Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeБАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат

Go down 
+25
ankii
coco-tdp-mdf
viktorija
ilce
Mimi
Edit*Sabine*Susa
Adolfo
dijan4e
Elisa
iva_macedonia
Bayron
dijanape
nightspy
angeli
Chris
gaby
*JaNa*
solange
Rebellious angel
LucasScott
Posh Girl
Beauty
Burrows
Bobi
Игор
29 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next
АвторПорака
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат Empty
ПишувањеПредмет: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат I_icon_minitimeСре Фед 25, 2009 5:51 pm

А бе се работи за аргентинската верзија на монтекристо. Овие од преведувачкава фирма ми спомнаа нешто такво, но не беа сигурно. Јас мислам дека се работи за недоразбирање зашто само морон би можел да земе две верзии од иста серија.

Но со сигурност ни ова не можам да го потврдам. Ќе видиме со време.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат I_icon_minitimeСре Фед 25, 2009 6:38 pm

igorpp напиша:
А бе се работи за аргентинската верзија на монтекристо. Овие од преведувачкава фирма ми спомнаа нешто такво, но не беа сигурно. Јас мислам дека се работи за недоразбирање зашто само морон би можел да земе две верзии од иста серија.

Но со сигурност ни ова не можам да го потврдам. Ќе видиме со време.

Мхм, јас пак одма се запалив за Глобо, сепак сега една бразилска, можеби ќе им светне да продолжат со бразилски новели, но... на Глобо, не на Реде Рекорд или некоја друга анонимус БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат 996773 .

А за ова со Монтекристо БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат 409660 не ми се верува да оди и аргентинската, не се толку будали белки да не приметат разлики БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат 353532
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат I_icon_minitimeСре Фед 25, 2009 7:20 pm

Е па и и јас помислив дека може се збуниле поради сликите на сајтот, или нешто со бројот на епизоди.

Како и да е се изненадив кога ми го спомна тоа. БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат 996773
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат I_icon_minitimeЧет Фед 26, 2009 1:52 am

ЕКСКЛУЗИВНА ИНФОРМАЦИЈА!
9-та и 10-та сезона на „Маѓепсани“ од март на Алфа ТВ. БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат 996773
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат I_icon_minitimeЧет Фед 26, 2009 4:11 pm

Апсолутно фантастична вест. БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат 353532 Баш па Алфа најде да се погани, поарно на А2 нека идеше.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат I_icon_minitimeПет Фед 27, 2009 4:09 pm

Од понеделник започнува бразилската ТАНЦУВАЈ И САМО ТАНЦУВАЈ на Скај Нет со премиера во 16:30 и реприза во 11:45


Заради неа, се менува терминот на Монтекристо која ќе се дава во 17:15 со реприза идниот ден во 9:00
На крилја на љубовта со премиера во 19:00 и реприза 09:45 си останува

Од вторник почнува и МАГЕПСАНИ на АЛФА во терминот за семејна серија од 18 часот со реприза во 08:00 и 14:30 часот

Зашто вака направија, нема веќе вечерна реприза од Монтекристо, а најмногу ми одговараше тој термин навечер БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат 165556
Боби, би тио препорачала во сериите да ги ставиш и Тинејџери и Јелена во репризни серии
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат I_icon_minitimeПет Фед 27, 2009 6:01 pm

Ух терминот на бразилската не ми одговара ама ИЧ! Ајде барем прва епизода ќе изгледам натака нема шанси, терминот е disaster БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат 353532 БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат 353532

И Дани не ги ставам тие двете, Јелена е веќе при крај, а Тинс не се смета за новела.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат I_icon_minitimeСаб Фед 28, 2009 11:53 pm

Наскоро на Сител - почна и реклама
А Н А Л И


БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат Vytiiv


БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат 996773 Колку брзо ни дојде на Сител, најверојатно од 20 часот после Шогун ќе оди, 5 премиерни латино серии на Сител сега има


Последната промена е направена од Beauty на Нед Мар 01, 2009 12:48 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат I_icon_minitimeНед Мар 01, 2009 3:15 am

MANANA ES PARA SIEMPRE e потврдена за Словенија, што значи дека и на Пинк ќе оди
И Доња Барбара е потврдена за Србија -: дај Боже да биде на ПИНК
Зналчи на ПИНК следни серии кои ги сакам се Manana es para siempre, En Nombre del amor и Dona Barbara, a и постојат големи шанси тие да бидат, што значи ни следува период на ОК теленовели за разлика од периодов од минатава година кога идеа најлошите од Телевиса и Телемундо


БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат 496140 Иначе, БЕСРАМНИЧКИ на Пет Плус тв има реприза и тоа во 11:50
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат I_icon_minitimeНед Мар 01, 2009 3:22 am

Лани ова време имавме само 5/6 новели сега дури 16 премиери. Масовно од страна на нашиве телевизии БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат 24632
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат I_icon_minitimeНед Мар 01, 2009 3:25 am

Пред некое време мислев и заклучив дека отприлика 2001 година имавме најмногу теленовели на телевизиите, али денес тој број е дупло зголемен, што значи од времето на Касандра па се до денес, дефинитивно периодов (т.е. времево на АНАЛИ БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат 24632 ) е НАЈБОГАТ со серии од било кога
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат I_icon_minitimeНед Мар 01, 2009 3:49 am

Многу ме интересира гледаноста, сигурно нема за ѓабе да ги купуваат, мора да носат голема гледаност.
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат I_icon_minitimeНед Мар 01, 2009 12:19 pm

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат 367812 Циганииииии полнете уште програма со телемундови и телевисини евтинарии. И немој некој пак да ми скокнал во одбрана дека не се евтини. Нека бидат поскапи и од The Dark Knight ако сакаат кога се работи за цена, под евтинарии се однесувам на проклето бедните сценарија, продукции и глума.

Изгледа уште не им е доста да голтаат. Се надевам дека еден ден ќе се удават. БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат 996773 Како не се поплаче премиерот за нивнава програма, и така им се клањаат на сите вести и емисии.
Вратете се на почетокот Go down
Posh Girl
Топ постер
Топ постер
Posh Girl


Female Zodiac : Sagittarius Број на мислења : 3132
Birthday : 1990-12-08
Age : 33
Registration date : 2008-08-19

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат I_icon_minitimeНед Мар 01, 2009 1:56 pm

Bas se iznenadiv sto Anali ke odi na Sitel. Aj barem neka bide dobra serijava. Mislev deka ke dojde podocna.
Skaj Net ne fakam.
Za Magepsani ne mi e gajle sto ke ja davaat.
Srekna sum sto ke ja davaat MEPS. ENDA i DB ne znam sto da mislam , ne gi ocekuvam nekako so posebno raspolozenie. Ne znam.
Koja e taa Pet Plus tv?
Koga ke pocne CCEA na Pink Plus?
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат I_icon_minitimeНед Мар 01, 2009 2:08 pm

Пет Плус ТВ е вториот канал на Канал 5. Го има на кабловските телевизии низ Македонија, кај мене ја има во Кавадарци а еве и на Макс ТВ ја има.

А за Cuidado Con el Angel не знам наместо која серија ќе иде.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 8:49 pm

Немав каде да пишам, па затоа тука пишувам, денес случајно ја фатив репризата на Танцувај и само танцувај, новата бразилска серија која почна вчера на Скај Нет од 17 и 15, што е и многу подобро за да не се менува терминот на Монтекристо.
И морам да кажам дека ја изгледав цела прва и цела втора епизода, серијата е стварно феноменална, не знам зашто имавме некое лошо мислење за серијава, дали поради тоа што е од непозната продукција, дали затоа што нема ниеден познат глумец, или затоа што никаде не се има емитувано, стварно не знам, али морам да признаам дека баш таквите серии секогаш изненадуваат и воодушевуваат, па со кој памет ја гледам Бурата, кога ги има Монтекристо и сега оваа бразилска.
ДОста гледлива е, одлична приказна, селска атмосфера, обичен реален приказ, малце и танцување, негативци кои ветуваат многу ------- фантастичен почеток, и фантастично мислење имам за серијава (може по содржината повеќе овие бразилски ми одговараат отколку Глобо).
Мислам дека сите треба да ја погледнете, особено Боби, Јовица, Игор - обавезно!
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 10:00 pm

Јас предмалце маратонски ги изгледав Клон и Танцувај и само танцувај, ми беа снимани преку Макс.

Хм... јас немам баш сјајно мислење, некако досадна ми се виде серијава и немам намера да ја следам, а каде тоа што немам време да ја гледам. Сепак не планирам, а искрено Дани не знам, мене баш и не ми е баш најсјајна, освен јазикот што го слушам БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат 722953
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 10:03 pm

Па добро, не е најсјајна, али се гледа дека сериите на А1 и на Скај Нет се најквалитетни и единствени, за разлика од на Сител и МТМ.
Ни јас не верувам дека ќе ја следам, али онака добра е, семејна смирена серија, нека продолжат вака Скај Нет да купуваат серии кои не се давале на Балканов, али не очекувам од Скај Нет да откупуваат серии од 1 класа, сепак тие се скапи за нив
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 10:05 pm

Beauty напиша:
Па добро, не е најсјајна, али се гледа дека сериите на А1 и на Скај Нет се најквалитетни и единствени, за разлика од на Сител и МТМ.
Ни јас не верувам дека ќе ја следам, али онака добра е, семејна смирена серија, нека продолжат вака Скај Нет да купуваат серии кои не се давале на Балканов, али не очекувам од Скај Нет да откупуваат серии од 1 класа, сепак тие се скапи за нив

Океј, и јас се сложувам со тоа, ми се допаѓа начинот на Скај нет што ги одбира новелите, камо среќа да продолжат со Бразилски но на Глобо не на непознати продукции, а оваа ја земаа сигурно поради тоа што имаше преголем успех на интернационалниот пазар. Освен кај нас е продадена во Србија, Бугарија и Хрватска.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 10:07 pm

А ималка голем успех на интернационалниот пазар, стварно, јас ништо не знам за серијата, значи ние сме први на Балканов што сме ја зеле.
Ајде нека не изненадува Скај Нет и понатака
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 10:14 pm

И јас малце ја ѕирнав Dance Dance.
Малку лошичка е глумата на моменти, али и мене ми се виде интересна.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 10:23 pm

Па не само глумата, мислам дека самата режија е лоша. А и глумците не се привлечни, али пориказната е интересна, не очекуѕвав ваква дека ќе биде серијава, јас мислев тин серија некоја е
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат I_icon_minitimeСре Мар 04, 2009 12:31 am

Во моментов на Хајат почнува Мадре луна
Бегам да гледам.
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат I_icon_minitimeСре Мар 04, 2009 9:38 pm

AНАЛИ од понеделник во 20:00 h

Не бе, нека не глуми лигавион од Перла, типот има најиритирачки глас на светот пропратен со најморонсска фаца БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат 665558
Затоа, Ели БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат 722953
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат I_icon_minitimeСре Мар 04, 2009 9:38 pm


Наскоро на ОБН!

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат 4525114not_aficheapnew1b
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 40Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: АРХИВА-
Отиди до: