Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeЈован Јованов Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Јован Јованов

Go down 
+7
rebelde_girl
Burrows
Bobi
iva_macedonia
Beauty
dijanape
solange
11 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Гостин
Гостин
avatar



Јован Јованов Empty
ПишувањеПредмет: Јован Јованов   Јован Јованов I_icon_minitimeВто Мај 05, 2009 6:35 pm

jovan jovanov e makedonski peja4 vo 2004 godina ja kompozirase pobedni4kata pesna na makedonskiot izbor za evrovizija angeli si ti izvedena od tose proeski jovan jovanov i maja sazdanoska ja izvedoa pesnata "1, 2, 3", koja go zede 4 mesto na mak.izbor za evrovizija a na 7 maj 2007 jovan jovanov go izdade negoviot prv solo album NA MOJ NACIN.negovi poznati pesni se:vo pravo si itno mi trebas ti jas si zaminuvam losa devojka ti me sakas znam ti bese taa mislam na tebe i dr.hitovi
Јован Јованов 2qvcg9d
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Јован Јованов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јован Јованов   Јован Јованов I_icon_minitimeСре Мај 06, 2009 1:33 am

Ni edna ne mi se dopaga Јован Јованов 327923
Вратете се на почетокот Go down
dijanape
Топ постер
Топ постер
dijanape


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1184
Registration date : 2008-12-21

Јован Јованов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јован Јованов   Јован Јованов I_icon_minitimeСре Мај 06, 2009 2:30 am

stefan2 напиша:
Ni edna ne mi se dopaga Јован Јованов 327923

Јован Јованов 462314 И мене.
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Јован Јованов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јован Јованов   Јован Јованов I_icon_minitimeСре Мај 06, 2009 2:32 am

dijanape напиша:
stefan2 напиша:
Ni edna ne mi se dopaga Јован Јованов 327923

Јован Јованов 462314 И мене.
Јован Јованов 327923
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Јован Јованов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јован Јованов   Јован Јованов I_icon_minitimeСре Мај 06, 2009 3:37 pm

НИедна не ми се допаѓа, нема да гласам, затоа што ова е најодбивната фаца на македонската естрада, не знам како некој може да се пали на таков тип на песни?
Воедно, никој мак пејач во темава нема анкета, а нема никаква смисла оваа анкета, за песна на Јован Јованов Јован Јованов 954560 Затоа е избришана анкетата, а темата си стои, слободно нека се коментира за неговите песни, кои ви се омилени, како ви се допаѓа он како изведувач, како режисер и универзалец Јован Јованов 24632
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Јован Јованов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јован Јованов   Јован Јованов I_icon_minitimeСре Мај 06, 2009 4:49 pm

lele lele ama me napadnavte(hehehehe)ama nema vrska jas nego si go sakam i toa si e moe mislenje i spored mene ima ubav glas i mn ubavi pesni(bez nego nema da postojat dr peja4i kako lambe i elvir)
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Јован Јованов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јован Јованов   Јован Јованов I_icon_minitimeСре Мај 06, 2009 4:51 pm

emili напиша:
jovan jovanov e makedonski peja4 vo 2004 godina ja kompozirase pobedni4kata pesna na makedonskiot izbor za evrovizija angeli si ti izvedena od tose proeski jovan jovanov i maja sazdanoska ja izvedoa pesnata "1, 2, 3", koja go zede 4 mesto na mak.izbor za evrovizija a na 7 maj 2007 jovan jovanov go izdade negoviot prv solo album NA MOJ NACIN.negovi poznati pesni se:vo pravo si itno mi trebas ti jas si zaminuvam losa devojka ti me sakas znam ti bese taa mislam na tebe i dr.hitovi
Јован Јованов 2qvcg9d


Овој пејач? Подобро кажано, Џеј Џеј е ваниби пејач...
Можеби прави некои хитчиња, ама како појава ми е Јован Јованов 195609
emili напиша:
lele lele ama me napadnavte(hehehehe)ama nema vrska jas
nego si go sakam i toa si e moe mislenje i spored mene ima ubav glas i
mn ubavi pesni(bez nego nema da postojat dr peja4i kako lambe i elvir)
Ни ова не ти држи вода...Ламбе е 1000 пати подобар пејач од Џеј Џеј, и
нема везе тоа дека ако не е овај, нема да постои Ламбе како музичар...


Последната промена е направена од Kate на Сре Мај 06, 2009 4:56 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Јован Јованов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јован Јованов   Јован Јованов I_icon_minitimeСре Мај 06, 2009 4:56 pm

oki oki sekoj si ima svoe mislenje i ne deka jovan mi se dopaga kako izgleda tuku kako pee i negovite pesni mi se suppppppp
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Јован Јованов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јован Јованов   Јован Јованов I_icon_minitimeСре Мај 06, 2009 4:58 pm

emili напиша:
oki oki sekoj si ima svoe mislenje i ne deka jovan mi se dopaga kako izgleda tuku kako pee i negovite pesni mi se suppppppp
Ако де, ако секој има право на свое мислење, но и ние имаме право на реплика.... Јован Јованов 871427
Еве јас сум фан на Некст Тајм, и често среќавам негативни коментари за нив, но тоа не го менува моето мислење дека дечките се супер во секоја смисла на зборот!
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Јован Јованов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јован Јованов   Јован Јованов I_icon_minitimeСре Мај 06, 2009 5:00 pm

oki nema problem vo pravo si zatoa postojat i razli4ni mislenja(da ima zs da razgovarame)pozzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Јован Јованов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јован Јованов   Јован Јованов I_icon_minitimeСре Мај 06, 2009 6:21 pm

Баш така, тоа се јавни фаци и секогаш имало и ќе има некои што ќе ги сакаат и некои што нема да ги сакаат, не постои јавна фаца во историјата на човештвото која не била подложена на негативна критика.
Меѓутоа работата со Џеј Џеј е што има премногу негативни коментари за мала земја како нашава Јован Јованов 24632 Можеби вади песничиња кои се хитчиња, меѓутоа тие песнички се пролазни хитови
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Јован Јованов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јован Јованов   Јован Јованов I_icon_minitimeСре Мај 06, 2009 9:35 pm

a zs negativno komentari za mala zemja kako nasata?
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Јован Јованов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јован Јованов   Јован Јованов I_icon_minitimeСре Мај 06, 2009 11:21 pm

Муабетот ми е дека има премногу негативни критики за него во сооднос со земјава која е мала, а толку многу критики, не зборам на памет, зборам од секојдневни информации, воопшто по форумиве ако се прелиста по неговите теми, ќе се потврди тоа
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Јован Јованов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јован Јованов   Јован Јованов I_icon_minitimeСре Мај 06, 2009 11:23 pm

oki np
Вратете се на почетокот Go down
iva_macedonia
Топ постер
Топ постер
iva_macedonia


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1193
Birthday : 1994-07-26
Age : 29
Location : Пробиштип
Registration date : 2009-03-11

Јован Јованов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јован Јованов   Јован Јованов I_icon_minitimeЧет Мај 07, 2009 8:50 pm

И на мене ми се допаѓа Јован Јованов и неговите песни.Ми се допаѓаше уште кога беше во Магија а омилена песна ми е Итно ми требаш ти-Супер хит беше песната кога се појави а и кај нас по дискотеките сеуште се пушта
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Јован Јованов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јован Јованов   Јован Јованов I_icon_minitimeЧет Мај 07, 2009 9:11 pm

Без разлика на квалитетот, ИТНО МИ ТРЕБАШ е според мене најголемиот минатогодишен хит, по дискотеките цело време се пушта, песната е стварно хитовска..очекувајте наскоро и нови летни хитови на ДНК, Врчак, Јован и компанија
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Јован Јованов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јован Јованов   Јован Јованов I_icon_minitimeЧет Мај 07, 2009 9:19 pm

Beauty напиша:
Без разлика на квалитетот, ИТНО МИ ТРЕБАШ е според мене најголемиот минатогодишен хит, по дискотеките цело време се пушта, песната е стварно хитовска..очекувајте наскоро и нови летни хитови на ДНК, Врчак, Јован и компанија

И не заборавајте ја химната на А1 која ваљда ќе се врти по рекламиве, и Нова имаа иста ваква кампања пред некоја година познати пејачи химна имаа.
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Јован Јованов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јован Јованов   Јован Јованов I_icon_minitimeПет Мај 08, 2009 4:01 pm

Bobi напиша:
Beauty напиша:
Без разлика на квалитетот, ИТНО МИ ТРЕБАШ е според мене најголемиот минатогодишен хит, по дискотеките цело време се пушта, песната е стварно хитовска..очекувајте наскоро и нови летни хитови на ДНК, Врчак, Јован и компанија

И не заборавајте ја химната на А1 која ваљда ќе се врти по рекламиве, и Нова имаа иста ваква кампања пред некоја година познати пејачи химна имаа.

Која е таа химна на А1? Јован Јованов 77841
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Јован Јованов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јован Јованов   Јован Јованов I_icon_minitimeПет Мај 08, 2009 5:29 pm

Да, ќе има А1 химна Јован Јованов 24632 Тие т.н. наши пејачи ќе ја пеат, Врчак, ДНК до Јованов
Вратете се на почетокот Go down
iva_macedonia
Топ постер
Топ постер
iva_macedonia


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1193
Birthday : 1994-07-26
Age : 29
Location : Пробиштип
Registration date : 2009-03-11

Јован Јованов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јован Јованов   Јован Јованов I_icon_minitimeПет Мај 08, 2009 9:21 pm

Па супер Јован Јованов 353532
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Јован Јованов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јован Јованов   Јован Јованов I_icon_minitimeСре Јун 10, 2009 5:53 pm

Јован: Се надминав себеси како режисер
Авторскиот тим Јован Јованов и Елвир Мекиќ снимија дует со наслов "Слаба точка", кој го најавуваат како нов летен хит.
Песната деновиве е пуштена во радиоетерот. Дуетот за песната сними и спот, за кој Јован Јован, попознат како Џеј-Џеј, вели дека се надминал себеси во режисерските способности.
"За потребите на спотот беа ангажирани 60 статисти, меѓу кои и манекенки од модната агенција 'Мак моделс'. Спотот се снимаше 3 дена на неколку скопски локации: клубот 'Б2', улицата кај 'Рекорд' и две раскошни вили. За потребите на спотот, улицата кај 'Рекорд' беше затворена за сообраќај цели 6 часа, и беа користени два 'минимориса' кои во спотот ги возеа Јован и Елвир. Во спотот е разработена една урбана приказна од секојдневјето на младите. Го режираше Јован Јованов, кој овој пат се надмина себеси и во режисерските способности! За потребите на спотот работеше огромен технички тим, беа користени врвна видеотехника, многу статисти, и снимањето траеше цели 3 дена, не сме далеку од вистината дека овој спот е еден од најскапите спотови кои се снимиле во Македонија! Јован и Елвир на ова ќе речат: 'Ништо не е прескапо ако $ се допадне на публиката'", ни се пофалија во и-мејлот кој ни го испратија од "Јованов рекордс".
Вратете се на почетокот Go down
iva_macedonia
Топ постер
Топ постер
iva_macedonia


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1193
Birthday : 1994-07-26
Age : 29
Location : Пробиштип
Registration date : 2009-03-11

Јован Јованов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јован Јованов   Јован Јованов I_icon_minitimeСре Јун 10, 2009 5:58 pm

Вечерва на Бекстејџ ќе ја има премиерата на спотот на Јован и Елвир за песната Слаба точка
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Јован Јованов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јован Јованов   Јован Јованов I_icon_minitimeНед Јун 28, 2009 4:10 pm

Јован/Елвир/Некст Тајм раскинаа со Кристијан Стефановски, кој продолжува да се грижи за кариерите на Влатко Илиевски и Дејана Николовска.
Изгледа првите тројца отсега ретко ќе ги гледаме на Сител, бидејќи Кристијан и понатака е во добри односи со нив. Можеби сега ќе се вратат Јован и co. во јатото на А1. Јован Јованов 409660
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Јован Јованов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јован Јованов   Јован Јованов I_icon_minitimeНед Јун 28, 2009 4:53 pm

Би било интересно да се приберат кон Република продукција, и така таа продукција е онаа лесната, така да сите комплет на А1
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Јован Јованов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јован Јованов   Јован Јованов I_icon_minitimeНед Јун 28, 2009 5:04 pm

Го мразам Јован Јованов и неговата чета Елвир Гаџа и Тони Зен цела таа екипа! Само Некст Тајм ми се солидни, ова другото се‘ е срање и тоа тешко Јован Јованов 195609
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Јован Јованов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јован Јованов   Јован Јованов I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Јован Јованов
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Музика :: Македонска-
Отиди до: