Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeСексуални ориентации - Page 2 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Сексуални ориентации

Go down 
+17
Burrows
LucasScott
Bayron
Losteech
dijanape
Adolfo
missEfron
Serena Van der Woodsen
Maxime
Beauty
iva_macedonia
Blair Waldroft
Pitt
Ana-Marija
solange
Chris
Bobi
21 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
dijanape
Топ постер
Топ постер
dijanape


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1184
Registration date : 2008-12-21

Сексуални ориентации - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 2 I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 3:29 am

Јас не сум против никого секој си има право на сексуална определеност. Меѓутоа, не ги подржавам во ништо. Природата од сите суштества створила машки и женски за да можат да се размножуваат. Тоа значи дека тоа што го прават се коси со сите правила на природата.
Вратете се на почетокот Go down
Adolfo
Успешен Член
Успешен Член
Adolfo


Female Број на мислења : 830
Registration date : 2008-08-14

Сексуални ориентации - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 2 I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 3:33 am

dijanape напиша:
Јас не сум против никого секој си има право на сексуална определеност. Меѓутоа, не ги подржавам во ништо. Природата од сите суштества створила машки и женски за да можат да се размножуваат. Тоа значи дека тоа што го прават се коси со сите правила на природата.

A sto homoseksualcite da ne gi sozdale vonzemjanite?
Pa i tie se od prirodata i od Bog,ako Toj nesakal nemalo ni da ima.
Veruvajtemi deka homseksualcite se potrebni na planetata Zemja bidejki e PRENASELENA i eden den ke nema nikakvi resursi nitu pak mesta za ziveenje.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Сексуални ориентации - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 2 I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 3:35 am

Adolfo напиша:
dijanape напиша:
Јас не сум против никого секој си има право на сексуална определеност. Меѓутоа, не ги подржавам во ништо. Природата од сите суштества створила машки и женски за да можат да се размножуваат. Тоа значи дека тоа што го прават се коси со сите правила на природата.

A sto homoseksualcite da ne gi sozdale vonzemjanite?
Pa i tie se od prirodata i od Bog,ako Toj nesakal nemalo ni da ima.
Veruvajtemi deka homseksualcite se potrebni na planetata Zemja bidejki e PRENASELENA i eden den ke nema nikakvi resursi nitu pak mesta za ziveenje.

Сексуални ориентации - Page 2 272815 Сексуални ориентации - Page 2 272815 Сексуални ориентации - Page 2 272815 Сексуални ориентации - Page 2 272815

И што хомосексуалците ќе помогнат во тој проблем?
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Сексуални ориентации - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 2 I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 3:36 am

И шо сеа сите треба такви да бидеме?
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сексуални ориентации - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 2 I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 3:38 am

Малку ви е глупа ова теорија, како хомосексулците да немаат деца Сексуални ориентации - Page 2 462314 си имаат еден живот со жена, а на друга страна си прават оргии Сексуални ориентации - Page 2 353532
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Adolfo
Успешен Член
Успешен Член
Adolfo


Female Број на мислења : 830
Registration date : 2008-08-14

Сексуални ориентации - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 2 I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 3:39 am

Chris напиша:
Зашто јас никогаш не сум осетил нешто кон машко? Сексуални ориентации - Page 2 462314 Сексуални ориентации - Page 2 409660 не ти држи тоа дека секој се раѓа како бисексуалец Сексуални ориентации - Page 2 779735

а дека хомосексуалците се такви родени, и дека тоа не е болест се согласувам, барем по тоа што прочитав на еден форум

Toa deka sekoj se raga kako biseksualec ne e moja teza tuku na Frojd,spored nego toa e taka a ponatamu vo zivotot kako raste i se razviva osobata,mnogu zavisi i od okolnostite i od vnatresnoto cuvstvo.
Bidejki da receme kaj hermafroditi(osobi koi se rodeni so dvata organa i penis i vagini,kade vo site slucaevi edniot polov organ e porazvien od drugiot no i dvata gi ima)samite doktori vo soglasnost so roditelite sekako go otstarnuvaat edniot polov organ..NO od kade znaat tie kako taa licnost ke se cuvstvuva koga ke porasne?Me razbirate?Moze da receme da mu ostavat penis no koga ke porasne toj da se cuvstvuva kako devojka pa i gradi da murastat i obratno,taka da toa e mnogu cuvstvitelna rabota,zatoa najubavo e koga decata ke porasnat tie samite da resat kako sto se cuvstvuvaat.
Svetot e mnogu poveke od ona sto go gledame,lugeto vo sebe imaat mnogu pogolem kapacitet od onoj sto go koristat.
Вратете се на почетокот Go down
Adolfo
Успешен Член
Успешен Член
Adolfo


Female Број на мислења : 830
Registration date : 2008-08-14

Сексуални ориентации - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 2 I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 3:41 am

Ana-Marija напиша:
И шо сеа сите треба такви да бидеме?
Ne sekoj e ona sto si e,ona sto si se cuvstvuva,nikoj nemoze da bide nesto sto ne e.
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Сексуални ориентации - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 2 I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 3:42 am

Chris напиша:
Малку ви е глупа ова теорија, како хомосексулците да немаат деца Сексуални ориентации - Page 2 462314 си имаат еден живот со жена, а на друга страна си прават оргии Сексуални ориентации - Page 2 353532

Колку се одвратни тие луѓе,кои ги има многу,а посебно во земји како нашава во која хомосексуалноста е табу...ги учат децата на некој морал а тие ја изневеруваат жената со мажи Сексуални ориентации - Page 2 24632 Сексуални ориентации - Page 2 301909
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сексуални ориентации - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 2 I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 3:44 am

Да да, тие се најодвратна група на мажи Сексуални ориентации - Page 2 195609
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Adolfo
Успешен Член
Успешен Член
Adolfo


Female Број на мислења : 830
Registration date : 2008-08-14

Сексуални ориентации - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 2 I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 3:45 am

Da,ima sekakvi luge.
Ima nekoi poradi pritisok od okolinata i zaradi dobriot ugled sto se zenat a se homo no ima i bi(gi privlekuvaat i momci i devojki)
Jas licno nekako ne mi e vkusno da si bi,ili sakaj maski ili zenski a ne i dvete,nekako ne odi.
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Сексуални ориентации - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 2 I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 3:46 am

Кај хермафродитите еден полов орган се отстранува после 18тета година од животот а до тогаш се надгледува развивањето на детето.Значи ако се развива повише накај женско(со такви манири,таков лик и сл) ке се отстрани машкиот полов орган и обратно.Значи не диктираат родителите какво ке биде детето
Вратете се на почетокот Go down
dijanape
Топ постер
Топ постер
dijanape


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1184
Registration date : 2008-12-21

Сексуални ориентации - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 2 I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 3:48 am

Јас го кажав моето мислење а ти можеш слободно да ги браниш со твоето мислење.
Вратете се на почетокот Go down
Adolfo
Успешен Член
Успешен Член
Adolfo


Female Број на мислења : 830
Registration date : 2008-08-14

Сексуални ориентации - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 2 I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 4:07 am

Ana-Marija напиша:
Кај хермафродитите еден полов орган се отстранува после 18тета година од животот а до тогаш се надгледува развивањето на детето.Значи ако се развива повише накај женско(со такви манири,таков лик и сл) ке се отстрани машкиот полов орган и обратно.Значи не диктираат родителите какво ке биде детето

Taka mozebi e sega no jas kako sto gledav edna dokumentarna a imase i kaj Opra doktorite ne gi ni prasuvale roditelite,samo ke zemele i ke sosiele ili odstranele nesto,najverojatno toj polov organ sto bil porazvien go ostavale a drugiot go otstranuvale.
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Сексуални ориентации - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 2 I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 4:11 am

Не е можно така.Се следи детето до полнолетство кога ке се оформи телото па после се отстранува полов орган во зависност од телото
И не ми кажувај за Опра редовно ја гледам
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Сексуални ориентации - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 2 I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 4:21 am

Немам ништо против хомосексуалците, бисексуалците и било каков друг вид на рандомсексуалци, единствено нешто кое ме нервира е како секогаш овие групи се наоѓаат за „обесправени“, а како што можеме да видиме во последниве неколку години, нивното ЛОБИ е толку големо што веќе речиси и да не постои серија во која немало барем еден (макар минорен) хомосексуален пар...

Што значи дека сите нивни жалења паѓаат во вода... Сексуални ориентации - Page 2 353532
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Сексуални ориентации - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 2 I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 12:54 pm

Хомосексуалците единствено што бараат е да не бидат исмевани, за тоа се залагаат демек исти права, да не бидат обесправени - во тоа им се состои суштината - да не бидат повеќе исмевани, а тоа во вакво мало општество во скоро време нема да се случи. Инаку право на избор, слобода на говор, право на глас, сите имаат без разлика на секскуалната определба.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сексуални ориентации - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 2 I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 3:06 pm

Мене ме нервира една работа, значи не кај сите хомосексуалци туку кај поединци, понашање како женско и облекување како женско, зашто да го прават тоа бе? од таму највеќе доаѓа нивното исмејување, бар мене само тоа ми смета кај нив, не ми е гајле со кој спијат во кревет Сексуални ориентации - Page 2 353532
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bayron
Член
Член
avatar


Male Број на мислења : 449
Registration date : 2008-08-20

Сексуални ориентации - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 2 I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 3:46 pm

мене је за те сексуалне оријентације баш брига, свако са својим животом може радити шта хоће и живети га како хоће, а ако неко за то треба осуђивати то је Бог, а не човек..нормална је дискриминација таквих особа и нека мера гађења је тотално разумљива, ја се први не осећам пријатно у њиховом окружењу.. не може се таквим особама дати потпуна равноправност као особама хетеро оријентације.. али сад да неког треба осуђивати због тога, каменовати, убити и тако то зато што је настран мени је то глупост.. оно чему се јако противим јесте томе да се пару хомосексуалаца дозвољава усвајање деце и брак у цркви.. ето, а остало ме баш брига..мислим постоје много већи проблеми за осућивање и бављење него питање нечије сексуалне оријентације..увек полазим од тога, живот је лична ствар и треба се живети онако како особи која га живи највише одговара, само да тим својим живљењем не отежава живљњење особама које је окружују.. а тиме да ли је неко хомо или хетеро баш и не бих рекао да особама које га окружују може отежати живљење..
Вратете се на почетокот Go down
Adolfo
Успешен Член
Успешен Член
Adolfo


Female Број на мислења : 830
Registration date : 2008-08-14

Сексуални ориентации - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 2 I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 4:02 pm

Losteech напиша:
Немам ништо против хомосексуалците, бисексуалците и било каков друг вид на рандомсексуалци, единствено нешто кое ме нервира е како секогаш овие групи се наоѓаат за „обесправени“, а како што можеме да видиме во последниве неколку години, нивното ЛОБИ е толку големо што веќе речиси и да не постои серија во која немало барем еден (макар минорен) хомосексуален пар...

Што значи дека сите нивни жалења паѓаат во вода... Сексуални ориентации - Page 2 353532
Da i vo Magepsani ima eden par:Aldo i Luigi-i tie se najstabilnot par vo serijata,dodeka ostanatite hetero dvojki,stradaat i se razdeluvaat ovie dvajca se sekogas zaedno i si pomagaat ne samo na sebe tuku i na onie okolu niv.(iako dosta bese smesno koga sestrata na Luigi se zaljubi vo Aldo partnerot na svojot brat Сексуални ориентации - Page 2 606675 )
Inaku navistina nema potreba od osuduvanje ili neznam sto,sto mi e na mene gajle za zivotot na nekoj drug-sekoj si gleda za sebe.
A Kris za toa sto se prasuvas zosto nekoi se oblakaat kako zensko epa toatie ne go pravat za zabava(ok mozebi nekoi)tuku tie osobi se transexualci,znaci se rodeni vo tugo telo,rodeni kako maski no vnatresno se cuvstvuvaat kako devojki(gi sakaat istite raboti,bukvalno toa e devojka zarobena vo masko telo i veruvajtemi za niv e NEPRIRODNO da bidat so devojka-bidejki i tie se cuvstvuvaat kako devojka,fakticki toa ne se gej ili pederi tuku tie si se hetero samo da napravat promena na pol.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сексуални ориентации - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 2 I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 4:06 pm

А тоа трансексуалност е болест или не?
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Adolfo
Успешен Член
Успешен Член
Adolfo


Female Број на мислења : 830
Registration date : 2008-08-14

Сексуални ориентации - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 2 I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 4:19 pm

Ne e bolest,ti rekov osoba koja se raga vo pogresno telo:fizicki momce a se cuvstvuva kako devojka ili fizicki devojka a se cuvstvuva kako momce.
Me cudi sto me prasuvas zosto ti gi obozavas Domakinki a akterkata Felisiti Hofman(Linet) ima glumenovo film oskarovec-TransAmerika-go davaa na A1.(mislam)
Kade ima edna preubava pesna od Doli Parton(za muzika mislam i deka dobi oskar)
Pogledni go filmot interesen e,navistina.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Сексуални ориентации - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 2 I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 4:22 pm

Сексуални ориентации - Page 2 996773 Колку ли само им се восхитувам на коментарите на Адолфо Сексуални ориентации - Page 2 73826 Сексуални ориентации - Page 2 586438 Сексуални ориентации - Page 2 24632

Иначе, тој парот на аватарот, тие ли се хомосексуалците? Сексуални ориентации - Page 2 409660
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сексуални ориентации - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 2 I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 4:25 pm

Па Адолфо тоа што ги обожавам домаќинките не значи дека ги сваќам сите сексуалности Сексуални ориентации - Page 2 996773

точно е дека го имам гледано тој филм со Фелисити но уште ми е несватливо како може девојка во машко тело да се роди, затоа и те прашав и ти благодарам што ми разјасни, Боби тие не се геј парот во таа серија, сум ги видел, баба ми ја гледаше Магепсани
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Adolfo
Успешен Член
Успешен Член
Adolfo


Female Број на мислења : 830
Registration date : 2008-08-14

Сексуални ориентации - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 2 I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 4:37 pm

NateArchibald напиша:
Сексуални ориентации - Page 2 996773 Колку ли само им се восхитувам на коментарите на Адолфо Сексуални ориентации - Page 2 73826 Сексуални ориентации - Page 2 586438 Сексуални ориентации - Page 2 24632

Иначе, тој парот на аватарот, тие ли се хомосексуалците? Сексуални ориентации - Page 2 409660
Сексуални ориентации - Page 2 462314 Сексуални ориентации - Page 2 24632 Me iznasmea-toa se Alberto i Davide Curti,braka se.
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Сексуални ориентации - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 2 I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 4:49 pm

Се согласувам со тезата дека човекот се раѓа како хетеро, би или геј, но во никој случај и со мислењето дека секој маж би сакал во животот да проба и со дечко. Мислам, тотална нелогика. Ако е така, ондак не постојат хетеро а ни геј популација, сите сме би- сексуалци. Тотално неточно и глупаво размислување. Многу пати во животот имам кажано дека некое машко ми е убаво физички (пример Вилијам Леви) ама тоа што ми се допаѓа како изгледа не е доказ дека би му се натртил да ме из*бе, или да му го ставам. А бесмислен ми е и податокот дека човекот во текот на својата животна еволуција може да се преодреди, пример од жени да почне да доживува ерекции на мажи (Џорџ Мајкл синдром).
И за крај, никогаш сум немал предрасуди кон геј популацијата и не ги сметам за различни од другите.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Сексуални ориентации - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации - Page 2 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Сексуални ориентации
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општи теми од животот :: Љубов и секс-
Отиди до: