Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Home„А В А Т А Р“ -Џејмс Камерон (Титаник) Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 „А В А Т А Р“ -Џејмс Камерон (Титаник)

Go down 
АвторПорака
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

„А В А Т А Р“ -Џејмс Камерон (Титаник) Empty
20090820
Пишување„А В А Т А Р“ -Џејмс Камерон (Титаник)


„3Д КЛАСИКАТА ДОАЃА!!!!!!!“


Некои го нарекуваат филм на 21. век, некои го нарекуваат ремек дело, некои го нарекуваат врв на денешната имагинација и мултимедија, а сето тоа станува збор за новиот култен филм чија премиера е закажана на 18 декември 2009, филмот „АВАТАР“ на Џејмс Камерон (режисерот на мегахитот („Титаник“).

„А В А Т А Р“ -Џејмс Камерон (Титаник) 200px-Avatar-Teaser-Poster

Џејмс Камерон ја користи цела своја имагинација во новиот епски филм кој се очекува да ги руши сите рекорди па дури и на филмот „Титаник“. Буџетот на долгоочекуваниот филм изнесува вртоглави 237 милиони долари. Во филмот како дел од актерите кои се појавуваат се и Мишел Родригез (Ана Лусија - Изгубени) и Сигурни Вивер.

Официјален сајт: http://www.avatarmovie.com/

Филмот е наменет посебно и за 3Д обожавателите, се нарекува најочекувано и најспектакуларно 3Д издание на сите времиња! Премиерата на трејлерот се случи денеска пред неполни два часа, а одбројувањето траеше неколку дена! На следниов линк подоле имате можност да го изгледате.

http://www.apple.com/trailers/fox/avatar/teaserlarge.html
Вратете се на почетокот Go down
Share this post on: reddit

„А В А Т А Р“ -Џејмс Камерон (Титаник) :: Comments

Многу врева се крева.
Го видов трејлерот и не ми изгледа ништо спектакуларно. Грди ми се овие суштествава или што и да се... Секако, ова е коментар само на трејлерот, а негова цел е да покаже какво анимирано чудо направиле.
Навистина добра анимација, а ќе видиме што ќе каже филмот. Не сум скептик, ама ни 100% оптимист.
А зашто уште пред да го видиме целиот филм му даваат титула на нешто најдобро, па уште и споредуваат со Титаник „А В А Т А Р“ -Џејмс Камерон (Титаник) 557897 кога ке го изгледам ке коментирам
Според трејлерот што го гледав не ми се свиѓа. Воопшто не сакам научна фантастика. А овој филм, на тоа ми личи. Грозни ми се суштествата. Најискрено незнам дали би го гледала филмот, бидејќи би заспла уште на почетокот.
Chris напиша:
А зашто уште пред да го видиме целиот филм му даваат титула на нешто најдобро, па уште и споредуваат со Титаник „А В А Т А Р“ -Џејмс Камерон (Титаник) 557897 кога ке го изгледам ке коментирам

Ајде де... Само поради името на режисерот и големиот буџет. „А В А Т А Р“ -Џејмс Камерон (Титаник) 353532 Се очекува да биде добар, Камерон е добар, ама никогаш не сакам кога волку величат нешто што уште не е видено...

Го сакам Ден Браун, ама не викам дека ќе ми се допадне новата негова книга.
Го сакам Тим Бартон, ама не можам да кажам дека Alice in Wonderland ќе биде класик.

Patience, people... Откако ќе помине премиерата имате цел живот да го коментирате. „А В А Т А Р“ -Џејмс Камерон (Титаник) 24632
Како прво ќе се надоврзам на коментарот, јас верувам во вакви филмови, никогаш не ме изневериле посебно оние за кои на големо се зборува за нив и веќе ги споредуваат со некои филмови. Можеби нема да го надмине Титаник, секако, но според мене сигурно ќе биде еден фантастичен филм, сакам да гледам прејака анимација а во Џејмс Камерон не се сомневам, плус и трејлерот ми изгледа повеќе од привлечно. Едноставно, според мене ќе биде нешто јако „А В А Т А Р“ -Џејмс Камерон (Титаник) 996773
За нешто за кое се дига волкава врева, очекував подобар трејлер.
Иако, морам да признаам, после ова дефинитивно ќе го гледам филмов, јас сум баш по научната-фантастика и ова ми изгледа привлечно... :)

П.С. Мене ми се допаѓа изгледот на суштествата, а тие чудовиштата некако ми се глупо направени..
 

„А В А Т А Р“ -Џејмс Камерон (Титаник)

Вратете се на почетокот 

Страна 1 of 1

 Similar topics

-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: АРХИВА :: Портал новости-
Отиди до: