Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeБАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат

Go down 
+21
Shadow
Marija Velkoska
Lord
Bayron
Maximiliano
Rebellious angel
gaby
linola
solange
Adolfo
LucasScott
ivanaaa
Posh Girl
Strumfce
Beauty
Chris
Allen Cruz
Игор
dani
*JaNa*
Bobi
25 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40
АвторПорака
nightspy
Член
Член
nightspy


Број на мислења : 197
Registration date : 2008-08-14

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeСаб Фед 21, 2009 3:11 am

Па да... Ама на нив ова им одговара затоа што серијата е многу гледана...
Постарите сакаат вакви серии...:D
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeСаб Фед 21, 2009 3:22 pm

Eте ја и Нова се врати со теленовелите како порано, малце чудно што ја зеле оваа серија, значи тие серии кои во Мексико се во ударен термин од 21 поминуваат на сите можни телевизии и затоа ни се толку страшно досадни
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeПон Фед 23, 2009 9:20 pm

На Нова не започнува ФЕЛС туку романската теленовела (Inima de Tigan) Циганско срце. Серијата одамна сакам да ја гледам, а имам слушнато многу позитивни критики, така да има шанси да и фрлам око БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 24632 . Подобро него ФЕЛС БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 59433
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeПон Фед 23, 2009 10:31 pm

Циганско срце? Зашто мислам дека оа е римејк на некоја од мексиканскиве серии - не знам точно на која , али исто мислам дека и некоја позната фаца од Латинска Америка глуми таму, а?
Па редно време е да видиме и нешто поинакво, некоја нова теленповела од друга земја, макар и од Романија ете (иако мислам дека сепак џабе им се обидите на другиве земји, зашто според мене Латинска Америка се ЦАРЕВИ за теленовели)
Искрено би сакала и теленовела да речеме од Чиле да видам
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeПон Фед 23, 2009 10:37 pm

Не е римејк, оригинална приказна.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeПон Фед 23, 2009 11:08 pm

Moe мислење дека Романците се поголеми Цигани и од Циганите, така да не знам што да очекувам од серијава, сепак е нешто ново, може и нашиве ќе откупат некогаш романска серија - така да, според мене, тоа што е ново и поинакво, беќежи голем успех и гледаност
Меѓутоа од друга страна имаме една украинска теленовела и една турска теленовела и колку што имам видено од двете (ме интересираше како изгледаат), сериите се ЛОШИ, катастрофа
Вратете се на почетокот Go down
angeli
Член
Член
angeli


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 216
Birthday : 1995-08-07
Age : 28
Registration date : 2008-12-21

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeПон Фед 23, 2009 11:39 pm

од утре почнува рајска бура на сител во 19:10 часот БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 353532
Вратете се на почетокот Go down
Adolfo
Успешен Член
Успешен Член
Adolfo


Female Број на мислења : 830
Registration date : 2008-08-14

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeВто Фед 24, 2009 4:18 pm

Bobi напиша:

Од 9 март (14.30)на Нова ТВ започнува мексиканската огнена БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 24632 теленовела "Fuego en la Sangre" (Огнено срце).

Bravo za nova!
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeВто Фед 24, 2009 8:27 pm

А да прочиташе Адолфо два три поста пдооле ќе видеше дека не се работи за ФЕЛС
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeВто Фед 24, 2009 8:58 pm

Предмалку ја видов рекламата за Танцувај и само танцувај. (Dance Dance Dance) БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 996773
Според нешто што слушнав, наскоро може интересно/чудно да ве изненадам што се однесува до Скај Нет, но засега ништо не е сигурно. Ќе почекате. БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 996773
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeВто Фед 24, 2009 9:15 pm

igorpp напиша:
Предмалку ја видов рекламата за Танцувај и само танцувај. (Dance Dance Dance) БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 996773
Според нешто што слушнав, наскоро може интересно/чудно да ве изненадам што се однесува до Скај Нет, но засега ништо не е сигурно. Ќе почекате. БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 996773

Игор ќе те килувам, кажуј дека Глобо иде таму БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 521588 БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 521588 !

Инаку и јас ја видов рекламата, ќе и фрлам око на серијата БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 507556
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeВто Фед 24, 2009 9:59 pm

Не бе, Глобо. Нешто друго, малку бизарно е во прашање, ама и јас се прашувам дали се работи за недоразбирање или дебилизам. БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 996773 БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 24632
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeВто Фед 24, 2009 11:52 pm

igorpp напиша:
Не бе, Глобо. Нешто друго, малку бизарно е во прашање, ама и јас се прашувам дали се работи за недоразбирање или дебилизам. БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 996773 БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 24632

Страшно ме интересира што е, а зошто не го кажеш и онака не знаеме дали е вистина или не, барем како трач да испадне БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 996773
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeВто Фед 24, 2009 11:58 pm

ИГОР кажувај, те молимееееееееееееееееееееееееееееееееееееее
Те молиме, и така само тројца четворица тука на форумов ќе си се радувамееееееееее, плисссссссс
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeСре Фед 25, 2009 12:09 am

Игоре, кажувај, плисс, мејк мај деј БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 367412
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeСре Фед 25, 2009 12:15 am

Ете толку сме, ТРОЈЦА! И плус еден двајца - не знам сега да мислам дали се работи за теленовела или е нешто друго во врска со Скај Нет

-------
Suite а un grand nombre de rйponses, ce sujet a йtй automatiquement divisй. Vous pouvez retrouver la suite de ce sujet ici :
http://forum.tvpaket.com.mk/viewtopic.forum?t=789
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат
Вратете се на почетокот 
Страна 40 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: АРХИВА-
Отиди до: