Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeКаролина Гочева - Page 6 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Каролина Гочева

Go down 
+17
MK fan
Pitt
Bayron
Serena Van der Woodsen
Ana-Marija
Blair Waldroft
Losteech
LucasScott
iva_macedonia
angeli
Posh Girl
Chris
Bobi
dijanape
Burrows
solange
Beauty
21 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Next
АвторПорака
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 6 I_icon_minitimeСаб Јун 20, 2009 10:03 pm

На Чедо Поповиќ или Поповски спотовите не се толку модерни како Томатовите. На Чедо некако изгледаат бледо, но сепак топло
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Каролина Гочева - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 6 I_icon_minitimeСаб Јун 20, 2009 10:18 pm

Дејан Миличевиќ има најскапи спотови затоа што користи многу буџет за нив, но тоа не значи дека се најдобри, на Верица спотовите сите наликуваат еден на друг како продолженија се, дури и денсерите се исти Каролина Гочева - Page 6 353532
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 6 I_icon_minitimeСаб Јун 20, 2009 10:47 pm

Баш така, и изгледаат премногу кич тие спотови негови, со премногу шаренило и непотребни вртења на камерата.
Хипокрит, Љубов под облаците и Штом сакаш се спотови од Каролина кои ги направил Миличевиќ, воедно Штом сакаш е можеби неговиот најубав спот воопшто направен, топол, без многу бои како што знае он
Вратете се на почетокот Go down
Posh Girl
Топ постер
Топ постер
Posh Girl


Female Zodiac : Sagittarius Број на мислења : 3132
Birthday : 1990-12-08
Age : 33
Registration date : 2008-08-19

Каролина Гочева - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 6 I_icon_minitimeСаб Јун 20, 2009 10:48 pm

Се согласувам со тебе Дани. Спотот за Стом сакам е одлицен.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Каролина Гочева - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 6 I_icon_minitimeСаб Јун 20, 2009 10:54 pm

Мене Хипокрит ми е најубав спот од Каролина затоа што само таму од постарите спотови ја искажа својата младост, потоа Ова срце знае исто така е прекрасен спот, сеа ке си го пуштам тој албум
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 6 I_icon_minitimeСаб Јун 20, 2009 11:24 pm

Ау, тој албум ми се уништи целосно, скока на секоја песна, прекинува, исто и вториот албум ми се изгуби, а третиот две песни не ги пушта.
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Каролина Гочева - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 6 I_icon_minitimeСаб Јун 20, 2009 11:27 pm

Прееска кога почнуваше невремето слушав како некој од надвор ја имаше ставено Крај на repeat и сигурно ја ислушав едно 5-6 пати по ред. Каролина Гочева - Page 6 24632
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 6 I_icon_minitimeСаб Јун 20, 2009 11:29 pm

Каролина Гочева - Page 6 24632 Каролина Гочева - Page 6 24632 Дефинитивно хит број 1 во моментов, осеќам дека во летниве дискотеки посебно во Охрид ќе оди на рипит и Крај и новиве на Џеј Џеј
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Каролина Гочева - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 6 I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 1:53 am

Добро, а која е таа „Крај“ за која зборите, нигде не сум ја слушнал??
Дајте линк од RS или сл ако имате.
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Каролина Гочева - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 6 I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 1:57 am

Имаш назад во страниве
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Каролина Гочева - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 6 I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 2:06 am

ОК најдов. Каролина Гочева - Page 6 367412
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 6 I_icon_minitimeЧет Јун 25, 2009 4:11 pm

На најновиот албум од Каролина ќе има уште две песни на Скај Виклер, освен овој летен мегахит Крај.
Како што кажа Каролина во Стилисимо, публиката треба да го очекува новиот албум некаде во октомври.
За спотот откри детаљ дека 5 часа додека се снимал најновиот спот, била цела под вода, која паѓала од хидрант, а откри и едно изненадување - дека на крај ќе биде полиена со поликолор.
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Каролина Гочева - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 6 I_icon_minitimeЧет Јун 25, 2009 6:03 pm

Крај е иначе супер хитче, ќе се слуша летово. Каролина Гочева - Page 6 996773
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Каролина Гочева - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 6 I_icon_minitimeПон Јун 29, 2009 5:54 pm

Ја видовте ли Каролина во новиот број на „Свет“? Каролина Гочева - Page 6 24632
И ѕирнала едната „близначка“ среде снимање на спотот, хахаха. Каролина Гочева - Page 6 24632 Каролина Гочева - Page 6 24632 Каролина Гочева - Page 6 24632 Каролина Гочева - Page 6 24632 Каролина Гочева - Page 6 24632
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 6 I_icon_minitimeСре Jул 01, 2009 7:40 pm

Каролина Гочева - Page 6 Karolina%20unutra


И покрај тоа што долги години е на нашата естрада Каролина Гочева ни ги покажа само своите долги секси-нозе и ништо повеќе. На снимањето на новото видео за песната “Крај“ за прв пат ја промовираше и својата лева “афродитска“ града. За се беше виновен “тајфунот“ од вентилатор, кој не само што ја ладеше туку и ќе ја соблечеше. Добро за неа, лошо за нас, Каролина ги има извежбано своите рефлекси и реагираше навреме. Целата екипа од сетот остана подзината, нејзините стилисти за малку ќе добиеја инфракт, па набрзина се собраа да ја поправат грешката. Во случајов никој не е виновен, нешто кога сака да ѕирне - ќе ѕирне, па макар Керол имала и рефлекси како Супермен.
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Каролина Гочева - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 6 I_icon_minitimeСре Jул 01, 2009 7:43 pm

Во печатеното издание на „Свет“ дури и се гледа. Овде ставиле понормална слика. Каролина Гочева - Page 6 996773
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 6 I_icon_minitimeСре Jул 01, 2009 8:44 pm

НОВИОТ СПОТ НА КАРОЛИНА ЕКСКЛУЗИВНА ПРЕМИЕРА ВО САБОТА ВО Фешн Стејџ НА СИТЕЛ ВО 21 И 30 - НЕ ПРОПУШТАЈТЕ

Каролина Гочева: Проблеми во рајот?!
Каролина Гочева и Дино Балиќ, двојката која изминативе години ги полнеше насловните страници кај нас и надвор од границиве, повеќе не се заедно. Тиквата пукнала неодамна, кога Каролина на Дино му се налутила поради лага. Како што дознаваме, Дино требал да замине во Италија, каде што се снабдува со гардероба за својот бутик “Република де ла мода“, а поп-пејачката требало да му се придружи откако ќе ги заврши обврските со новите песни. Но проблемот настанал кога Дино наместо директно во Италија, прво заминал во Белград кај еден свој близок пријател. Тој вечерта излегол на еден од белградските сплавови, на кој настапувала популарната Данијела Враниќ. Колку е мал светот зборува фактот што токму таму се нашле и некои пријатели на Каролина, кои поп-дивата веднаш ја известиле дека нејзиниот сакан се журка во Белград. Каролина веднаш му се јавила на Дино, а тој ја направил фаталната грешка - ја излажал дека се наоѓа во Италија, а не во Белград. Каролина толку многу му се налутила што решила да и стави крај на нивната 3-годишна врска. За случувањата меѓу нив, Каролина кратко ни прокоментира: “Немам што да ви кажам“. Дино пак, кого успеавме телефонски да го добиеме во Милано, ни откри: “Да, малку сме скарани, но не станува збор за раскинување. Сите двојки имаат проблеми, па затоа не сакам да ги банализирам моите чувства во јавноста“. Од пријатели блиски на двојката дознавме дека не е се така црно. "Каролина и Дино се сакаат многу. Точно е дека веќе две недели не комуницираат, ама тоа е можеби поради некаков обостран инает. Сигурен сум дека повторно ќе се смират, па тие многу време беа заедно, одлично функционираа, а и живееја под ист покрив“, ни изјави нивен пријател, кој инсистираше да остане анонимен. Проклетство или чиста коинциденција, Каролина пред неколку недели го објави својот сингл “Крај“, во кој пее: “Можеби мислиш дека ќе патам, но се лажеш ти, знај, го чекав јас овој крај“. Се надеваме дека песната ќе биде само добар хит, а не автобиографска, што е желба на многу девојки, но и момчиња. Ние на Дино и Каролина им посакуваме што побрзо да се смират и повторно среќни да ги имаме на нашата насловна страница.
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Каролина Гочева - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 6 I_icon_minitimeСре Jул 01, 2009 11:20 pm

Каква случајност со текстов Каролина Гочева - Page 6 996773
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Каролина Гочева - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 6 I_icon_minitimeСре Jул 01, 2009 11:30 pm

Дани оди сега покажи му на Дино каква ѕверка си и зошто и го направи тоа на Керолајн Каролина Гочева - Page 6 24632
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Каролина Гочева - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 6 I_icon_minitimeСре Jул 01, 2009 11:32 pm

Каролина Гочева - Page 6 942774 Со отров за глувци елиминирај го,како Јосе Каролина Гочева - Page 6 24632
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 6 I_icon_minitimeСре Jул 01, 2009 11:34 pm

Каролина Гочева - Page 6 24632 Каролина Гочева - Page 6 24632 Ќе му отидам деновиве во бутикот, лом ќе го направам, скандал сред цел Трговски ќе биде тоа, скандал године ако не се смират.
Јас сум ЗА да се смират, си одговараат, она убава и популарна, он богат, згоден, моќен.
Иначе му бев еднаш во бутикот, он збореше нешто на телефони, бев со другарка да видам баш каква облека има, тоа е Каролина Гочева - Page 6 521588 Скапотија, ужас.
Нека ме чека деновиве пак, али со друга цел. За жал, сaмиот си влезе во este mundo de fieras
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Каролина Гочева - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 6 I_icon_minitimeСре Jул 01, 2009 11:38 pm

Beauty напиша:
Каролина Гочева - Page 6 24632 Каролина Гочева - Page 6 24632 Ќе му отидам деновиве во бутикот, лом ќе го направам, скандал сред цел Трговски ќе биде тоа, скандал године ако не се смират.
Јас сум ЗА да се смират, си одговараат, она убава и популарна, он богат, згоден, моќен.
Иначе му бев еднаш во бутикот, он збореше нешто на телефони, бев со другарка да видам баш каква облека има, тоа е Каролина Гочева - Page 6 521588 Скапотија, ужас.
Нека ме чека деновиве пак, али со друга цел. За жал, сaмиот си влезе во este mundo de fieras

Eso es mi fiera, esa es Daniela, la mas villana de todos Каролина Гочева - Page 6 59433 Каролина Гочева - Page 6 59433

Република? Па тоа нели е оној Principe дуќанот? Мислам дека италијанска роба само има... што знам мене не ми изгледа толку скапо тоа, има далеку поскапи работи, но не знам дали зборуваме за истото Каролина Гочева - Page 6 996773 Каролина Гочева - Page 6 996773
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Каролина Гочева - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 6 I_icon_minitimeСре Jул 01, 2009 11:38 pm

Абе некој милионер нека си најде,старче =)
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 6 I_icon_minitimeСре Jул 01, 2009 11:41 pm

Гризни јазик бе па ти, Стефане. Како може такво нешто да кажеш, види го.
Иначе, не знам, бутикот е у ГТЦ кај Чао, има некоја продавница за чевли карши тоа како што знам, Република де ла мода, италијанска гардероба, убава е
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Каролина Гочева - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 6 I_icon_minitimeЧет Jул 02, 2009 1:09 am

Леле Каро кога ли ке ја најде љубовта на својот живот Каролина Гочева - Page 6 353532
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Sponsored content





Каролина Гочева - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева - Page 6 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Каролина Гочева
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 16Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Музика :: Македонска-
Отиди до: