Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeШто те мачи во моментов ? - Page 6 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Што те мачи во моментов ?

Go down 
+17
Simonka19
Serena Van der Woodsen
Missy
Rebellious angel
solange
Maxime
dijanape
Blair Waldroft
Ana-Marija
Beauty
Bobi
iva_macedonia
Pitt
LucasScott
Chris
Losteech
viktorija
21 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
Michael Myers
Успешен Член
Успешен Член
Michael Myers


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 681
Birthday : 1993-08-19
Age : 30
Location : Skopje
Registration date : 2009-10-11

Што те мачи во моментов ? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 6 I_icon_minitimeВто Јан 12, 2010 8:28 pm

Ме мачи стомакот Што те мачи во моментов ? - Page 6 165556
Што те мачи во моментов ? - Page 6 S3-short
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Што те мачи во моментов ? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 6 I_icon_minitimeНед Jул 11, 2010 11:35 pm

...


Последната промена е направена од Pitt на Пет Aвг 20, 2010 2:44 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Што те мачи во моментов ? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 6 I_icon_minitimeПон Jул 12, 2010 12:18 am

За префлање на смер како сакаш, што е твојата желба. Што мислиш дека повеќе ќе ти користи во иднина ( и покрај тоа што средно не е некој фактор кога ќе дојди запишување на факултет и работа понатаму). Е сега за одењето во Австралија или друга држава, мислам дека има полесен систем на учење. Познавам студенти кои во средно заминаа да учат во Америка, двете години во една или напоредно како овде и кога се врати ја полагаа уште неколку тестови од министерство за да им се признаат дипломите од таму. И мене ми изгледа тоа како добра шанса и искуство во животот посебно ако можиш да си долволиш пред се финансиски
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Што те мачи во моментов ? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 6 I_icon_minitimeПон Jул 12, 2010 4:19 pm

...


Последната промена е направена од Pitt на Пет Aвг 20, 2010 2:45 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Што те мачи во моментов ? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 6 I_icon_minitimeПон Jул 12, 2010 4:48 pm

Ако веќе планираш да студираш во странство оди од прва година, воопшто не започнувај овде заради тоа што после можи да не ти ги признаваат предметите положени од таму посебно на државните факултети па да треба одново овде да учиш да речиме 3та и 4та година. Исто гледај дипломите од факултетот да се признати во што е можно поголем број држави, а посебно и во Македонија
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Што те мачи во моментов ? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 6 I_icon_minitimeПон Jул 12, 2010 5:08 pm

...


Последната промена е направена од Pitt на Пет Aвг 20, 2010 2:45 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Што те мачи во моментов ? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 6 I_icon_minitimeПон Jул 12, 2010 5:19 pm

Економија во Прилеп заради тоа ти кажувам многу да внимаваш на условите кои ги нудат факултетите, дали ќе ти се признае дипломата, за да не ти се случи и овде да завршуваш факултет
Вратете се на почетокот Go down
Wildcat
Член
Член
Wildcat


Male Zodiac : Gemini Број на мислења : 365
Birthday : 1992-06-18
Age : 31
Registration date : 2009-08-14

Што те мачи во моментов ? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 6 I_icon_minitimeВто Jул 13, 2010 5:33 pm

jas sega ke sum 4 ta godina sredno i planiram i jas mozebi da odam na fakultet vo Avstralija bidejki imam tamu baba,tetka i bratucetki pa mozebi polesno ke mi bide
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Што те мачи во моментов ? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 6 I_icon_minitimeВто Jул 13, 2010 6:45 pm

Рандом девојче: Сите машки се свињи.
ЈАС: Стварно?
Рандом девојче: Добро, ти си исклучок, не викам не. Ама 99% се свињи.
ЈАС: Мило ми е.
Рандом девојче: Сепак, јбг, не те сакам, се глеаме у наредниот живот. Те свиѓав али ми помина! Али мило ми е што си добар. Поздрав.

И како после ова да не ми иде да убијам некого? Што те мачи во моментов ? - Page 6 650339
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Што те мачи во моментов ? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 6 I_icon_minitimeВто Jул 13, 2010 9:53 pm

Losteech напиша:
Рандом девојче: Сите машки се свињи.
ЈАС: Стварно?
Рандом девојче: Добро, ти си исклучок, не викам не. Ама 99% се свињи.
ЈАС: Мило ми е.
Рандом девојче: Сепак, јбг, не те сакам, се глеаме у наредниот живот. Те свиѓав али ми помина! Али мило ми е што си добар. Поздрав.

И како после ова да не ми иде да убијам некого? Што те мачи во моментов ? - Page 6 650339

Што те мачи во моментов ? - Page 6 521588 Што те мачи во моментов ? - Page 6 521588

“Се глеаме у наредниот живот“.... боже која идиотка. Го мразам тоа бе сите машки се свињи ^^ (си ги запознала, си се мувала со сите да знаеш) Што те мачи во моментов ? - Page 6 493672

А тоа свиѓање не, веќе му е преку ***, гледам сега како растат повеќе имаат срце да кажат, они се сигурно дека ние ги свиѓаме, а тие се прават на Тошо, и мораш да и кажеш па на тебе шок дали ќе те одбие или не, беда Што те мачи во моментов ? - Page 6 696398
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Што те мачи во моментов ? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 6 I_icon_minitimeВто Jул 13, 2010 10:00 pm

^
Коментарот ми беше преносен, не се случи баш така, бевме на кафе 3 саати и на крај епилогот беше дека е до неа, „не е до мене“ (едноставно НЕ МОЖЕЛА).

Да не навлегуваме во детали, јас важно си ја искористив за една вечер, сега што сака нека прави. Нејзе ќе и биде криво. Што те мачи во моментов ? - Page 6 928448
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Што те мачи во моментов ? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 6 I_icon_minitimeВто Jул 13, 2010 10:12 pm

...


Последната промена е направена од Pitt на Пет Aвг 20, 2010 2:44 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Што те мачи во моментов ? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 6 I_icon_minitimeВто Jул 13, 2010 10:23 pm

Pitt напиша:
Леле,значи колку мразам такви ку***чки Што те мачи во моментов ? - Page 6 299627 Сите денешни девојки се исти,скоро сите.Од една страна глумат лудило,дека се којзнае колку недостижни,а од друга страна ''лелеее,види какво газе има оној'' или ''лелеее би го силувала''...ОДВРАТНО!А од друга страна се и замислени,мислат дека доколку имаат сто кила шминка и високи потпетици,светот е нивен,а најискрено повеќето се ружни ко к*р.
Зошто неможе да се најде природна,фина,интелегентна,поинаква девојка?

Затоа мразам да се впуштам во врски,туку само се мувам...Како што рече Иван,ги користам за една ноќ.

Има, јас знам и такви и такви, искрено јас повеќе се среќавам со не такви кучки кои се отвараат пред сите, туку девојки кои однадвор изгледа невини, девици, а всушност се доста подли и само ќе те искористат, и сум имал работа со една таква. А никогаш не сакам такви какви што ги кажа Дарко со сто кила шминка и високи потпетици. Додуша ако излезеш во дискотека секоја ќе ти се тупне да влезе со тебе, да и дадеш да седе на сепаре, и после ќе исчезне, или пак ќе се смоташ со некоја за една вечер (иако таквите поретки се, што се дават и за тоа а барат ептен многу). Што те мачи во моментов ? - Page 6 24632

А овие природните/фини/интелегентни, барај таква кога ќе ти дојде време за вистинска врска. Што те мачи во моментов ? - Page 6 367412
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Што те мачи во моментов ? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 6 I_icon_minitimeВто Jул 13, 2010 10:32 pm

@Pitt: Да, само тоа и заслужуваат. Ако се обидеш повеќе полошо за тебе испаѓа. Најсмешно е што кажуваат дека машките се ЛОШИ, одвратни, безобразни, а кога ќе се погоди некој добар без никакви задни намери наоѓаат милион изговори за да го откачат. Епа фак оф.
Bobi напиша:
Има, јас знам и такви и такви, искрено јас повеќе се среќавам со не такви кучки кои се отвараат пред сите, туку девојки кои однадвор изгледа невини, девици, а всушност се доста подли и само ќе те искористат, и сум имал работа со една таква. А никогаш не сакам такви какви што ги кажа Дарко со сто кила шминка и високи потпетици. Додуша ако излезеш во дискотека секоја ќе ти се тупне да влезе со тебе, да и дадеш да седе на сепаре, и после ќе исчезне, или пак ќе се смоташ со некоја за една вечер (иако таквите поретки се, што се дават и за тоа а барат ептен многу). Што те мачи во моментов ? - Page 6 24632

А овие природните/фини/интелегентни, барај таква кога ќе ти дојде време за вистинска врска. Што те мачи во моментов ? - Page 6 367412
Хаха, една таква? Еее ти си среќен човек. Јас досега имам 4-5 идентификувани ТАКВИ. Ама ако. Нека си мислат дека ме искористуваат. Еден ден јако ќе им го забијам ножот. Само чекам прилика. Што те мачи во моментов ? - Page 6 433111
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Што те мачи во моментов ? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 6 I_icon_minitimeВто Jул 13, 2010 10:36 pm

Losteech напиша:

Хаха, една таква? Еее ти си среќен човек. Јас досега имам 4-5 идентификувани ТАКВИ. Ама ако. Нека си мислат дека ме искористуваат. Еден ден јако ќе им го забијам ножот. Само чекам прилика. Што те мачи во моментов ? - Page 6 433111

Уау, јас една ама вредеше, се заљубив во неа и цела година страдав по раскинувањто и се обидувавме пак да биде нешто, па демек уште и се свиѓам, па не, и на крај ништо не излезе, до лани ова време се замарав со неа... веќе not.

Како и да е, јас не се замарам многу, ако се најде некоја интересна на патот, гледам некако дали има шанси, ако самиот гледам дека нема подобро да не се обидуваш, полошо ќе те снајде, замени ја со нова Што те мачи во моментов ? - Page 6 24632
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Што те мачи во моментов ? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 6 I_icon_minitimeВто Jул 13, 2010 10:43 pm

Мојата најдобра „другарка“ од клас во мај после концертот на Гета заради глупост ми се испоналути.

По ова, една недела не ми зборуваше и покрај тоа што и се извинив (и тоа ВЕДНАШ и се извинив, наредното сабајле). Втората недела сама почна да ми зборува. Третата недела ми се „смири“ зашто и требаше моја помош за нешто.

Четвртата недела одлучи пак да ме игнорира. Потоа пак ми збореше, нормално, затоа што повторно и бев потребен (за друга работа).

Инаку девојчето во живо да го видиш ќе си помислиш дека е најневино. Среќа моја што сфатив навреме со која си имам работа. Што те мачи во моментов ? - Page 6 319488

Да не зборувам за милионите „преодни“ персони што ги сретнувам секојдневно, од кои 90% се вистински подлизурковци и гледаат да те искористат на било каков начин. Од толку фејкери ми се смачи и животов веќе. Затоа и распустов кога ми дојде се изрелаксирав тотално.

Си ја скусив дружбата само со луѓето на кои им верувам и кои знам дека никогаш не би ме зезнале.
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Што те мачи во моментов ? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 6 I_icon_minitimeВто Jул 13, 2010 10:52 pm

Losteech напиша:

Да не зборувам за милионите „преодни“ персони што ги сретнувам секојдневно, од кои 90% се вистински подлизурковци и гледаат да те искористат на било каков начин. Од толку фејкери ми се смачи и животов веќе. Затоа и распустов кога ми дојде се изрелаксирав тотално.

Си ја скусив дружбата само со луѓето на кои им верувам и кои знам дека никогаш не би ме зезнале.

Исто, а да не зборувам кај мене во клас како е кога 70% се лицемери и сите гледат да ти наштетат, ти љубоморат и слично.

Додуша и од 7 другари што сме, само со тројца сум ептен близок, другите двајца искрено не ги сметам баш за вистински другари, онака за излевање, ме нервира кога некој потајно ти љубомори, сака да ти наштети, а и покрај тоа што ти со нив се понашаш најферски и секогаш убаво му враќаш.... но тоа е, тие таквите во понатамошниот живот ќе ми бидат сосем трет фактор Што те мачи во моментов ? - Page 6 353532
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Што те мачи во моментов ? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 6 I_icon_minitimeВто Jул 13, 2010 11:11 pm

Losteech напиша:


Да не зборувам за милионите „преодни“ персони што ги сретнувам секојдневно, од кои 90% се вистински подлизурковци и гледаат да те искористат на било каков начин. Од толку фејкери ми се смачи и животов веќе. Затоа и распустов кога ми дојде се изрелаксирав тотално.

Си ја скусив дружбата само со луѓето на кои им верувам и кои знам дека никогаш не би ме зезнале.

Се сложувам со се што напиша.

Мојот т.н. најдобар другар со кој се дружев долги години од лани почна да ме заебава и да ме откачува за прилично лошо друштво и со мене беше само кога имаше дупки во слободно време, или стандардно, кога ќе му затребав нешто.
Што те мачи во моментов ? - Page 6 928448
И јас како најголема будала во светот, секој ден му се јавував го викав да се видиме. Што те мачи во моментов ? - Page 6 569862
Епа после, и јас почнав да ја играм играта.
Сеуште комуницираме одвреме-навреме, ама не е тоа што беше до пред две години.

Сега се дружам со комплетно нови луѓе, за разлика од некои дегенчиња со кои сум се дружел до пред две-три години и супер ми е. Повремено се гледам и со некои од стариот клас во основно, и тоа е тоа.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Што те мачи во моментов ? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 6 I_icon_minitimeВто Jул 13, 2010 11:26 pm

Ау види види што интересна дебата имало тука.

И јас кога бев на тие години бев приморан да го сменам друштвото, за до ден денес да останам со тие со кои сум и сега. Тоа на сите им се случува, вистинските пријатели се појавуваат подоцна во животот. Повеќето од тие со кои се дружев во тинејџерските години беа користољубиви, а женските пријателки богами добри курвички уште од мали. Сега ми е топ, ги имам многу и во сите искрено верувам затоа што никогаш досега не ми дале причина да се посомневам во нешто.
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Што те мачи во моментов ? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 6 I_icon_minitimeВто Jул 13, 2010 11:51 pm

...


Последната промена е направена од Pitt на Пет Aвг 20, 2010 2:44 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Што те мачи во моментов ? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 6 I_icon_minitimeВто Jул 13, 2010 11:55 pm

"Ебачите" бе, ама си им дал име Што те мачи во моментов ? - Page 6 959987 Што те мачи во моментов ? - Page 6 959987

Кажи им ти за таа што ти се нудела, одма ќе им станеш интересн за дружење Што те мачи во моментов ? - Page 6 462314
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Што те мачи во моментов ? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 6 I_icon_minitimeСре Jул 14, 2010 12:00 am

...


Последната промена е направена од Pitt на Пет Aвг 20, 2010 2:45 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Што те мачи во моментов ? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 6 I_icon_minitimeЧет Jул 15, 2010 9:38 pm

Хмм и јас имав искуство деновиве да се разочарам тотално од другар кој сум имала најмногу доверба. Ме повреди тоа што ми кажа дека се срами од мене после долго време дружење и нормално ме повреди.
Штета што тука во Канада не може да се најдат вистински пријатели кои ке ги поминат критериумите,туку сите до еден се лицемери и само гледаат материјално да те искористат(ако можат) а ако увидат дека не можат чекаат прав момент да ти забијат нож во грб и не ги интересира што понатака...
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Што те мачи во моментов ? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 6 I_icon_minitimeЧет Jул 15, 2010 11:57 pm

Се срами од тебе? Wow, каква изјава... Што те мачи во моментов ? - Page 6 493672
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Што те мачи во моментов ? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 6 I_icon_minitimeПет Jул 16, 2010 12:46 am

Е тоа е...Памет за друг пат Што те мачи во моментов ? - Page 6 650339
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Што те мачи во моментов ? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што те мачи во моментов ?   Што те мачи во моментов ? - Page 6 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Што те мачи во моментов ?
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 7Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Оф Топик-
Отиди до: