Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeБАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат

Go down 
+21
Shadow
Marija Velkoska
Lord
Bayron
Maximiliano
Rebellious angel
gaby
linola
solange
Adolfo
LucasScott
ivanaaa
Posh Girl
Strumfce
Beauty
Chris
Allen Cruz
Игор
dani
*JaNa*
Bobi
25 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next
АвторПорака
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 I_icon_minitimeСре Фед 11, 2009 12:55 am

LucasScott напиша:

Го мислеше она што го мислам и јас, дека гледаш максимум 20 епки од серија и после се откажуваш БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 24632

Па добро, но не е секоја серија таква БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 367412 повеќе ми изгледа дека гледам прва епизода и после се откажувам, таков беше случајот со многу новели, но со бразилски од Глобо нема шанси, а за оваа продукција сомнително ми е БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 367412

Ете и со La Traicion не дека е лоша серијата, туку едноставно немам кај да прднам од гледање серии, морам да му се фрлам на учењето БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 353532
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 I_icon_minitimeСре Фед 11, 2009 1:00 am

Ако знаеш да ди разредиш времето има време за се,еве и јас глеам серии, работам, учам, се гледам со девојката, си имам друштво...Значи ништо не запоставивам.Само потребна е добра организација.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 I_icon_minitimeСре Фед 11, 2009 1:01 am

LucasScott напиша:
Ако знаеш да ди разредиш времето има време за се,еве и јас глеам серии, работам, учам, се гледам со девојката, си имам друштво...Значи ништо не запоставивам.Само потребна е добра организација.

Епа изгледа не знам да го организирам БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 24632 и мака мачам со тоа отсекогаш, веројатно треба еден план убаво да си направам. А за гледање со девојка, во клас заедно сме, така да... БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 24632 БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 24632 (тоа ми е најмал проблем).
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 I_icon_minitimeСре Фед 11, 2009 2:36 pm

Jas nemam vreme za nisto a najmalku od vas gledam TV i serii БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 24632
Organizacija-0
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 I_icon_minitimeСре Фед 11, 2009 9:55 pm

Па јас имам време за се, серија гледам касно навечер или рано сабајле, тка да преку ден сум слободна
Што се однесува до CUIDADO CON EL ANGEL, кога би одело на Пинк Плус? А за а Сител јас би се јавила да иде по Торментата
А за Танцување јас мислам дека од 19 чсот би идела, иначе зашто уште од сега ми рекоа за таа серија, ако би идела по Монтекристо - значи порано би одела
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 I_icon_minitimeСре Фед 11, 2009 10:00 pm

Beauty напиша:
Па јас имам време за се, серија гледам касно навечер или рано сабајле, тка да преку ден сум слободна
Што се однесува до CUIDADO CON EL ANGEL, кога би одело на Пинк Плус? А за а Сител јас би се јавила да иде по Торментата
А за Танцување јас мислам дека од 19 чсот би идела, иначе зашто уште од сега ми рекоа за таа серија, ако би идела по Монтекристо - значи порано би одела

На Пинк+ Cuidado con el Angel би требало да оди во терминот на ФЕЛС, таму сега оде онаа М(ј)ешовити Брак. А на Сител после Тормента претпоставувам Засекогаш заљубени БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 996773 . CCEA можеби на местото на ФЕЛС БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 996773
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 I_icon_minitimeСре Фед 11, 2009 10:03 pm

На Сител нема да дозволам да иде Ангелот одсабајле, пред тоа има 100 пати ако треба да се јавам, нека ја стават Аналија одсабајле
Мислам дека за да стаса Сител треба да воведе уште еден термин за новела БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 367412 Ми фалат уште ENDA и MEPS од мексиканските
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 I_icon_minitimeСре Фед 11, 2009 10:10 pm

Beauty напиша:
На Сител нема да дозволам да иде Ангелот одсабајле, пред тоа има 100 пати ако треба да се јавам, нека ја стават Аналија одсабајле
Мислам дека за да стаса Сител треба да воведе уште еден термин за новела БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 367412 Ми фалат уште ENDA и MEPS од мексиканските

Сител е веќе преполн со термини, дури 4 има за теленовели, што се однесува до мене Проклета убавина не треба ни да оди на Сител, едноставно може да ја скокнат, јас би сакал вака да биде:

Fuego en la Sangre - Juro Que te Amo
La Fea Mas Bella - El Rostro de Analia (ама не верувам ваква новела во 15 часот, ама бидејќи не е многу гледана на Пинк, има шанси)
Zorro - La Traicion
Tormenta en el Paraiso - Cuidado con el Angel
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 I_icon_minitimeСре Фед 11, 2009 10:12 pm

Најлошото е што Проклетта лепота е откупена 100%
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 I_icon_minitimeПет Фед 13, 2009 3:06 pm


После завршувањето на "Destilando Amor", на ХРТ започнува теленовелата "Querida Enemiga".

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 Queridaenemigatu0

Потврдено е дека после оваа теленовела на ред е една од Глобо БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 722953 БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 722953 БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 372430 БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 606675



Одличен избор, барем ги скокнаа ТЕЕП и ФЕЛС БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 433111
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 I_icon_minitimeПет Фед 13, 2009 4:13 pm

Па добро, али овој термин и да имам кабловска воопшто не ми одговара за серија на ХРТ, н иедна епизода не би изгледала
А Енемига има малце епизоди мислам, 110, така да брзо ќе оди
Вратете се на почетокот Go down
Posh Girl
Топ постер
Топ постер
Posh Girl


Female Zodiac : Sagittarius Број на мислења : 3132
Birthday : 1990-12-08
Age : 33
Registration date : 2008-08-19

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 I_icon_minitimeСаб Фед 14, 2009 2:27 pm

Lele luge kolku sum srekna poradi CCEA. Mi se ispolna zelbata. YESSSSSSSSSS!!!!!
Istoto vazi i za taa na HRT. Uste odamna rekov deka bi sakala da ja gledam.
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 I_icon_minitimeСаб Фед 14, 2009 2:38 pm

Bobi напиша:

После завршувањето на "Destilando Amor", на ХРТ започнува теленовелата "Querida Enemiga".

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 Queridaenemigatu0





Одлична вест, едвај чекам БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 433111
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 I_icon_minitimeСаб Фед 14, 2009 7:41 pm

Hrt mi stana prepoznatliva po Ana Layevska БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 353532
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 I_icon_minitimeНед Фед 15, 2009 7:58 pm

По завршувањето на М(ј)ешовити брак на Пинк и Пинк + доаѓа

ВО ИМЕ НА ЉУБОВТА
БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 2uf5bio
EN NOMBRE DE AMOR


БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 722953 БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 722953 БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 722953
Jас едвај чекам
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 I_icon_minitimeНед Фед 15, 2009 8:05 pm

БРАВО за пинк! Конечно интересни, нови и очекувани теленовели кај нас
А знаете уште колку има од Мјешовити брак на Пинк Плус, зашто јас од март ќе имам кабелска? И којзнае која ќе иде на Пинк Плус по Мјешовити брак- Ангелот или оваа ?
Сега има многу серии на Пинк, дури 5 латино новели, ајде и Сител нека даде уште еден термин за побрзо да идат и таму
Вратете се на почетокот Go down
Posh Girl
Топ постер
Топ постер
Posh Girl


Female Zodiac : Sagittarius Број на мислења : 3132
Birthday : 1990-12-08
Age : 33
Registration date : 2008-08-19

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 I_icon_minitimeНед Фед 15, 2009 8:27 pm

Super sto ke ja davaat EENDA. Samo, jas sakam prvo da ja dadat CCEA
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 I_icon_minitimeНед Фед 15, 2009 9:19 pm

Ма пребрзо е ова, ќе немам време која попрвен да ја гледам БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 24632

Јас мислам вака ќе одат:

PINK+:
Cuidado con el Angel 16.00
Juro que te Amo 17.15 -> En Nombre del Amor
La Traicion 18.00
Zorro 20.00 -> El Rostro de Analia
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 I_icon_minitimeЧет Фед 19, 2009 9:44 pm

EN NOMBRE DE AMOR не почна на Пинк, тоа било лажна информација
Иначе како што гледам програма Бесрамнички иде само премиерно на 5 плус ТВ, нема реприза, малце ми е чудно тоа БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 77841 Дали воопшто серијата е преведена од канал 5, знаете по преводот? Пишува дистрибуција, нешто?
Иначе баш вчера видов дека на Алсат реприза од КЛОН (на македонски) почна во 00:20 часот
Рајската бура од вторник во 19 часот на Сител, оди и рекламата
На ХАЈАТ босанската изгледа MADRE LUNА ќе почне на 3 март после ЗАМКА, со премиера во 12 на пладне, реприза вечер во 22 (мислам ќе имам кабелска до тогаш, ќе ја погледнам)
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 I_icon_minitimeЧет Фед 19, 2009 9:47 pm

На крајот пишува, ОБРАБОТКА: Канал 5, не пишува ништо друго.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 I_icon_minitimeЧет Фед 19, 2009 9:49 pm

Епа не знам зашто нема реприза, ја ставиле во прајм тајм , ударен термин, а нема реприза, а даваат триста филмови и хрватски серии репризно дневно
Ако не им била битна серијата, ќе ја ставеле одсабајле, по некоја логика, не знам
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 I_icon_minitimeПет Фед 20, 2009 11:19 pm


Од 9 март (14.30)на Нова ТВ започнува мексиканската огнена БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 24632 теленовела "Fuego en la Sangre" (Огнено срце).
Вратете се на почетокот Go down
angeli
Член
Член
angeli


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 216
Birthday : 1995-08-07
Age : 28
Registration date : 2008-12-21

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 I_icon_minitimeСаб Фед 21, 2009 12:16 am

немој да зезаш БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 24632 хахахаха будали се НОВА ТВ БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 24632
Вратете се на почетокот Go down
Posh Girl
Топ постер
Топ постер
Posh Girl


Female Zodiac : Sagittarius Број на мислења : 3132
Birthday : 1990-12-08
Age : 33
Registration date : 2008-08-19

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 I_icon_minitimeСаб Фед 21, 2009 1:54 am

Dali se znae koga treba da pocne CCEA na Pink Plus???
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 I_icon_minitimeСаб Фед 21, 2009 2:08 am

Bobi напиша:

Од 9 март (14.30)на Нова ТВ започнува мексиканската огнена БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 24632 теленовела "Fuego en la Sangre" (Огнено срце).
Lele me razocaraa БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 353532
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 39 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат
Вратете се на почетокот 
Страна 39 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: АРХИВА-
Отиди до: