Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeNext Time - Page 13 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Next Time

Go down 
+18
Pitt
Serena Van der Woodsen
Blair Waldroft
Ana-Marija
rebelde_girl
Burrows
Losteech
iva_macedonia
angeli
*JaNa*
Maje
Игор
Rebellious angel
Bobi
dijanape
Chris
solange
Beauty
22 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
АвторПорака
Simona*
Нов Член
Нов Член
Simona*


Број на мислења : 34
Registration date : 2009-03-24

Next Time - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time   Next Time - Page 13 I_icon_minitimeВто Aвг 24, 2010 6:57 pm

По концертот во Хераклеа

Фановите воодушевени од Next Time

Next Time - Page 13 74E94A2A00E58446A8DB13D7F0E1FB19По преполната Универзална сала во декември минатата година, уште еден успешен концерт на Некст Тајм. Овој пат во рамките на Бит Фест, дуото ги собра своите обожавателиво Хераклеа и им подари уште една незаборавна забава – јавуваат фановите.

Многубројните фанови видно организирани нетрпеливо го очекуваа почетокот на концертот. И овој пат не беа изоставени балоните и маичките со натпис I love Next Time кои ја красеа Хераклеа, но сега надополнети со капчиња Proud to be a Next Time Fan со што членовите на фан клубот сакаа да потенцираат со колкава љубов го прават сето тоа.

Next Time - Page 13 32B9ADA277D53D4EA124A3F7FF66155E

Забавата започна. Се редеа: Декември, Не верувам во тебе, Ме остави сам да живеам, Рамо за плачење, Убава...

Next Time - Page 13 80D1A3CB2C646948BD2D873963E7DF75

Секоја песна беше проследена со едногласно пеење од публиката. Освен добро познатите хитовина Некст Тајм, Мартин и Стефан ги изненадија своите обожаватели со изведба на What do you want from me на Adam Lambert и Here I go again. Со посебни овации беше проследена изведбата на баладата Изгубен кога Стефан покажа дека покрај пеењето и пијаното му оди од рака.

Next Time - Page 13 72EA7BE70D99494D9C9DE04690EC2522

Дуото и овој пат не изостави да ја изрази својата благодарност кон обожавателите за поддршката која несебично им ја даваат, а исто така напоменаа дека нивниот втор албум е во подготовки и со него како бонус цеде ќе има аудио снимка од концертот.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Next Time - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time   Next Time - Page 13 I_icon_minitimeПон Сеп 20, 2010 1:06 pm

Стефан и Мартин, среќен 24ти роденден! Ви посакувам се најубаво и многу успех на сите полиња во животот! Ве сакам! Next Time - Page 13 722953
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Нов Член
Нов Член
Simona*


Број на мислења : 34
Registration date : 2009-03-24

Next Time - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time   Next Time - Page 13 I_icon_minitimeВто Окт 12, 2010 10:12 pm

На крајот од денот – нов сингл на Next Time

Next Time - Page 13 9A44A71C77944B4E82D125DA56B26DF7Во студиото на Раде Врчаковски заврши финалното снимање на вокалот за новиот сингл на Next Time. Песната носи наслов На крајот од денот - музиката и аранжманот се на Лазар Цветковски а текстот е на Стефан Филиповски.

Специфицно за оваа песна е тоа што сите инструменти се снимени во живо, вклучувајќи и тапани. Се чека уште Мартин да ги сними гитарите и песната да биде подготвена за да ги освои срцата на слушателите.

А дека тоа ќе биде така, сигурни сме, поради фактот дека текстот е прилично автобиографски и сигурно секој ќе се пронајде во него.

Во текстот се зборува за тоа како луѓето мора да останат силни, да продолжат да веруваат и да даваат љубов и тогаш кога ништо не изгледа розово.

Снимање на видео-спот за песната е предвидено за почетокот на идниот месец.

www.mmm.com.mk
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Next Time - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time   Next Time - Page 13 I_icon_minitimeВто Окт 12, 2010 11:14 pm

Се надевам брзо ќе излезе песната, дека ќе ми се допадне, не се двоумам штом е од Лазар Цветковски.
Вратете се на почетокот Go down
igorao85
Успешен Член
Успешен Член
igorao85


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 616
Birthday : 1985-05-14
Age : 38
Registration date : 2010-02-28

Next Time - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time   Next Time - Page 13 I_icon_minitimeВто Окт 12, 2010 11:36 pm

Да вистина Лазар Цветковски е страшен хитмејкер....Ете и последната песна за Даре шо ја направи е незнам лудило...Сигурно песната за Некст Тајм автентично ке биде донесена од нив...Проблемот кај Некст Тајм ми беше што сите песни им наликуваа една на друга....Се надевам со Лазар тоа барем за нијанса ке се промени
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Next Time - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time   Next Time - Page 13 I_icon_minitimeВто Окт 12, 2010 11:43 pm

Се согласувам дека Лазар Цветковски прави најдобри песни на нашава естрада во последно време. Не знам дали се крадени (како и од повеќето македонски „композитори“) или не, но предобри се!
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Нов Член
Нов Член
Simona*


Број на мислења : 34
Registration date : 2009-03-24

Next Time - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time   Next Time - Page 13 I_icon_minitimeСре Окт 13, 2010 10:17 am

igorao85 напиша:
Да вистина Лазар Цветковски е страшен хитмејкер....Ете и последната песна за Даре шо ја направи е незнам лудило...Сигурно песната за Некст Тајм автентично ке биде донесена од нив...Проблемот кај Некст Тајм ми беше што сите песни им наликуваа една на друга....Се надевам со Лазар тоа барем за нијанса ке се промени

Ако гледаш така, и на Влатко Лозановски песните му наликуваат една на друга.
Ете пример земи ги Летам кон тебе и Блиску до мене

Тоа го има кај секој композитор заради тоа што работат на 10 песни во еден ден. Не може ти во еден ден да имаш инспирација да создадеш 10 различни песни...

До таков талент како што е Лазар треба да биде тешко да стигнеш да ти направи песна. А сега гледам на сите почнал да им прави песни само за пусти пари.
И на тој што треба и на тој што не треба...
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Next Time - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time   Next Time - Page 13 I_icon_minitimeСре Окт 13, 2010 1:55 pm

Simona, коментарот na igora беше дека досега песните им биле слични но дека отсега со Лазар тоа би се сменило. Погрешно го сфати.

Од друга страна дали досега Лазар соработувал со Некст Тајм?
И трето, зашто е тешко Лазар да ти направи песна? Точно дека е талент, но не летнал високо бар досега.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Next Time - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time   Next Time - Page 13 I_icon_minitimeСре Окт 13, 2010 5:55 pm

Beauty напиша:
Од друга страна дали досега Лазар соработувал со Некст Тајм?

Да, "Рамо за плачење" и "Убава" се негови. Тој ги правеше музиката и аранжманот и за двете песни, додека пак сестра му Магдалена е автор на текстот Next Time - Page 13 871427


Последната промена е направена од Kate на Чет Окт 14, 2010 8:55 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Нов Член
Нов Член
Simona*


Број на мислења : 34
Registration date : 2009-03-24

Next Time - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time   Next Time - Page 13 I_icon_minitimeСре Окт 13, 2010 10:49 pm

Beauty напиша:
Simona, коментарот na igora беше дека досега песните им биле слични но дека отсега со Лазар тоа би се сменило. Погрешно го сфати.

Од друга страна дали досега Лазар соработувал со Некст Тајм?
И трето, зашто е тешко Лазар да ти направи песна? Точно дека е талент, но не летнал високо бар досега.

Добро го сфатив коментарот на igorao85. Изгледа ти не си ме сфатила мене, еве да ви образложам:

Цитат :
Ако гледаш така, и на Влатко Лозановски песните му наликуваат една на друга.
Ете пример земи ги Летам кон тебе и Блиску до мене
- Сакав да кажам дека не мора да значи дека песните на Лазар не наликуваат една на друга и за пример ги посочив тие две песни.

Цитат :
До таков талент како што е Лазар треба да биде тешко да стигнеш да ти направи песна. А сега гледам на сите почнал да им прави песни само за пусти пари.
И на тој што треба и на тој што не треба...
- Значи дека не летнал високо туку напротив. Почнал да им прави песни на кој ќе стигне. Точно дека тоа го работи за пари и дека парите му се пред се, само мислам дека треба да одбира на кој ќе прави песни за да не дојде до тоа да прави едни исти песни како ЈЈ и компанија.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Next Time - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time   Next Time - Page 13 I_icon_minitimeСре Ное 03, 2010 10:59 pm

Next Time - Page 13 77099_163215070378518_100000700783423_379226_3594486_n
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Next Time - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time   Next Time - Page 13 I_icon_minitimeЧет Ное 04, 2010 10:36 pm

Мартин во врска со водителката Милена

Next Time - Page 13 67083EC8EE6402438145C07D3E7EC680

Откако вокалот на "Нејкст тајм", Стефан Филиповски, откри дека е во врска со манекенката и водителка Драгана Чуприна, за љубовниот живот прозборе и неговиот брат близнак, гитаристот Мартин.

На изминатиот Моден викенд во Скопје, Мартин се појави со неговата девојка Милена, водителка на утринската програма на "Канал 5" телевизија.
" Со Милена сме заедно три месеци. Не се криевме, но не сакаме ниту да ја рекламираме нашата врска. Јас не сум многу по излегувањето на популарни места, таква е и Милена. Повеќе уживаме за вечера во некој ресторан или во домашна атмосфера, кај пријатели. И двајцата имаме јавна работа, се подржуваме и се критикуваме кога треба. Милена ретко доаѓа на моите настапи, а јас по природна сум ранобуден па често ја гледам на утринска програма, но не секој ден. Приватно, таа не е фан на "Некст тајм", но најмногу ја сака нашата песна "Кога лажеш кого гледаш", ни откри Мартин.
Тој додава дека со брат му Стефан и неговата девојка Драгана Чуприна, не излегуваат често заедно, во двојки. Кога е во прашање изборот на девојки и места за излегување, сосема се различни. (М.Џ.)

Извор: http://www.vest.com.mk/?ItemID=1620B44977F992479FFAE03532B3E25C&ref=nf
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Next Time - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time   Next Time - Page 13 I_icon_minitimeЧет Ное 11, 2010 2:55 am

Утре во Бекстејџ, ќе биде ТВ промоцијата на новиот сингл на Next Time "На крајот од денот", а воедно и спотот за истиот :)
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Next Time - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time   Next Time - Page 13 I_icon_minitimeЧет Ное 11, 2010 1:32 pm

Ја слушнав песната на радио. За прво слушање, ми е полоша и понеинтересна од Убава, Декември и нормално од Рамо за плачење. Ќе го видам и спотот а во една емисија на радио Стефан потврди дека тоа што го пишува во веснициите за девојките е вистина.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Next Time - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time   Next Time - Page 13 I_icon_minitimeЧет Ное 11, 2010 10:05 pm

Статус на Мартин Филиповски(Next Time) на Facebook:
Nikogas ne sum sakal da gi kritikuvam mediumite , megutoa iskoci deka se najgolemiot problem vo drzavata! Da nemoze covek eden spot da promovira kako sto treba, se nadevam do krajot na denot kako sto i se vika pesnata ke go vidite ili na www.youtube.com ili www.mmm.com.mk . Izvinete ve pozdravuva Martin Next Time....
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Next Time - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time   Next Time - Page 13 I_icon_minitimeПет Ное 12, 2010 11:34 am

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Next Time - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time   Next Time - Page 13 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Next Time
Вратете се на почетокот 
Страна 13 of 13Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
 Similar topics
-
» Next Time
» CINDERELLA 3: A Twist in Time | 2007

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Музика :: Македонска-
Отиди до: