Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeДемократијата VS. Маицата Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Демократијата VS. Маицата

Go down 
АвторПорака
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Демократијата VS. Маицата Empty
20090801
ПишувањеДемократијата VS. Маицата

Отказ за снимателот на хрватската телевизија RTL, Иван Цвирн кој вчера успеа да ја испровоцира премиерката Јадранка Косор со натписот на неговата блуза.
Демократијата VS. Маицата Majca-223
Тој на снимањето на седница на владата на Хрватска дојде облечен во блуза со натпис:

„Не ми треба секс, мојата Влада ми го прави тоа секој ден“.

Телевизијата RTL се навреди и веднаш по инцидентот ја прекина повеќегодишната соработка со фирмата „Студио бленд“, чиј сопственик е токму снимателот Цвирн.

Тие сметаат дека тој неговото однесување било непрофесионално и дека тоа не треба да се доведе во врска со слободата на медиумите.

Снимателот, од друга страна пак не сакаше да го коментира отказот.Тој објаснил дека тоа му била единствената чиста маица која тој си ја купил на уличните штандови во САД.

Застана во одбрана на напишаното - „тоа ги отсликува моите ставови за Владата. Јас не се плашам да го кажам она што сите го мислат“, рече снимателот Иван Цвирн.

За премиерката Јадранка Косор натписот го навредува достоинството на хрватската Влада.

Извор: А1
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Share this post on: reddit

Демократијата VS. Маицата :: Comments

Chris
Re: Демократијата VS. Маицата
Пишување Саб Aвг 01, 2009 9:19 pm by Chris
Јас сум од негова страна, никој нема право да му кажува што ке носи, до кај си земаат право не ми се верува...
Losteech
Re: Демократијата VS. Маицата
Пишување Саб Aвг 01, 2009 9:23 pm by Losteech
Chris напиша:
Јас сум од негова страна, никој нема право да му кажува што ке носи, до кај си земаат право не ми се верува...
И јас исто како тебе мислам. Ова да се случеше во Америка до сега ќе летаа одговорните во телевизијата...
 

Демократијата VS. Маицата

Вратете се на почетокот 

Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: АРХИВА :: Портал новости-
Отиди до: