Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeВенецуела - мис на Универзум по шести пат! Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Венецуела - мис на Универзум по шести пат!

Go down 
АвторПорака
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Венецуела - мис на Универзум по шести пат! Empty
20090824
ПишувањеВенецуела - мис на Универзум по шести пат!

Венецуеланката Стефанија Фернандес и ја донесе титулата Мис Универзум на својата земја. На натпреварот што годинава се одржуваше на Бахамите Венецуела победи втора година по ред.
Венецуела - мис на Универзум по шести пат! Miss-Univers-2009-Is-Miss-Venezuela-Stefania-Fernandez-1
Круната и ја предаде минатогодишната победничка и нејзина сограѓанка Дајана Мендоса.

Фернандес, облечена во лелеав црвен фустан, во еден миг ја испушти круната на земја додека танцуваше од радост.

За прва придружничка беше прогласена Мис Доминиканска Република Ада Аиме де ла Крус. Во топ 5 финалистките влегоа и Мис Косово, Мис Австралија и Мис Порто Рико.

Мис Кина Ванг Џингјао беше прогласена за Мис Шарм, а Мис Тајланд, Чутима Дуронгдеј за Мис Фотогеничност.

Извор: А1
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Share this post on: reddit

Венецуела - мис на Универзум по шести пат! :: Comments

Hola Venezuela! :)

Убаа е.
igorpp напиша:
Hola Venezuela! :)

Убаа е.
Хоти, хоти! Венецуела - мис на Универзум по шести пат! 996773
Убавка е, мене ланската Мис на Свет од Русија најмногу ме бендиса, таа беше и заштитно лице на Евровизијата Венецуела - мис на Универзум по шести пат! 722953

Штета што не учевствуваме на Мис Универзум сто пат е попопуларно сега од Мис на Свет, а ние затутани ни на Мис Свет едвај праќаме девојки Венецуела - мис на Универзум по шести пат! 353532
Убава е, во Венецуела има многу убав народ
Отсекогаш Венецуелките биле премногу убави и не ми е чудно дека победи преубава е, и само како се радуваше.
 

Венецуела - мис на Универзум по шести пат!

Вратете се на почетокот 

Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: АРХИВА :: Портал новости-
Отиди до: