Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeСлаткаристика сними спот со Тони Зен Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Слаткаристика сними спот со Тони Зен

Go down 
АвторПорака
Гостин
Гостин
avatar



Слаткаристика сними спот со Тони Зен Empty
20090914
ПишувањеСлаткаристика сними спот со Тони Зен

Слаткаристика сними спот со Тони Зен Slatk-2
Хип-хоперот Слаткаристика сними спот за новиот сингл "ФМ", песна која е дел од неговиот деби албум "Слаткаристика будало".

- Слаткаристика е многу малку застапен на радио станиците но сепак песните му се огромни хитови. Има по некој вулгарен збор и затоа е цензуриран. Токму и тоа пее во песната ФМ на која деновиве и се изработи видео спот, кој е доста интересен и оригинален, и визуелно ја презентира приказната на песната", вели продуцентот на Слаткаристика и режисер на спотот Јован Јованов.
Во спотот се појавуаат неговите соработници од "Токсикологија" и Тони Зен. Момците и девојките кои глумат во видеото се од модната агенција "Фешн стејџ". Јованов вели и дека минатиот видео запис за песната "Шопинг", на интеренет ги сруши сите рекорди на гледаност на македонски спот за толку кратко време.
- За неполни три месеци "Шопинг" е гледан преку 400.000 илјади пати па се надеваме дека и новиот спот за "ФМ" ќе предизвика таква гледаност", раскажува Јованов.
По успешниот концерт одржан на Античииот театар во Охрид, од тимот на "Јованов Рекордс" најавуваат нови два големи концерти на Слаткаристика во Штип и Струмица.
Вратете се на почетокот Go down
Share this post on: reddit

Слаткаристика сними спот со Тони Зен :: Comments

Веста е од пред 10 дена, не знам зашто сега е објавена????
avatar
Re: Слаткаристика сними спот со Тони Зен
Пишување Пон Сеп 14, 2009 8:01 pm by Гостин
епа ако де овде ја нема објавено па реков да ја ставам
Can't wait за овој спот, ова ми неговата најубава песна Слаткаристика сними спот со Тони Зен 190950
мене ми е најглупа!
Мене ми е многу интересна песнава
Ana-Marija
Re: Слаткаристика сними спот со Тони Зен
Пишување Вто Сеп 15, 2009 12:16 am by Ana-Marija
Баш е закон песнава и нема мн пцовки у неа за разлика од Топ и сл ко неа
Деловите со пцовките и вулгаризмите (малолетна крвава ***** и излегла цела цицка) ќе бидат на соодветен начин цензурирани во спотот
 

Слаткаристика сними спот со Тони Зен

Вратете се на почетокот 

Страна 1 of 1

 Similar topics

-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: АРХИВА :: Портал новости-
Отиди до: