Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeМИЛИОН СРЦА - ЕДНА МОЛИТВА!!! | MILION SRCA EDNA MOLITVA ZA TOSE Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 МИЛИОН СРЦА - ЕДНА МОЛИТВА!!! | MILION SRCA EDNA MOLITVA ZA TOSE

Go down 
АвторПорака
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

МИЛИОН СРЦА - ЕДНА МОЛИТВА!!! | MILION SRCA EDNA MOLITVA ZA TOSE Empty
20091005
ПишувањеМИЛИОН СРЦА - ЕДНА МОЛИТВА!!! | MILION SRCA EDNA MOLITVA ZA TOSE

Понеделник, 5 октомври, 19ч 30 мин
ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА; СКОПЈЕ

ПОРАДИ ОДЛОЖЕНИОТ КОНЦЕРТ, МОЛБА ДО СИТЕ ФАНОВИ НА ТОШЕ ПРОЕСКИ !!!

На 05.10 во 19:30 часот да се собереме на Плоштад Македонија и заедно со песните и звезденото небо на ТОШЕ да го обележиме денот кој треба да се запамти !!! Секој е добредојден на 05.10 (понеделник) и со свеќа во рака да го направиме најубавото звездено небо. Нашите гласови (а-капела) да се разлеат во воздухот.

Да покажеме дека Тоше секогаш ќе живее во нашите срца!!

♥ МИЛИОН СРЦА ЕДНА МОЛИТВА !!!!!!!!! ♥
МИЛИОН СРЦА - ЕДНА МОЛИТВА!!! | MILION SRCA EDNA MOLITVA ZA TOSE Files?file=n1276241920_30038989_4278

Ние ја создаваме традицијата!!!!


Извор:
- Фејсбук група за настанот
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Share this post on: reddit

МИЛИОН СРЦА - ЕДНА МОЛИТВА!!! | MILION SRCA EDNA MOLITVA ZA TOSE :: Comments

Штета јас нема да идам МИЛИОН СРЦА - ЕДНА МОЛИТВА!!! | MILION SRCA EDNA MOLITVA ZA TOSE 165556
Јас ке одам, ке биде преубаво
Да можам бар да се разбудам во свет на љубовта без стари долгови и тие сеништааа....во чекор што ме демнеат....
ЅВЕЗДЕНОТО НЕБО ќе бдее над Скопје денеска.
Фановите ќе го покажат својот почит кон великанот, но и тие и оние кои не ќе можат да дојдат на Плоштадот вечно ќе го носат Тоше во своите сеќавања.
Штета што нема да дојдам,Можеби сега имаме различни патишта Тоше,но во срцата сме исти.Те сакаме,прекрасен си.Тhe hardest thing is being without you..!
Беше ли некој? Јас за жал не стигнав, имав премногу обврски... МИЛИОН СРЦА - ЕДНА МОЛИТВА!!! | MILION SRCA EDNA MOLITVA ZA TOSE 165556
Јас сега чекам вести да видам некоја снимка за тоа како било ако има некој слики или снимки нека постави
Има на страната на Сител одете видете, со зборови не можам да го искажам сето она што го видов на плоштадот, од што беше толку полно почнаа на Камени мост да се прават редици, го испеавме цел концерт на Тоше оној последниот, имаше помешани емоции на тага и радост...

преубаво беше
Браво, секоја чест МИЛИОН СРЦА - ЕДНА МОЛИТВА!!! | MILION SRCA EDNA MOLITVA ZA TOSE 606675
Штотуку се вратив од плоштад.Се наежив уште со самото пристигнување,а потоа како што кажа Крис,емоциите еволуираа.Жалосно е што некој од надлежните,не превзема ништо околу целокупната организација,но и без тоа чувството беше извонредно.
Без подршка и организација од страна е МНОГУ подобро за фановите на Тоше.
На моменти ми се насолзија очите на некој од баладите на Тоше како и на секој нормален човек со чувства... но сепак повеќе беше забавно затоа што се чувствувавме како да сме на концерт, Тоше ке речеше раце горе и ние сите тоа го правевме, најубаво беше ѕвезденото небо кое го правевме со мобилните и свеќите, таа глетка беше најубава за оние кој пиеја кафе во Сити Галери и цело време не следеа со големо внимание
И сета таа прекрасна идела ќе беше уште по совршена доколку зад мене не беа неколку тешки примитивци кои што исмејувајќи реплицираа на секој Тошев збор од видео бимот.
Имаше такви, сељачаната го искористи овој собир како забава па и тие се појавија да се смешаат малку со културен народ, едноставно кога ке видев примитивци се тргнував на страна и продолжував со извонредниот концерт
а прочитав на некој од форумиве дека продавале свеќи ,ц,ц,ц само да искористат пари да земат
а место свеќи можело и со мобилен
Мене не ми смета тоа, да не беа они како ке запалевме свеќи за него?
Браво Браво доста зборуваат за тој собир кој е бил феноменален,леле многу сакав да сум тамо,неверојатно е било
Chris напиша:
Мене не ми смета тоа, да не беа они како ке запалевме свеќи за него?
Па че си купиш од др место а не некој парите да си ги потроши за него,би било добро они да ги дадат после парите за хуманитарна помош
Полоши беа лугето што шетаа по публика и продаваа вода и сокови
Ма колку и да не е за прифаќање,сепак некои профитираат на славата која ја има стекнато Тоше кај нас и пред се почитта
 

МИЛИОН СРЦА - ЕДНА МОЛИТВА!!! | MILION SRCA EDNA MOLITVA ZA TOSE

Вратете се на почетокот 

Страна 1 of 1

 Similar topics

-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: АРХИВА :: Портал новости-
Отиди до: