Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeБАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат

Go down 
+33
sexandthecity15
Gaby Espino Fan
MK fan
janevskir
somebody new
LUNA
Lucero`Adela`Thalia
dijanape
PsyGirl
Bojan
Игор
*JaNa*
tekken
gaby
Edit*Sabine*Susa
Blair Waldroft
Mimi
Ana-Marija
rak
Adolfo
Pitt
Rebellious angel
ilce
Missy
iva_macedonia
Burrows
Beauty
Bayron
Bobi
Posh Girl
Chris
LucasScott
solange
37 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40
АвторПорака
SomebodyUnique
Член
Член
SomebodyUnique


Male Број на мислења : 295
Registration date : 2010-08-16

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeВто Aвг 31, 2010 4:34 pm

А замислете, првата епизода на ПЛАЧОТ НА ВИОЛИНАТА била гледана од околу 250.000 гледачи. А мислам дека тоа не е малку за само прва епизода.
Вратете се на почетокот Go down
MK fan
Член
Член
MK fan


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 429
Birthday : 1993-05-01
Age : 31
Location : Велес
Registration date : 2010-01-13

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeВто Aвг 31, 2010 4:42 pm

Па ако се знае дека 1001 ноќ ја гледаа 700.000 тогаш ова е доста слабо.
Вратете се на почетокот Go down
SomebodyUnique
Член
Член
SomebodyUnique


Male Број на мислења : 295
Registration date : 2010-08-16

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeВто Aвг 31, 2010 4:44 pm

Да, ама ова е само почеток. Така да, не знаеме која бројка ќе ја достигне.
Вратете се на почетокот Go down
MK fan
Член
Член
MK fan


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 429
Birthday : 1993-05-01
Age : 31
Location : Велес
Registration date : 2010-01-13

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeВто Aвг 31, 2010 7:11 pm

Кога лисјата паѓаат 2 сезона
од понеделник 06.09 во 20.00 на А1
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeВто Aвг 31, 2010 7:23 pm

Пуста јас ќе се надевам на нешто што никогаш нема да видиме.
Ова е за мене БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 864704 а не за катастрофалната сезона што следува.
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeВто Aвг 31, 2010 7:28 pm

Бројките за новата турска се застрашувачки. Бандини имаше слична гледаност во првата епизода, па еве во што прерасна. БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 115412
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeВто Aвг 31, 2010 8:03 pm

Стварно не знам што видоа гледачите во овие турски серии, цело време се прашувам, но никако да дојдам до одговорот, за мене тие се дно на телевизиската продукција. Од тоа што досега сме виделе по телевизииве, турсково најмалку ми се допаѓа. Само морам да искоментирам дека "Плачот на виолината" продукциски изгледа многу подобро од досегашните турски на Сител. Тука нема сељачки фаци, мрачни улички и убиства, нема жени во шамии, туку напротив, се е модерно и изгледа убаво. Но сепак, турско си е турско, не се давам јас така лесно! БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 319488
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
SomebodyUnique
Член
Член
SomebodyUnique


Male Број на мислења : 295
Registration date : 2010-08-16

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeВто Aвг 31, 2010 8:04 pm

Да. И јас не обожавам турски серии. Сто пати би било подобро во 20.00 ч. да се емитува ДИАБЛО или некоја друга латино новела.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeВто Aвг 31, 2010 8:15 pm

Chris напиша:
Стварно не знам што видоа гледачите во овие турски серии, цело време се прашувам, но никако да дојдам до одговорот, за мене тие се дно на телевизиската продукција. Од тоа што досега сме виделе по телевизииве, турсково најмалку ми се допаѓа.

Јас па не ги мразам толку колку хрватските на прво место и индиските на второ. Кој сака нека си ги гледа турскиве, не ми смета фактот дека постојат разни вкусови, она што ми смета е тоа што се намножија и тоа што се заменија латино сериите со вакви серии.

Дали постои шанса Сортилехио да има реприза?
Апел да се стави реприза макар и на Сител 3, најдобрата серија моментално да оди сабајле не ми е сфатливо.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeВто Aвг 31, 2010 8:32 pm

Beauty напиша:
Chris напиша:
Стварно не знам што видоа гледачите во овие турски серии, цело време се прашувам, но никако да дојдам до одговорот, за мене тие се дно на телевизиската продукција. Од тоа што досега сме виделе по телевизииве, турсково најмалку ми се допаѓа.

Јас па не ги мразам толку колку хрватските на прво место и индиските на второ. Кој сака нека си ги гледа турскиве, не ми смета фактот дека постојат разни вкусови, она што ми смета е тоа што се намножија и тоа што се заменија латино сериите со вакви серии.

Дали постои шанса Сортилехио да има реприза?
Апел да се стави реприза макар и на Сител 3, најдобрата серија моментално да оди сабајле не ми е сфатливо.

Кога ќе оди Сорти?! БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 521588 БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 521588

Едвај чекам да почне, терминот не ми е битен мене ама сакам да биде добро средена со термин БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 24632 БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 24632
Вратете се на почетокот Go down
SomebodyUnique
Член
Член
SomebodyUnique


Male Број на мислења : 295
Registration date : 2010-08-16

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeВто Aвг 31, 2010 8:35 pm

Сортилехио кај нас како МАГИЧНА ПРИВЛЕЧНОСТ ќе оди во оној „ударен“ термин во 9.30 науто, кога децата се на училиште а ни реприза има ни ништо. Пропаст. И се согласувам со Beauty. И мене ми е криво што турските серии ги заменија латино новелите.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeВто Aвг 31, 2010 8:36 pm

SomebodyUnique напиша:
Сортилехио кај нас како МАГИЧНА ПРИВЛЕЧНОСТ ќе оди во оној „ударен“ термин во 9.30 науто, кога децата се на училиште а ни реприза има ни ништо. Пропаст. И се согласувам со Beauty. И мене ми е криво што турските серии ги заменија латино новелите.

Тоа е. Сепак ќе си ја гледам јас редовно БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 942774

Индија, Диабло, Сорти, Тереса засега БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 942774 ВР кога ќе почне БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 613471
Вратете се на почетокот Go down
SomebodyUnique
Член
Член
SomebodyUnique


Male Број на мислења : 295
Registration date : 2010-08-16

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeВто Aвг 31, 2010 8:39 pm

А како ќе ја гледаш редовно? Зарем не си на училиште?
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeВто Aвг 31, 2010 8:44 pm

SomebodyUnique напиша:
А како ќе ја гледаш редовно? Зарем не си на училиште?

Макс ТВ снимање БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 996773 да не е тоа ништо нема да гледам од горенаведеното БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 157350
Вратете се на почетокот Go down
SomebodyUnique
Член
Член
SomebodyUnique


Male Број на мислења : 295
Registration date : 2010-08-16

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeВто Aвг 31, 2010 8:45 pm

Оф баш е убаво со таа макс тв. Жалам што ја немам. Но секој со своите можности. БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 165556
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitimeВто Aвг 31, 2010 8:49 pm

Па Sortilegio не е серија за деца пријателче мое, БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 353532 но не е ни за баби. Баш ќе ја чекам реакцијата кога ликовите од "Магична Привлечност" ќе почнат да ги покажуваат своите сексуални нагони, се почесто и почесто...

По се што прочитав за серијава, мислам дека треба да се вика Сексуална привлечност, а не Магична. Не за џабе ја викаат Порнилехио...

И да, утринските гледачи сигурно ќе ја разберат љубовта на двајцата бисексуалци и нивната курвичка. БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 959987 БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 24632

-------

https://seriimk.forumakers.com/viewtopic.forum?t=2463


Последната промена е направена од Chris на Вто Aвг 31, 2010 8:55 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Sponsored content





БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 40 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат
Вратете се на почетокот 
Страна 40 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: АРХИВА-
Отиди до: