Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeСексуални ориентации Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Сексуални ориентации

Go down 
+17
Burrows
LucasScott
Bayron
Losteech
dijanape
Adolfo
missEfron
Serena Van der Woodsen
Maxime
Beauty
iva_macedonia
Blair Waldroft
Pitt
Ana-Marija
solange
Chris
Bobi
21 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Сексуални ориентации Empty
ПишувањеПредмет: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 2:19 am

Ајде да видам што сметате на овие теми, дали имате предрасуди кон луѓето со различна сексуална ориентација, некои ваши пријатели ако имате, кажувајте некои искуства ако сте виделе, и сл. Се‘ што е поврзано за бисексуалноста/хомосексуалноста...
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сексуални ориентации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 2:25 am

Порано имав гадење према таквите разлики, но како и секое незрело дете нели Сексуални ориентации 996773 али сега не, пријатели такви не знам дали имам, од кај знам што имаат во главата Сексуални ориентации 24632 али сметам дека ги има доста, е сеа кај машките е поизразено, нормално дека ке ти биде чудно да видиш двајца за рака да се шетаат, а ги има се повеќе... додека пак кај женските се може тоа тајно да се изведе без никој да ги дознае, кога сме кај искуствата сум учествувал на неколку сочни бакнувања помеѓу две женски и можеби во тој момент сум сватил дека тука нема ништо чудно, па сите предрасуди ми отишле во јабана...
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Сексуални ориентации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 2:34 am

Никогаш сум немал предрасуди кон никого,ни сум чувствувал гадење,иако тоа јавно го покажуват поголемиот дел од луѓето што не опкружуваат.
Секој има право да биде она што е. Сексуални ориентации 327923
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Сексуални ориентации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 2:38 am

Јас во Англија доста пати за прв пат видов педери/лезбејки како се муваат, и таму воопшто немаат предрасуди ниту пак тоа им е табу тема како кај нас. Овде можеби не треба толку да ги осудуваат, сепак јас немам никакво противење кон нив, исто и тие чувстуваат љубов кон некого како ние, и секако не се сложувам дека се раѓаш таков, едноставно тоа може и некого кој цел живот бил хетеросексуалец и тогаш да му влезат мушички во главата. И секако никако не е болест.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сексуални ориентации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 2:40 am

Значи гадење поради тоа што конзервативната околина која ме опкружувала го правела истото, па знаете каде сите овци таму и јас...

но кога подразмислив по бистро на таа тема си реков отсега без предрасуди, како што кажува новата реклама на МТВ Сексуални ориентации 462314
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Сексуални ориентации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 2:45 am

Имам предрасуди према геј/лезбо паровите и ми се гадни
Не е тоа нормално што го прават и не може да биде нормално
Имам видено и геј и лезбо и транвестит и грозно е озбилно
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сексуални ориентации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 2:47 am

Транвестит нема врска со сексуална ориентација
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Сексуални ориентации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 2:49 am

Ana-Marija напиша:
Имам предрасуди према геј/лезбо паровите и ми се гадни
Не е тоа нормално што го прават и не може да биде нормално
Имам видено и геј и лезбо и транвестит и грозно е озбилно

Мене ми е ненормално она нешто додека тие ја поминат границата, и почнуваат да посвојуваат дете. А има многу нормални хомосексуалци кои се сосема различни од оние лигави и препотентни вистински педери кои не личат ни да се наречат хомосексуалци, тој некако политературен збор ми е. За посвојување на дете ми е прегрозно тоа, како ќе израсне тоа дете жити се (?). А за парови и во брак немам предрасуди, едноставно ако сака некој не гледам зошто не би му се отстапило иако се знае како е нормално! МАЖ И ЖЕНА!
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сексуални ориентации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 2:52 am

Абе не сум за да се земаат во брак, тоа е глупост и смешно ми е Сексуални ориентации 462314 за посвојување дете ни под разно Сексуални ориентации 353532

а кога сме кај однесувањето, кај нас зборот педер има едно значење, а геј друго, педер за мене е феминизиран тип без разлика дали иде со машки или женски, мразам феминизирани машки не ми се нормални некако, додека веќе под геј подразбирам хомосексуалец
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Сексуални ориентации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 3:09 am

Chris напиша:
Транвестит нема врска со сексуална ориентација

Знам де реков само дека и тоа е грозно не го вбројав во с.ориентација Сексуални ориентации 871427
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сексуални ориентации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 3:12 am

Дека е грозно тоа нема збор, нема нешто погадно
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Сексуални ориентации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 4:31 am

...


Последната промена е направена од Pitt на Пет Aвг 20, 2010 4:20 pm. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Сексуални ориентации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 10:16 am

Немам ништо против такви ориентации вон оние обичните,инаку се сложувам дека се си има граници,како да посвојат дете,па потоа тоа ќе пати,ќе биде дискриминирано.Тоа е глупост инаку во целост ги подржувам,секој има свој живот,и нека си прави што ќе сака
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сексуални ориентации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 1:49 pm

Па не мислам дека е болест, Хелена Роза изјави дека цел живот сакала мажи но одеднаш и дошла желба и со жена да проба, мислам дека сепак е до психата на човекот, најверојатно се дешава кај луге што многу сакаат да екпериментираат со својот живот
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
iva_macedonia
Топ постер
Топ постер
iva_macedonia


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1193
Birthday : 1994-07-26
Age : 29
Location : Пробиштип
Registration date : 2009-03-11

Сексуални ориентации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 3:28 pm

За мене тоа е ненормална работа.Како што живеам во мало градче да се појави некој таков или таква има да го убијат луѓето со зборови.Значи се знае како треба....
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Сексуални ориентации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 3:42 pm

...


Последната промена е направена од Pitt на Пет Aвг 20, 2010 4:20 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сексуални ориентации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 4:26 pm

iva_macedonia напиша:
За мене тоа е ненормална работа.Како што живеам во мало градче да се појави некој таков или таква има да го убијат луѓето со зборови.Значи се знае како треба....

Баш ми е чудно ова што го кажуваш пошто познавам еден од твојот град кој уште што не кажал на разглас дека е геј Сексуални ориентации 505725
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
iva_macedonia
Топ постер
Топ постер
iva_macedonia


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1193
Birthday : 1994-07-26
Age : 29
Location : Пробиштип
Registration date : 2009-03-11

Сексуални ориентации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 5:06 pm

Стварно??Уште за тоа не се е слушнало а ако се слушне тогаш..... Сексуални ориентации 77841 .Тешко нему искрено
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Сексуални ориентации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 5:13 pm

Јас немам посебно размислувано за дискриминација во однос на сексуална ориентација, па можеби и затоа немам ништо против хомосексуални врски. Сигурно е исто чувството меѓу нив кога се сакаат и споделуваат страстни и љубовни моменти, како и кај нас. Во нашава средина и релативно мала држава (каде се' излегува на телевизија и се трачари со брзина на светлината) јасно е дека таквите врски (не дај боже бракови) се осудени. Тоа е затоа што се замараме за се, преоптеретени сме како народ со сеири, со се можно што оди на телевизија, што се случува околу нас, додека во други земји луѓето си гледаат за себе, за сопствените животи и не се замараат кој со кого иде, како иде и дали на тој му е убаво со тој или таа.
Хомосексуалноста е многу дискутабилна тема, некои ја сметаат за болест, некои за нормална работа, некои за пореметување на хормони, и така натака. Чим не ствара проблеми за здравјето на човекот и за безбедноста и здравјето на околината, тогаш немам ништо против таа појава. Од естетска гледна точка изгледа невкусно.
Вратете се на почетокот Go down
Maxime
Успешен Член
Успешен Член
Maxime


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 755
Birthday : 1994-05-11
Age : 29
Location : Скопје
Registration date : 2009-07-12

Сексуални ориентации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 5:24 pm

Значи се додека не се докаже дека едно бебе се раѓа со привлечност кон истиот пол, нема да ги прифатам овие луѓе. Искрено ви кажувам! Сите ние се раѓаме со привлечност кон спротивниот пол, е сега како што растеме околината влијае така на некои што стануваат хомосексуалци.

Не сум од оние што се молат на Господ да умрат ваквите луѓе (а верувајте има такви) но сепак не ги прифаќам луѓево. Инаку сум размислувал и најголема грешка на сите повозрасни е што им ствараат таква околина на децата. што децата ако дојдат до двоумење дали се хомо или не ќе се плашат да разговараат со своите родители за ова и набргу ќе станат хомо. Односно секој родител треба да му помогне на своето дете ако има ваков проблем. Но сепак и ова е малку глуаво бидејќи како би ви било да дојде вашето дете од 12 години да ви каже дека мисли дека е хомо. Ама според мене подобро така отколку на 20 години да ми донесе дома маж!!!!! Сексуални ориентации 462314
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сексуални ориентации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 8:27 pm

Па подобро нека се декларира каков што е вистински одколку да го прави тоа скришно, додека на една страна ствара фамилија и важи за перфектен сопруг и татко, а на друга учествува во невкусни оргии Сексуални ориентации 353532 тоа воопшто не ми се допаѓа Сексуални ориентации 779735

темава ме натера да читам малку повеќе во врска со ова, и после истражувањата дојдов до заклучок дека тие се раѓаат такви, а не стануваат во текот на животот
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Serena Van der Woodsen
Нов Член
Нов Член
Serena Van der Woodsen


Female Број на мислења : 49
Location : Во Метрополата
Registration date : 2009-09-29

Сексуални ориентации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации I_icon_minitimeНед Окт 04, 2009 8:07 pm

Немам предрасуди. Денеска е смешно да се декларираш како современа личност, а осудуваш таква работа. Секој има право на избор, во секое поле од животот. Јас имам доста геј познаници и верувајте тие се најнормални луѓе како секој, само со желба за некој од исти пол =)
Вратете се на почетокот Go down
missEfron
Нов Член
Нов Член
missEfron


Број на мислења : 3
Registration date : 2009-11-06

Сексуални ориентации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации I_icon_minitimeПет Ное 06, 2009 7:32 pm

ми се гади
но како сакааат нека си прават
Вратете се на почетокот Go down
Adolfo
Успешен Член
Успешен Член
Adolfo


Female Број на мислења : 830
Registration date : 2008-08-14

Сексуални ориентации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 3:04 am

Normalno deka covek se raga kako hetero,homo,bi itn.
Nemoze toa naednas da ti tekne ej aj utre ke probam so ist pol!
I dokazano e od svetska zdravstvena organizacija uste pred mnogu godini deka ne e bolest,kakva bolest?Smesno.
I dokolku ste tolku pismeni i sakate da citate bi trebalo da znaete deka za homoseksualcite pisuva i vo Biblijata i deka Frojd potvrduva deka sekoj covek,znaci SEKOJ se raga kako biseksualec,t.e.sekoj covek go privlekuvaat dvata pola.
Veruvajtemi deka i nakgolemiot maco tip barem ednas vo zivotot bi sakal da proba decko.

BTW neznam dali ste cule no postoi i TRET POL.
Ete taka dosta vi e za denes Сексуални ориентации 327923
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сексуални ориентации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 3:20 am

Зашто јас никогаш не сум осетил нешто кон машко? Сексуални ориентации 462314 Сексуални ориентации 409660 не ти држи тоа дека секој се раѓа како бисексуалец Сексуални ориентации 779735

а дека хомосексуалците се такви родени, и дека тоа не е болест се согласувам, барем по тоа што прочитав на еден форум
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Sponsored content





Сексуални ориентации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сексуални ориентации   Сексуални ориентации I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Сексуални ориентации
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општи теми од животот :: Љубов и секс-
Отиди до: