Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeКаролина Гочева - Page 7 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Каролина Гочева

Go down 
+17
MK fan
Pitt
Bayron
Serena Van der Woodsen
Ana-Marija
Blair Waldroft
Losteech
LucasScott
iva_macedonia
angeli
Posh Girl
Chris
Bobi
dijanape
Burrows
solange
Beauty
21 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Next
АвторПорака
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Каролина Гочева - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 7 I_icon_minitimeЧет Jул 02, 2009 6:31 pm

Во новиот спот за Македонија вечна, посветен на Охрид се појавува и Каролина. Каролина Гочева - Page 7 996773
http://kajgana.com/makedonija/promoviran-spotot-ohrid-grad-na-svetlinata.html
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 7 I_icon_minitimeЧет Jул 02, 2009 7:59 pm

На Сунчане скале, нашата КАРОЛИНА ќе настапи во ревијалниот дел заедно со ОТ Бенд изведувајќи ја долгоочекуваната рок балада ЗАБОРАВИ
https://www.youtube.com/watch?v=Hp3RdyqezLA&eurl=http%3A%2F%2Fforum%2Ekajgana%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Fp%3D2689214%26posted%3D1%23post2689214&feature=player_embedded


Како што кажаа браќата Авалон, оваа година Македонија ќе живее со звуците од музиката на Каролина
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Каролина Гочева - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 7 I_icon_minitimeЧет Jул 02, 2009 8:07 pm

На Бекстејџ имаше ептен кратки сегменти од новиот спот на Каролина, изгледа добро.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Каролина Гочева - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 7 I_icon_minitimeЧет Jул 02, 2009 9:10 pm

Никаква ми е оваа песната со ОТ Бенд Каролина Гочева - Page 7 353532
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Каролина Гочева - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 7 I_icon_minitimeПет Jул 03, 2009 8:18 pm

Каролинче ќе била и во жири на Фешн Стејџ. Каролина Гочева - Page 7 327923
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Каролина Гочева - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 7 I_icon_minitimeПет Jул 03, 2009 8:45 pm

Само се плетка со најголемото ѓубре во Македонија, ама ако нејзина работа си е тоа, ако сака да оди по надолна линија нејзин проблем...
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 7 I_icon_minitimeПет Jул 03, 2009 8:47 pm

Која надолна линија Каролина Гочева - Page 7 24632 Па СИТЕЛ е втора по гледаност, што значи ----
Иначе не е она та која одлучува каде ќе се промовира спотот, тоа го прават Авалон, а Авалон и те како сега соработува со Сител, по цел ден одат реклами за Сантана и тие другите концерти.
Сител е втора телевизија по гледаност, со претензии иднава сезона да го земе приматот на А1
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Каролина Гочева - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 7 I_icon_minitimeПет Jул 03, 2009 8:51 pm

Како што кажа сама ВТОРА, а кај нас тие две телевизии се единствени со некаков си квалитет значи ако не е на А1 каде што се сите добри фаци кај нас кој идат по нагорна линија, тогаш е на Сител со целата шителарија кој сега се понашаат како да ке го достигнат врвот, а за кратко време ке паднат и тоа како Каролина Гочева - Page 7 367412
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
dijanape
Топ постер
Топ постер
dijanape


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1184
Registration date : 2008-12-21

Каролина Гочева - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 7 I_icon_minitimeНед Jул 05, 2009 2:15 am

Денеска на Сител го дадоа новиот спот на Каролина многу е убав а и Каролина е супер Каролина Гочева - Page 7 433111
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 7 I_icon_minitimeНед Jул 05, 2009 2:19 am

Преодличен спот, модерен, динамичен, енергичен, интересен, Каролина е ок.
Али искрнеио не ми се допадна што е толку слаба, мислам во студиото каква беше, коска Каролина Гочева - Page 7 521588
Вратете се на почетокот Go down
dijanape
Топ постер
Топ постер
dijanape


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1184
Registration date : 2008-12-21

Каролина Гочева - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 7 I_icon_minitimeНед Jул 05, 2009 2:24 am

Да и јас се зачудив колку е ослабена прво е помислив дека е некоја од манекенките која е пријавена на фешн стејџ не ми се веруваше дека е таа коска и кожа е направена.
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Каролина Гочева - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 7 I_icon_minitimeНед Jул 05, 2009 3:16 am

Баш ми се допаѓа така слаба..анорексик рокс! ххх
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 7 I_icon_minitimeНед Jул 05, 2009 3:59 pm

Новиот спот за Крај
https://www.youtube.com/watch?v=P4m7Bj4yRxs

Оваа недела ексклузивна промоција на најновата песна на Каролина и ОТ Бенд на Сунчане скале, на доделувањето на Принчевите награди
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Каролина Гочева - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 7 I_icon_minitimeНед Jул 05, 2009 4:42 pm

Каролина отсекогаш била коска и кожа, сега ке го погледнам спотов
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 7 I_icon_minitimeВто Jул 07, 2009 1:06 am


- КАРОЛИНА ГОЧЕВА -
добитничка на наградата за етно композиција и етно остварување на годината, бравоКаролина Гочева - Page 7 MakedonijaКаролина Гочева - Page 7 MakedonijaКаролина Гочева - Page 7 MakedonijaКаролина Гочева - Page 7 MakedonijaКаролина Гочева - Page 7 Makedonija



Честитки за наградата, но воедно честитки за тоа што се обрати на македонски јазик и кажа дека ова е уште еден доказ за богатството на македонската музика Каролина Гочева - Page 7 433111 Каролина Гочева - Page 7 433111 Каролина Гочева - Page 7 433111 Каролина Гочева - Page 7 433111 Каролина Гочева - Page 7 433111 Каролина Гочева - Page 7 433111 Каролина Гочева - Page 7 433111
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Каролина Гочева - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 7 I_icon_minitimeВто Jул 07, 2009 3:51 am

Колку беше убаваа
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 7 I_icon_minitimeВто Jул 07, 2009 2:58 pm

Според мене, вчера беше во најубаво издание од било кога, дури ни пред 8 години на Сунчане скале не се облекуваше вака.
И секоја чест што се обрати на македонски, и интересен беше дуетот со ОТ Бенд

ПОП-ЅВЕЗДАТА ЈА РАСКИНА ПОВЕЌЕГОДИШНАТА ВРСКА

Каролина му ја испеја на Дино песната "Крај"

Поп- ѕвездата Каролина Гочева и скопскиот бизнисмен Дино Балиќ, ја прекинаа четири годишната врска. Оваа приказна веќе подолго време кружи низ скопската чаршија, иако поп-ѕвездата сè до завчера официјално не сакаше да потврди.
Каролина е секогаш воздржана што се однесува до коментарите за нејзиниот приватен живот, па на прашањето дали е вистина дека веќе не е со Дино, ни одговори само со куса смс порака:
- Ха, ха, ха, а бе еднаш не ме оставате да раскинам на раат", стои во смс пораката што ни ја испрати Каролина.
Дино Балиќ пак не сакаше да коментира ништо.
- Прашајте ја Каролина, јас не сум позната личност и не би сакал да давам никакви изјави". Не правите баук од ова, ни рече Балиќ во телефонскиот разговор.
Интересно е што Каролина по подолга пауза токму во времето кога започнаа муабетите дека е сама и слободна промовивираше нов сингл. Песната се вика "Крај", а за неа ја напиша српскиот рапер Скај Виклер. Новата Каролина во спотот е во своето најпровокативно издание. Во секси долна облека, таа се плиска во вода, го разголува стомакот и пее: Ние никогаш не сме биле добар пар, знам ти никогаш не си посакал ваков крај". Иако скржава во изјавите за медиуимите, Каролина со појавата во спотот и текстот на песната, на чаршијата и дава нови поводи за муабет. На сите јавни настани, Каролина и Дино се појавуваа заедно, се до пред неколку недели. На отварањето на дискотеката "Хард рок", Дино дојде сам, а Каролина на журка низ скопските кафулиња и клубови може да се види во друштво на пријателки.
Поп-ѕвездата и со претходните врски секогаш беше интересна и озборувана во јавноста. Најголема фама се крена кога во 2003 година нејзиниот поранешен дечко Гроздан, со билборди на кои пишуваше "Каролина те сакам", откако раскинаа сакаше да ја врати назад. Потоа беше во љубов со српскиот бизнисмен Михајло Ражњатовиќ, син на Жељко Ражњатовиќ- Аркан, па повторно ја обновија врската со Гроздан.
Дино Балиќ пред Каролина, четири години беше во врска со манекенката Натали Грубовиќ.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Каролина Гочева - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 7 I_icon_minitimeЧет Jул 16, 2009 12:09 pm

Beauty напиша:

- КАРОЛИНА ГОЧЕВА -
добитничка на наградата за етно композиција и етно остварување на годината, бравоКаролина Гочева - Page 7 MakedonijaКаролина Гочева - Page 7 MakedonijaКаролина Гочева - Page 7 MakedonijaКаролина Гочева - Page 7 MakedonijaКаролина Гочева - Page 7 Makedonija



Честитки за наградата, но воедно честитки за тоа што се обрати на македонски јазик и кажа дека ова е уште еден доказ за богатството на македонската музика Каролина Гочева - Page 7 433111 Каролина Гочева - Page 7 433111 Каролина Гочева - Page 7 433111 Каролина Гочева - Page 7 433111 Каролина Гочева - Page 7 433111 Каролина Гочева - Page 7 433111 Каролина Гочева - Page 7 433111
Каролина заслужено-кога ова ќе го направи некој друга мак.пејачка-никогаш
Честито ама тоа и се очекува од вакви врвни пејачки Каролина Гочева - Page 7 12263 Каролина Гочева - Page 7 12263
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Каролина Гочева - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 7 I_icon_minitimeЧет Jул 16, 2009 1:51 pm

А каде тоа? јас не ја гледав
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 7 I_icon_minitimeЧет Jул 16, 2009 3:00 pm

На Сунчане скале доби награда за етно албум (песна, остварување) за Балканот и ја испеа Птица малечка. Потоа ја промовираше и дуетската песна со ОТ Бенд, и изгледаше преубаво и што е најважно кажа: ќе се обратам на македонски зашто Македонско девојче е албум за македонскиот идентитет, за најдлабоките тајни на дужата на македонското девојче итн.
Секоја чест
Вратете се на почетокот Go down
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Каролина Гочева - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 7 I_icon_minitimeПон Aвг 10, 2009 9:22 pm

Пред се најдобра македонска пејачка и на Балканот моја омилена после Цеца,има интересен стил, и тоа што варира со музиката ја прави интересна,преубава е,се облекува феноменално,а наградата и е заслужена,тоа се очекува од професионалец како неа.Доста има неправено на нашава сцена и знае да испее секаков вид на песни,има доста моќен глас за кој ни самата не е свесна само сакам да си се врати на попот.Хипокрит,Мојот свет,,Само за тебе.Таа Каролина повеќе ја сакам.Како ја пее Дафино вино црвено уф се ежам премногу.Си ја сакам многу,моја принцеза.. Каролина Гочева - Page 7 353532 Искрено за неа посакувам се најдобро и би сакала во 2010 она да оди пак на Евровизија да и направат некоја песна преубава и мислам дека би постигнала доста
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 7 I_icon_minitimeПон Aвг 10, 2009 10:34 pm

Нови фанови на Каролина, мило ми е.
Иначе не ми е јасно зашто нејзиниот нов спот не го даваат, изгледа нешто има.
Инаку моментално Каролина е на одмор во Хрватска
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Каролина Гочева - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 7 I_icon_minitimeПон Aвг 10, 2009 10:37 pm

Може е премногу провокативен за нашите телевизии. Каролина Гочева - Page 7 155358
Ама од друг аспект само К-15, МТМ, Скај Нет и Телма даваат македонска музика или топ листи. И да се дава тука Каролина кој би ја гледал?
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 7 I_icon_minitimeПон Aвг 10, 2009 10:44 pm

ЈАС, хаха.
Па добро, младите постојано гледаат К 15, а на Телма се гледани спотовите, национална ТВ е колку толку, па и Македонска опд време на време дава спотови.
А ситуацијата Маестро е многу поинаква во другите градови. За Охрид посебно ќе кажам - таму има 3 локални од кои 1 локална не дава музика. На другите две цело време има музика и верувате или не, 24 часа на едната идат спотовите од Макеоднско девојче албумот, кои во Скопје не се даваат.
Значи во другите градови цело време се вртат спотови, ете и тие етно спотовите 24 часа идат, а за Скопје е друга ситуацијата.
Али проблемот е зашто КРАЈ уште ја нема ни во Скопје, не знам, да не чекаат септември да дојде , да се вратат луѓето од одмори, не знам
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Каролина Гочева - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 7 I_icon_minitimeПон Aвг 10, 2009 10:49 pm

И јас се чудам,зошто сеуште не се врти спотот Каролина Гочева - Page 7 77841
Најдобро е да почнат да ја промовираат песната од септември...бидејки ретко кој знае за "Крај" Каролина Гочева - Page 7 353532
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Каролина Гочева - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 7 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Каролина Гочева
Вратете се на почетокот 
Страна 7 of 16Отиди на страна : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Музика :: Македонска-
Отиди до: