Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeZZ Top сепак...  дефинитивно и во Македонија!!! Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 ZZ Top сепак... дефинитивно и во Македонија!!!

Go down 
АвторПорака
Гостин
Гостин
avatar



ZZ Top сепак...  дефинитивно и во Македонија!!! Empty
20090909
ПишувањеZZ Top сепак... дефинитивно и во Македонија!!!

ZZ Top сепак...  дефинитивно и во Македонија!!! Foto-Zz-Top
Со големо задоволство ве информираме дека Македонија после Santana, ќе добие уште еден голем концерт и на есен!

После многу преговори и на наше големо инсистирање, Скопје е сепак во последен момент вклучено во рутата како трет концерт на ZZ Top, кој Авалон ќе го работи на нивната европска турнеја.

Потврдениот датум за Македонија е 22 октомври.

Легендарните тексашки рокери еден ден пред тоа ке свират на стадионот Академик во Софија а два дена после Скопје во Атина.

Посебно важно што го истакнуваат сите светски музицки критичари се нивните концерти и ги сврстуваат во десетте најдобри Live rock бендови, а за публиката се препознатливи и по единствениот сценски имиџ, покрај каубојските шешири, двајцата членови ги имаат најдолгите бради во историјата на rock музиката. И покрај понудата од милион долари да ги избричат своите бради за потребите на тв реклама, тие ја одбија понудата и останаа верни на своите амалјии.

Во својата кариера имаат издадено 15 албуми и 5 компилации,а повекето од нив се продадени во милионски тиражи.Секако нивни најголеми хитови се "Gimme All Your Lovin, Give it Up, Sharp Dressed Man , Legs, Velcro Fly, My Head’s In Mississippi, Viva Las Vegas....

Од пред 5 години се членови на "Rock and Roll куќата на славните".

Нивната европска турнеја оди под името:ZZ Top Double Down Live.

Повекје детали за Скопското шоу наскоро...
Вратете се на почетокот Go down
Share this post on: reddit

ZZ Top сепак... дефинитивно и во Македонија!!! :: Comments

Ете кои идат кај нас ZZ Top сепак...  дефинитивно и во Македонија!!! 24632 ZZ Top сепак...  дефинитивно и во Македонија!!! 24632 ZZ Top сепак...  дефинитивно и во Македонија!!! 24632
Леле бљак, јас ке си одам на Џастинчо во Белград, ако дојде ZZ Top сепак...  дефинитивно и во Македонија!!! 945213
епа тоа е кај нас можат само старци да донесат
АВАЛОН - најдобри, иако не ги слушам овие, сепак секоја чест за Авалон, мојата омилена продукција
Таа година кога ја донесоа Пинк убаво си почнаа, имаше доста ѕвезди тогаш ама престанаа пак, не знам зашто
Дани ме превари со постот, па некој ке помисли дека Пинк ја донеле АВАЛОН ZZ Top сепак...  дефинитивно и во Македонија!!! 24632 , она беше од T-MOBILE донесена!
Авалон продукција слави 15 години од првиот концерт на Електрични оргазам во Скопје. Од тогаш па до денес, благодарение на оваа компанија во музичкиот бизнис и Македонија се најде на светската музичка мапа. Голем број големи светски музички ѕвезди дојдоа кај нас и направија и домашната публика да чуе светски звук. "Пред фактите и боговите молчат. Имаме организирано 173 концерти, а во меѓувреме издадовме 35 албуми за своите ексклузивци и уште неколку лиценцни изданија", потенцираат од "Авалон". Од 2001 година основна ориентација на Авалонци е букирање и организирање на концерти на светски музички артисти на целиот Балкан. Во последните четири години, меѓу останатите, ги донесоа Фејтлес", Продиџи", Симпл Мајндс", Пинк, Дип Парпл", Вајтснејк", Брајан Фери и Рокси мјузик", Апокалиптика" и Пласибо", како и водечките диџеи Тиесто, Ерик Приц, Пол Ван Дајк, Пол Окенфолд и Роџер Санчез.
Најголеми досегашни проекти на фирмата се концертот на Ирон Маиден во Белград, најголемото "индор" шоу на Балканот на сите времиња, концертот на Пет Шоп Бојс на градскиот плоштад во Скопје на кој имаше повеќе од 50.000 посетители, големата турнеја "30 години Леб и сол" на една од најголемите групи на Балканот. Леб и сол, настапија во 16 екс - ЈУ градови и последен во низата спектакли беше концертот на Лени Кравиц во Охрид кој представува најголемо "аутдор" шоу во Македонија.





Еве ви ги Авалон, се имаат донесено онии, сеееееееееееее
Сега проверив на картата, точно е они ја донеле Пинк ама само таа и им вреди, од тоа што го донеле, и да не беа T-MOBILE на кој таа е заштитен знак во светот, немаше ни да успеат

Пред фактите и боговите молчат
ZZ Top сепак...  дефинитивно и во Македонија!!! 24632 ZZ Top сепак...  дефинитивно и во Македонија!!! 24632 ZZ Top сепак...  дефинитивно и во Македонија!!! 24632 ова стварно ме изнасмеа, што донеле бе? се третокласни ѕвезди... од тоа што донеле само Пинк, Продиџи им е актуелно и диџеите кој и не е така тешко да се донесат ZZ Top сепак...  дефинитивно и во Македонија!!! 353532

тие другите што дојдоа, беа актуелни во времето на моите, тоа значи дека ке треба да чекам да остарат Britney, Rihanna, PCD, Jenifer Lopez, Beyonce и Justin... за да ги видам тука? глупости... ке си одам јас во Белград на концерт, што немаме добра организација за концерти немаме, бар когa е вистина си признавам!
E што? Кој друг на нашиов макеоднски простор донел поголеми ѕвезди, различни се тоа вкусови, некој повеќе ги сака и ги цени Лени Кравиц, Молоко, Вајтснејк и САНТАНА, така да немојте против Авалон ни збор, ги обожувам ZZ Top сепак...  дефинитивно и во Македонија!!! 722953
ZZ Top се многу подобри од Пинк за мој вкус.
И башка се легенди.

Така што не се жалете, ова е квалитетна група и Авалон си завршиле одлична работа!
Па добро обожавај ги, и знам зашто ги обожаваш ZZ Top сепак...  дефинитивно и во Македонија!!! 942774 и не дека не се најдобри КАЈ НАС, ама моите вкусови не ги задоволуваат, а и на поголемиот дел од младата популација, сепак за Пинк сум благодарен, тоа беше незаборавна вечер ZZ Top сепак...  дефинитивно и во Македонија!!! 190950
Chris напиша:
Па добро обожавај ги, и знам зашто ги обожаваш ZZ Top сепак...  дефинитивно и во Македонија!!! 942774
Зошто ги обожавам? ZZ Top сепак...  дефинитивно и во Македонија!!! 319488 ZZ Top сепак...  дефинитивно и во Македонија!!! 24632
За Дани беше постот, ZZ Top сепак...  дефинитивно и во Македонија!!! 319488 ти си ме преварил
Chris напиша:
За Дани беше постот, ZZ Top сепак...  дефинитивно и во Македонија!!! 319488 ти си ме преварил
I see. =))) И мене ми падна чудно ама не ми текна да проверам претходни коментари. ZZ Top сепак...  дефинитивно и во Македонија!!! 24632
Само Гага да ја донесат ништо не ми треба ZZ Top сепак...  дефинитивно и во Македонија!!! 303369
Јас па не ја сакам ич таа, не знам што толку по неа..
Се ќе донесат, само полека. Имајте верба во АВАЛОН; како први они се најсериозни, работат со светот, одамна се откажаа од музичка продукција во Македонија
solange напиша:
Само Гага да ја донесат ништо не ми треба ZZ Top сепак...  дефинитивно и во Македонија!!! 303369

Ја сакам Бритни да ми ја донесат ZZ Top сепак...  дефинитивно и во Македонија!!! 722953
Неа да ја донесат ке побеснам
 

ZZ Top сепак... дефинитивно и во Македонија!!!

Вратете се на почетокот 

Страна 1 of 1

 Similar topics

-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: АРХИВА :: Портал новости-
Отиди до: