Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeСител телевизија - Page 2 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Сител телевизија

Go down 
+41
Neni
Bojan
Simona*
VeKi4kA
abc
petar
ilce
LucasScott
janevskir
MK fan
Missy
Radiohead
bakigvg
Blair Waldroft
Alexandar
Adolfo
Ana-Marija
ani_an4i
Posh Girl
ankii
marko.t1990
*JaNa*
Allen Cruz
Rebellious angel
Trajkova
iva_macedonia
StefaN
Bayron
dijan4e
Elisa
nightspy
Losteech
dijanape
angeli
gaby
Игор
Bobi
solange
Chris
Beauty
Burrows
45 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 23 ... 44  Next

Оцена за телевизијата
5
Сител телевизија - Page 2 I_vote_lcap31%Сител телевизија - Page 2 I_vote_rcap
 31% [ 27 ]
4
Сител телевизија - Page 2 I_vote_lcap10%Сител телевизија - Page 2 I_vote_rcap
 10% [ 9 ]
3
Сител телевизија - Page 2 I_vote_lcap18%Сител телевизија - Page 2 I_vote_rcap
 18% [ 16 ]
2
Сител телевизија - Page 2 I_vote_lcap11%Сител телевизија - Page 2 I_vote_rcap
 11% [ 10 ]
1
Сител телевизија - Page 2 I_vote_lcap30%Сител телевизија - Page 2 I_vote_rcap
 30% [ 26 ]
Општо гласови : 88
 
Poll closed

АвторПорака
dijanape
Топ постер
Топ постер
dijanape


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1184
Registration date : 2008-12-21

Сител телевизија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 2 I_icon_minitimeСре Фед 11, 2009 12:08 am

Секогаш гледам Сител а и А1 зошто на тие две телевизии се миоте серии што ги гледам.
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Сител телевизија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 2 I_icon_minitimeСаб Фед 14, 2009 3:03 pm

Абе во последно време Сител се доста добра телевизија... Мора да го признаете тоа!
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Сител телевизија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 2 I_icon_minitimeСаб Фед 14, 2009 3:13 pm

Losteech напиша:
Абе во последно време Сител се доста добра телевизија... Мора да го признаете тоа!

Да ти кажам право мора да им признаам.
Од двојка дојдоа до едно солидно тројче. Сител телевизија - Page 2 353532 Сител телевизија - Page 2 433111
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Сител телевизија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 2 I_icon_minitimeСаб Фед 14, 2009 3:25 pm

Не се согласувам. Баш напротив, мислам дека ужасно им опадна квалитетот во последно време. Многу ми се кич сите нивни емисии, па дури и вестите ме нервира да ги гледам, зашто се толку ебено партиски настроени! Сител телевизија - Page 2 195816
Странскиот програм им е сиромашен, а и оној што го имаат едвај има некој фиксен термин. Не знаеш кога-што ќе им текне. Гледав Masters of Horror пред некоја недела - ја пуштија истата епизода од минатата недела.
Од латино серииве, веќе уште да можат со титлот на пинк да ги пуштат. Сител телевизија - Page 2 353532 Да не се мачат да го прекуцуваат.

Многу лоша телевизија. Ужасно.
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Сител телевизија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 2 I_icon_minitimeСаб Фед 14, 2009 3:33 pm

... јас сакам да дополнам дека им повишив оценка зошто конечно почнаа да ги тргаат оние скапани шпици од 90-тите украдени од Sky и други странски телевизии, како ги укинаа конечно најстарите нивни емисии (со исто беден квалитет), е сега вистина она Дневникот им е катастрофа, ко во некоја шупа да го прават (а при некој натпревар на Стадионот камерите им се тресат), исто играната програма пак им опаѓа... Како и да е, после А1, Алфа и Канал 5, Сител ми е тек четврта телевизија според мене.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Сител телевизија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 2 I_icon_minitimeСаб Фед 14, 2009 4:38 pm

За теленовелите - кој нема кабловска, ги гледа тука на Сител
Кога зборував со тој одогворниот за серии во Сител пред некој месец, ми рече дека они откупуваат вакви серии врз основа на рејтинзи во светски и балкански рамки
А кога им реков дека веќе истите серии одат на кабловската Пинк, тој ми рече дека тоа не е ни мал проблем, зашто тоа е српска програма, Сител е македонска, а воедно тие серии биле најгледани кај нас сеуште, дури и терминот 19 часот бил најгледан термин на целата телевизија
За Дневникот, гледан е, па да не збаоравиме кој е на власт
Емисиите исто мислам дека се гледани, а за квалитетот не би зборувала
Мене лично, Сител ми е во топ 3!
Им треба нова хумористична, и понова прајм тајм
Вратете се на почетокот Go down
nightspy
Член
Член
nightspy


Број на мислења : 197
Registration date : 2008-08-14

Сител телевизија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 2 I_icon_minitimeПон Мар 09, 2009 11:06 pm

Не знам дали приметивте ама додека одеше Анали на Сител горе у ќошот одеше реклама за Musical Idol.
Дали знаете за што станува збор?
Ако е македонски ИДОЛ...БРАВО НА СИТЕЛ...а не идиотите од А1 буграски пуштаат..:D
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Сител телевизија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 2 I_icon_minitimeПон Мар 09, 2009 11:07 pm

nightspy напиша:
Не знам дали приметивте ама додека одеше Анали на Сител горе у ќошот одеше реклама за Musical Idol.
Дали знаете за што станува збор?
Ако е македонски ИДОЛ...БРАВО НА СИТЕЛ...а не идиотите од А1 буграски пуштаат..:D

Хрватскиот е.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Сител телевизија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 2 I_icon_minitimeПон Мар 09, 2009 11:10 pm

Малце не се нормални, се изнервирав сега, од понедленик ќе ја пуштат српксата во 20, а АНАЛИ којзнае кога, а баш сите се спремаме и поччнавме да ја гледаме во ударен термин Сител телевизија - Page 2 165556 Зашто ја пуштија онда Анали денес од 20?
Вратете се на почетокот Go down
nightspy
Член
Член
nightspy


Број на мислења : 197
Registration date : 2008-08-14

Сител телевизија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 2 I_icon_minitimeПон Мар 09, 2009 11:20 pm

Па може ке ја стават Анали од 20 и 20 зашто оваа серија на Пинк трае само 20 минути епизода..:D
Tака може уште подобро ке биде...
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Сител телевизија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 2 I_icon_minitimeПон Мар 09, 2009 11:22 pm

Трае 20 минути само? А знам дека има 100 епизоди, ако Сител не заебат, нема кој, конечно нешто интерсно и модерно од серии и одма они и мењааат термин, ќе видиме утре, задутре
Вратете се на почетокот Go down
nightspy
Член
Член
nightspy


Број на мислења : 197
Registration date : 2008-08-14

Сител телевизија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 2 I_icon_minitimeПон Мар 09, 2009 11:29 pm

Ја гледав една серија на ПИНК мислам дека се викасе Ljubav i Mrznja, серијата е мноу добра и има 2 сезони..
Не е теленовела неам појма како да ја наречам. Ја имам гледано само првата сезона.
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Сител телевизија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 2 I_icon_minitimeВто Мар 10, 2009 10:19 pm

На Сител почнува хрватскиот идол, во недела 21:30.

Малку освежување од бугарчиштана на А1.
Колку лош потег од нивна страна. Мислам, може да те насмее, ама треба малку посериозно да се гледа на тоа - дека е избор на музичка ѕвезда, а не на уште една курва од многуте на планета и сличните буграски „музички“ телевизии.

Со сигурност ќе го гледам хрватскиот идол.
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Сител телевизија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 2 I_icon_minitimeВто Мар 10, 2009 10:31 pm

Да беше хрватскиот Идол на А1 мислам дека немаше да биде толку гледан како Бугарскиов кој мислам дека стана мегапопуларен,сите за тоа зборуваат на училиште Сител телевизија - Page 2 367412
А за тоа кој е поквалитетен да не зборувам...Очигледна е разликата...
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Сител телевизија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 2 I_icon_minitimeСре Мар 11, 2009 2:28 pm

Во недела на СИТЕЛ од 23 часот ексклузивно концертот на КАРОЛИНА на кој пееше песни од македонската музичка ризница и од албумот Македонско девојче
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Сител телевизија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 2 I_icon_minitimeЧет Мар 12, 2009 1:09 am

igorpp напиша:
На Сител почнува хрватскиот идол, во недела 21:30.

Малку освежување од бугарчиштана на А1.
Колку лош потег од нивна страна. Мислам, може да те насмее, ама треба малку посериозно да се гледа на тоа - дека е избор на музичка ѕвезда, а не на уште една курва од многуте на планета и сличните буграски „музички“ телевизии.

Со сигурност ќе го гледам хрватскиот идол.

Предрасуди, предрасуди, предрасуди...
Како и да е, ќе видиш дека секој Идол е јајце на јајце. Ако не ми веруваш кликни на ЈуТјуб и пиши American Idol...
Сигурно ќе забележиш оти е доста сличен со бугарскиот.
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Сител телевизија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 2 I_icon_minitimeЧет Мар 12, 2009 1:35 am

Losteech напиша:
igorpp напиша:
На Сител почнува хрватскиот идол, во недела 21:30.

Малку освежување од бугарчиштана на А1.
Колку лош потег од нивна страна. Мислам, може да те насмее, ама треба малку посериозно да се гледа на тоа - дека е избор на музичка ѕвезда, а не на уште една курва од многуте на планета и сличните буграски „музички“ телевизии.

Со сигурност ќе го гледам хрватскиот идол.

Предрасуди, предрасуди, предрасуди...
Како и да е, ќе видиш дека секој Идол е јајце на јајце. Ако не ми веруваш кликни на ЈуТјуб и пиши American Idol...
Сигурно ќе забележиш оти е доста сличен со бугарскиот.

Едно нешто не е исто: жирито. Не сметам дека тие треба да оценуваат. Посебно не Мариа. Сител телевизија - Page 2 353532
Точно е дека се сите исти, само нешто кај Бугариве ми е безврска. Многу прост народ ми се. Глуп до даска.
Инаку, најмногу го гледам поради една моја колешка, еве баш денеска отиде понатаму. Сител телевизија - Page 2 996773
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Сител телевизија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 2 I_icon_minitimeЧет Мар 12, 2009 1:37 am

Стварно? Епа ај нека и е честито, од женските јас ги знам таа Елена, таа црната како циганка што е и толку
А тој Александар мене ме нервира многу нашиот
Жирито е забавно според мене, подобро вакво жири отколку Исмета и Тончи
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Сител телевизија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 2 I_icon_minitimeЧет Мар 12, 2009 1:55 am

Леле тој Александар... Сител телевизија - Page 2 24632 оваа Марија му вика колку сум среќна што постоиш да те слушам или така нешто,а овој налутено ја гледа : "Што?" Сител телевизија - Page 2 24632
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Сител телевизија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 2 I_icon_minitimeПет Мар 13, 2009 7:36 pm



Сител телевизија - Page 2 24632 Сител телевизија - Page 2 462314 Сител телевизија - Page 2 24632
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Сител телевизија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 2 I_icon_minitimeНед Мар 15, 2009 1:07 am

Дали мене ми се чини или Сител одвојува дури 3 часа од прајм-тајмот за теленовели?
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Сител телевизија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 2 I_icon_minitimeНед Мар 15, 2009 1:15 am

Од колку почнува прајм тајмот?
Теленовели имаат од 7, од 8 а од утре и од 10 до 9 (а Дневникот?????????)
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Сител телевизија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 2 I_icon_minitimeНед Мар 15, 2009 1:17 am

Beauty напиша:
Од колку почнува прајм тајмот?
Теленовели имаат од 7, од 8 а од утре и од 10 до 9 (а Дневникот?????????)

OMG! Сител телевизија - Page 2 521588
Prime Time е од 19 до 23, така да ќе имаат само час до час ипол за други програми ако планираат така.

А Дневникот супер ако го тргнат, многу е глупаво така по само 2 часа од првиот да оди и вториот.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Сител телевизија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 2 I_icon_minitimeНед Мар 15, 2009 1:18 am

Јас се чудам што ќе биде со Дневникот ако оваа новава српска серија ја најавуваат за во 10 до 9, тоа ми е многу чудно.
Колку толку, мислам дека во 20 часот успееа со Анали да привлечат гледачи кога А1 нема никаква програма во 20, нели?
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Сител телевизија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 2 I_icon_minitimeНед Мар 15, 2009 1:19 am

Што зборуваш? И во 21? Нема шанси, зарем дневникот ќе го преместуваат поради серија?

Ако тоа се случи тогаш ја тргам сител од телевизоров. Сител телевизија - Page 2 996773 Тоа би им било последната капка во веќе преполна чаша. Одамна им го собирам, да не набројувам што се` не.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Сител телевизија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 2 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Сител телевизија
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 44Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 23 ... 44  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: АРХИВА-
Отиди до: