Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeШто те мачи во моментов ? - Page 2 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Што те мачи во моментов ?

Go down 
+17
Simonka19
Serena Van der Woodsen
Missy
Rebellious angel
solange
Maxime
dijanape
Blair Waldroft
Ana-Marija
Beauty
Bobi
iva_macedonia
Pitt
LucasScott
Chris
Losteech
viktorija
21 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Што те мачи во моментов ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 2 I_icon_minitimeПет Сеп 11, 2009 9:18 pm

Хм...Во моментов ме мачи тоа што имам можност повторно да се вратам во актерските води.Помина подолг период од моето последно искуство,и не сум сигурен дали воопшто сум спремен за тоа.Од една страна имам желба да се вратам,но ако ги земам во обзир сите обрвски околу образованието..Не сум сигурен.. :(
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Што те мачи во моментов ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 2 I_icon_minitimeПет Сеп 11, 2009 9:45 pm

Ајде кажи за тоа актерско искуство. Каде си дел, во некоја училишна секција или:?
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Што те мачи во моментов ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 2 I_icon_minitimeПет Сеп 11, 2009 10:00 pm

Не,не...Иако секогаш сум учествувал во сите училишни секции,моето актерско искуство е приватно.На предучилишната возраст,се појавив во неколку прилози,реклами,а потоа добив и главна улога во еден документарец,потоа неколку години членував во драмската секција меѓу кои беа и актерите од ''Умни глави'' Што те мачи во моментов ? - Page 2 319488 Што те мачи во моментов ? - Page 2 462314 (хаха,кога ќе се сетам колку се правеа важни,и не зафркаваа нас по неискусните).
Потоа имав неколку мали проекти,сосема неважни...
Последен обид пред камерите ми беше во емисијата Ѕвон,но не само што не ми се допаѓаше стилот на емисијата,туку и две-три годишното отсуствување од камерите го направи своето,па после две емисии прекинав.Сега имам пак можност да се вратам во актерските води,со не толку важна улога...
Но сеуште се двоумам дали да го прифатам предизвикот.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Што те мачи во моментов ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 2 I_icon_minitimeПет Сеп 11, 2009 10:04 pm

Ако не е важна, мој совет - не прифаќај. Што те мачи во моментов ? - Page 2 462314
Јас доколку би била актерка, би барала главна улога на негативка, значи моето име прво да биде во филмот/серијата.
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Што те мачи во моментов ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 2 I_icon_minitimeПет Сеп 11, 2009 10:06 pm

Хаха,размислуваш исто како Едит Гонзалез.Хахаххх!Кога ќе се сетам на скандалот кој го приреди на снимањето на ''Mundo de fieras''.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Што те мачи во моментов ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 2 I_icon_minitimeПет Сеп 11, 2009 11:31 pm

И јас обожавам да бидам глумец, и тоа негативец
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Што те мачи во моментов ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 2 I_icon_minitimeНед Сеп 13, 2009 11:16 pm

Што те мачи во моментов ? - Page 2 319488 како ке се совпадне следниов пост со овој горе што сум го напишал Што те мачи во моментов ? - Page 2 996773

денес бев со братучед ми во Македонски Културен Центар, слушнал дека ке има кастинг за стажисти на филмови, реклами и слични експонирања на телевизија, не планирав ни во никој случај да се пријавам само отидов да го придружам братучедов, и додека чекавме ред во таа гужва, онаа глумицана од Сашко и Сашка ме гледаше некое време, и после ми се приближи и ми вика

Дечко тебе ти дадов формулар?

и јас викам, не не само дојдов друштво да му правам, и оваа ми вика Еееј зашто? почна онака да навалува ми вика Не сакаш да се експонираш? и јас викам па не Што те мачи во моментов ? - Page 2 505725 и на крај ми рече да размислам, ми даде формулар за да се пријавам преку нет, и тоа и го направив Што те мачи во моментов ? - Page 2 511330

Милчо Манчевски ке снима 3 филма, од тие три филмови од овие пријавени тројца ке добијат улоги, а другите ке бидат стажисти, исто така и може да се биде дел од агенцијата која ги снима сите реклами за подобрите фирми кај нас како T-Mobile, VIP, Cosmofon, Стопанска Банка и слични, е сеа се пријавив па ке видиме како ке тече се Што те мачи во моментов ? - Page 2 511330 малку имам трема ама ај...
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Што те мачи во моментов ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 2 I_icon_minitimeНед Сеп 13, 2009 11:28 pm

Супер бе баш ми е драго за тебе,ти ми имаш спомнато нешо околу глума
Инаку у моментов ме мачи тоа шо не ми прифаќа никакви команди далинското од кабловската и не можам да сменам на МТВ за наградите Што те мачи во моментов ? - Page 2 665558
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Што те мачи во моментов ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 2 I_icon_minitimeНед Сеп 13, 2009 11:31 pm

Па немаш командни копчиња на самиот телевизор?
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Што те мачи во моментов ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 2 I_icon_minitimeНед Сеп 13, 2009 11:33 pm

Има и на ресиверот али ни од таму не прима команди Што те мачи во моментов ? - Page 2 665558
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Што те мачи во моментов ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 2 I_icon_minitimeНед Сеп 13, 2009 11:54 pm

Јас утре ќе си ги симнам преку торент, само ради Чејс и Лејтон.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Што те мачи во моментов ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 2 I_icon_minitimeПон Сеп 14, 2009 12:21 am

Па тој дел ке можеш и на youtube да го видиш Што те мачи во моментов ? - Page 2 505725
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
iva_macedonia
Топ постер
Топ постер
iva_macedonia


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1193
Birthday : 1994-07-26
Age : 29
Location : Пробиштип
Registration date : 2009-03-11

Што те мачи во моментов ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 2 I_icon_minitimeПон Сеп 14, 2009 8:46 pm

LucasScott напиша:
Јас утре ќе си ги симнам преку торент, само ради Чејс и Лејтон.

Па може едно линкче за download.
Вратете се на почетокот Go down
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Што те мачи во моментов ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 2 I_icon_minitimeЧет Сеп 17, 2009 11:02 am

Eве што ми се јавува кога сакам да отпакувам филм од winrar,знае ли некој што е проблемот,тоа ме ма4и

еве слика
https://2img.net/h/oi31.tinypic.com/2u70x1s.jpg
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Што те мачи во моментов ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 2 I_icon_minitimeЧет Сеп 17, 2009 1:11 pm

Мене вакви пораки ми излегуваат кога зипот е расипан или прекинато му е симнувањето... дали излегува на секоја папка ова? и дали ти е регистриран?
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Што те мачи во моментов ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 2 I_icon_minitimeЧет Сеп 17, 2009 9:42 pm

Не излегува на секоја папка баш,затоа што симнував и нешто друго во тој момент и потоа можев да го отпакувам
Вратете се на почетокот Go down
dijanape
Топ постер
Топ постер
dijanape


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1184
Registration date : 2008-12-21

Што те мачи во моментов ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 2 I_icon_minitimeНед Сеп 20, 2009 12:57 am

Blair Waldroft напиша:
Eве што ми се јавува кога сакам да отпакувам филм од winrar,знае ли некој што е проблемот,тоа ме ма4и

еве слика
https://2img.net/h/oi31.tinypic.com/2u70x1s.jpg

Еве вака да ти кажам, овој филм што го имаш спуштено е поделен на повеќе делови т.е. парт1, парт2, парт3... итн. За да ги отпаковаш треба сите делови да ги ставиш во еден фолдер и само папката што завршува со part1 ја отпаковаш. Другите папки автоматски ќе се отпаковаат. Како што гледам од сликата или не ти е спуштен целиот филм или папката парт6 не е спуштена.
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Што те мачи во моментов ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 2 I_icon_minitimeВто Сеп 22, 2009 12:24 am

Во моментов се нервирам што утре сум втора смена,па неможам паметно да го распоредам времето,бидејќи цел ден сум на училиште.
Вратете се на почетокот Go down
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Што те мачи во моментов ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 2 I_icon_minitimeВто Сеп 22, 2009 8:46 am

Pitt напиша:
Во моментов се нервирам што утре сум втора смена,па неможам паметно да го распоредам времето,бидејќи цел ден сум на училиште.
Исто,немам време за учење,па сакам малку и на нет а наутро си спијам
Вратете се на почетокот Go down
Maxime
Успешен Член
Успешен Член
Maxime


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 755
Birthday : 1994-05-11
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2009-07-12

Што те мачи во моментов ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 2 I_icon_minitimeВто Сеп 22, 2009 4:28 pm

Во моментов се нервирам што СВЕТОВ мисли дека Gossip Girl e женска серија! А знам милион машки што ако ја гледаат ќе им се свиѓа! Серијата е закон и ќе ја гледам, но не можам да игнорирам тоа што сите околу мене го викаат.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Што те мачи во моментов ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 2 I_icon_minitimeВто Сеп 22, 2009 7:58 pm

McSteamy напиша:
Во моментов се нервирам што СВЕТОВ мисли дека Gossip Girl e женска серија! А знам милион машки што ако ја гледаат ќе им се свиѓа! Серијата е закон и ќе ја гледам, но не можам да игнорирам тоа што сите околу мене го викаат.

*ур те боли, јас знам се‘ на се‘ во Кавадарци што ја гледат 4 машки па што?! Што те мачи во моментов ? - Page 2 24632 Што те мачи во моментов ? - Page 2 24632 Доколку дојде на ТВ ќе се зголеми пет пати бројката. Тотално ги игнорирам тие гласини, кога во последно време се‘ повеќе машките гледат тин серии/новели. И гајле ми е што велат на пр. во Бугарија дека ќе правеле женски канал само со теленовели. Што значи тоа, машките немаат право да гледат?! Бог да чува, мразам така, но го игнорирам и тоа многу Што те мачи во моментов ? - Page 2 996773
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Што те мачи во моментов ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 2 I_icon_minitimeВто Сеп 22, 2009 8:34 pm

Незнам зошто би се нервирал за таква глупост,што сакаш ќе си гледаш
Вратете се на почетокот Go down
Maxime
Успешен Член
Успешен Член
Maxime


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 755
Birthday : 1994-05-11
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2009-07-12

Што те мачи во моментов ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 2 I_icon_minitimeСре Сеп 23, 2009 10:44 am

Фала ви и на двајцата!
Вратете се на почетокот Go down
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Што те мачи во моментов ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 2 I_icon_minitimeСре Сеп 23, 2009 11:29 am

Зошто ми се појавува црно-бела слика кога пренесувам ја сечам и ја пренесувам сликата.Еве СликаШто те мачи во моментов ? - Page 2 Hhhhhhhhh.th
Вратете се на почетокот Go down
Rebellious angel
Топ постер
Топ постер
Rebellious angel


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1799
Birthday : 1989-08-22
Age : 34
Registration date : 2008-09-23

Што те мачи во моментов ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 2 I_icon_minitimeСре Сеп 23, 2009 4:19 pm

Кога одиш на File-->New, доле кај Color Mode ти е ставено Grayscale, треба да го смениш во RGB Color. Што те мачи во моментов ? - Page 2 871427
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/anapetrovik89
Sponsored content





Што те мачи во моментов ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 2 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Што те мачи во моментов ?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 7Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Оф Топик-
Отиди до: