Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLady Gaga - Page 7 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Lady Gaga

Go down 
+23
*zachary
LUNA
Bojan
*Lali
emu6
G.Sparks
Michael Myers
Gabrielle
Pitt
Serena Van der Woodsen
Ana-Marija
ankii
viktorija
bojan4e
Eva
Burrows
iva_macedonia
Chris
Bobi
dijanape
*JaNa*
Rebellious angel
solange
27 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
АвторПорака
Bond Girl
Член
Член
Bond Girl


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 276
Birthday : 1993-04-10
Age : 31
Location : Koga kade :D
Registration date : 2010-08-18

Lady Gaga - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lady Gaga   Lady Gaga - Page 7 I_icon_minitimeСре Aвг 25, 2010 12:04 am

Мадона е врв ама гага е крај!!
Ја обожавам, таа има се што и е потребно на една светска ѕвезда...
сигурна сум дека и марсовците ја слушаат Lady Gaga - Page 7 996773
Може ли некој да ме упати како да го симнам албумот “The Fame Monster„
Сите песни и се добри ама мене некако најдобра ми е Eh eh (Nothing Else I Can Say)
Некако таа ми е најубава, интересен спот има....
Вратете се на почетокот Go down
The Princes
Член
Член
The Princes


Female Број на мислења : 301
Registration date : 2010-09-12

Lady Gaga - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lady Gaga   Lady Gaga - Page 7 I_icon_minitimeНед Окт 03, 2010 1:47 am

Вратете се на почетокот Go down
igorao85
Успешен Член
Успешен Член
igorao85


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 616
Birthday : 1985-05-14
Age : 38
Registration date : 2010-02-28

Lady Gaga - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lady Gaga   Lady Gaga - Page 7 I_icon_minitimeСаб Окт 16, 2010 12:31 am

Нејзините видеа биле погледнатаи 1,8 милиони пати дневно. Ај има што да понуди девојката те малце екстравагантност те малку голотија, ама никако не ми е логично што спотот за Бејби на она лиглето Џастин Бајбер е најгледано видео на Ју Туб со 345 милион пати. Најгледан спот на Лејди Гага е Бед Роменс со 300 милиони
Вратете се на почетокот Go down
igorao85
Успешен Член
Успешен Член
igorao85


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 616
Birthday : 1985-05-14
Age : 38
Registration date : 2010-02-28

Lady Gaga - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lady Gaga   Lady Gaga - Page 7 I_icon_minitimeПет Окт 22, 2010 11:53 pm

Во Америка бум за оној фустанот што го носела на доделувањето на Мтв наградите од сирово месо... На Денот на вештерките сите ала Лејди Гага... Страшна работа...Не знам дали веќе е оригиналност или....
Вратете се на почетокот Go down
igorao85
Успешен Член
Успешен Член
igorao85


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 616
Birthday : 1985-05-14
Age : 38
Registration date : 2010-02-28

Lady Gaga - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lady Gaga   Lady Gaga - Page 7 I_icon_minitimeПон Окт 25, 2010 6:28 pm

Постигнавме милијарда гледачи на YOU TUBE, мои мали чудовишта. Ако се држиме заедно можеме да направиме било што. Ве предизвикувам кралеви и кралици на YOU TUBE! Обединете се!- ова е коментарот на Лејди Гага одкако надминала една милијарада гледања на YOU TUBE.
Хехе, е ова е веќе оригиналност. Сега, засега една и единствена со над една милијарда
Вратете се на почетокот Go down
igorao85
Успешен Член
Успешен Член
igorao85


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 616
Birthday : 1985-05-14
Age : 38
Registration date : 2010-02-28

Lady Gaga - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lady Gaga   Lady Gaga - Page 7 I_icon_minitimeЧет Ное 04, 2010 10:38 pm

Половина тон мраз и четири боци со кислород на сцената


Лејди Гага за својот утрешен концерт во Загреб барала половина тон мраз и инсистирала на сцената да има и четири боци со кислород. Покрај овие чудни барања, пејачката апелирала и на дополнителни брави и врати во соблекувалните во арената. Опремата која и е потребна на пејачката ќе ја транспортираат 30 шлепери и 13 автобуси. Контроверзната Лејди Гага за прв пат ќе одржи концерт во Хрватска, во Загрепската арена, а со себе ќе ги понесе своите готвачи и слуги. Гага ќе престојува во хотелот The Regent Esplanade во Загреб, а веднаш по концертот ќе замине за Будимпешта.

Би рекле дека е едноставна. Освен мразот и кислородните боци не побара ништо друго. За вратите во соблекувалните е разбирливо. Иако имаме добар безбедносен систем, сепак, станува збор за големо име и нејзиното барање за нас е нормално", изјавиле организаторите. Но овој пат барања нема само Гага, туку и обожавателите кои по електронски пат побарале од огранизаторите да им дозволат да носат лименки на главите, бидејќи Гага имала таков имиџ во спотот за песната "Telephone".

Сите кои ќе носат предмети кои нема да ја загрозат безбедноста, ќе влезат без проблем во салата", рекле организаторите.
Преземено од Вечер

Кога Македонија ќе почне да носи вакви големи актуелни имиња...?
Вратете се на почетокот Go down
emu6
Член
Член
emu6


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 287
Birthday : 1996-04-15
Age : 28
Location : Битола
Registration date : 2010-02-03

Lady Gaga - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lady Gaga   Lady Gaga - Page 7 I_icon_minitimeПет Ное 05, 2010 1:35 pm

да погодам ... никогаш Lady Gaga - Page 7 871427
патем лејди гага ми е фаворит! прекрасна, има многу убаи песни и е своја и никој не копира!
Вратете се на почетокот Go down
The Princes
Член
Член
The Princes


Female Број на мислења : 301
Registration date : 2010-09-12

Lady Gaga - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lady Gaga   Lady Gaga - Page 7 I_icon_minitimeЧет Ное 11, 2010 2:07 am

што кажуваја денес во ексклузив за Лејди Гага, не ги сватив баш....
Ако знае некој нека кажи :)
Вратете се на почетокот Go down
igorao85
Успешен Член
Успешен Член
igorao85


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 616
Birthday : 1985-05-14
Age : 38
Registration date : 2010-02-28

Lady Gaga - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lady Gaga   Lady Gaga - Page 7 I_icon_minitimeЧет Ное 11, 2010 2:27 am

Дека нејзиниот живот не бил баш толку суров како што кажува туку дека ја ранеле од златна лажичка и дека посетувала елитни училишта во кој иделе на пример сестрите Хилтон ( Парис и Ники) и дека се било смислена стратегија, целата нејзина кариера. Од тоа дека била девојка која од никој и ништо успеала да се пробие во животот па се до нејзината екстравагантност, а за тоа се грижел нејзиниот татко кој земал половина од целокупната нејзина заработувачка.
Вратете се на почетокот Go down
The Princes
Член
Член
The Princes


Female Број на мислења : 301
Registration date : 2010-09-12

Lady Gaga - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lady Gaga   Lady Gaga - Page 7 I_icon_minitimeНед Ное 14, 2010 1:45 am

мхм... искрено не ме ни интересира нејзиниот приватен живот... Доволно е тоа што е на сцената, како појава :)
Вратете се на почетокот Go down
emu6
Член
Член
emu6


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 287
Birthday : 1996-04-15
Age : 28
Location : Битола
Registration date : 2010-02-03

Lady Gaga - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lady Gaga   Lady Gaga - Page 7 I_icon_minitimeВто Ное 16, 2010 1:18 am

https://www.youtube.com/watch?v=AxLi9YbxvQI&feature=player_embedded

,,Абе финтата со видеото е дека Гага е ѓаволољубец..А тоа значи дека е..како да ви кажамм..му се моли на ѓаволот..ме разбирате..И сеа во песнава папараци..кога ќе ја слушаш одназад има делови кои се слушаат како молитви на Луцифер...А Луцифер е најознатиот ѓавол..После има една слика кај шо е застаната во една поза како шо во прастаро време е нацртан ѓаволот..после на спотот ос Папараци има една слика шо е знак некој на ѓаволот..Песната не е монтажа..и Јана го напрај така однопаку и пак се слушаше..И Тијана вчера ми кажа дека баба и на Гага се сретнала наводно со ѓаволот и после средбата изјавила дека сите нејзини внуци ќе бидат..Не знам како се вика..Тоа со 2 полови органи да е"

(преземено од ангели Lady Gaga - Page 7 996773 )

Вратете се на почетокот Go down
The Princes
Член
Член
The Princes


Female Број на мислења : 301
Registration date : 2010-09-12

Lady Gaga - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lady Gaga   Lady Gaga - Page 7 I_icon_minitimeСре Ное 17, 2010 12:41 am

Хермафродити :)

Глупости, на бабами ѓаволот и е бивши, па изгледа затоа многу ја сакам Гага:)
Сето тоа е шоу бизнис, маркетинг, реклама
хахахахахахаха
Ја обожавам... Многу ме изненадува
со детски трикови си
постигнува женичката
слава ;)
Вратете се на почетокот Go down
emu6
Член
Член
emu6


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 287
Birthday : 1996-04-15
Age : 28
Location : Битола
Registration date : 2010-02-03

Lady Gaga - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lady Gaga   Lady Gaga - Page 7 I_icon_minitimeПет Ное 19, 2010 12:45 am

и јас така мислам :)
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Lady Gaga - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lady Gaga   Lady Gaga - Page 7 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Lady Gaga
Вратете се на почетокот 
Страна 7 of 7Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Музика :: Странска-
Отиди до: