Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Гостин
Гостин
avatar



ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ Empty
20090823
ПишувањеЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ

ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ Apple_ipod_touch

Европската унија ќе почне истрага заради зачестените поплаки на корисниците дека iPhones и iPods експлодираат.



Досега има информации дека се запалиле ајподи во Британија, Холандија, Франција и Шведска.

Пред неколку деја iPod Touch сопсвеност на 11-годишната англичанка Ели Стајнборо од Ливерпул се запалил.

Според нејзиниот татко девојчето му се пожалило дека музичкиот плеер испушта чудни звуци и дека е премногу загреа.

Тој брзо реагирал и го фрлил плеерот во градината, а 30 секунди потоа тој експлодирал и летнал неколку метри во воздух.

Минатата недела француски тинејџер пријавил дека се повредил откако екплодирал iPhone на неговата девојка. Тој изјавил дека очите му настрадали од ситните распрскани стакленца на телефонот.

Минатиот месец и Холанѓанец пријавил дека го оставил својот iPhone на седиштето во автомобилот и кога се вратил по 15 минути, телефонот му се запалил, причинувајќи голема материјална штета во возилото.

И пред два месеца во Шведска ненадејно се запалило возило, при што истрагата покажала дека пожарот бил предизвикан од експлозија на iPod.

Европската комисија од производителот Епл побарала официјална информација за овие инциденти, при што од таму одговориле дека станува збор за изолирани инциденти.

Во Апл се свесни за инцидентите, но појаснуваат дека нема масовни поплаки со оглед на тоа што продале 200 милиони iPod уреди во Европа и 26 милиони iPhones телефони.

Европската комисија сепак испрати аларм до 27-те земји членки да внимаваат дали ќе се појават нови проблеми со апаратите на Епл.

Во меѓувреме американските медиуми јавила дека имаат докази за 15 инциденти со самозапалување на мобилните уреди, при што како причина се наведува литум-јонската батерија на телефоните и плеерите.
Вратете се на почетокот Go down
Share this post on: reddit

ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ :: Comments

А толку изгледа невино и привлечно ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 24632
Ау, после ова дефинитивно се откажувам од Бррр Наградната игра на Кока Кола. ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 195609
Јас веќе го имам iPod Touch, еве веќе година дена и сега за сега добро ме држи. Супер е и никогаш не ме разочарал. А за Ајфон никогаш не сум сакал, во Македонија се‘ повеќе го купуваат, ама за мене Нокиа ке остане бр. 1 ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 996773
ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 24632 брррррр и БУФФФ експлоужн ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 372430
Chris напиша:
ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 24632 брррррр и БУФФФ експлоужн ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 372430

А замисли чим Кока Кола ги делат Ај-Подите како чорапи, колкав квалитет имаат? ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 272815
Burrows напиша:
Chris напиша:
ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 24632 брррррр и БУФФФ експлоужн ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 372430

А замисли чим Кока Кола ги делат Ај-Подите како чорапи, колкав квалитет имаат? ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 272815
Доста, не ми коби, секој ден барем по 2 кода праќам! ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 24632
Losteech напиша:

Доста, не ми коби, секој ден барем по 2 кода праќам! ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 24632

Јас до пред недела-две исто активно праќав, ама после се откажав од Кока Кола пошто почна да ме дебелее, и сега речиси недела-две сум „чист“ од било какви газирани пијалоци, а башка и намалив 2 кила. ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 183692


Последната промена е направена од Burrows на Нед Aвг 23, 2009 1:44 am. Мислењето е променето 1 пати
епа ај зашто не им експлодирале до сега во продавница ,ова се чисти глупости
M@RKO напиша:
епа ај зашто не им експлодирале до сега во продавница ,ова се чисти глупости

Па затоа што во продавница не се користат, ваљда овие дешавки се случуваат кога се прегрева батеријата.
NateArchibald напиша:
Јас веќе го имам iPod Touch, еве веќе година дена и сега за сега добро ме држи. Супер е и никогаш не ме разочарал. А за Ајфон никогаш не сум сакал, во Македонија се‘ повеќе го купуваат, ама за мене Нокиа ке остане бр. 1 ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 996773

Пази и на тебе да не ти летне во воздух. ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 462314
Ја па мислев да си земам Iphone... aма после ова...ТЕШКО.
Ова не е за мене јас одма ке го доведам до ситуација на експлозија затоа што телефонов дома го полнам секој ден поради тоа што многу го употребувам, па не би сакал да си останам без уво ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 462314 ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 996773
Златни Нокиа и Сони Ериксон, баталете iShit производи! :)
Си го обожавам јас Сони Ериксон, но не велам дека нема да го купам ова и покрај тоа што вакви глупости не слушам прв пат за овој производ, баш пред некое време им спомнав на моите дека го сакам
Сони Ериксон рулз, дефинитивно за таа цена што ја плаќаш квалитетот најмногу се исплати.
Нокиа се добри, ама малку повеќе се преценуваат.
За 5.000 имаат телефон со обична ВГА камера и меморија од 2 мегабајти, а за истите пари има Сажеми со мемориски картици и МП3-ки. Не дека Сажем се нешто посебно, ама за тие пари се вонсериски.
имате и копија од iPod и iPhone од Нокиа. па ако веќе ви е страв за да не ви експлодира, купете си од нокиа.
Тоа е Nokia Xpress Music?
Јас имам Нокиа N79 со 5мегапикса и 4гигабајти меморија, предобар ми е! Никад не би го сменил, а и да менувам пак Нокиа ќе земам.
Јас завчера конечно едвај после речиси едномесечно барање најдов мемориска од 2 гига за SE. ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 372430
Burrows напиша:
Losteech напиша:

Доста, не ми коби, секој ден барем по 2 кода праќам! ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 24632

Јас до пред недела-две исто активно праќав, ама после се откажав од Кока Кола пошто почна да ме дебелее, и сега речиси недела-две сум „чист“ од било какви газирани пијалоци, а башка и намалив 2 кила. ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 183692
Аман бе, те дебелеела?? Којзнае колку си пиел ти. =)) Јас ги купувам тие малите за да пијам нормална доза во текот на денот (пола литар за мене, пола за другите) и плус да си праќам повеќе кодови хехехе!

Повеќе БРРРР кодови повеќе шанси за IPod!!! ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 595333 ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 174742 ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 136792
ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 24632 ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 24632 ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 24632 Јас порано бев вистински КОКАКОЛИЧАР уште сум ама во умерени дози ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 24632 ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 24632

Летово настојувам да пијам ладен чај, го обожавам ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 722953 ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 722953 ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 722953

Ама како и да е, на ручек пак е присутна колава ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 24632 ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 24632 ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 24632
NateArchibald напиша:
Летово настојувам да пијам ладен чај, го обожавам ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 722953 ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 722953 ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 722953
Бљак, леден чај... ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 195609
Losteech напиша:

Аман бе, те дебелеела?? Којзнае колку си пиел ти. =)) Јас ги купувам тие малите за да пијам нормална доза во текот на денот (пола литар за мене, пола за другите) и плус да си праќам повеќе кодови хехехе!

Повеќе БРРРР кодови повеќе шанси за IPod!!! ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 595333 ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 174742 ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 136792

Кока Кола дебелее, независно колку ќе испиеш. Не дека претерував со неа, ама негде прочитав дека во Кока Кола од 0.5 литри ставаат 12 лажички (или коцки, не сум сигурен) шекер. ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 521588
Ако е вистина тоа е убиствено.
Навистина се штетни,избегнувам што повеќе такви пијалоци.
Burrows напиша:
Losteech напиша:

Аман бе, те дебелеела?? Којзнае колку си пиел ти. =)) Јас ги купувам тие малите за да пијам нормална доза во текот на денот (пола литар за мене, пола за другите) и плус да си праќам повеќе кодови хехехе!

Повеќе БРРРР кодови повеќе шанси за IPod!!! ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 595333 ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 174742 ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 136792

Кока Кола дебелее, независно колку ќе испиеш. Не дека претерував со неа, ама негде прочитав дека во Кока Кола од 0.5 литри ставаат 12 лажички (или коцки, не сум сигурен) шекер. ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 521588
Ако е вистина тоа е убиствено.
Епа јебига ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ 409660
 

ЕУ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ЕКСПЛОДИРААТ АЈПОДИТЕ НА ЕПЛ

Вратете се на почетокот 

Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

 Similar topics

-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: АРХИВА :: Портал новости-
Отиди до: