Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeДр. Хаус притиснат меѓу два питони Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Др. Хаус притиснат меѓу два питони

Go down 
АвторПорака
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Др. Хаус притиснат меѓу два питони Empty
20090905
ПишувањеДр. Хаус притиснат меѓу два питони


Др. Хаус притиснат меѓу два питони House-250

Рекламната кампања за шестата сезона на супер популарната серија House M.D. се засноваше на слоганот Snakes on a cane (змии на бастум), алудирајќи на менталната состојба на главниот лик, чиј заштитен симбол е токму бастумот.

Во последниот дел од кампањата, која цело лето се врти по американските телевизии, се појавува др. Хаус како стои со крила на грбот,а е обвиткан од два огромни питона. Иако прво ќе си помислите дека се е монтажа, всушност змиите се вистински, а самиот актер ги снимил сликите, без дублер или нешто слично.

Самата слика изгледа многу интересно и е типично нешто што се очекува од тимот на оваа серија, а кога биле запрашани продуцентите дали овој постер открива нешто во врска со случувањата во новата сезона, тие само одговориле – не, затоа што се се менува во оваа сезона, ништо не е постојано.

Првата епизода од шестата сезона излегува на 21 септември.

Извор: http://kirilica.com.mk/vest.asp?id=31003
Вратете се на почетокот Go down
Share this post on: reddit

Др. Хаус притиснат меѓу два питони :: Comments

avatar
Re: Др. Хаус притиснат меѓу два питони
Пишување Саб Сеп 05, 2009 6:25 pm by Гостин
еее добра фотка со змииве
стварно, јака е
LucasScott
Re: Др. Хаус притиснат меѓу два питони
Пишување Саб Сеп 05, 2009 8:25 pm by LucasScott
Mногу добра фотографија, со добра смисла и генијално промо, како секогаш. Штета што никогаш не се навлеков на серијава, онака интересна ми е и ја гледам секогаш кога ќе ја фатам, ама никогаш не ја загледав редовно.
Јас воопшто ја немам гледано али не се сомневам дека е добра
Missy
Супер е сликата, а и серијата
 

Др. Хаус притиснат меѓу два питони

Вратете се на почетокот 

Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: АРХИВА :: Портал новости-
Отиди до: