Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Home„Херои“ е најсимнуваната серија во светот! Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 „Херои“ е најсимнуваната серија во светот!

Go down 
АвторПорака
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

„Херои“ е најсимнуваната серија во светот! Empty
20090831
Пишување„Херои“ е најсимнуваната серија во светот!

Од почетокот на годината па до сега епизодите од „Херои“ биле симнати илегално повеќе од 54 милиони пати, според истражувачката фирма „Голем шампањ“.
„Херои“ е најсимнуваната серија во светот! 133410__opener_l

Најпопуларни ТВ Торенти

1. Heroes; 54,562,012
2. Lost; 51,151,396
3. 24; 34,119,093
4. Prison Break; 29,283,591
5. House; 26,277,954
6. Fringe; 21,434,755
7. Desperate Housewives; 21,378,412
8. Grey’s Anatomy; 19,916,775
9. Gossip Girl; 19,706,870
10. Smallville; 19,598,999
Посетите до водечките торент сајтови, на кои се хостираат видео и музички фајлови, се зголемиле речиси двојно во однос на оние од лани.

Илегалните симнувања на филмовите и телевизиските шоуа се позачестени од симнувањата на музичките дела, покажува истражувањето.

Извор: BBC News
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Share this post on: reddit

„Херои“ е најсимнуваната серија во светот! :: Comments

Wow... колкава огромна бројка, рачунајте за некои години овие тродупло ќе се зголемат, а телевизијата напросто ќе умре „Херои“ е најсимнуваната серија во светот! 24632 но сето тоа ќе биде оневозможено доколку торентот се забрани насекаде во светот. Во Унгарија е со закон забрането користењето на торент, а некаде во светот ако те најдат дека симнуваш нелегални работи од нет и затвор казни има „Херои“ е најсимнуваната серија во светот! 353532

Сепак браво за ХЕРОИ, но таа серија ни малку не ме воодушевува. Сепак во листата се моите најомилени тв шоуа (Изгубени, Очајни Д, Вовед на анатомија, Хаус, Озборувачка, Бегство од Затвор).

Интересно е што Gossip Girl толку брзо се качи на врвот! „Херои“ е најсимнуваната серија во светот! 190950
Сигурен сум дека ќе пронајдат начин за профитирање и при симнувањево на торенти. За што не нашле Американциве начин за профит, хехе. „Херои“ е најсимнуваната серија во светот! 327923

Мене на листава најмногу ме изненади Fringe (позитивно секако), серија која во првата сезона ододма се најде на високото шесто место! Баш ми е мило, одлична е серијата... :)

Инаку, мислам дека ако Изгубени имаа бар 1-2 епизоди повеќе сезонава ќе беа каде-каде посимнувани од Херои. Вака со 17 наспроти 25 епизоди е неферска битка. „Херои“ е најсимнуваната серија во светот! 996773
Од првите 10 најсимнувани серии кај нас ги нема само Fringe и Gossip Girl, што значи дека немаме право да мрчиме на нашите телевизии, колку толку се потрудиле. „Херои“ е најсимнуваната серија во светот! 24632
Burrows напиша:
Од првите 10 најсимнувани серии кај нас ги нема само Fringe и Gossip Girl, што значи дека немаме право да мрчиме на нашите телевизии, колку толку се потрудиле. „Херои“ е најсимнуваната серија во светот! 24632
А што да кажеме за другите 130 серии?
вака ако се продолжи синување на торент серии телевизиите ќе ги нема ка и да е тоа очекувајте го нема повеќе да има телевизии ниту кина се ќе биде достапно на интернет
 

„Херои“ е најсимнуваната серија во светот!

Вратете се на почетокот 

Страна 1 of 1

 Similar topics

-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: АРХИВА :: Портал новости-
Отиди до: