Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeКаролина Гочева - Page 14 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Каролина Гочева

Go down 
+17
MK fan
Pitt
Bayron
Serena Van der Woodsen
Ana-Marija
Blair Waldroft
Losteech
LucasScott
iva_macedonia
angeli
Posh Girl
Chris
Bobi
dijanape
Burrows
solange
Beauty
21 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next
АвторПорака
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 14 I_icon_minitimeСаб Мај 29, 2010 5:44 pm

Ш О К А Н Т Н О
Дино, бившиот на Каролина во бегство поради шверц на брендирана облека


Најнови информации за Каролина:
Албумот кој долго време беше најавуван и очекуван е готов, само што неговото излегување ќе биде во септември, по одморите, по Светското првенство во фудбал и по турнејата на Каролина во Австралија.
Вратете се на почетокот Go down
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Каролина Гочева - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 14 I_icon_minitimeСаб Јун 05, 2010 4:53 pm

Каролина:
Не гледам фудбал често,но кога имам време знам да се занесам во некој натпревар,особено ако е од елитата,како ЛШ,Европско или Светско првенство.Омилена репрезентација ми е Италија.Очекувам Италијанците да ја одбранат титулата од претходното СП.Симпатичен тим имаат и Англичаните предводени од Капело.Жалам што на Светското првенсвто во Јужна Африка ќе го нема Жозе Мурињо-мојот омилен тренер :
):)
Жалам што ќе ја разочарам мојата омилена мак.пејачка,ама ова Првенство,Италија нема големи шанси за титулата.... Каролина Гочева - Page 14 353532
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Каролина Гочева - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 14 I_icon_minitimeСаб Јун 05, 2010 5:31 pm

Да. Денеска го прочитав ова во прилогот што одеше во Вест/Дневник за СП.

Италијаните мислам дека немаат шанса за победа, според мене Шпанија, Англија и Бразил се главни фаворити Каролина Гочева - Page 14 996773
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 14 I_icon_minitimeСаб Јун 05, 2010 10:44 pm

Каролина заминува во Австралија на турнеја, па затоа го откажа албумот за септември.
Албумот се смета за најквалитетен албум на Каролина досега и затоа толку долго се чека, го спремале 2-3 години.
Да знаете јас од кога го чекам Каролина Гочева - Page 14 165556
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Каролина Гочева - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 14 I_icon_minitimeСаб Јун 05, 2010 10:46 pm

Душиче ти, си се изначекала... Каролина Гочева - Page 14 928448


Инаку Каро никако да најде среќа во љубовта Каролина Гочева - Page 14 406389
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Каролина Гочева - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 14 I_icon_minitimeНед Јун 06, 2010 2:10 am

Bobi напиша:
Да. Денеска го прочитав ова во прилогот што одеше во Вест/Дневник за СП.

Италијаните мислам дека немаат шанса за победа, според мене Шпанија, Англија и Бразил се главни фаворити Каролина Гочева - Page 14 996773
Од таму го и јас извадив....Се согласувам за Бразил :):)Инаку ќе најде нова љубов Каролина... Каролина Гочева - Page 14 724729
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Каролина Гочева - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 14 I_icon_minitimeПон Јун 14, 2010 12:11 pm

Во најновиот јунски број на Unique, на насловна се наоѓа Каролина Каролина Гочева - Page 14 871427

Каролина Гочева - Page 14 29135_136603063016484_122232257786898_395848_6307675_n

Еве и неколку фотографии од фотосесијата

Каролина Гочева - Page 14 29165_136364843040306_122232257786898_394488_3627859_n

Каролина Гочева - Page 14 29165_136364829706974_122232257786898_394485_7438971_n

Каролина Гочева - Page 14 29165_136364833040307_122232257786898_394486_5900464_n

Каролина Гочева - Page 14 29165_136364823040308_122232257786898_394484_4965513_n

Исто така за ова списание, Каролина го даде најинтимното и искрено интервју досега.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Каролина Гочева - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 14 I_icon_minitimeВто Јун 15, 2010 8:16 pm

KAROLINA GOČEVA: Soliranje je OK

Sa Karolinom, jednom od najlepših pevačica u ovim krajevima, pričamo dan pred njen trideseti rođendan. Vremena za razgovor nam ipak nije manjkalo, jer Karolina nema običaj da organizuje spektakularna rođendanska slavlja. Voli da sa najbližim prijateljima ode na ručak ili večeru i - to je sve.

Каролина Гочева - Page 14 Karolina1

Nemam običaj sebi da kupujem poklon za rođendan, ali pošto mi je ovo trideseti, moram nečim da se počastim. Verovatno ću kupiti nove starke. U poslednje vreme sam stalno u tim patikama, a nedavno sam primetila jedne fine, tamnozelene. E, njih ću da kupim :) Inače, sa ove rođendanske perspektive, čini mi se da je vreme od dvadesete do tridesete bukvalno proletelo. Ovih dana sa drugaricama pravim retrospektivu. Stvarno se puno toga desilo za tih deset godina. Ponekad u šali kažemo: „E, da se možemo vratiti pet godina unazad, ali da imamo ovu pamet". Ponosna sam što sam sve postigla sopstvenim trudom. Naravno, bilo je i stvari koje su me bolele, ali i one su, verovatno, morale da se dese. U svakom slučaju, doprinele su tome da danas ovako razmišljam ili reagujem. Srećna sam i zbog toga što ovog trenutka dobro znam šta od sebe očekujem i s kakvim čovekom bih volela da provedem život", objašnjava Karolina na početku našeg razgovora.

Da li si napravila „foto robot"?
Ne, a neće biti strašno ni ako ga ne pronađem. Zaista ne bi bio problem ni da budem sama.

Stvarno?!
Poslednju deceniju sam provela u dugim vezama, što je s jedne strane dobro, a sa druge loše. Daleko od toga da sam traćila vreme, ali kad sve saberem, devet godina sam bila u ozbiljnim vezama. Sada tačno znam šta u vezi hoću, a šta neću. Mislim da je najbitnije da partner ne pokušava da me promeni. Podrazumeva se da ni ja neću nastojati da njega učinim drugačijim nego što jeste. Na svojoj koži sam osetila da je to nemoguće. Čak i ako neko dobro glumi da se promenio, to je kratkotrajno, a posle nekog vremena sve se vrati na staro. Kad se ulazi u vezu, partnera treba prihvatiti sa svim manama i vrlinama.

Koje vrline priželjkuješ, a koje bi mane mogla da tolerišeš?
Beskrajno sam iskrena, otvorena, verna kao pas, a sve to očekujem i od njega. Nemam nikakve posebne zahteve kad je reč o izgledu i sasvim mi je svejedno da li je bogat ili ne. Važno mi je da nije glup, da mogu s njim da pričam o raznim temama, da sluša dobru muziku...

Da li „dobra muzika" znači „nipošto narodnjaci"?
Ne, nisam isključiva. Možemo da idemo i na žurke gde se ta muzika sluša, ali bilo bi mi neshvatiljivo da ne zna Depeš Mod, Šade, Led Cepelin...

Pomenula si da su ti važni iskrenost i vernost. Koliko su takve osobine danas uopšte primetne kod ljudi?
I kod muškaraca i kod žena su do te mere retke, da mi to deluje deprimirajuće. Danas je skoro opasno biti iskren, normalan, pokazati svoja osećanja... To se, maltene, graniči sa ludošću, a zapravo je ludo vreme. Kad pogledam devojke koje imaju između osamnaest i dvadeset tri godine, uopšte ne zameram muškarcima što su takvi kakvi su. Pripadam generaciji čije su vrednosti bitno drugačije. Kad sam imala dvadeset godina, jedna moja drugarica je bila u vezi sa muškarcem koji je bio duplo stariji od nje i oženjen. Nama je to bilo neverovatno, a današnje devojke u tome ne bi videle nikakav problem. Toliko mi je teško da sve to shvatim, da se pitam kako bih odgajala kćerku da je imam.

Da li si nekad pomislila „takvima je lakše nego meni"?
Sigurno je da sa trideset godina ne mogu da postanem ni promiskuitetna, ni sponzoruša. Nikada nisam pomislila da treba da se menjam, jer mi je lepo u sopstvenoj koži. Hvala Bogu što ni od koga ne zavisim i što moja profesija nikad nije bila „nečija devojka".

Misliš li da posle ljubavi nema prostora za bilo kakav prijateljski odnos?
Duge veze se ne prekidaju bez ozbiljnih razloga. Zato smatram da posle ljubavi nema prijateljstva.

A da li ti je prihvatljiva varijanta - prijateljstvo pa ljubav?
Kad pomislim na nekoliko parova iz moje okoline, zaključujem da to može da bude odlična varijanta. U tom slučaju on i ona ne moraju da se upoznaju, svi prijatelji su zajednički, znate čak i sve bivše mladiće i devojke...

Da li lako pronalaziš iskrene prijatelje?
Sa istim drugaricama se družim desetak godina. Svoju najbolju drugaricu znam ne od malih nogu, već od pelena, jer su naše mame prijateljice. Sva moja prijateljstva su dugoročna, izgrađena na poverenju i mnogim zajedničkim iskustvima. Zahvaljujući toj spoznaji, s njima mogu da budem potpuno opuštena. Niko od njih nije sa estrade, niti s njima pričam o svom poslu.

Očito je postojanost jedna od tvojih glavnih osobina. Ne voliš da menjaš ustaljene navike?
Ne volim nova mesta, bilo da je reč o kafićima ili restoranima. Uvek u određenom restoranu jedem isto jelo i, kad god je moguće, sedim na istom mestu. Kad idem kod prijatelja u goste, gde sednem prvi put, tu sedim svaki sledeći.

Da li još uvek čuvaš avionske karte sa važnih putovanja, razglednice, planove gradova koje si posetila?
To sam dugo radila, ali vremenom sam odustala. Doduše, bilo bi pametno da čuvam avionske karte, zbog bonusa, jer veoma mnogo putujem. U poslednje vreme su sva moja putovanja bila radna, na relacijama Sarajevo, Beograd, Sofija. Pre dve nedelje sam u Sarajevu, u studiju Mahira Sarihodžića, producenta Dina Merlina, završila snimanje novog albuma, koji treba da izađe kad i ovaj intervju.

Verujem da si se u Sarajevu, bez obzira na posao, lepo provodila.
Naprotiv, svakodnevno sam bila u studiju, a provoda sam se klonila, jer ne utiče dobro na moj glas. Međutim, kad sam pretprošli put bila u Sarajevu, bilo je odlično, jer su ljudi veoma opušteni, dobro raspoloženi i orni za prepričavanje viceva.

Da li si se ikada zaljubila na putovanju?
Nikada! Praktična sam, pa odmah pođem od toga da to ne bi imalo perspektivu. Nisam pristalica ljubavi na daljinu. Kad imam momka, volim da s njim provodim puno vremena. Potrebno mi je da svakoga dana bude kraj mene. Ne razumem varijantu „ja ću da izlazim sa drugaricama, a ti sa drugovima". Kad god izađem sa drugaricama, dosađuju mi neki bezvezni likovi, a to nije dobro za vezu. Najlepše se osećam kad svuda idemo zajedno.

A kako otkačiš te bezvezne likove koji ti se nabacuju?
Nastojim da to uradim što lepše, ali ako treba, mogu da budem vrlo gruba, naravno verbalno. Nažalost, postoje ljudi s kojima se ne može voditi kulturna komunikacija.

Tekst: Brankica Treskavica Foto: Arhiva Helloa i Sveta


Последната промена е направена од Kate на Пон Јун 28, 2010 7:40 pm. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Каролина Гочева - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 14 I_icon_minitimeПон Јун 28, 2010 7:38 pm

Бракот никогаш не ми бил императив

Таа е харизматична, атрактивна, интелигентна ... 5 - минутен разговор со неа и бидете сигурни дека ве освоила засекогаш. Строго професионална, но сепак емотивна личност; Каролина е вистинска балканска дива. Стоиме на ветеното и ви откриваме дел од интервјуто. Бидејќи ќе ви направиме проблем со тоа што несомнено ќе ве заинтересираме, ве советуваме да го купите најновиот број на Unique. Внатре ве очекуваат повеќе од 30 прашања каде пејачката отворено зборува за бракот, семејството, врските, љубовта...

Каролина Гочева - Page 14 10e2611

Дали сонуваш за голема свадба со многу гости или помала со поблиските?

Воопшто не сонувам за голема свадба, ниту за венчаници. Никогаш не сум била девојка која мечтае за тоа како ќе се омажи и како ќе изгледа сето тоа. Не ги осудувам тие што си ги смислиле свадбите од 10-годишна возраст, туку едноставно не сум таков тип. Да се прашувам јас, би го избегнала чинот на свадбата и сите тие традиции затоа што некој ти станува сопруг тогаш ќе го ставиш потписот во матично...

Каролина Гочева - Page 14 1_slika

Дали врските ги завршуваш пријателски?

Не сметам дека има место за пријателство после сериозна врска, бидејќи за да се раскине сериозна врска треба да има длабока причина. Далеку од тоа дека им посакувам лошо, но не е потребно да се слушаме или да се гледаме. Истото го очекувам и од другата страна, односно од мојот партнер и односот со неговите поранешни девојки. Ако некогаш му притребам баш јас, нормално би му помогнала, но дружењето е непотребно.

Каролина Гочева - Page 14 2_slika

Каков тип на музика слушаш приватно?

Пред неколку дена се подновив со нови цедеа, моментално го слушам Daniel Merriweather, австралиски пејач; Cheryl Cole исто така многу ми се допаѓа, а го купив и албумот на David Guetta. Тое е тоа што го слушам во последно време.

Каролина Гочева - Page 14 3_slika

Мојата најголема маана е...

тоа што секогаш се си земам при срце.

Каролина Гочева - Page 14 4_slika

Никогаш не би облекла...

анимал принт.

Каролина Гочева - Page 14 5_slika

Бев заљубена:

повеќе пати.

Каролина Гочева - Page 14 6_slika

Никогаш не би била во врска:

без обврска.

Каролина Гочева - Page 14 7_slika

Песната што секогаш ме расположува е...

When love takes over.

Каролина Гочева - Page 14 8_slika

Во лето најмногу сакам да...

се дружам и забавувам.

Каролина Гочева - Page 14 9_slika
Вратете се на почетокот Go down
MK fan
Член
Член
MK fan


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 429
Birthday : 1993-05-01
Age : 30
Location : Велес
Registration date : 2010-01-13

Каролина Гочева - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 14 I_icon_minitimeСаб Jул 03, 2010 4:13 pm

КАРЛОНА ГОЧЕВА
Сакам активен одмор навечер, а пасивен преку ден.


Новиот албум ќе излезе на есен. Ќе откријам дека е снимен во
студиото „Long play" во Сараево и содржи 10 песни


Речиси
две децении е присутна на естрадната сцена. Десет години за нејзината
професионална кариера е задолжена „Авалон" продукција. Од богатото
музичко досие на Каролина Гочева ќе ги издвоиме двата настапа како
претставник на Македонија на изборот за Песна на Евровизија во Талин,
Естонија и Хелсинки, Финска со песните: „Од нас зависи", односно „Мојот
свет". Досега има издадено шест албума: „Мамо пушти ме", „Јас имам
песна", „Зошто сонот има крај", „Знаеш колку вредам", „Вo заборав" и
„Македонско девојче". Пред промоцијата на новиот албум и пред летните
одмори актуелна е со баладата „За година две".



Каролина Гочева - Page 14 Karolina3


Се сретнавме за да испиеме ладно нес кафе и за да
одговори на прашањата кои ИДИВИДИ и ги постави.


Пред
неколку дена се вративте од турнеја во Австралија. Какви впечатоци
носите од третото Ваше гостување таму?

Да, добро сте
информирани. Носам одлични впечатоци од третото гостување таму. Ми се
допаѓа Австралија и најголем впечаток ми остави Сиднеј. Тој е еден од
најубавите градови што воопшто сум ги посетила.

На чија
покана беше реализираше гостувањето?

Како и претходните
две и ова гостување се реализираше по иницијатива на македонската
заедница во Австралија. Ги посетив нашите сонародници со кои се дружевме
и секако им пеев и ги забавував.

Каде се одржуваа
настапите и концертите?

Настапите најчесто се одржуваат
во сали каде се прават речиси сите македонски забави. Секако дека се
одржуваат и концерти. За мене ќе остане запаметен гламурозниот концерт
кој го одржав на брод на пристаништето „Darling Harbour" во Сиднеј. Тоа
се случи на претходното гостување во 2008 година.


Каролина Гочева - Page 14 Karolina21


Во мај бевте во Софија каде настапивте на првите Балкански
музички награди. Како поминавте и колку сте задоволни од пласманот во
категоријата Песна на годината во која ја преставувавте Македонија со
песната „Крај"?


Во Софија поминав одлично. За тоа
придонесоа атмосферата и реакциите од публиката. Тоа го потврдија и
гласовите од сите земји. Пласманот не ми беше многу важен. За мене беше
поважно самото учество и привилегијата да бидам дел од најголемите
ѕвезди во регионов. Секоја чест на телевизија „Балканика" која навистина
успеа да организира шоу како никој досега на Балканот. Се беше на многу
високо ниво и сите се чувствувавме како вистински ѕвезди.

Што
Ви носат летните месеци во однос на настапите?

Стандардно
и ова лето за мене ќе биде исполнето со настапи. Дел од нив ќе ги
реализирам во повеќе градови низ Македонија, а дел од настапите се
планирани за надвор од државава.

Дали тоа значи дека нема
да имате време за одмор?


Не, никако. Секако дека ќе се
одморам. Се уште не знам кога и каде. Она што е важно е дека знам со
кого ќе одам на одмор, хаха.


Каролина Гочева - Page 14 Karolina31




Дали преферирате активен или пасивен одмор?

Кога
сум на одмор најмногу сакам да лежам на плажа и да уживам. Навечер
сакам да посетувам динамични места каде има добар ноќен живот. Тоа значи
пасивен одмор преку ден, а активен одмор навечер, хаха.

Дали
сакате и зимски одмор?


Задолжително. Јас сум
Битолчанка, родена под Пелистер, љубител на чист воздух. Сакам и зимски
одмор. Тогаш сум максимално активна, зашто скијањето ми е омилен спорт.
Секоја година одвојувам десетина дена за некоја убава зимска
дестинација.

Дали во Македонија наоѓате место за одмор?

Како
што споменав, не ми е важно каде сум, туку поважно ми е друштвото.
Голем дел од одморот во лето го минувам во Македонија. Најчесто сум во
Охрид и во мојот роден град Битола каде одлично поминувам, зашто се
дружам со луѓето кои ги сакам.

На есен Ве очекува
промоција на новиот студиски албум. Откријте ни кој музички стил ќе го
карактеризира и колку песни ќе содржи?


Само за
читателите на ИДИВИДИ ќе откријам дека стилски се работи за поп албум.
Снимен е во студиото „Long play" во Сараево и содржи 10 песни. Мислам
дека овие детали се доволни..За останатите ќе треба сите да бидат уште
малку трпеливи до излегувањето на албумот.


Каролина Гочева - Page 14 Karolina4

Наш впечаток кој сигурни сме дека и другите го делат е дека
одлично физички изгледате. Како го постигнувате тоа?


Околу
изгледот не се трудам особено, иако можеби не изгледа така. Порано
обрнував поголемо внимание на изгледот и настојував да се хранам здраво.

Во
последно време многумина ми замеруваат дека сум премногу слаба, а јас
ја имам истата тежина веќе осум години. Добро, таа варира до три
килограми, хаха. Едноставно, се помирив со фактот дека на луѓето никогаш
не си им доволно добар, освен кога имаат причина да те жалат.

http://www.idividi.com.mk/zabava/Showbiz/611663/index.html
Вратете се на почетокот Go down
igorao85
Успешен Член
Успешен Член
igorao85


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 616
Birthday : 1985-05-14
Age : 38
Registration date : 2010-02-28

Каролина Гочева - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 14 I_icon_minitimeСаб Jул 03, 2010 11:02 pm

На луѓето никогаш
не си им доволно добар, освен кога имаат причина
да те жалат- колку добро кажано од Каролина и колку е само точно.
Вратете се на почетокот Go down
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Каролина Гочева - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 14 I_icon_minitimeПон Jул 05, 2010 9:58 pm

Ова е многу стара вест.....Но,сега гледајки низ компјутерот од она што го имам за Карлина сакав да ја споделам,особено што моментално фудбалот е актуелен...Ќе ја биде aнглиска снашка..хах :
Каролина ја победи Англија
Каролина Гочева - Page 14 2rn97ra
Поп- пејачката Каролина Гочева ги воодушеви англиските фудбалери. Кога Каролина, која ја пееше македонската химна пред почетокот на натпреварот Македонија- Англија, се појавила на стадион во неа се загледал целиот англиски тим. Убавото македонско девојче особено му оставило впечаток на sвездата на Челзи, Френк Лампард, кој по завршување на натпреварот побарал да се сретне со неа и да и подари дрес со посвета.
Средбата ја средил еден од менаџерите на репрезентацијата, кој во име на Лампард и пришол на Каролина и ја замолил да дојде во подтрибинскиот простор. Каролина во придружба со еден од нејзините менаџери заминала кај Лампард, кој со задоволство се потпишал на дресот и и рекол дека му е мило што се запознале. А паднало и сликање за спомен.
Дознаваме дека брзо по средбата со Лампард на Каролина и пришол некој друг англичанец, кој во име на фудбалката sвезда, без да каже кој од фудбалерите, и го побарал мобилниот. Каролина ова не го сватила сериозно, па место нејзиниот го дала мобилниот на еден од нејзините менаџери, кој,пак, завчера добил десетина смс пораки на англиски и мислел дека некој се шегува со него.
Каролина, како вообичаено не сакаше да коментира за лудувањето на англиските фудбалери. Само рече дека дресот ќе краси еден од sидовите во канцеларијата на "Авалон" продукција, каде стојат уште неколку лични работи на светски sвезди на кои тие им правеле концерти.
Обожавателот на Каролина, Френк Лампард моментно е еден од најдобрите и најплатените англиски фудбалери. Игра за Челзи, кои последниве две години се англиски шампиони, а неговата вредност се проценува на 38,5 милиони фунти. Минатата година го освои второто место во изборото на ФИФА за најдобар фудбалер на светот, веднаш зад Роналдињо. Свршен е за шпанската убавица Елен Ривас.

п.с-Добар пар се :)хх :)
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 14 I_icon_minitimeСре Jул 07, 2010 12:32 pm


НАЈНОВИ ВЕСТИ
албумот излегува во октомври. Каролина на прослава на Вест со дечкото, а потоа на луда забава со неговите родители. На пазар купува се што ќе и фати око.
Каролина Гочева - Page 14 9E5CFBB692E5B84B85E6B81FDFA9F82D
ПОП ЅВЕЗДАТА НА ВЕЧЕРА СО РОДИТЕЛИТЕ НА НОВИОТ ДЕЧКО
Свекорот ја бендиса Каролина
Родителите на Јован го бендисале шармот и непосредноста на Каролина, па вечерата се претворила во забава до рано наутро со кафеанска музика, па дури и мешање на маса

Каролина Гочева - Page 14 D5BAAF3D8F624F4EA6DDC69B3740D3CE

Родителите на Јован Пановски, новиот дечко на Каролина Гочева се воодушевни од изборот на нивниот син. Од блиски на поп ѕвездата и на младиот бизнисмен дознаваме дека Каролина била на заедничка вечера со родителите на Јован во еден од познатите скопски ресторани. Семејството Пановски го бендисале шармот и непосредноста на Каролина, па вечерата се претворила во забава до рано наутро со кафеанска музика, па дури и мешање на маса.
Средбата се случила по концертот на Боб Дилан во Скопје, откако таткото на Јован изразил желба лично да ја запознае Каролина и ги поканил на вечера.
Од тогаш низ скопската чаршија почнаа муабетите дека поп ѕвездата добила благослов од семејството, и се свршила со синот на Златко Пановски, сопственик на веледрогерија. Каролина само ги демантираше гласините, и рече дека и е рано да мажи, но одби да дава изјави за нејзината врска. Во телефонскиот разговор ни рече дека не е нејзин стил да зборува во јавноста за приватниот живот. Кусо ни раскажа дека со Јован се заедно три месеци, дека им е многу убаво, и постојано се заедно. Каролина и Јован ќе одат заедно на одмор, на некоја далечна егзотична дестинација, подалеку од очите на македонската јавност. Поп ѕвездата вели дека ќе биде работно ангажирана цело лето, па затоа и е жал што одморот ќе биде кус.
Каролина и Јован заедно се појавија на гала забавата за десетиот роденден на "Вест" минатата среда во хотелот "Александар палас" во Скопје.
Каролина претходно беше во врска со бизнисменот Дино Балиќ, а Јован со водителката Ивана Хаџиевска.

***

Поп-пејачката Каролина зборува за својата страст кон храната, за уживањето во салати и дека не може без сладолед.

ИСХРАНАТА ВО ЛЕТО... Не се разликува многу од она што го консумирам во зима. Оние работи што ги сакам ги јадам без разлика на временските услови.

ДЕНОТ ЗАДОЛЖИТЕЛНО ГО ПОЧНУВАМ... Со кафе, сок од портокал и овошје.

ВО ИЗБОРОТ НА ЗДРАВА ХРАНА... Внимавам колку што можам. Генерално, сметам дека се хранам здраво, ама не можам без некои нездрави работи како што се чипсот и бејкролсот, ха, ха, ха!

НА ЗЕЛЕНИТЕ ПАЗАРИ... Мислам дека имаме одлична понуда. Многу сакам да одам на пазар, тоа неверојатно ме релаксира, а купувам се' што ќе ми фати око или поточно, купувам колку што можам да понесам со себе...

ВО ЛЕТО... Не одбегнувам ништо од храна, освен што не поднесувам мрсна храна кога е многу топло.

КОГА СТАНУВА ЗБОР ЗА САЛАТИ... Ги обожавам и јадам секојдневно. Зелена салата ми е вечен фаворит, а сакам да ја помешам со рукола, спанаќ и најчесто ја зачинувам со лимон и маслиново масло.

ОМИЛЕНА КУЈНА... Сакам лута и зачинета храна, па затоа уживам во мексиканска и во арапска кујна, а, исто така, ги обожавам и специјалитетите што ги нуди италијанската кујна.

ОД ТЕЧНОСТИ... Пијам многу вода и сок од портокал. Најчесто наздравувам со бело вино или пиво, а летни или какви било други коктели не сакам и не пијам затоа што не ми се допаѓаат.

ЦЕДЕНИ СОКОВИ ИЛИ ПАКУВАНИ ВАРИЈАНТИ... Цедени сокови.

ОД СЕЗОНСКО ОВОШЈЕ И ЗЕЛЕНЧУК... Сакам јагоди, праски и лубеница, а од зеленчук: домати, зелена салата и брокула.

МЕЃУ ОВОШНА САЛАТА И КУП СЛАДОЛЕД... Сладоледот ми е најомиленото слатко задоволство што го консумирам и лето и зима, а овошна салата сакам, ама исклучиво од природно овошје.

КОГА СУМ ВО КУЈНА... Најчесто подготвувам тестенини со различни сосови, но знам и да направам некои македонски специјалитети кои, признавам, поретко ги приготвувам затоа што не ми е многу практично, бидејќи живеам сама.

ИДЕЈА ЗА БРЗ ЛЕТЕН РУЧЕК... Тестенини со некој лесен сос базиран на домати или тестенини со песто, кои се мој фаворит во последно време.



*** Интервју од ИДИВИДИ
Сакам активен одмор навечер, а пасивен преку ден.
Новиот албум ќе излезе на есен. Ќе откријам дека е снимен во
студиото „Long play" во Сараево и содржи 10 песни


Речиси
две децении е присутна на естрадната сцена. Десет години за нејзината професионална кариера е задолжена „Авалон" продукција. Од богатото музичко досие на Каролина Гочева ќе ги издвоиме двата настапа како
претставник на Македонија на изборот за Песна на Евровизија во Талин, Естонија и Хелсинки, Финска со песните: „Од нас зависи", односно „Мојот
свет". Досега има издадено шест албума: „Мамо пушти ме", „Јас имам
песна", „Зошто сонот има крај", „Знаеш колку вредам", „Вo заборав" и
„Македонско девојче". Пред промоцијата на новиот албум и пред летните
одмори актуелна е со баладата „За година две".



Се сретнавме за да испиеме ладно нес кафе и за да
одговори на прашањата кои ИДИВИДИ и ги постави.


Преднеколку дена се вративте од турнеја во Австралија. Какви впечатоци носите од третото Ваше гостување таму?
Да, добро сте
информирани. Носам одлични впечатоци од третото гостување таму. Ми се
допаѓа Австралија и најголем впечаток ми остави Сиднеј. Тој е еден од
најубавите градови што воопшто сум ги посетила.

На чија
покана беше реализираше гостувањето?
Како и претходните
две и ова гостување се реализираше по иницијатива на македонската
заедница во Австралија. Ги посетив нашите сонародници со кои се дружевме
и секако им пеев и ги забавував.

Каде се одржуваа
настапите и концертите?
Настапите најчесто се одржуваат
во сали каде се прават речиси сите македонски забави. Секако дека се
одржуваат и концерти. За мене ќе остане запаметен гламурозниот концерт
кој го одржав на брод на пристаништето „Darling Harbour" во Сиднеј. Тоа
се случи на претходното гостување во 2008 година.

Во мај бевте во Софија каде настапивте на првите Балкански
музички награди. Како поминавте и колку сте задоволни од пласманот во категоријата Песна на годината во која ја преставувавте Македонија со песната „Крај"?

Во Софија поминав одлично. За тоа придонесоа атмосферата и реакциите од публиката. Тоа го потврдија и гласовите од сите земји. Пласманот не ми беше многу важен. За мене беше поважно самото учество и привилегијата да бидам дел од најголемите ѕвезди во регионов. Секоја чест на телевизија „Балканика" која навистина успеа да организира шоу како никој досега на Балканот. Се беше на многу високо ниво и сите се чувствувавме како вистински ѕвезди.

Што Ви носат летните месеци во однос на настапите?
Стандардно и ова лето за мене ќе биде исполнето со настапи. Дел од нив ќе ги реализирам во повеќе градови низ Македонија, а дел од настапите се планирани за надвор од државава.

Дали тоа значи дека нема
да имате време за одмор?

Не, никако. Секако дека ќе се одморам. Се уште не знам кога и каде. Она што е важно е дека знам со кого ќе одам на одмор, хаха.

Дали преферирате активен или пасивен одмор?
Кога сум на одмор најмногу сакам да лежам на плажа и да уживам. Навечер
сакам да посетувам динамични места каде има добар ноќен живот. Тоа значи
пасивен одмор преку ден, а активен одмор навечер, хаха.

Дали
сакате и зимски одмор?

Задолжително. Јас сум Битолчанка, родена под Пелистер, љубител на чист воздух. Сакам и зимски одмор. Тогаш сум максимално активна, зашто скијањето ми е омилен спорт. Секоја година одвојувам десетина дена за некоја убава зимска
дестинација.

Дали во Македонија наоѓате место за одмор?
Како што споменав, не ми е важно каде сум, туку поважно ми е друштвото.
Голем дел од одморот во лето го минувам во Македонија. Најчесто сум во
Охрид и во мојот роден град Битола каде одлично поминувам, зашто се
дружам со луѓето кои ги сакам.

На есен Ве очекува
промоција на новиот студиски албум. Откријте ни кој музички стил ќе го
карактеризира и колку песни ќе содржи?

Само за читателите на ИДИВИДИ ќе откријам дека стилски се работи за поп албум. Снимен е во студиото „Long play" во Сараево и содржи 10 песни. Мислам дека овие детали се доволни..За останатите ќе треба сите да бидат уште малку трпеливи до излегувањето на албумот.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 14 I_icon_minitimeВто Aвг 10, 2010 7:51 pm

НАЈНОВИ ВЕСТИ
- Kаролина на плажа во Охрид со Дадар. Дали македонското девојче ќе се мажи? Успешни настапи во Охрид i Преспа, настап на Медијана фестивалот во Ниш пред излегувањето на долгоочекуваниот поп албум-


ФЕЈСБУК ЗЕЗАНЦИЈА ИЛИ ...
Каролина ќе се мажи?!


Каролина Гочева е свршена со Јован Пановски, алијас Хенк Муди, така барем стои на нејзиниот профил на Фејсбук. Атрактивната битолчанка веќе неколку месеци е во врска со Јован, а наводно веќе се запознала и со неговото семејство. Каролина вели дека промената на статусот засега е само на социјалната мрежа Фејсбук и дека се уште нема веренички прстен на раката. "Тоа е мала зезанција, сигурно не би криела доколку ми се случи нешто толку убаво", вели Каролина.
Пејачката вели дека летово нема да замине некаде далеку на одмор, освен некој викенд во Охрид или Грција, затоа што има обврски со новиот албум што треба да се појави во септември. На одмор на некоја егзотична дестинација ќе замине дури во октомври или ноември. Материјалот е снимен е во студиото Лонг плеј" во Сараево и содржи 10 песни. Ова ќе биде шести албум на Каролина, односно петти поп албум, ако се изземе етно-изданието "Македонско девојче". Поради новиот албум Каролина неколку месеци беше на релација Скопје - Сараево, бидејќи таму се снимаа речиси сите песни. Албумот го продуцира Махир Сарихоџиќ, познат продуцент од Сараево, кој работел на албумот и на босанската ѕвезда Дино Мерлин, како и на песната "Успомене на тебе" (српска верзија на "За година две").
Каролина Гочева на 7 август ќе настапи на Медијана фест во Ниш. Битолчанката ќе одржи целовечерен концерт со својот бенд. Медијана фест е традиционален фестивал што се одржува веќе десет години по ред и трае речиси цел месец, односно од 12 јули до 6 август и има богата програма. Годинава покрај Каролина на фестивалот ќе настапат и Легенде, Гоца Тржан, Ана Николиќ, Неда Украден, Зана...


КАРОЛИНА НА ПЛАЖА
Каролина Гочева - Page 14 Karolina10 Каролина Гочева - Page 14 Karolina2

Веќе цела нација, а богами и луѓето надвор од нашите граници, знаат дека Македонското девојче Каролина Гочева поседува одличен стас и глас. Но, сепак за оние малкуте злобници се погриживме да обезбедиме уште една потврда, дека Керол изгледа перфектно на плажа. Во минимално бикини, кое ги сокриваше само најинтимните делови, поп-дивата се појави на плажа на Охридското езеро заедно со својот најдобар пријател, стилистот Дадар. Каролина се прави со стил и по ред, па така прво го соблече своето лелеаво фустанче, а нејзиниот пријател се погрижи за хидратацијата на кожата на својата другарка. Нормално, бидејки во тој момент не беше тука машката рака на дечкото на пејачкта Јован Пановски, Дадар беше совршена замена за газето на пејачката да не изгоре на врелото сонце. Ја намачка со заштитен фактор, па заедно уживаа на белите охридски лежалки. Каролина уште еднаш докажа дека е една од ретките наши јавни фаци кои водат грижа како за своето однесување, така и за својот изглед.


Каролина подготви спектакл во Претор
На познатата плажа XOtic Beach во Претор Каролина Гочева подготви голем спектакл пред бројната публика.

[url=https://2img.net/r/ihimizer/img155/1601/31600x1200.jpg]Каролина Гочева - Page 14 31600x1200[/url]

[url=https://2img.net/r/ihimizer/img153/5797/51600x1200.jpg]Каролина Гочева - Page 14 51600x1200[/url]

[url=https://2img.net/r/ihimizer/img535/2211/61600x1200i.jpg]Каролина Гочева - Page 14 61600x1200i[/url]

[url=https://2img.net/r/ihimizer/img709/2673/101600x1200y.jpg]Каролина Гочева - Page 14 101600x1200y[/url]
Вратете се на почетокот Go down
igorao85
Успешен Член
Успешен Член
igorao85


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 616
Birthday : 1985-05-14
Age : 38
Registration date : 2010-02-28

Каролина Гочева - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 14 I_icon_minitimeСре Сеп 15, 2010 11:42 pm

НА ЕВРОВИЗИСКА ЗАБАВА ВО ПОРТУГАЛИЈА

Каролина ја препознаа фанови од Аргентина

Каролина Гочерва се изненадила кога на евровизиска забава во Португалија, ја препознале фанови од Аргентина и сакале да се сликаат со неа.

Поп- ѕвездата завчера се врати од португалскиот град Сетубал, каде што беше специјална гостинка на Евровизиската забава што ја организираше клубот на евовизиските фанови "ОГАЕ Португал".
- Оваа забава се одржува традиционално, и е доста позната помеѓу евровизиските фанови, кои ги имаше од цела Европа. Но, интересно е тоа што имаше дури и фанови од Аргентина, кои ме изненадија кога ме застанаа и прашаа дали може да се сликаат со мене. Годинава се забавувавме заедно со претсавниците на Исланд, Швајцарија, Шпанија, Португалија и Романија", ни раскажа Каролина.
Таа беше македонска евровизиска преставничка два пати. За прв пат Каролина во Талин, Естонија во 2000 година ја испеја "Од нас зависи", а во 2007 година во Хелсинки, Финска настапи со "Мојот свет". Поп ѕвездата во моментов ги привршува подготовките за албумот кој треба да се промовира следниот месец. Го работеа познати ексјугословенски композитори.
Преземен од ВЕСТ
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 14 I_icon_minitimeЧет Сеп 16, 2010 12:43 am

Кога може ние да бидеме фанови на аргентински ѕвезди, зашто и нашите ѕвезди не би имале фанови од Аргентина Каролина Гочева - Page 14 24632
Вратете се на почетокот Go down
igorao85
Успешен Член
Успешен Член
igorao85


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 616
Birthday : 1985-05-14
Age : 38
Registration date : 2010-02-28

Каролина Гочева - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 14 I_icon_minitimeЧет Сеп 16, 2010 12:51 am

Така е во целост се согласувам...Башка за Каролина не се ни сомневам дека ги има од цел свет
Вратете се на почетокот Go down
The Princes
Член
Член
The Princes


Female Број на мислења : 301
Registration date : 2010-09-12

Каролина Гочева - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 14 I_icon_minitimeПет Сеп 17, 2010 3:33 pm

http://vest.com.mk/?ItemID=F691A84648D2324189BD9F133C220C9E
Случајно видов :)
Можеби е старо, не забележав :Ѕ

Edit:

До вчера каролина ми беше просечна пеачка, но денес сватив колку е моќна...
заслужува многу повеќе од тоа што е. Комплетна е, без мана....!!
Е оваа песна ми е најубава од неа
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 14 I_icon_minitimeВто Сеп 28, 2010 9:03 pm

Најново
Каролина стана првата македонка која се сликаше за PLAYBOY.
Насловна плус фотографиите ќе има во октомврискиот број на списанието.
Вратете се на почетокот Go down
The Princes
Член
Член
The Princes


Female Број на мислења : 301
Registration date : 2010-09-12

Каролина Гочева - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 14 I_icon_minitimeВто Сеп 28, 2010 9:40 pm

секогаш слушам плејбој плејбој а никогаш немам видено ни како изгледа а не ни знам од каде потекнува.... Милo ми е за неа :)
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Каролина Гочева - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 14 I_icon_minitimeВто Сеп 28, 2010 9:45 pm

Каролина Гочева - Page 14 60903_1414254078594_1299829337_31047124_7026492_n
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Каролина Гочева - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 14 I_icon_minitimeВто Сеп 28, 2010 9:50 pm

Леле тоа горе е Бојан 13? Ау стока, го мразам, гнасен е!
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 14 I_icon_minitimeСре Сеп 29, 2010 4:13 pm

Каролина на насловната страница на македонското издание на Плејбој

Каролина Гочева - Page 14 Pb-karolina-508-cpr

Покрај фотосесијата со атрактивната Каролина, Плејбој најавува и интервју со најголемата фудбалска ѕвезда, Горан Пандев, во кое тој кажува работи кои досега не биле никаде објавени
Атрактивната поп ѕвезда Каролина ќе се најде на насловната страница на првото издание на Плејбој на македонски јазик. Секси и провокативни фотографии од скромната девојка, се само дел од содржината во лиценцираното американско списание кое ќе се дистрибуира на 1-ви Октомври година низ киосците во земјава.

Македонија е 26-та земја во светот која ја доби лиценцата на овој престижен магазин. Покрај фотосесијата со атрактивната Каролина, Плејбој најавува и интервју со најголемата фудбалска ѕвезда, Горан Пандев, во кое тој кажува работи кои досега не биле никаде објавени. Весникот ќе биде месечник кој ќе излегува на 120 страници во боја. „Плејбој“ ќе понуди и ограничен простор за рекламирање и тоа единствено за премиум брендови.

Каролина Гочева - Page 14 Pb-karolina-508-dupl

Легендарната Мерилин Монро во првото издание на „Плејбој“ се појави на насловната страница и го направи првиот запис на познати ѕвезди кои се фотографирале за списанието. „Плејбој“ е американско списание што потекнува од Чикаго, Илиноис (САД). Во декември 1953 година, господинот Хју Хефнер, заедно со своите соработници, почнувајќи со минимална инвестиција добиена како позајмица, го стартува својот животен проект и се запиша во светската историја. Вечно препознатлив го направија знакот на зајак во „пеперушка“, кој најпрвин беше искористен во шеговита сексуална конотација.

Покрај издавањето на кратки стории од истакнати пишувачи, списанието во својата содржина нуди и месечни интервјуа со значајни јавни личности, како актери, архитекти, новинари, политичари, па дури и свештеници. Копијата на првото „Плејбој“ издание, што во свое време чинеше само 50 центи, во 2002 година се продаваше за пет илјади американски долари.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Каролина Гочева - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 14 I_icon_minitimeСре Сеп 29, 2010 4:56 pm

Од кога има македонско издание на Плејбој?
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Каролина Гочева - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 14 I_icon_minitimeСре Сеп 29, 2010 5:35 pm

Chris напиша:
Од кога има македонско издание на Плејбој?

ќе се најде на насловната страница на првото издание на Плејбој на македонски јазик
.

Дочитај го Каролина Гочева - Page 14 462314
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Каролина Гочева - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 14 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Каролина Гочева
Вратете се на почетокот 
Страна 14 of 16Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Музика :: Македонска-
Отиди до: