни текстови со ѕвездички кај што цената излегува уште поголема.

Ми се допаѓа тоа што од One рекоа дека нема да се служат со маркетиншки трикови, кога видов дека цената на BoomTV месечно е 499 денари, мислев дека е без ДДВ, а тоа уствари била целосната сума. BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 24632
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 I_icon_minitimeЧет Ное 12, 2009 2:39 pm

Burrows напиша:
M@RKO напиша:
MaxTV се надобри ,изгледа дека ќе има и нови канали ќе има на MaxTV за нова година

Е ок де, и MaxTV кога почнаа ги немаа сите сегашни канали, тоа се зголемува со текот на времето.
да ама одма кога почнаа MaxTV ги имаше скоро пола македонски канали а на оваа дигиталнава ни пола 5-6 се ги нема а2, К 15 и др
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 I_icon_minitimeЧет Ное 12, 2009 2:46 pm

M@RKO напиша:
да ама одма кога почнаа MaxTV ги имаше скоро пола македонски канали а на оваа дигиталнава ни пола 5-6 се ги нема а2, К 15 и др

К-15 со ваква програма каде на секои 2 саати ги вртат истите спотови не ми ни треба (барем мене), а А1 и А2 ги нема поради нивен инает. Другите не знам кои се што ги нема, ама во главно ги има тие што даваат подобри содржини освен А1.

Инаку, на Сателитскиот форум доста ги фалат каналиве.
http://www.novisf.com/wbb3/digitalna-televizija/digitalne-platforme-i-kanali-iz-ex-yu-zemalja/digitalna-i-analogna-zemaljska-tv/78337-boom-tv-macedonia/
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 I_icon_minitimeЧет Ное 12, 2009 2:49 pm

Хаха каква пародија. Како и секогаш, се што Он.нет на чело со Словенците ветува - не исполнува. 40 канали, мислам ало? Без А1? АЛО? БЕЗ НАЈГЛЕДАНАТА МАКЕДОНСКА ТЕЛЕВИЗИЈА?!

А да не почнам пак да зборам за името. Толку глупав назив за пакет немам одамна слушнато. Boom TV = Boom проект
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 I_icon_minitimeЧет Ное 12, 2009 2:51 pm

Losteech напиша:
А да не почнам пак да зборам за името. Толку глупав назив за пакет немам одамна слушнато. Boom TV = Boom проект

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 24632 BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 24632 BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 24632 BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 24632 BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 24632
Е тоа веќе стварно претерале, и мене ми е смешен називот. BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 24632
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 I_icon_minitimeЧет Ное 12, 2009 2:58 pm

Многу аматерски звучи
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 I_icon_minitimeЧет Ное 12, 2009 5:42 pm

А зашто А1 не се согласи да биде дле од оваа дигитална телевизија? BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 24632
Без А1 навистина не вреди да се стави, не знам дали некој ќе стави ова, кабловскиве ја имаат истата понуда, дури и побогата. Од BOOM ме привлекува само AXN.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 I_icon_minitimeЧет Ное 12, 2009 7:03 pm

А што како да ке не може да се постави на телевизорот двоен приклучок каде што ке влезе дигиталната заедно со куќна антена
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 I_icon_minitimeПет Ное 13, 2009 1:41 am

На Кајгана еден член напиша дека според техничката поддршка на One А1 и А2 ќе ги имало или од утре или од понеделник!
Исто така неофицијално, би требало да ги пуштат HBO Adria и HBO Comedy.
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 I_icon_minitimeСре Дек 02, 2009 5:10 pm

Бидејќи BoomTV најмалку испадна дигитална телевизија за нашите канали, односно погрешно сум го протолкувал текстот во првиот пост, темава ја префрлам во Оф Топик.

П.С. Наместете ја темава да не биде важна тука.
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 I_icon_minitimeПет Дек 18, 2009 2:15 pm

Изгледа пуштиле македонски превод на National Geographic на BoomTV. BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 996773
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 I_icon_minitimeПет Дек 18, 2009 2:22 pm

Преводи(македонски и албански) ќе има и на Макс тв а и можеби на кабловска бидеќи тоа ќе биде по закон други преводи несмее ќе има казни
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 I_icon_minitimeПет Дек 18, 2009 2:30 pm

M@RKO напиша:
Преводи(македонски и албански) ќе има и на Макс тв а и можеби на кабловска бидеќи тоа ќе биде по закон други преводи несмее ќе има казни

Ова е тема зa BoomTV, а за MaxTV и нивните фамозни преводи ти пишав во другата тема за нив. BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 996773
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 I_icon_minitimeПет Дек 18, 2009 9:49 pm

Марко престани веќе еднаш да објавуваш стари информации, изгледа самиот си го замислуваш тоа па сеедно ти е дали информацијата ти е стара или нова, верувај во својот свет на имагинација дека ќе ти се исполнат желбите. Ова е од 2007. година, и престани да спамуваш глупости по форумот!


Толку од мене.
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 I_icon_minitimeПет Дек 18, 2009 11:22 pm

HBO и HBO Comedy на BoomTV со филмови преведени на македонски јазик!

Еве интересни и понови филмчиња во наредните денови.

http://boomtv.mk/hbo
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 I_icon_minitimeПет Дек 18, 2009 11:30 pm

Burrows напиша:
HBO и HBO Comedy на BoomTV со филмови преведени на македонски јазик!

Еве интересни и понови филмчиња во наредните денови.

http://boomtv.mk/hbo
ама после еден месец коај ќе лупнат цена на HBO за претплата BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 73826
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 I_icon_minitimeПет Дек 18, 2009 11:37 pm

Се надевам барем Макс ТВ ќе ни‘ овозможи барем еден месец бесплатно гледање после нека наплаќаат BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 24632
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија   BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија - Page 5 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
BoomTV - Дигитална телевизија во Македонија
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 9Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Оф Топик-
Отиди до: