Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeПочина американскиот глумец Патрик Свејзи Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Почина американскиот глумец Патрик Свејзи

Go down 
АвторПорака
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Почина американскиот глумец Патрик Свејзи Empty
20090915
ПишувањеПочина американскиот глумец Патрик Свејзи

Познатиот американски глумец Патрик Свејзи почина вчера на 57-годишна возраст од рак на панкреас, од што боледуваше речиси две години, објавија американските медиуми

Почина американскиот глумец Патрик Свејзи Patrick-Swayze250

Патрик Свејзи е роден од Тексас, а покрај успешната актерска кариера, познат е и како одличен професионален танчер. Кариерата ја започна токму во мјузикл на Бродвеј.

Својата најпозната улога ја оствари во филмот „Валкан танц“, а големи пофалби од критичарите доби и за улогата во филмот „Дух“.

Филмот „Валкан танц“ од 1987 беше голем хит во тоа време и се уште има одличен прием кај публиката, а досега има освоено неколку Златни глобуси, додека музиката од овој филм повеќе пати беше на врвот на топ листите.

Извор: КИРИЛИЦА
Вратете се на почетокот Go down
Share this post on: reddit

Почина американскиот глумец Патрик Свејзи :: Comments

Почивај во мир.Навистина ми е многу жал,и веста буквално ме ,,пресече''.Пред некој ден дознав дека боледува од рак,но мислев дека се ќе заврши во најдобар ред.Пред неколку дена го гледав во „Дух“,по мене негово најдобро остварување. :(
RI.P
R.I.P
Дух е прекрасен филм...

Rest in peace. Почина американскиот глумец Патрик Свејзи 165556
R.I.P. Почина американскиот глумец Патрик Свејзи 836475
Нека почива во мир, Дух е за мене еден од најдобрите филмови, по него ке го памтам
Нека почива во мир.
R.I.P

Јас па ќе кажам дека песната од Валканиот танц е прекрасна Почина американскиот глумец Патрик Свејзи 722953
R.I.P
зошто све млади познати умираат, неми е јасно ? Почина американскиот глумец Патрик Свејзи 409660
Rest in peace
Beauty напиша:
R.I.P

Јас па ќе кажам дека песната од Валканиот танц е прекрасна Почина американскиот глумец Патрик Свејзи 722953

да, таа што ја пуштаат на А1 кога зборат за него (вести, ексклузив..)

онаа сцена кога ја оставаат на крај со музиката и овие кога играат, многу ми падна жал
Kolku samo mi padna zal koga doznav. Premnogu! Negovite filmovi zasekogas ke ostanat da ne potsetuvaat na negoviot talent. Bese golem covek. Go obazam the Gost. RIP Patrick. My heart goes out to his family and friends.
Нека почива во мир Почина американскиот глумец Патрик Свејзи 367812
 

Почина американскиот глумец Патрик Свејзи

Вратете се на почетокот 

Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: АРХИВА :: Портал новости-
Отиди до: