Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeКаролина Гочева - Page 16 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Каролина Гочева

Go down 
+17
MK fan
Pitt
Bayron
Serena Van der Woodsen
Ana-Marija
Blair Waldroft
Losteech
LucasScott
iva_macedonia
angeli
Posh Girl
Chris
Bobi
dijanape
Burrows
solange
Beauty
21 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16
АвторПорака
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Каролина Гочева - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 16 I_icon_minitimeЧет Дек 02, 2010 2:28 am

После неколку слушања, „Капка под небото“ (песната) станува се подобра и подобра! Каролина Гочева - Page 16 638979
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Каролина Гочева - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 16 I_icon_minitimeЧет Дек 02, 2010 1:24 pm

Ме љубиш ли ти, Бои и Да можев да те погледнам деф. најдобрите песни од албумот. Првите две никако не може да се стават во ист кош со третата, но музиката е толку енергична а и самата песна има нешто во себе што не можеѓ да ги тргнеш од репит.

На Капка од небото најмногу ми се допаѓа музиката и ритамот како се движи. Ме потсетува на некоја француска шансола.

Музиката на Сите тие дни ужасно ме потсетува на нешто веќе чуено.

Не чуствувам страв за сега од неколкуте слушања ми е најслаба алка, и ми е песна како за Елена Ристеска не за Каролина.

Сама е исто добра и динамична.

Не се враќаш ќе ја заборавев, дека ја знам од поодамна па и не ја рачунам за нова. Ја додавам со другите три омилени. Одличен текст и аранжман.
Вратете се на почетокот Go down
mk06808
Нов Член
Нов Член
mk06808


Број на мислења : 55
Registration date : 2010-03-09

Каролина Гочева - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 16 I_icon_minitimeЧет Дек 02, 2010 3:11 pm

Дефинитивно најдобра ми е насловната Капка под небото, иако многу исто ми се свигаат и Бои и Да можев да те погледнам, понатаму убави се и Ме љубиш ли и ти и Сите тие дни, а за Сама во право се некои што пишаа стварно делува на нешто чуено, а дефинитивно некако најслаба песна од целиот албум ми е Не чувствувам страв, другите три песни се веќе слушнати и се топ. Се на се многу добар албум, кој со звукот кој го нуди, отскокнува од клише песните кои во моментов се најзастапени на нашата музичка сцена.
Вратете се на почетокот Go down
igorao85
Успешен Член
Успешен Член
igorao85


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 616
Birthday : 1985-05-14
Age : 38
Registration date : 2010-02-28

Каролина Гочева - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 16 I_icon_minitimeЧет Дек 02, 2010 10:32 pm

The Princes напиша:
Може текст да стави некој за песната Бои ?
Текстовите од сите нови песни на новиот албум ги поставив во песнарката. Меѓу другите ја има и Бои
Вратете се на почетокот Go down
The Princes
Член
Член
The Princes


Female Број на мислења : 301
Registration date : 2010-09-12

Каролина Гочева - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 16 I_icon_minitimeПет Дек 03, 2010 4:57 am

Да видов, фала многу Каролина Гочева - Page 16 871427
Вратете се на почетокот Go down
igorao85
Успешен Член
Успешен Член
igorao85


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 616
Birthday : 1985-05-14
Age : 38
Registration date : 2010-02-28

Каролина Гочева - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 16 I_icon_minitimeСаб Дек 04, 2010 1:26 am


Каролина гостуваше кај Сергеј во Хиторама
Македонската поп пејачка Каролина Гочева беше гостинка во моментално најактуелната емисија на МТВ-Адриа, „Хиторама“


Во најбуџетната емисија „Хиторама“, која се емитува на музичкиот канал МТВ-Адриа, секогаш гостуваат најголемите актуелни ѕвезди на Балканот, како и најнадежните.

Водители на емисијата се еден од најдобрите и најбарани српски актери, Сергеј Трифуновиќ и Ида Престер - Лолобриџида.

Нашата пејачка на ова гостување се претстави со својот најнов хит-сингл, „Не се враќаш“, а поради концептот на емисијата, сите гости мора да отпеат и еден странски хит, Каролина ја отпеа песната „Use Somebody" од Kings of Lion.
Kirilica
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Каролина Гочева - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 16 I_icon_minitimeНед Дек 05, 2010 12:52 am

Сега Каролина гостува во емисијата „Без точка“ на МТВ1, само што почна.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 16 I_icon_minitimeНед Дек 05, 2010 1:46 am

ФАЛА ти на информација. Со ептен сериозни луѓе ја седнале.
Инаку лично мене овој и претходниот аалбум Македонско девојче ми се најрелаксирачки за слушање од сите нејзини, звукот, ритамот опушта за разлика од првите четири албуми кои се поагресивни.

EDIT
Бароус, од кога почна емисијава? Зар толку кратко траеше, секој гостин по еднаш да се искаже? Каролина Гочева - Page 16 959987

Поради ваквите изјави ја ценам. Многу добро одговори околу самодовербата и дистанцирањето од јавни препукувања, незамарање со кој што како рекол итн. што е причина зашто и опстоила на сцената.
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Каролина Гочева - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 16 I_icon_minitimeНед Дек 05, 2010 1:54 am

Почна кога пишав тука, околу 22:55. Многу чудно конципирана емисија, викнати 500 луѓе од различни области и ај сите нека зборуваат. Нема никаква поврзаност меѓу гостите, глупости. Не следев многу што се зборуваше, ама од око се приметуваат недостатоците.

Инаку се искажа и претходно на почетокот, зборуваше за новиот албум.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Каролина Гочева - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 16 I_icon_minitimeНед Дек 05, 2010 2:00 am

Овој албум не престанува да свири кај мене дома, веќе сите песни ги засакав. Браво Каро
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Sponsored content





Каролина Гочева - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 16 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Каролина Гочева
Вратете се на почетокот 
Страна 16 of 16Отиди на страна : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Музика :: Македонска-
Отиди до: