Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeКако да „замолчите“ песна која ви се врти во главата Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Како да „замолчите“ песна која ви се врти во главата

Go down 
АвторПорака
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Како да „замолчите“ песна која ви се врти во главата Empty
20090803
ПишувањеКако да „замолчите“ песна која ви се врти во главата

Веројатно на секому му се случило непрекинато да пее некои депласирани хитови или мелодии од некоја иритирачка ТВ реклама, при што полека се губи разумот.
Како да „замолчите“ песна која ви се врти во главата Music%20notes
„Ако песната непрекинато ви се врти во главата и се враќа на почетокот на рефренот испејте ја до крај или слушнете ја целосно за вашата потсвест да сфати дека постои крај“, тврди Џејмс Келарис, професор на Факултетот во Синсинати кој веќе со години проучува „заразни мелодии“, кои уште се викаат и „ушни црви“.

„Ако не ги паметите сите зборови од песната или сте заборавиле како завршува, едноставно измислете сопствена верзија“, тврди професорот Келарис.

Ако не можете да се ослободите од здодевните песна од главата, променете ја. Така тоа го прави Рон Данте, студиски пејач, познат по тоа што го испеал главниот вокал во неколку реклами за Кока-Кола.

„Едноставно почнете да пеете песна која зборува за тоа што на вас во тој момент најмногу ви треба. Јас почнувам да си потпевнувам „Help“ или „Let It Be“ од Битлси“, тврди Данте.

„Ако песната е длабоко врежана во мозокот и не може да се истера, обидете да слушате комплексна музика како онаа на Моцарт или некаква непозната музика на пример New Age“, нагласува тој.

Извор: А1

Ете како некои луѓе си го пополнуваат слободното време...со проучување на тотално небитни работи. :)
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Share this post on: reddit

Како да „замолчите“ песна која ви се врти во главата :: Comments

Па и не е така небитно, многу се нервирам кога некоја дебилна песна што ја мразам, по цел ден ми врти во мозоков...
Мене ова многу ми помогна Како да „замолчите“ песна која ви се врти во главата 521588 Како да „замолчите“ песна која ви се врти во главата 942774
Мене не ми помага..Колку и да ја испеам до крај рефренот повторно низ глава ми се врти
Нз дали вакво нешто би ми помогнало,сега во моментот ми се врти во глава онаа песна од ентрадата на Los Plateados и никако да ја исфрлам
 

Како да „замолчите“ песна која ви се врти во главата

Вратете се на почетокот 

Страна 1 of 1

 Similar topics

-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: АРХИВА :: Портал новости-
Отиди до: