Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeВечерва - MTV Video награди! Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Вечерва - MTV Video награди!

Go down 
АвторПорака
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Вечерва - MTV Video награди! Empty
20090913
ПишувањеВечерва - MTV Video награди!

Вечерва со почеток во три часот по полноќ на фрекфенциите на Балканскиот музички канал MTV Adria ќе имате можност да ги проследите американските MTV Видео музички награди, на кои што со спектакуларни настапи во првите триесет минути ќе се претстават Лејди Гага, која ветува жежок спектакл, Тејлор Свифт, Еминем, Пит Венц, Џастин Бајбер, Џек Блек, Шакира, ѕвездата од "Twilight" - Тејлор Лотнер и Кристин Кавалари. Покрај нив, шоуто ќе биде отворено со краток филм посветен на неодамна починатата музичка легенда Мајкл Џексон во кој ќе ја гледаме неговата сестра Џенет Џексон.
Вечерва - MTV Video награди! Vma09
Во текот на шоуто ќе биде прикажан и првиот трејлер за документарниот филм посветен на Мајкл Џексон - "This is it".

Една година откако ги „издрибла“ Џонас Брадрс на сцената, Мадона и тогашниот претседател на САД, Џорџ Буш, водителот Расел Бренд најавува забавно и љубезно второ издание како домаќин на Ем-Ти-Ви наградите 2009. Овој пат, тој ветува, се ќе биде посветено на љубовта!

Оваа година Видео наградите ќе се одржат во историската Radio City Music салата, на која што ќе биде поставена масивна бина која што ќе изобилува со украсни ленти и огромни видео бимови и серии скелиња инспирирани од западно-американските традиции. Во вториот дел од наградите, ќе ги видиме Бијонсе, Грин Деј, Пинк, Џеј Зи со Алиша Кис; а покрај нив уште еднаш ќе настапи и Тејлор Свифт.

Шоуто ќе биде затворен со перформансот на Мјуз, кои при крајот на месецов ќе го издадат својот најнов албум.

Најмногу номинации годинава добија Бијонсе и Лејди Гага со девет, а веднаш зад нив е Бритни Спирс со седум. Комплетната листа на номинирани е достапна на овој линк.

Комплетен извештај за наградиве тука.

Не пропуштајте!
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Share this post on: reddit

Вечерва - MTV Video награди! :: Comments

avatar
Re: Вечерва - MTV Video награди!
Пишување Нед Сеп 13, 2009 8:50 pm by Beauty
Лејди Гага Вечерва - MTV Video награди! 433111 Вечерва - MTV Video награди! 433111 Вечерва - MTV Video награди! 433111 Вечерва - MTV Video награди! 433111
Јас не верувам да го гледма ноќеска, може ќе го почнам, изгледа утре ќе има реприза.
Инаку Бритни не настапува? Мора и таа да добие некое наградиче
Bobi
Re: Вечерва - MTV Video награди!
Пишување Нед Сеп 13, 2009 8:54 pm by Bobi
Јас ќе го гледам до 4 часот... доста ми е еден час, за на школо треба да бидам свеж Вечерва - MTV Video награди! 418889 Вечерва - MTV Video награди! 547482
Losteech
Re: Вечерва - MTV Video награди!
Пишување Нед Сеп 13, 2009 8:54 pm by Losteech
Beauty напиша:
Инаку Бритни не настапува? Мора и таа да добие некое наградиче
Кога го преведував текстот од MTV не го сретнав нејзиното име...
Репризи сигурно ќе има. Судејќи според минатите години... Вечерва - MTV Video награди! 327923
iva_macedonia
Re: Вечерва - MTV Video награди!
Пишување Нед Сеп 13, 2009 8:58 pm by iva_macedonia
Мора да има реприза.
solange
Re: Вечерва - MTV Video награди!
Пишување Нед Сеп 13, 2009 9:40 pm by solange
Сигурно ќе има репризи Вечерва - MTV Video награди! 353532 јас во живо како и секогаш ќе си гледам Вечерва - MTV Video награди! 319488
Вечерва нема спиење! Да не беше Гага можда ќе се двоумев Вечерва - MTV Video награди! 353532 Што ли спрема Вечерва - MTV Video награди! 263671 Вечерва - MTV Video награди! 942774
iva_macedonia
Re: Вечерва - MTV Video награди!
Пишување Нед Сеп 13, 2009 10:47 pm by iva_macedonia
Леле не ме полажувај ќе треба и јас да станам а не смеам
Posh Girl
Re: Вечерва - MTV Video награди!
Пишување Нед Сеп 13, 2009 11:11 pm by Posh Girl
ima da bide ludo.
Bobi
Re: Вечерва - MTV Video награди!
Пишување Пон Сеп 14, 2009 4:55 am by Bobi
Само што го гледам... ЛЕЈДИ ГАГА направи фантастично шоу!!!

Шоуто започна со скандал, некој тип се појави на сцена и ја избрука Тејлор Свифт која доби награда за најдобар женски спот и тој типот се појави на сцена и и го зема микрофонот и викна дека само Бијонси ги прави најдобрите спотови, Бијонси се шокира, а Тејлор се закопа на лице место... каков жал ми падна Вечерва - MTV Video награди! 367812

П.С Се појави Лејтон, го чекам Чејс сега Вечерва - MTV Video награди! 904400
Ana-Marija
Re: Вечерва - MTV Video награди!
Пишување Пон Сеп 14, 2009 8:01 am by Ana-Marija
Тој тип беше Кајне Вест и голем кретен испадна.Според мене требаше да излезе Бијонсе и да застене во одбрана на Тејлор
Лејди Гага ко секад ексцентрична но овој пат претера
Ја пееше Папараци и настапот и беше хорор
На крај нз шо напраи и беше цела крвава и после коа излезе за втор пат беше од главе до пети у црвена чипка со огромна круна на главата и не моеше да диши више и ја извади Вечерва - MTV Video награди! 24632
Бритни ко секоја година преку видео се заблагодарува демек на турнеја била,Пинк имаше одличен перформанс.Ја пееше Собер и цела беше у воздух и интересно беше
Бијонсе пак ја пееше Сингл Лејдис.Според мене требаше да испее некоја нова песна од новиот албум
Водителот не ми се допадна,мислев дека на цело шоу Лејтон и Чејс ке бидат не само една награда да доделат
Мадона направи одличен говор во чест на Мајкл Џексон Вечерва - MTV Video награди! 606675 и убава програма во негова чест имаше.Се појави сестра му Џенет Џексон и играше како него проследено со спот во позадина со него како игра
Интересно беше и баш ми е драго што можев да го гледам во живо без да мислам како ке станам утре за школо зш кај мене во 8 почна Вечерва - MTV Video награди! 462314
Во последен момент татко ми ја напраи кабловската за да можам да гледам Вечерва - MTV Video награди! 996773

Едит:Заборавив да кажам за Њу Мун.Имаше премиерно 6минутен трајлер.Филмот има мн акција него Самрак и различен е но сепак одличен е
Се појавија и Кристен,Роберт и Тејлор.Кристен има нова фризура слична на Ријана
solange
Re: Вечерва - MTV Video награди!
Пишување Пон Сеп 14, 2009 10:33 am by solange
Гага воопшто не претера,јас очекував нешто поексцентрично,а задоволен сум како и секогаш Вечерва - MTV Video награди! 353532
Многу ми се допадна настапот на Тејлор и на Бијонсе Вечерва - MTV Video награди! 722953

Бритни како и секогаш,со исти зборови се заблагодарува Вечерва - MTV Video награди! 319488 Вечерва - MTV Video награди! 406389 ДОСАДНА Е!
Наредната година се надевам на нејзино шоу.
avatar
Re: Вечерва - MTV Video награди!
Пишување Пон Сеп 14, 2009 1:01 pm by Гостин
реприза ќе гледам Вечерва - MTV Video награди! 782208
Rebellious angel
Re: Вечерва - MTV Video награди!
Пишување Пон Сеп 14, 2009 5:46 pm by Rebellious angel
Леле, Kanye West колку ме изнервира. Вечерва - MTV Video награди! 665558 Баш се прашував дали ќе направи нешто слично како пред 1-2 години кога се качи пијан на сцена и се бунеше што не ја добил тој наградата. :5�����: Кутрата Taylor. Вечерва - MTV Video награди! 836475 Браво за Beyonce што ја викна на крај на сцена да се заблагодари. Вечерва - MTV Video награди! 606675 Вечерва - MTV Video награди! 871427
Lady Gaga имаше интересен настап, мене ми се допадна. Вечерва - MTV Video награди! 996773 Ама, со црвената чипка многу лошо изгледаше. Вечерва - MTV Video награди! 736967 Вечерва - MTV Video награди! 136792
Настапите на Pink и на Taylor беа интересни. Вечерва - MTV Video награди! 871427
Инаку, многу смешно ми беше што Pink и Shakira имаа исти фустани. Вечерва - MTV Video награди! 406389

Вечерва - MTV Video награди! 00027181.th

Leighton беше лошо нашминкана, а инаку беше супер, исто како и Chace и Adam. Вечерва - MTV Video награди! 722953 Вечерва - MTV Video награди! 871427
Говорот на Madonna и се друго за Michael Jackson беше одлично. Вечерва - MTV Video награди! 606675
Вечерва - MTV Video награди! 871427
Rebellious angel
Re: Вечерва - MTV Video награди!
Пишување Сре Сеп 16, 2009 4:47 pm by Rebellious angel
Гледам сега даваат реприза на наградиве. Вечерва - MTV Video награди! 871427 А, изгледа и викендов ќе има реприза. Вечерва - MTV Video награди! 871427
iva_macedonia
Re: Вечерва - MTV Video награди!
Пишување Сре Сеп 16, 2009 6:18 pm by iva_macedonia
Rebellious angel ако дознаеш кога точно викендов ќе игра репризата кажи ми Вечерва - MTV Video награди! 327923
Rebellious angel
Re: Вечерва - MTV Video награди!
Пишување Чет Сеп 17, 2009 6:14 pm by Rebellious angel
Важи, нема проблем. Вечерва - MTV Video награди! 871427 Инаку, цел викенд ќе биде за наградиве, па може и 2 пати ќе ги репризираат. Вечерва - MTV Video награди! 409660 Вечерва - MTV Video награди! 871427
Rebellious angel
Re: Вечерва - MTV Video награди!
Пишување Нед Сеп 20, 2009 2:35 pm by Rebellious angel
Имаше вчера реприза околу 13-14 часот, а ќе има и денес во 14h, прво red carpet, па шоуто, ама скратено. Вечерва - MTV Video награди! 871427
 

Вечерва - MTV Video награди!

Вратете се на почетокот 

Страна 1 of 1

 Similar topics

-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: АРХИВА :: Портал новости-
Отиди до: