Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeБританец без прекин 84 часа ги гледал „Пријатели“ Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Британец без прекин 84 часа ги гледал „Пријатели“

Go down 
АвторПорака
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Британец без прекин 84 часа ги гледал „Пријатели“ Empty
20090817
ПишувањеБританец без прекин 84 часа ги гледал „Пријатели“

Британецот Стив Мисуира (31) постави нов рекорд во гледање телевизија. Тој без прекин ги изгледал сите 238 епизоди на популарната американска ТВ серија „Пријатели“, издржувајќи без сон 84 часа.
Британец без прекин 84 часа ги гледал „Пријатели“ Friends_tv_show
Мисуира, актер аматер, се решил на таков чекор за да обезбеди средства за часови по глума.

„Ја обожувам серијата „Пријатели“, но сепак беше многу тешко. По 72 часа пред телевизор посакав да умрам“, изјавил Мисиура за британските медиуми.

Пред крајот на телевизискиот маратон, тој почнал да халуцинира и да чувствува мачнина и грчеви во стомакот. На пријателите кои го посетувале ги прашувал зошто ѕидовите околу него исчезнувале.

За да го документира подвигот, се фотографирал на секој час, а за да не заспие го наместил будилникот да му ѕвони на секои пет минути.

За рекордот заработил околу 2.000 евра. Претходниот рекорд во непрекинато гледање телевизија изнесуваше 72 часа.

Извор: А1
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Share this post on: reddit

Британец без прекин 84 часа ги гледал „Пријатели“ :: Comments

Woooow! hahaha
Лудак, боже
Да се измачувам - не фала
Никогаш не би го направил ова, јас едвај еден игран филм во последно време гледам, цело време заспивам на филмови, а каде се 10 сезони да ги гледам... No way! А и сумава е премала за ова дело Британец без прекин 84 часа ги гледал „Пријатели“ 24632
Јас повеќе од 45 минути не можам да гледам Британец без прекин 84 часа ги гледал „Пријатели“ 462314
Браво Британец без прекин 84 часа ги гледал „Пријатели“ 24632 Британец без прекин 84 часа ги гледал „Пријатели“ 24632
Јас не можам да гледам повеќе од 2 саати....Боже што има по светот Британец без прекин 84 часа ги гледал „Пријатели“ 521588
Пријатели воопшто не се тешки за гледање ама сепак што е многу многу е! исто така мислам дека таа сума е премала за тоа измачување
Еее јас за еден ден ја изгледав цела трета сезона на Призн Брејк, без финалето и без една епизода што ми фалеше. Се на се, 11 епизоди од по 40 минути. =))))
Леле и тоа е многу, мене така ме фаќа склет
И мене ме фати, ама не можев да престанам да гледам. =))
ОК, нормално дека правев и по мали паузи.
 

Британец без прекин 84 часа ги гледал „Пријатели“

Вратете се на почетокот 

Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: АРХИВА :: Портал новости-
Отиди до: