Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeШокантна вест:  Макфест 2009 нема да се одржи! Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Шокантна вест: Макфест 2009 нема да се одржи!

Go down 
АвторПорака
Гостин
Гостин
avatar



Шокантна вест:  Макфест 2009 нема да се одржи! Empty
20090908
ПишувањеШокантна вест: Макфест 2009 нема да се одржи!

Шокантна вест:  Макфест 2009 нема да се одржи! 496059153AAB5C4393542A55F4DDF3AF
Заради општо познатите економско–финансики состојби во земјава, Фестивалот Макфест не успеа да ја затвори потребната финансиска конструкција. Заради овие причини Фестивалот на забавни мелодии Макфест 2009 нема да ја одржи фестивалската приредба во формат и облик во која се одржуваше изминатите 23 години.

Имајќи целосна почит кон авторите, а согласно објавените критериуми од конкурсот за 2009 година, овогодишната музичка продукција ќе биде издадена на компакт-дискови. Исто така фестивалот прави напори согласно Законот за авторски и сродни права, јавно да ги изведе сите композиции од годинашнава продукција на една од македонските национални телевизии – стои во дописот на фестивалот.
Вратете се на почетокот Go down
Share this post on: reddit

Шокантна вест: Макфест 2009 нема да се одржи! :: Comments

Барем ќе има цд колку толку ќе ги слушнеме песните Шокантна вест:  Макфест 2009 нема да се одржи! 367812
Ајдее и еден од најголемите македонски фестивали се откажа....Навистина жално Шокантна вест:  Макфест 2009 нема да се одржи! 165556
епа мораше тоа е Фершпет пропадна и тоа е ,а единствен добар спонзор им бил

и сега останува да ги гледаме Охрид Фест , Фешта1 ,и домашниот избор за Евровизија
Си викам кој знае што шокантно, ме боли ваквото за Макфест и онака веќе не го гледам со години Шокантна вест:  Макфест 2009 нема да се одржи! 353532
NateArchibald напиша:
Си викам кој знае што шокантно, ме боли ваквото за Макфест и онака веќе не го гледам со години Шокантна вест:  Макфест 2009 нема да се одржи! 353532
и јас не го гледам али таков фествал вреди, многу познати пеачи го покажаја својот квалитет(пр Тоше)
на тој фестивал се испеани хитови кој до ден денес се слушат,се памтат и не се забораваат
Леле исто и јас, викам којзнае што шокантно ке видам сега, како што ни тргнало... тоа Макфест Шокантна вест:  Макфест 2009 нема да се одржи! 24632 Шокантна вест:  Макфест 2009 нема да се одржи! 24632

па последниве неколку години јас не сум ни приметил дека постои, баш ми е беден
За мене ова е шокантна вест.
МАКФЕСТ е најдобар фестивал, кој извадил најдобри евергрини во македонската музичка историја, сите пејачи имаат настапено на овој фестивал, а не се битни само пејачите, туку песните, сигурно сите ги знаете Свирете ја зајди, зајди, Сам сум во ноќта тивка и сонувам за дните поминати, Сонце за три света, Ѕвонат ѕвона, Кога те нема, Ангели ме носат итн....
Преубави песни, иако фестивалот како сценографија е ептен сиромашен.
Моја омилена песна од овој фестивал е дефинитивно МАМО ПУШТИ МЕ - Каролина, 1991 година Шокантна вест:  Макфест 2009 нема да се одржи! 722953 Шокантна вест:  Макфест 2009 нема да се одржи! 722953 Шокантна вест:  Макфест 2009 нема да се одржи! 722953
Срамота е ова ако се случи со ваков традиционален музички фестивал, нека најдат излез од ситуацијата
Абе ако се случи, ке се случи само оваа година, сигурно нема да пропадне скрос
Жално..кога бев мал Макфест ми беше настан на годината Шокантна вест:  Макфест 2009 нема да се одржи! 24632
 

Шокантна вест: Макфест 2009 нема да се одржи!

Вратете се на почетокот 

Страна 1 of 1

 Similar topics

-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: АРХИВА :: Портал новости-
Отиди до: