Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeСексуални ориентации - Page 3 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Сексуални ориентации

Go down 
+17
Burrows
LucasScott
Bayron
Losteech
dijanape
Adolfo
missEfron
Serena Van der Woodsen
Maxime
Beauty
iva_macedonia
Blair Waldroft
Pitt
Ana-Marija
solange
Chris
Bobi
21 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
dijanape
Топ постер
Топ постер
dijanape


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1184
Registration date : 2008-12-21

Сексуални ориентации - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 3 I_icon_minitimeПон Ное 09, 2009 4:05 am

Јас мислам дека до некаде и самите родители се криви за тоа како се понашаат нивните деца. Знам неколку случаи имаат машко а сакаат девојче па го облекуваат како девојче му купуваат кукли и што очекуваме од тоа дете кога ќе порасне што ќе биде.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сексуални ориентации - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 3 I_icon_minitimeПон Ное 09, 2009 4:26 am

Ајдее, кај си видела родители да го облекуваат своето момче во женска облека или пак да му купуват кукли?
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Сексуални ориентации - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 3 I_icon_minitimeПон Ное 09, 2009 7:09 pm

Тоа нема никаква врска,родителите не вршат улога со тоа...ако детето е така родено уште од мало ќе го привлекуваат женски работи,шминка,облека Сексуални ориентации - Page 3 353532
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Сексуални ориентации - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 3 I_icon_minitimeПон Ное 09, 2009 7:36 pm

Imate videno nekoja gej/lezbo par vo javnost?
Shto si pomislivte koa go vidovte?
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Сексуални ориентации - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 3 I_icon_minitimeПон Ное 09, 2009 10:01 pm

Ana-Marija напиша:
Imate videno nekoja gej/lezbo par vo javnost?
Shto si pomislivte koa go vidovte?

Имам и тоа и тоа, но само лезбејски во Англија имам видено на улица како се бакнуват Сексуални ориентации - Page 3 24632 Сексуални ориентации - Page 3 24632 и ништо чудно ни беше, но веќе тоа е нормално, секаде гледаме такви работи, и по филмови веќе ги има Сексуални ориентации - Page 3 462314

А машки пар имам видено во Солун за рака се држеа, а во Македонија немам видено Сексуални ориентации - Page 3 24632
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Сексуални ориентации - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 3 I_icon_minitimeПон Ное 09, 2009 11:19 pm

Jaс имам видено машки, како се држат за рака и се галат, кај мене на работа стално доаѓаат, они и живеат заедно, и не се нималку педерастични. Баш напротив, маженствени се. Мене тоа ми е нормално и кога веќе излегле од плакар, подобро што решиле нивната врска да е јавна, него ли да се кријат.
Вратете се на почетокот Go down
dijanape
Топ постер
Топ постер
dijanape


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1184
Registration date : 2008-12-21

Сексуални ориентации - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 3 I_icon_minitimeПон Ное 09, 2009 11:37 pm

Chris напиша:
Ајдее, кај си видела родители да го облекуваат своето момче во женска облека или пак да му купуват кукли?

Имам видено затоа и кажувам, комшии на едни мои роднини нивното дете го облекуваат како женско и го сликаат така и му купуваат женски играчки.
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Сексуални ориентации - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 3 I_icon_minitimeПон Ное 09, 2009 11:49 pm

...


Последната промена е направена од Pitt на Пет Aвг 20, 2010 4:21 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Сексуални ориентации - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 3 I_icon_minitimeВто Ное 10, 2009 12:29 am

dijanape напиша:
Chris напиша:
Ајдее, кај си видела родители да го облекуваат своето момче во женска облека или пак да му купуват кукли?

Имам видено затоа и кажувам, комшии на едни мои роднини нивното дете го облекуваат како женско и го сликаат така и му купуваат женски играчки.

Боже, до каде оде народот... не ми се верува, јас на пример како мал признавам си играв и со колички и со кукли дека сестра ми цело време играше, и заедно и тоа и тоа, кажувам на возраст до 4 години, после тоа само со коли играв, но друго е кога го облечуваш детето како женско и му купуваш играчки т.е кукли само за него Сексуални ориентации - Page 3 146870 Сексуални ориентации - Page 3 146870
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сексуални ориентации - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 3 I_icon_minitimeВто Ное 10, 2009 2:01 am

Ana-Marija напиша:
Imate videno nekoja gej/lezbo par vo javnost?
Shto si pomislivte koa go vidovte?

Да, имам видено во Порта Влае машки за рака се држеа и си се шетаа, во центар мал милион пати, и сега нешто најново кај мене на факс, врие Сексуални ориентации - Page 3 836422 премногу се очигледни во бифе што не прават... за македонците не ми е чудно, ама за албанците малку ми беше чудно, пошто ги чувствувам како конзервативен народ, Сексуални ориентации - Page 3 462314 кога се запишав во ФОН колешките се жалеа дека вриело од убави машки но сите биле "расипани" т.е. не се за нив Сексуални ориентации - Page 3 24632

а за женски ке биде смешно да набројувам примери, затоа што они се веќе толку јавни што мислам дека се со лезбејки сум опкружен, не ми пречат Сексуални ориентации - Page 3 263671 Сексуални ориентации - Page 3 24632
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Сексуални ориентации - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 3 I_icon_minitimeНед Јун 20, 2010 5:12 am

...


Последната промена е направена од Pitt на Пет Aвг 20, 2010 1:58 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Сексуални ориентации - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 3 I_icon_minitimeНед Јун 20, 2010 7:22 am

Јас и од тие и од тие имам и фобија и многу сум против.Деновиве дознав нешто што не би ми се допагало ама too late па можеби за едните ке сменам мислење ама за трансексуалците нема оправдување...
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сексуални ориентации - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 3 I_icon_minitimeНед Јун 20, 2010 10:15 am

Времево си го носи своето, тоа го докажуваат вашите сваќања на тие години што ги имате. Јас кога имав 15-16 години, сеуште бев под влијание на оние што ме опкружуваа, а тоа беа луѓе кои што не гледаат подалеку од својот нос, зборувам за жителите на Ѓорче, оние што живеат таму ќе си ги препознаат. Откако конечно се оддалечив од нив и почнав да се дружам со други типови на луѓе, веќе почнав на друг начин да размислувам. Не дека тие беа ЗА или ПРОТИВ хомосексуалноста или не знам каква друга сексуалност, но нивниот начин на размислување се пренесе и кај мене, и навистина е смешно кога ќе помислам дека јас, кој до пред неколку години имав фобија од хомосексуалци, викав БЉАК ПЕДЕРИ, Сексуални ориентации - Page 3 24632 сега имам еден сосема коректен однос кон оние кои што имаат различна сексуална ориентација од мојата. Познавам и еден таков, и се уверив дека "не каса", дека не го гледа секое машко како плен што треба да го освои, и дека и тој може да ти биде добар машки пријател како и секој друг.


На кратко, немам ништо против нив, но се додека не се премине црвената линија, а под црвена линија мислам на мажи кои што се облекуваат во жени, тоа ми е стварно одвратно, не знам колку и дали тоа е поврзано со хомосексуалноста, ама навистина ми е одвартно!
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Сексуални ориентации - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 3 I_icon_minitimeНед Јун 20, 2010 6:36 pm

...


Последната промена е направена од Pitt на Пет Aвг 20, 2010 1:55 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Maxime
Успешен Член
Успешен Член
Maxime


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 755
Birthday : 1994-05-11
Age : 29
Location : Скопје
Registration date : 2009-07-12

Сексуални ориентации - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 3 I_icon_minitimeНед Јун 20, 2010 7:05 pm

Ко што викате „не касаат“ и сл. Во право сте, тоа е, нема да сакам да ги убијам. Има некои се стварно хомофобични и така размислуваат. Ама сите тие што викате дека не ви пречат, дека се најнормални, дали би сакале ваши деца бидат хомосексуалци??? Тоа е нивна работа, што сакаат нека прават, ама нема тоа да го нарекувам ориентација, бидејќи постојат докази кои тврдат дека тоа е психолошки, а не вродено (биолошки), кога ќе биде биолошки тогаш ќе ги прифатам и не би ми пречело кои и да се. Но сега кога сите докази се дека сето тоа е психолошки... Едноставно не можам да кажам дека ми е сеедно...
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Сексуални ориентации - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 3 I_icon_minitimeНед Јун 20, 2010 7:07 pm

McSteamy напиша:
Ко што викате „не касаат“ и сл. Во право сте и нека се моткаат тука тоа е нема да сакам да ги убијам. Има некои се стварно хомофобични. Ама сите тие што викате дека не ви пречат, дека се најнормални, дали би сакале ваши деца бидат хомосексуалци???

Нормално дека не би сакале, кој би сакал. Но доколку биде тоа така, воопшто нема да го осудувам, мое дете е, и негова желба какво сака да биде. Но како што кажавте, тотално сум против за транвеститите Сексуални ориентации - Page 3 750376
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сексуални ориентации - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 3 I_icon_minitimeНед Јун 20, 2010 7:09 pm

Не сум толку многу заинтересиран за оваа тема за да навлезам длабоко и да барам докази, не ми требаат, не ме интересира тоа. Едноставно се прилагодувам на општеството кое ме опкружува, а тие се дел од општеството.
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Сексуални ориентации - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 3 I_icon_minitimeНед Јун 20, 2010 7:15 pm

Ако тие си се среќни такви какви што се, што има сега јас да се замарам со нив и да имам нешто против нив исто така?

Всушност, многу повеќе ме иритираат оние што се изјаснуваат со зборови од типот „смрт за педери“ и слично, а од каде тие да знаат дали некој хомич ги опкружува во нивното друштво (кога страв им е јавно да се изјаснат)? Сексуални ориентации - Page 3 24632 Сексуални ориентации - Page 3 959987

А за трансексуалци... Сексуални ориентации - Page 3 195609
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Сексуални ориентации - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 3 I_icon_minitimeНед Јун 20, 2010 7:17 pm

...


Последната промена е направена од Pitt на Пет Aвг 20, 2010 1:55 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сексуални ориентации - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 3 I_icon_minitimeНед Јун 20, 2010 7:19 pm

Леле Пит те молам тргај ја/го, одвратно е!
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Сексуални ориентации - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 3 I_icon_minitimeНед Јун 20, 2010 7:21 pm

...


Последната промена е направена од Pitt на Пет Aвг 20, 2010 2:00 pm. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сексуални ориентации - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 3 I_icon_minitimeНед Јун 20, 2010 7:28 pm

Мене уште не ми е разјаснето тоа, зошто поимот метросексуалец го содржи сексуалец во името? Сексуални ориентации - Page 3 650339
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Сексуални ориентации - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 3 I_icon_minitimeНед Јун 20, 2010 8:49 pm

Pitt напиша:
Chris напиша:
Леле Пит те молам тргај ја/го, одвратно е!
Знам! Сексуални ориентации - Page 3 959987 Сексуални ориентации - Page 3 959987 Сексуални ориентации - Page 3 959987 Сексуални ориентации - Page 3 375650

Иначе,морам да напоменам дека многу ме нервира што се мешаат поимите метросексуалец со хомосексуалец Сексуални ориентации - Page 3 581909

Јас се сметам за метросексуалец па што Сексуални ориентации - Page 3 996773 . Тоа е вид на маж кој оддржува нега, се облекува модерно и обраќа повеќе внимание на неговито изглед. Нема допирна точка со женски манири... а мислам дека веќе им е познато на народот, порано го мешаа Сексуални ориентации - Page 3 871427

а да... и мене не ми е јасно зошто сексуалец е во тој збор Сексуални ориентации - Page 3 462314
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Сексуални ориентации - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 3 I_icon_minitimeНед Јун 20, 2010 9:13 pm

Метеросексуалец не е баш како што опиша Боби. Не мора да се облакаш тренди за да бидеш метеро, а и не можеш самиот да се наречеш како таков, бидејки е смешно, самокрунисување.
Метеросексуалец е маж кој се депилира, користи креми, ја пегла косата, секогаш е тип-топ среден, за излегување користи коректор и пудра...Едноставно машки кои до пред десет години ги нарекувавме педери. Сега трендот на фудбалери ни го донесе и поимот метеро. Пример за такви машки се Кристијано Роналдо и Бекам.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Сексуални ориентации - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 3 I_icon_minitimeНед Јун 20, 2010 9:15 pm

LucasScott напиша:
Метеросексуалец не е баш како што опиша Боби. Не мора да се облакаш тренди за да бидеш метеро, а и не можеш самиот да се наречеш како таков, бидејки е смешно, самокрунисување.
Метеросексуалец е маж кој се депилира, користи креми, ја пегла косата, секогаш е тип-топ среден, за излегување користи коректор и пудра...Едноставно машки кои до пред десет години ги нарекувавме педери. Сега трендот на фудбалери ни го донесе и поимот метеро. Пример за такви машки се Кристијано Роналдо и Бекам.

Од сето ова: не се депилирам (барем засега), не пеглам коса, не излегувам со коректор и пудра Сексуални ориентации - Page 3 959987 Сексуални ориентации - Page 3 959987 Сексуални ориентации - Page 3 959987 Сексуални ориентации - Page 3 959987 .

А зошто да не се нарекувам, па јас самиот си се ценам и тоа многу, нарцис сум си Сексуални ориентации - Page 3 736967 не секогаш, ама во најмногу ситуации да Сексуални ориентации - Page 3 736967
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Сексуални ориентации - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 3 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Сексуални ориентации
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општи теми од животот :: Љубов и секс-
Отиди до: