Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeВлатко Лозаноски Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Влатко Лозаноски

Go down 
+12
Ana-Marija
Burrows
marijask
viktorija
gaby
Losteech
dijanape
solange
iva_macedonia
Chris
LucasScott
Beauty
16 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Гостин
Гостин
avatar



Влатко Лозаноски Empty
ПишувањеПредмет: Влатко Лозаноски   Влатко Лозаноски I_icon_minitimeВто Јун 02, 2009 3:08 pm

Влатко Лозаноски FA1490D94D73884E8F017232F54DFC2F


Последната промена е направена од Kate на Сре Ное 24, 2010 11:28 pm. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Влатко Лозаноски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Влатко Лозаноски   Влатко Лозаноски I_icon_minitimeВто Јун 02, 2009 4:33 pm

Дали е Лозаноски или Лозановски? Влатко Лозаноски 77841
Морам да признаам дека не го сакав воопшто во почетокот, дури не сакав да победи ни на Мак Ѕвезди се до моментот кога не почнав да ги слушам неговите песни и да сфатам колку се најубави и колку најубаво пее човеков. За сличностите со Тоше, сега не би коментирала, излишно е, мислам дека најголем процент сфативме дека тоа било обична заблуда, така да сега останува смао да уживаме во неговите песни.
Омилени ми се Сонце не ме грее, Блиску до мене, Врати ме, Времето да застане
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Влатко Лозаноски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Влатко Лозаноски   Влатко Лозаноски I_icon_minitimeВто Јун 02, 2009 5:10 pm

Влатко е екстра типче со неверојатен глас и за среќа добар тим зад себе кој му прави преубави нумери. Среќен сум што лично го знам и навистина можам да кажам дека е страшно паметен и добар дечко. Овој викенд ќе пее на Будва, баш пред сат време се видов со него и ми кажа што ќе носи.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Влатко Лозаноски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Влатко Лозаноски   Влатко Лозаноски I_icon_minitimeВто Јун 02, 2009 5:10 pm

Кажав пред некој ден во една тема што и како мислам за него нема да се повторувам само ке кажам дека песните му се вистински хитови
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
iva_macedonia
Топ постер
Топ постер
iva_macedonia


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1193
Birthday : 1994-07-26
Age : 29
Location : Пробиштип
Registration date : 2009-03-11

Влатко Лозаноски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Влатко Лозаноски   Влатко Лозаноски I_icon_minitimeВто Јун 02, 2009 7:12 pm

Па стварно многу убаво пее и има добри песнички
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Влатко Лозаноски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Влатко Лозаноски   Влатко Лозаноски I_icon_minitimeВто Јун 02, 2009 7:27 pm

И што ќе носи? Влатко Лозаноски 24632 Влатко Лозаноски 24632 Иначе БУДВА ќе даваат на А1, нели? Ако не, на РТЦГ ќе оди сигурно
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Влатко Лозаноски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Влатко Лозаноски   Влатко Лозаноски I_icon_minitimeВто Јун 02, 2009 7:48 pm

Budva ke davaat na A1,toa e "pesna na mediteranot" sto go reklamiraat denovive? Влатко Лозаноски 557897
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Влатко Лозаноски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Влатко Лозаноски   Влатко Лозаноски I_icon_minitimeВто Јун 02, 2009 8:09 pm

Beauty напиша:
И што ќе носи? Влатко Лозаноски 24632 Влатко Лозаноски 24632

па најверојатно капчето на Робин Худ Влатко Лозаноски 996773
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Влатко Лозаноски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Влатко Лозаноски   Влатко Лозаноски I_icon_minitimeВто Јун 02, 2009 10:11 pm

Нема да носи капче, ќе носи кошула и маичка Влатко Лозаноски 871427
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Влатко Лозаноски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Влатко Лозаноски   Влатко Лозаноски I_icon_minitimeСре Јун 03, 2009 12:48 am

Еј штета, мислев ке продолжи да си фура со капчето со пердувче Влатко Лозаноски 462314
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
dijanape
Топ постер
Топ постер
dijanape


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1184
Registration date : 2008-12-21

Влатко Лозаноски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Влатко Лозаноски   Влатко Лозаноски I_icon_minitimeСре Јун 03, 2009 2:30 am

Дечкото е супер има добар глас, добри песни, па му посакувам добра иднина во кариерата.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Влатко Лозаноски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Влатко Лозаноски   Влатко Лозаноски I_icon_minitimeСаб Јун 06, 2009 10:45 pm

Сега пееше на Будва, супер Влатко Лозаноски 722953 Пристојно облечен како што и доликува на еден пејач, одличен значи стајлинг и преквалитетна песна, воопшто не е лесна, но интересна за слушање, браво Влатко

EDIT: За жал, само Влатко од македонските претставници не влезе во финале на Будва фест'09 Влатко Лозаноски 165556
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Влатко Лозаноски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Влатко Лозаноски   Влатко Лозаноски I_icon_minitimeНед Јун 07, 2009 2:06 pm

Јас не ни гледав
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Влатко Лозаноски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Влатко Лозаноски   Влатко Лозаноски I_icon_minitimeНед Јун 07, 2009 2:31 pm

Штета што не влезе у финале, имаше преубава песна и изведба. Вечер ќе се гледа финале. Влатко Лозаноски 871427
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Влатко Лозаноски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Влатко Лозаноски   Влатко Лозаноски I_icon_minitimeНед Јун 07, 2009 7:17 pm

И јас не гледам не ни планирам малку ми е одвратна балканскава музика,освен од Македонија иако се ретки тие што ги слушам..
Али српска и хрватска, воопшто не ме привлекува Влатко Лозаноски 996773
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Влатко Лозаноски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Влатко Лозаноски   Влатко Лозаноски I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 1:52 am

Квалитетен вокал има дечково, го ценам.
Kate напиша:
Има милион коментари дека го имитира Тоше, но јас не би се согласила!
Точно е дека има слична боја на глас, но тоа немора да значи дека го имитира...
Влатко е навистина квалитетен пејач и навистина треба да се гордееме со него!
Што има врска тонот на гласот? Види го како се однесува каде и да пее и јасно ќе ти стане дека го имитира Тоше. Ама е квалитетен, не викам не.
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Гостин
Гостин
avatar



Влатко Лозаноски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Влатко Лозаноски   Влатко Лозаноски I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 1:07 pm

Добро сега, во Македонијава наша има уште милион пејачи кои ги користат тие потези, незнам што сте се фатиле сите за Влатко...


Последната промена е направена од Kate на Сре Ное 24, 2010 11:29 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Влатко Лозаноски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Влатко Лозаноски   Влатко Лозаноски I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 1:46 pm

Новата песна му е преубава исто така Влатко Лозаноски 722953 Таа српската од Будва
Вратете се на почетокот Go down
gaby
Успешен Член
Успешен Член
gaby


Female Број на мислења : 861
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-30

Влатко Лозаноски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Влатко Лозаноски   Влатко Лозаноски I_icon_minitimeПон Јун 22, 2009 4:23 pm

Таа песна мислам дека е највртена моментално по радиостаниците од сите наши претставници на Будва.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Влатко Лозаноски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Влатко Лозаноски   Влатко Лозаноски I_icon_minitimeПон Јун 22, 2009 8:06 pm

Па и најубава е, дечково има неверојатни песни, некој интересен стил, не се ни класични балади, али во секој случај гаѓаат во срце, браво, Влатко
А не влезе во финале, а пак има најубава песна. Влезот во финале не е мерило за успех
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Влатко Лозаноски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Влатко Лозаноски   Влатко Лозаноски I_icon_minitimeВто Јун 23, 2009 3:57 pm

ВЛАТКО ЛОЗАНОЦСКИ-за мене најдобар мак пеја4 заедно со Јван Јованов.Прекрасни песни-убав стил,немам коментар.Дефинитивно има слух за она што зна4и добра песна.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Влатко Лозаноски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Влатко Лозаноски   Влатко Лозаноски I_icon_minitimeВто Јун 23, 2009 5:46 pm

Он да, во моментов и мене ми е омилен, али Џеј Џеј со него да го рамниш? Малце смешно Влатко Лозаноски 327923
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Влатко Лозаноски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Влатко Лозаноски   Влатко Лозаноски I_icon_minitimeВто Јун 23, 2009 6:54 pm

не го рамнам само мене јован ми се допаѓа како пеја4 инаку влатко е далеку од него
Вратете се на почетокот Go down
viktorija
Член
Член
viktorija


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 291
Birthday : 1992-04-10
Age : 32
Location : Дома!
Registration date : 2009-07-17

Влатко Лозаноски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Влатко Лозаноски   Влатко Лозаноски I_icon_minitimeПон Jул 20, 2009 6:02 am

вака не знам ни дали го имитира тоше но во едно сум сигурна : АКО САКАШ ДА БИДЕШ КВАЛИТЕТЕН ПЕАЧ И ЗАПОМНАТ КАКО МУЗИЧКА ИКОНА ТРЕБА ДА СОЗДАДЕШ НЕШТО НОВО А НЕ ДА БИДЕШ САМО БЕДНА КОПИЈА !!! а за жал мене влатко ми личи на бедна копија на тоше .... не сум голем фан на тоше ги слушам неговите песни го сакам све али не ми е бр.1... ко помала лудував по него,каролина и андријана јанеска али ... то е то ... а од влатко слушам песни супер се ... чоеков не знае кој побрзо да имитира !!!
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Влатко Лозаноски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Влатко Лозаноски   Влатко Лозаноски I_icon_minitimeПон Jул 20, 2009 11:44 am

Ќе кажам дека на почетокот на неговата кариера го мразев,не можев да го смислам ама се случи да излезе и неговиот хит Сонце не ме грее,сватив дека си има таков глас човекот и што да прави,малку потсетува на Тоше али си има он свој стил,свои песни кои за миг прераснаа во хитови,не мислам дека го имитира Тоше а и да е така времето ќе покаже.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Влатко Лозаноски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Влатко Лозаноски   Влатко Лозаноски I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Влатко Лозаноски
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Музика :: Македонска-
Отиди до: