Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeКоја е вашата омилена пејачка? Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Која е вашата омилена пејачка?

Go down 
+18
Simonka19
Gabrielle
Reese Witherspoon
Eva
Burrows
Chris
Allen Cruz
Elen4e
iva_macedonia
angeli
Maje
dijanape
Elisa
s1mone
Rebellious angel
solange
Bobi
Beauty
22 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next

Омилена наша пејачка
 Калиопи
 Тамара
 Каролина Гочева
 Елена Ристеска
 Дани
 Александра Пилева
 Кристина Арнаудова
Види ги резултатите
АвторПорака
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Која е вашата омилена пејачка? Empty
ПишувањеПредмет: Која е вашата омилена пејачка?   Која е вашата омилена пејачка? I_icon_minitimeНед Ное 16, 2008 5:51 pm

зар треба да кажувам? С Е З Н А Е !!!! една, единствена, најубава, најдобра и совршенаКоја е вашата омилена пејачка? 151237dscf140120copyid2


Последната промена е направена од Beauty на Пон Ное 17, 2008 1:20 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Која е вашата омилена пејачка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е вашата омилена пејачка?   Која е вашата омилена пејачка? I_icon_minitimeНед Ное 16, 2008 7:52 pm

1. Дани според мене е најдобрата, иако по квалитет е Калиопи.
2. Калиопи на второ место, иако може и прво, но Дани ми е некако болја.
3. Александра Пилева, одлична рокерка.
4. Тамара, исто така е добра, иако има некако лигав карактер, супер ми е.
5. Каролина Гочева, одлична пејачка, но некако по смртта на Тоше откако се испонаша така, не ми е најомилена.
6. Кристина Арнаудова, не ме бендисува.

СРАЊЕТО: Која е вашата омилена пејачка? 195609 Која е вашата омилена пејачка? 195609
7. Елена Ристеска, ја мразам со еден збор, толку е грозна, ниту а бива за пеење, само за ***** 100%, и она мене ќе ми кажува Александар не требало да зборува македонски во Србија, свиња ниедна, а мразам! Која е вашата омилена пејачка? 477131 Која е вашата омилена пејачка? 195609
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Која е вашата омилена пејачка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е вашата омилена пејачка?   Која е вашата омилена пејачка? I_icon_minitimeНед Ное 16, 2008 8:19 pm

1.Dani mi e najdobra
2.Aleksandra
3.Karolina
4.Kaliopi
5.Kristina
--------------------------
Tamara-Krava debela,ic ne ja sakam
Elena-KURVA odvratna! Која е вашата омилена пејачка? 195609
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Која е вашата омилена пејачка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е вашата омилена пејачка?   Која е вашата омилена пејачка? I_icon_minitimeНед Ное 16, 2008 11:50 pm

за понашањето по смртта на Тоше нејќам да коментирам, изгледа џабе ќе биде се, али искрено и јас не заплакав на самиот ден, единствено кога си бев сама во соба, можев да заплачам, па видете сега дали од ова сфаќате што сакам да кажам? треба да разберете дека луѓето различно реагираат на ситуациите, и не треба да ги осудувате тие што поинаку реагираат од вас

мене на 2 место не знам која ми е, сите останати
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Која е вашата омилена пејачка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е вашата омилена пејачка?   Која е вашата омилена пејачка? I_icon_minitimeПон Ное 17, 2008 12:29 am

Дани не кажувам за тоа, јас не сум никаков емотивец, ниту еднаш немам заплакано на смрт, не дај боже сега такви ствари, али стварно не сум емотивен. Некако ладен сум на такви работи, а и за Тоше солза не испуштив ниту еднаш а во душата ми беше многу тешко.

Значи сакам да кажам дека не е тоа што го барав од Каролина да заплаче, секако не може сите да бидат емотивни, различно влијае кај сите, но мене ме изненади нејзиното понашање, некако чудно ми изгледаше, а со него го имаше најуспешниот дует.++++
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Која е вашата омилена пејачка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е вашата омилена пејачка?   Која е вашата омилена пејачка? I_icon_minitimeПон Ное 17, 2008 12:35 am

па не сфаќам кое чудно однесување, демек како да и е сеедно? нема врска тоа, ете од такво студенило, се покажува и си увртуваме дека била рамнодушна, али не е така, не знам како да објаснам,, али не е ТАКА
има едно интервју во кое она зборува за Тоше, го имам објавено и на кајгана, па таму убаво пишува за нејзините спомени за Тоше, а како голем фан на Каролина, имам дојдено до луѓе и информации за неа, а тоа е дека баш некој месец пред смртта , она и Тоше биле заедно на кафе, се случувало еднаш месечно, еднаш во 2-3 месеци да си излезат, најчесто и со други пријатели
Сепак да речеме дека со некого сум се дружела интензивно еден период, и после на професионална база ни прекинат контактите, доколку на таа личност му се случи нешто лошо, ЈАС НИКОГАШ нема да бидам среќна ради тоа, ме сфаќате?
не е лесно 100% да изгубиш човек со кој си се дружел некој период од твојот живот, и баш тоа го пишува во тоа интервју, на кое сум плачела како никогаш досега
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Која е вашата омилена пејачка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е вашата омилена пејачка?   Која е вашата омилена пејачка? I_icon_minitimeПон Ное 17, 2008 12:37 am

Kaliopi, edna i edinstvena!!!Za nea glasav!!!
Iako i ostanatite se odlicni peacki, i go pocituvam ona sto e makedonsko i toa mn.
Вратете се на почетокот Go down
Rebellious angel
Топ постер
Топ постер
Rebellious angel


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1799
Birthday : 1989-08-22
Age : 34
Registration date : 2008-09-23

Која е вашата омилена пејачка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е вашата омилена пејачка?   Која е вашата омилена пејачка? I_icon_minitimeПон Ное 24, 2008 1:40 pm

Dani mi e najdobra. Која е вашата омилена пејачка? 871427
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/anapetrovik89
s1mone
Нов Член
Нов Член
s1mone


Број на мислења : 27
Registration date : 2008-08-18

Која е вашата омилена пејачка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е вашата омилена пејачка?   Која е вашата омилена пејачка? I_icon_minitimeСаб Фед 07, 2009 3:04 pm

Дани и Калиопи
Вратете се на почетокот Go down
Elisa
Нов Член
Нов Член
Elisa


Female Zodiac : Sagittarius Број на мислења : 103
Birthday : 1995-11-26
Age : 28
Registration date : 2009-03-15

Која е вашата омилена пејачка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е вашата омилена пејачка?   Која е вашата омилена пејачка? I_icon_minitimeНед Мар 15, 2009 12:32 am

Rebellious angel напиша:
Dani mi e najdobra. Која е вашата омилена пејачка? 871427
Вратете се на почетокот Go down
dijanape
Топ постер
Топ постер
dijanape


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1184
Registration date : 2008-12-21

Која е вашата омилена пејачка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е вашата омилена пејачка?   Која е вашата омилена пејачка? I_icon_minitimeНед Мар 15, 2009 2:57 am

Каролина се знае, другите се бар за мене фалш освен Дани
Вратете се на почетокот Go down
Maje
Нов Член
Нов Член
Maje


Број на мислења : 96
Registration date : 2009-03-15

Која е вашата омилена пејачка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е вашата омилена пејачка?   Која е вашата омилена пејачка? I_icon_minitimeНед Мар 15, 2009 10:48 pm

Каролина ми е најомилена
Вратете се на почетокот Go down
angeli
Член
Член
angeli


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 216
Birthday : 1995-08-07
Age : 28
Registration date : 2008-12-21

Која е вашата омилена пејачка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е вашата омилена пејачка?   Која е вашата омилена пејачка? I_icon_minitimeПон Мар 16, 2009 2:59 am

karolina mi e na 1 mesto mada i kaliopi e tuka negde a onaa elena vkraj ja mrazam pa uste ke mi odi po evrovizii,po koncerti Која е вашата омилена пејачка? 983662
Вратете се на почетокот Go down
iva_macedonia
Топ постер
Топ постер
iva_macedonia


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1193
Birthday : 1994-07-26
Age : 29
Location : Пробиштип
Registration date : 2009-03-11

Која е вашата омилена пејачка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е вашата омилена пејачка?   Која е вашата омилена пејачка? I_icon_minitimeПет Мар 27, 2009 5:45 pm

Дани е најдобра од македонските пејачки па Каролина па Тамара и Александра Пилева
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Која е вашата омилена пејачка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е вашата омилена пејачка?   Која е вашата омилена пејачка? I_icon_minitimeПет Мар 27, 2009 6:37 pm

Сепак јас ќе споменам - Каролина израсна на македонската естрада, од 11 години па се до сега е на естрада, така да таа без колебање.
Дани не може во никој случај да ми е омилена со 1 издаден албум, исто и Пилева и Тамара кои за толку години имаат само 1 албум зад себе. Кај Тамара би ја споменала непостојаноста и непрофесионалноста како лоши карактеристики, а за калиопи -одличен глас, стари хитови, али патетично однесување
Вратете се на почетокот Go down
iva_macedonia
Топ постер
Топ постер
iva_macedonia


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1193
Birthday : 1994-07-26
Age : 29
Location : Пробиштип
Registration date : 2009-03-11

Која е вашата омилена пејачка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е вашата омилена пејачка?   Која е вашата омилена пејачка? I_icon_minitimeПет Мар 27, 2009 9:30 pm

сепак за мене Дани е најдобра на нашата естрада затоа што некако ми е најуникатна и секогаш позитивна.Песните и се топ се е супер Која е вашата омилена пејачка? 353532
Вратете се на почетокот Go down
Elen4e
Нов Член
Нов Член
Elen4e


Female Број на мислења : 22
Registration date : 2009-04-11

Која е вашата омилена пејачка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е вашата омилена пејачка?   Која е вашата омилена пејачка? I_icon_minitimeНед Апр 12, 2009 8:12 pm

Елена Ристеска.
Вратете се на почетокот Go down
Allen Cruz
Нов Член
Нов Член
Allen Cruz


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 47
Birthday : 1991-11-11
Age : 32
Registration date : 2008-08-12

Која е вашата омилена пејачка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е вашата омилена пејачка?   Која е вашата омилена пејачка? I_icon_minitimeНед Апр 12, 2009 8:58 pm

Елена Ристеска... не треба да објаснувам зошто Која е вашата омилена пејачка? 996773
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Која е вашата омилена пејачка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е вашата омилена пејачка?   Која е вашата омилена пејачка? I_icon_minitimeПон Мај 04, 2009 11:16 pm

Beauty напиша:
зар треба да кажувам? С Е З Н А Е !!!! една, единствена, најубава, најдобра и совршенаКоја е вашата омилена пејачка? 151237dscf140120copyid2
da da samo karolina spored mene elena ima ubavi pesni ama ne ja sakam po karekter
Вратете се на почетокот Go down
iva_macedonia
Топ постер
Топ постер
iva_macedonia


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1193
Birthday : 1994-07-26
Age : 29
Location : Пробиштип
Registration date : 2009-03-11

Која е вашата омилена пејачка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е вашата омилена пејачка?   Која е вашата омилена пејачка? I_icon_minitimeПон Мај 04, 2009 11:28 pm

САМО ДАНИ.LOVE YOU DANI Која е вашата омилена пејачка? 353532
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Која е вашата омилена пејачка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е вашата омилена пејачка?   Која е вашата омилена пејачка? I_icon_minitimeПон Јун 15, 2009 1:50 pm

Beauty напиша:
зар треба да кажувам? С Е З Н А Е !!!! една, единствена, најубава, најдобра и совршенаКоја е вашата омилена пејачка? 151237dscf140120copyid2
normalno nea nikoj ne moze da ja imitira elena za nea e nis nema nikakov glas vo sporedba so karolina
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Која е вашата омилена пејачка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е вашата омилена пејачка?   Која е вашата омилена пејачка? I_icon_minitimeПон Јун 15, 2009 2:35 pm

Елена почна пред 6 години со музика, Каролина од 1991 опстојува во континуитет. Елена на аудициите ги пееше песните Кажи ми и Јамајка од Каролина.
Плус Каролина не се појавува на телевизја повеќе ради реда, а Елена нема ден а да не ја видам на телевизија
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Која е вашата омилена пејачка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е вашата омилена пејачка?   Која е вашата омилена пејачка? I_icon_minitimeПон Јун 15, 2009 2:36 pm

da ne kazem se sto mislim za nea ama li4no jas mn ja mrazam ne ja podnasam kako se pravi kako nekoja holivudksa zvezda a ne e
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Која е вашата омилена пејачка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е вашата омилена пејачка?   Која е вашата омилена пејачка? I_icon_minitimeПон Јун 15, 2009 2:38 pm

Деновиве цело време го гледам оној спот на песната „Умирам без тебе“ ептен ја сакам и песната а воедно тој и е еден од поубавите спотови Која е вашата омилена пејачка? 722953
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Која е вашата омилена пејачка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е вашата омилена пејачка?   Која е вашата омилена пејачка? I_icon_minitimeПон Јун 15, 2009 2:40 pm

Мене па тој спот ми е најлош, што знам, досаден ми е, а песната ја засакав година дена откако излезе, во почетокот не ја сакав
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Која е вашата омилена пејачка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е вашата омилена пејачка?   Која е вашата омилена пејачка? I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Која е вашата омилена пејачка?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Оф Топик-
Отиди до: