Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeМакедонија живее за фудбалот! Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Македонија живее за фудбалот!

Go down 
АвторПорака
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Македонија живее за фудбалот! Empty
20090812
ПишувањеМакедонија живее за фудбалот!

Почна одбројувањето во пресрет на долгоочекуваниот фудбалски спектакл. Подновената национална арена вечер ќе биде центарот на Македонија. Гостува европскиот шампион Шпанија.
Македонија живее за фудбалот! Arena%5B1%5D
На утринскиот тренинг на „Црвено-жолтите“ во Чаир немаше ниту сеќавање на вчерашните случувања, кога Седлоски и Попов ставија малку повеќе акцент на физичкиот дел од подготовките. Сите со мислите се веќе на „Филип Втори“.

„Останаа уште неколку часа, овој тренинг го направивме во релаксирана атмосфера, со разговори и припреми околу тактиката. По она што го читав во медиумите, не треба да не опуштаат психолошки изјавите на Дел Боске, ние знаеме со кого имаме работа“, изјави Мирсад Јоуз, селектор на македонската фудбалска репрезентација.Максимално подготвени и оние кои ги очекуваат најмногу обврски.

„Самите знаете тие играат во најјаките европски екипи. Се работи за еден тандем кој на минатото европско првенство беше најефикасен, но сепак тимската игра е многу важна за Македонија, ако играме тимски можеме да извлечеме поволен резултат“, изјави дефанзивецот во нашата селекција Игор Митрески.

Торес и Виља се кошмар за сите кои ја делат професијата со Николовски, сепак нашиот чувар на мрежата планира да одговори на предизвикот.„Јас се надевам дека ќе немам многу обврски, јас ќе се трудам максимално да си ја одработам работата во рамките на своите можности“ изјави Јане Николовски.

„Секој спортист сака да победи, но знаеме дека Шпанија е квалитетна репрезентација, за нас резултатот е во втор план, дај боже да победиме против Шкотска и Норвешка бидејќи таму бодовите се бројат“ изјави нашиот најдобар напаѓач, Горан Пандев.

Застрашувачката фурија синоќа го имаше единственото запознавање со тревата на градски, и Дел Боске планира во Скопје да го провери курсот кон Јужна Африка.

Мечот за кој сонуваа сите кои некогаш го облекле националниот дрес почнува точно во 21 и 30, оние кои не ја минаа одисејата со влезниците, а се наоѓаат во главниот град, ќе можат да го следат на плоштадот „Македонија“.

Извор: А1
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Share this post on: reddit

Македонија живее за фудбалот! :: Comments

Chris
Re: Македонија живее за фудбалот!
Пишување Сре Aвг 12, 2009 5:09 pm by Chris
Вчера на Сител или завчера не знам кога имаше натпревар, се слушаше во вестите Македонија живее за фудбалот! 24632 Македонија живее за фудбалот! 477131
Losteech
Re: Македонија живее за фудбалот!
Пишување Сре Aвг 12, 2009 5:23 pm by Losteech
Chris напиша:
Вчера на Сител или завчера не знам кога имаше натпревар, се слушаше во вестите Македонија живее за фудбалот! 24632 Македонија живее за фудбалот! 477131
Ако тогаш им се слушало, вечерва уште повеќе Македонија живее за фудбалот! 24632
dijanape
Re: Македонија живее за фудбалот!
Пишување Чет Aвг 13, 2009 3:06 am by dijanape
А дали ја видовте тепачката на вести?
Bobi
Re: Македонија живее за фудбалот!
Пишување Чет Aвг 13, 2009 4:34 am by Bobi
Slabo kako i sekogas nie, ke se pokazime jaki i na kraj gubime! Ja gledav utakmicava vo eden kafik i imase mnogu navivanje Македонија живее за фудбалот! 24632 Sepak realno gledano dobra igra...

P.S Ne spijam doma, pa zatoa ne pisuvam na kirilica, lap topov e hrvatski od kaj sto pisuvam Македонија живее за фудбалот! 24632
Chris
Re: Македонија живее за фудбалот!
Пишување Чет Aвг 13, 2009 10:54 am by Chris
Абе па добро сепак не е за фрлање натпреварот Македонија живее за фудбалот! 353532

а која тепачка?
avatar
Re: Македонија живее за фудбалот!
Пишување Чет Aвг 13, 2009 1:24 pm by Beauty
КАРОЛИНА ја испеа химната, секоја чест
 

Македонија живее за фудбалот!

Вратете се на почетокот 

Страна 1 of 1

 Similar topics

-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: АРХИВА :: Портал новости-
Отиди до: