Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект

Go down 
+5
iva_macedonia
Posh Girl
Bayron
Beauty
Bobi
9 posters
АвторПорака
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект   ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект I_icon_minitimeСаб Мај 30, 2009 4:37 pm


ROSALINDA Y PRIMITIVO е новата серија од Телемундо претставена на овогодинешнит Uprofront. Во пилотот главните улоги ги имаа Сандра Ечеварија, Жанкарлос Канела и Алберто Кинтана. Вистинската актерска екипа не е позната, како што не е позната реализацијата на новелата.

Краток садржај:

Ова е приказна за двајца полубраќа кои се родени под различни насоки. Лукас е згоден и убав, додека Примитиво е копилето и всушност тој е роден со лузна на лицето. И двајцата браќа се вљубуваат во иста девојка, Росалинда. Росалинда е пејачка во мал бенд кој патува од град во град. Таа се надева на успешна кариера. Иако таа се вљубува во Лукас, започнува да буди чувства и кон Примитиво и покрај неговиот надворешен изглед.

ПИЛОТ ТРЕЈЛЕР:




Последната промена е направена од NateArchibald на Пет Дек 18, 2009 9:31 pm. Мислењето е променето 6 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект   ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект I_icon_minitimeСаб Мај 30, 2009 4:41 pm

Ова мене ми изгледа баш атрактивно и интересно, Сандра и тој Жан Карлос се преубави, али овој другиов сме го гледале некаде, познат ми е .... воедно и содржината е специфична. Само да не биде досадна и нереална како што знаат Телемундо да направат.
Сега засега, мој фаворит од Телемундо заедно со Лола
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект   ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект I_icon_minitimeСаб Мај 30, 2009 4:42 pm

Ова најверојатно ќе биде со РТИ Колумбија... не ми изгледа да е само на Телемундо.
Вратете се на почетокот Go down
Bayron
Член
Член
avatar


Male Број на мислења : 449
Registration date : 2008-08-20

ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект   ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект I_icon_minitimeСаб Мај 30, 2009 4:45 pm

Bobi напиша:
Ова најверојатно ќе биде со РТИ Колумбија... не ми изгледа да е само на Телемундо.
Gresis, ova ce biti samo Telemundo Studios, a sve ostale su u planu sa RTI Colombiom.. no sta ce na kraju ispasti videcemo..
meni ova izgleda najodvratnije..
Вратете се на почетокот Go down
Posh Girl
Топ постер
Топ постер
Posh Girl


Female Zodiac : Sagittarius Број на мислења : 3132
Birthday : 1990-12-08
Age : 33
Registration date : 2008-08-19

ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект   ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект I_icon_minitimeСаб Мај 30, 2009 4:46 pm

hahah Koga go vidov naslovot na serijata si rekov da ne pravat rimejk od Rosalinda. hahaha ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект 24632
Вратете се на почетокот Go down
iva_macedonia
Топ постер
Топ постер
iva_macedonia


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1193
Birthday : 1994-07-26
Age : 29
Location : Пробиштип
Registration date : 2009-03-11

ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект   ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект I_icon_minitimeСаб Мај 30, 2009 4:49 pm

Posh Girl напиша:
hahah Koga go vidov naslovot na serijata si rekov da ne pravat rimejk od Rosalinda. hahaha ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект 24632

И јас хехе.Супер изгледа а посебно Сандра
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект   ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект I_icon_minitimeСаб Мај 30, 2009 4:56 pm

Па мене по трејлеров ми изгледаше како да ќе биде со РТИ, баш не се студиски снимени сите сцени. Ајде ќе видиме, има време до 2010, којзнае кои глумци ќе бидат, може да не се истиве, нели?
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект   ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект I_icon_minitimeСаб Мај 30, 2009 5:00 pm

Beauty напиша:
Па мене по трејлеров ми изгледаше како да ќе биде со РТИ, баш не се студиски снимени сите сцени. Ајде ќе видиме, има време до 2010, којзнае кои глумци ќе бидат, може да не се истиве, нели?

Да, ретко кога се истите.

Инаку за еден месец отрпилика почнуваат Ninos Ricos, Pobres Padres тинејџерската и Los Victorinos, како замена за ELDA и SSNHP ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект 367412
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект   ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект I_icon_minitimeСаб Мај 30, 2009 5:06 pm

Ме интересира таа Викторинос каква ќе биде, зашто другава не ме пали ни процент - не знам каква ќе биде Викторинос, затоа ме интересира, ќе видиме и за тоа. Има време до новиве серии, сигурно на Пинк ќе иде некоја од овие MSAD, Los Victorinos може да иде, али пред тоа се молиме за Барбара.
Вратете се на почетокот Go down
iva_macedonia
Топ постер
Топ постер
iva_macedonia


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1193
Birthday : 1994-07-26
Age : 29
Location : Пробиштип
Registration date : 2009-03-11

ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект   ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект I_icon_minitimeСаб Мај 30, 2009 5:09 pm

Сакам да ја даваат Ninos Ricos, Pobres Padres
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект   ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект I_icon_minitimeСаб Мај 30, 2009 9:27 pm

Бог да чува бе циганкава пее песна од Selena, се разбира затоа што не е способна да си испее своја ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект 263671

Многу одвратно ке биде ова, дури мислам дека најодвратно од се ново што имаат да прикажат, глумица грда, глумци непознати и исто така грди, селски амбиент, колиби... БЉАК ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект 195609 ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект 195609 ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект 195609
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект   ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект I_icon_minitimeСаб Мај 30, 2009 9:40 pm

Е ова е единственото нешто што ми се допаѓа од овогодинешниот апфронт на Телемундо. Класична љубовна приказна, ала Могли. ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект 722953
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект   ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект I_icon_minitimeСаб Мај 30, 2009 9:43 pm

ала Могли е главната глумица ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект 353532

ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект 24632 ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект 24632 ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект 24632 ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект 24632 ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект 24632 ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект 24632


ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект 795223 џган
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект   ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект I_icon_minitimeСаб Мај 30, 2009 9:52 pm

Абе шо и фали на Санде?! Убавка е и убо пее.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект   ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект I_icon_minitimeСаб Мај 30, 2009 9:57 pm

Леле, Јовица, сум приметила дека имаме многу сличен вкус за теленовеливе, и мене ми се свиѓа ова и затоа мислев дека мора да е во соработка со РТИ. Иначе длаи главниов глумец глумеше во Присионера, дали го глумеше оној добриот што ја сакаше Либертад:?
Иначе, Крис ти не ја сакаш Сандра ради Талија, али и мене ми е многу згодна, убава девојката и песната од серијата Марина и е преубава, друго немам слушнато. Сандра заедно со Габи и Лусеро
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект   ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект I_icon_minitimeСаб Мај 30, 2009 10:18 pm

Pa nemas slusnato druga nejzina pesna zatoa sto nema,i ne veruvam deka ja mrazi Chris zaradi toa,stvarno devojkata e konj ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект 195609
Na Balkanov moze da se kaze deka e popoznata otkolku vo Latinska Amerika imam prasuvano mnogu dali e vistina toa sto go rekla za Talija i nikoj ne znaese koja e ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект 871427 ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект 367412 Tie sto ja znaat sigurno ja znaat kako Marina ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект 505725 Bedna e!!!!!!!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект   ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект I_icon_minitimeСаб Мај 30, 2009 10:21 pm

LucasScott напиша:
Абе шо и фали на Санде?! Убавка е и убо пее.

Санде е грдо ко циганче, се надевам дека некој ден ке излезе некој со веста дека има доказ за тоа што е, потоа, се дрзна да каже нешто такво за пејачка каква што е Талија и трето едноставно не ја бива за ништо, ако пеела убаво зашто пее туѓи песни во новава серија?
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект   ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект I_icon_minitimeНед Мај 31, 2009 12:27 am

Сандра Ечавариа е една од најубавите актерки кои глумеле во теленовели, сега нема да навлагам во вкусови, бидејки иљада људи- иљада чуди! Али сеијава ми праи мерак и ќе и дадам шанса. Инаку, не , Дани, дечкото не е од Присионера, и мислам дека не сме го гледале до сега.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект   ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект I_icon_minitimeНед Мај 31, 2009 12:29 am

И јас мислам дека не сме го гледале, и двајцата се непознати за мене
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Гостин
Гостин
avatar



ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект   ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект I_icon_minitimeПет Јун 26, 2009 3:01 pm

доста привле4на серија
санда ешеварија доста привлекува а и ветува мн
судејки пот оа како глумеше во марина претпоставувам дека тука ке биде подобро
иако е краток синописот доста привлекува
баш ме радува кога телемундо понудува вакви серии
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект   ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект I_icon_minitimeПон Aвг 24, 2009 4:41 pm

Моите први впечатоци откако го проследив пилотот се ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект 195609 .
Сосема непривлечно и одвратно.Главниот акер воопшто не ми се допаѓа.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект   ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
ROSALINDA Y PRIMITIVO, Telemundo Studios|откажан проект
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: АРХИВА-
Отиди до: