Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeСител телевизија - Page 42 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Сител телевизија

Go down 
+41
Neni
Bojan
Simona*
VeKi4kA
abc
petar
ilce
LucasScott
janevskir
MK fan
Missy
Radiohead
bakigvg
Blair Waldroft
Alexandar
Adolfo
Ana-Marija
ani_an4i
Posh Girl
ankii
marko.t1990
*JaNa*
Allen Cruz
Rebellious angel
Trajkova
iva_macedonia
StefaN
Bayron
dijan4e
Elisa
nightspy
Losteech
dijanape
angeli
gaby
Игор
Bobi
solange
Chris
Beauty
Burrows
45 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43, 44  Next

Оцена за телевизијата
5
Сител телевизија - Page 42 I_vote_lcap31%Сител телевизија - Page 42 I_vote_rcap
 31% [ 27 ]
4
Сител телевизија - Page 42 I_vote_lcap10%Сител телевизија - Page 42 I_vote_rcap
 10% [ 9 ]
3
Сител телевизија - Page 42 I_vote_lcap18%Сител телевизија - Page 42 I_vote_rcap
 18% [ 16 ]
2
Сител телевизија - Page 42 I_vote_lcap11%Сител телевизија - Page 42 I_vote_rcap
 11% [ 10 ]
1
Сител телевизија - Page 42 I_vote_lcap30%Сител телевизија - Page 42 I_vote_rcap
 30% [ 26 ]
Општо гласови : 88
 
Poll closed

АвторПорака
janevskir
Вип Форумџија
Вип Форумџија
janevskir


Male Број на мислења : 117
Registration date : 2010-01-20

Сител телевизија - Page 42 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 42 I_icon_minitimeНед Јун 06, 2010 2:11 am

Хрватска е 4,7 што е повеќе од двојно, а ако земеш во предвид дека имаат и двојно поголем стандард од тука, тоа во комерцијален аспект е помножено со 4 во однос на Македонија. Да не збориме за структурата на населението.
Вратете се на почетокот Go down
http://janevski.daportfolio.com/
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Сител телевизија - Page 42 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 42 I_icon_minitimeНед Јун 06, 2010 2:50 am

janevskir напиша:
Дечки, знам дека како гледачи и не треба да се замарате со ништо повеќе од тоа, телевизиите да ви понудат програма по ваш вкус.
НЕ МИ НУДАТ.

Цитат :
Ваше е удобно да се сместите пред телевизорот, да си ја одберете омилената телевизија или серија и да ужувате.
Или да си идам на интернет и да си симнам што сакам. КВАЛИТЕТНО, нормално.

Цитат :
Но ако навистина сакате да ја разберете суштината на телевизиското работење верувајте ми дека функционирањето на една телевизија е исклучително комплексна работа.
Стварно? Епа види сега вака, цел свет се справува со оваа комплексна работа, а ако само ние сме исклучок, (т.е. ЕПТЕН КОМПЛЕКСНИ, НАЈКОМПЛЕКСНИ ДА НЕ РЕЧАМ) тогаш што да кажат Американцине со 250 милиони народ?
Цитат :
Сте се запрашале ли зошто телевизиите во Македонија се вакви какви што се?
Не, тоа е нивна работа.
Цитат :
Мислите дека тоа е резултат на лошиот вкус на луѓето кои работат во телевизиите?
Не, ми е гајле за останатите, јас кажав за себе.
Цитат :
Сте се запрашале ли во каква држава функционираат овие телевизии?
Се вртиме во круг сега?
Цитат :
Каква е структурата на населението?
Значи наравоучение: јас треба да се раководам според вкусот на баба ми и дедо ми, нели? Сител телевизија - Page 42 650339
Цитат :
Што значи да се биде комерцијална телевизија? Што сакаат огласувачите? Дали во Македонија се премногу 5 национални комерцијални телевизии? Со економија како на Македонија нема место за сите. Знаете ли дека Канал 5, Телма, Алфа работат со огромни загуби?
ROFL, да работеа со огромни загуби, досега ќе се откажеа. Но, сигурен сум дека имаат некакви убави скриени бизниси. Милион посто сум сигурен. ;)
Цитат :
Сте се ставиле ли некогаш во улога на бизнисмен кој е сопственик на телевизија во Македонија? И дека тоа е вашиот бизнис и треба да обезбедите негово функционирање, што подразбира набавка на програма, плати за вработени, останати трошоци и згора на се да направите и некаков профит? Имате претстава како тоа изгледа во Македонија?
Сител телевизија - Page 42 353532 Што сум јас овде бе?
Цитат :
Знаете ли што значи да снимате серија во македонски услови? Дали некој од вас кога би бил сопственик на телевизија од џеб би извадил стотици илјади евра однапред знаејќи дека тие пари никогаш нема да му се вратат?
Да, кога веќе си полнам пари од безвезни серии како Шехерезад, сигурно дека би пробал да направам нешто свое. Секако, ако сум некој алчен ГЗ како Велија тоа никогаш не би го направил, мислам зошто да се обидам моето име да остане запаметено, кога можам едноставно да си го наполнам џебот на сметка на граѓаните?...
Цитат :
Знаете ли дека телевизиите се соочуваат со нелојална конкуренција од сите кабловски оператори кои безправно емитуваат програми? Знаете ли како е да се работи во услови на нелојална конкуренција?
А што мислиш ти, зошто е тоа така? А? ЗОШТО? Не сум сигурен, ама веројатно ќе да е до квалитетот на програмата...односно, неквалитетот? Сител телевизија - Page 42 928448
Цитат :
Знаете ли како светските дистрибутери на програма гледаат на Македонија? Знаете што за нив значи пазар од 2 милиони?
Упс, пак сме на територијата бабини-деветини. Сител телевизија - Page 42 750376

Цитат :
Покрај сите овие прашања постојат уште стотици други на кои треба да имате разбирање за да разберете зошто нашите телевизии се онакви какви што се.
Јеа уатевр. Или едноставно како и во изминативе 3 години ќе ги игнорирам дека постојат. Сител телевизија - Page 42 327923
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
janevskir
Вип Форумџија
Вип Форумџија
janevskir


Male Број на мислења : 117
Registration date : 2010-01-20

Сител телевизија - Page 42 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 42 I_icon_minitimeНед Јун 06, 2010 2:57 am

Losteech за тебе очигледно биле доволни само првите две реченици од мојот текст.
Зошто се замараш со останатото кога очигледно не сакаш да се замараш.
Вратете се на почетокот Go down
http://janevski.daportfolio.com/
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Сител телевизија - Page 42 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 42 I_icon_minitimeНед Јун 06, 2010 2:59 am

janevskir напиша:
Losteech за тебе очигледно биле доволни само првите две реченици од мојот текст.
Зошто се замараш со останатото кога очигледно не сакаш да се замараш.
Оф, се откажуваш така рано? Сител телевизија - Page 42 650339
Штета, баш имав желба за дискусии вечерва. Но, ете, очигледно некој нема доволно аргументи за да ме разубеди. Сител телевизија - Page 42 928448
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
janevskir
Вип Форумџија
Вип Форумџија
janevskir


Male Број на мислења : 117
Registration date : 2010-01-20

Сител телевизија - Page 42 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 42 I_icon_minitimeНед Јун 06, 2010 3:01 am

Ти збориш од гледна точка не гледач, а јас нешто друго.
немам никаква намера да те разубедувам. Имаш апсолутно легитимно право да си останеш само гледач.
Вратете се на почетокот Go down
http://janevski.daportfolio.com/
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Сител телевизија - Page 42 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 42 I_icon_minitimeНед Јун 06, 2010 3:05 am

janevskir напиша:
Ти збориш од гледна точка не гледач, а јас нешто друго.
немам никаква намера да те разубедувам. Имаш апсолутно легитимно право да си останеш само гледач.
Токму така, јас сум само гледач, а вие ТАМУ (што одлучувате да се купуваат серии како Бандини) сте СПЕЦИЈАЛНИ, ма богови сте бре! После ова се ми е јасно. Сител телевизија - Page 42 569862
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
janevskir
Вип Форумџија
Вип Форумџија
janevskir


Male Број на мислења : 117
Registration date : 2010-01-20

Сител телевизија - Page 42 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 42 I_icon_minitimeНед Јун 06, 2010 3:17 am

не се онесвестувај
кога реков “само гледач“ не мислев на ништо лошо, туку само на човек кој си бара квалитетна програма без да се замара со друго.
Вратете се на почетокот Go down
http://janevski.daportfolio.com/
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Сител телевизија - Page 42 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 42 I_icon_minitimeНед Јун 06, 2010 3:29 am

janevskir напиша:
не се онесвестувај
кога реков “само гледач“ не мислев на ништо лошо, туку само на човек кој си бара квалитетна програма без да се замара со друго.
...и никако да ја најде... Сител телевизија - Page 42 115412 Сител телевизија - Page 42 959987
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Сител телевизија - Page 42 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 42 I_icon_minitimeНед Јун 06, 2010 3:35 am

Мене не ми е јасно зошто канал 5, Телма, Алфа ако имаат загуби не го пробаат рецептот на А1 и Сител ако тоа е пример за добивка? Телма бар сигурно има пари за програма, зошто тогаш таа не оди по тој пат
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Сител телевизија - Page 42 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 42 I_icon_minitimeНед Јун 06, 2010 3:40 am

Beauty напиша:
Мене не ми е јасно зошто канал 5, Телма, Алфа ако имаат загуби не го пробаат рецептот на А1 и Сител ако тоа е пример за добивка? Телма бар сигурно има пари за програма, зошто тогаш таа не оди по тој пат
Газдата на Телма е, колку што знам, газда на Макпетрол. Во најмала рака врзан е со нив.
Газдата на Канал5 си врти пари со банката негова која ја рекламира 24/7 на својата телевизија. Има и милион други ситни бизниси за кои не знаеме.
Газдата на Алфа е поврзан со опозицијата, а откупувањето на илјадници скапи проекти (последен е, да речеме, Најслаба алка!) потврдува дека не се во некоја си криза, како што одредени персони тврдат.

Никој не губи пари. Тоа им е маска. Ова е Македонија луѓе. Навикнетете се. Сител телевизија - Page 42 650339
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
janevskir
Вип Форумџија
Вип Форумџија
janevskir


Male Број на мислења : 117
Registration date : 2010-01-20

Сител телевизија - Page 42 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 42 I_icon_minitimeНед Јун 06, 2010 3:51 am

Beauty напиша:
Мене не ми е јасно зошто канал 5, Телма, Алфа ако имаат загуби не го пробаат рецептот на А1 и Сител ако тоа е пример за добивка? Телма бар сигурно има пари за програма, зошто тогаш таа не оди по тој пат

сигурно си приметила дека Канал 5 почна да пушта српски филмови, филмови со Џеки Чен, реално шоу итн.
Вратете се на почетокот Go down
http://janevski.daportfolio.com/
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Сител телевизија - Page 42 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 42 I_icon_minitimeНед Јун 06, 2010 3:54 am

Се` додека се работи на тој концепт да се купува само она што најмногу се продава, никогаш нема да добиеме квалитетни телевизии.
Така е и со се` друго во светов, масовно популарни книги, филмови, музика, серии, што немаат ни К од квалитет.

Телевизиите во Македонија постојано гледаат една од друга. Една ќе купи некој шит, тоа ќе стане популарно, и сите ќе ја закитат својата програма со друг сличен шит. А ниедна телевизија не помислува дека, ако НИЕДНА телевизија не пушта бош програма, тогаш со тек на времето ќе добијат малку попребирлива публика.

За добивките на телевизиите ич не се секирајте. Штом опстојуваат, имаат пари... Некои од спонзори, од разни бизниси од страна, други од политика, за што во последно време сме сведоци и е очигледно како голем слон во соба.
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Сител телевизија - Page 42 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 42 I_icon_minitimeНед Јун 06, 2010 3:58 am

Игор напиша:
Се` додека се работи на тој концепт да се купува само она што најмногу се продава, никогаш нема да добиеме квалитетни телевизии.
Така е и со се` друго во светов, масовно популарни книги, филмови, музика, серии, што немаат ни К од квалитет.

Телевизиите во Македонија постојано гледаат една од друга. Една ќе купи некој шит, тоа ќе стане популарно, и сите ќе ја закитат својата програма со друг сличен шит. А ниедна телевизија не помислува дека, ако НИЕДНА телевизија не пушта бош програма, тогаш со тек на времето ќе добијат малку попребирлива публика.

За добивките на телевизиите ич не се секирајте. Штом опстојуваат, имаат пари... Некои од спонзори, од разни бизниси од страна, други од политика, за што во последно време сме сведоци и е очигледно како голем слон во соба.
Конечно некој што не се прави слеп... Сител телевизија - Page 42 638979 +1 за последниот пасус, и +10 за се останато. Сител телевизија - Page 42 996773
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Сител телевизија - Page 42 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 42 I_icon_minitimeНед Јун 06, 2010 4:49 am

janevskir напиша:
Beauty напиша:
Мене не ми е јасно зошто канал 5, Телма, Алфа ако имаат загуби не го пробаат рецептот на А1 и Сител ако тоа е пример за добивка? Телма бар сигурно има пари за програма, зошто тогаш таа не оди по тој пат

сигурно си приметила дека Канал 5 почна да пушта српски филмови, филмови со Џеки Чен, реално шоу итн.

Еве го тоа Игор што го спомна. Дел од телевизиите си се вртат во круг и откупуваат shit работи кои мислат дека ќе им донесат некоја гледаност затоа што на друга телевизија биле популарни, или тој збор популарно е во (знак прашалник).

@janevskir [не се сложувам баш со тебе, викаш дека треба да си пуштиме ТВ каде што сакаме и што сакаме, а не да гледаме специјалки серии од типот на Бандини/Горка Љубов, а што да правиме кога секоја можна телевизија (скоро) ни ја нуди истата програма, и да, кога и да пуштиш нешто асално (пример Сител) истото ќе ти го снема во некој одреден период заради гледаност. Поради мојата невозможност да се помирам со фактот дека мега-хитови од типот на Ugly Betty и Prison Break (за која на некој начин ви симнувам капа што сепак успевате први да ја прикажете после “милион години“) да ги снема од програмата за брзо време. Добро ајде прикажавте од PB две сезони, но сепак штом серијата е толку стара никако не би чекал (како А1 ТВ) на пример една година да помине да ја гледа некој трета сезона, па колку и да станал фан на серијата од ваша страна ќе прекине да ја гледа и ќе си се обрати на новиот подобар начин: ИНТЕРНЕТОТ.]

@Chris [воопшто не сум од твоја страна. И јас сум од на Дани. Откако видов горе-долу што всушност нудат турските серии, можам дефинитивно да тврдам дека 1001 ноќ го имаше она помодерното и она од што се издвојува од другите турски серии. Лисјата иако изгледа малце помодерно од Сителовите турски, сепак не би зборувал ништо затоа што дејството/приказната воопшто не ми се допаѓа, и едноставно никогаш нема да фрлам око на слични приказни. Со оглед на тоа каков е капацитетот на турските серии, јасно ми стана дека само 1001 ноќ (и тоа последните 30 епизоди) се последно нешто изгледано од моја страна од Турска продукција.]

Толку од мене, а ЈаневскиР. размислите малце во компанијата и обидете се со квалитетна програма од есен, не гледајте што прават другите. 100% сум сигурен дека и со помал рејтинг од вашите ривали нема да имате воопшто загуби. А и да... секоја чест за проектот македонска серија Сител телевизија - Page 42 586438 , се надевам дека ќе и‘ удрите добра промоција и ќе биде добро прифатено од македонското население.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сител телевизија - Page 42 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 42 I_icon_minitimeНед Јун 06, 2010 10:13 am

Bobi напиша:
Со оглед на тоа каков е капацитетот на турските серии, јасно ми стана дека само 1001 ноќ (и тоа последните 30 епизоди) се последно нешто изгледано од моја страна од Турска продукција.

Што да кажам после ова? Само тие епизоди си ги изгледал, и си даваш право да судиш за квалитетот на целата серија. Едноставно признајте си дека и вие сте лесни како и нашава публика што секој ден ја плукате, што сте поразлични? Не се заразивте и вие со манијата Шехерезад? Сител телевизија - Page 42 303369

И ќе те замолам, не ме ставај и мене во вашиот круг со тоа што ја гледам Бандини, затоа што јас не се воодушевувам од серијата како што вие правите со една ТУРСКА серија. Бандини прво почнав да ја гледам чисто за да се насмеам, (и уште се смеам) а еден временски период беше поврзана и со мојата работа.

И ќе се запрашам, од кога вие квалитетот на една серија го пресудувате според тоа дали е модерна, и каква музика се користела во сцените? Не е тоа малку површно гледање на работите Сител телевизија - Page 42 409660 ?

Значи единствено нешто што БИ САКАЛ од вас, е да си стоите на своите зборови, доколку е тоа возможно. Сител телевизија - Page 42 353532 А не како една Даница, што прво плука по Шехерезад, отвара петиции за да се укине таа серија, и во истовреме прави огромна промоција на Ѓумуш, а по неколку месеци следува вртоглав пресврт, сега Шехерезад е најдобра, а Ѓумуш е најбедна затоа што во серијата имало ЕДНА жена со шамија, и снимката не делувала модерно како онаа на 1001 ноќ!

Само ќе се прекрстам, ништо друго. Сител телевизија - Page 42 945213
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Сител телевизија - Page 42 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 42 I_icon_minitimeНед Јун 06, 2010 1:29 pm

Chris напиша:
И ќе се запрашам, од кога вие квалитетот на една серија го пресудувате според тоа дали е модерна, и каква музика се користела во сцените? Не е тоа малку површно гледање на работите Сител телевизија - Page 42 409660 ?

Квалитет се проценува според многу работи, најважно секако продукцијата.


Chris напиша:
Значи единствено нешто што БИ САКАЛ од вас, е да си стоите на своите зборови, доколку е тоа возможно. Сител телевизија - Page 42 353532 А не како една Даница, што прво плука по Шехерезад, отвара петиции за да се укине таа серија, и во истовреме прави огромна промоција на Ѓумуш, а по неколку месеци следува вртоглав пресврт, сега Шехерезад е најдобра, а Ѓумуш е најбедна затоа што во серијата имало ЕДНА жена со шамија, и снимката не делувала модерно како онаа на 1001 ноќ! Само ќе се прекрстам, ништо друго. Сител телевизија - Page 42 945213


Откако ќе ја видиш Ѓумуш прва серија како турска изгледа поразлично интересно на прв пат. Кога после некое време ќе видиш Шехерезад сфаќаш дека разликата е неспоредлива и тогаш сфаќаш дека за да знаеш што е добро, а што не, треба да се видат повеќе работи.
Дали вреди некоја турска серија (воопшто било која серија која на почеток ти изгледа интересно) се познава по одреден број на епизоди кога ќе видиш продукција, приказна, а тоа што на фоурмот коментиравме епизода по епизода не значи ништо (пример за почетните епизоди на било која серија).

Треба да коментираме по 20 изгледани епизоди, па да нема вакви препукувања.Сител телевизија - Page 42 650339


Зашто да не те ставаме со нас во таа публика кога си имаш кажано дека друга телевизија не нуди подобро нешто од А1 и Сител?
Мене ми збориш после за контрадикторност
Ретко реплицирам некого, ама сега морав зошто кон мене беше пораката


Последната промена е направена од Beauty на Нед Јун 06, 2010 4:45 pm. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Сител телевизија - Page 42 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 42 I_icon_minitimeНед Јун 06, 2010 1:44 pm

Разликата помеѓу сите турски серии е... Сител телевизија - Page 42 736967

Вака, повеќето овде сме од онаа генерација теленовелаши. Јас барем поранешен член на таа група. :) Цело детство гледав теленовели мислејќи дека се врв на продукција (како што децата денес мислат за турските). Но како растев и почнав да гледам и друга програма, сфатив дека теленовелите не се баш некој најоригинален и најдобар формат. И од денешна перспектива би ми било смешно да кажам дека има многу голема разлика меѓу нив, иако порано викав зашто само нив ги гледав и точно знаев која е таа разлика. :)

Ако веќе гледате разновнидна програма на ТЕЛЕВИЗИЈА, мора да барате разлики земајќи ги форматите генерално. Помеѓу 1001 ноќ и Ѓумуш СИГУРНО постојат разлики, но генерално тие разлики се мали и не треба да се разгледуваат и да бидат критериум за да се купи/не се купи една серија (воопшто не треба да се размислува за купување... :) )

Не ме сфаќајте погрешно, јас сум за разновидност на телевизија. Мора да има програма од секој вид од проста причина што има и луѓе од секој вид. :) НО треба да има ХИЕРАРХИЈА. Детска програма оди посабајле. Теленовели и сапуници одат попладне, на пример најдоцна до 17-18 часот. А прајмтајмот... веќе сите знаеме како треба да изгледа на една добра телевизија... мешавина од добри филмови, серии, спорт, емисии и квизови, реални шоуа... и се` тоа умерено, еднаш-двапати неделно (а не Big Brother 6 пати на ден секој ден или 1001 ноќ+Долина на волците цела вечер).
Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Сител телевизија - Page 42 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 42 I_icon_minitimeНед Јун 06, 2010 2:57 pm

Се согласувам Игор за тоа дека сме навикнати на теленвели. Кога играше Касандра беше довршена за сите никој не наоѓаше маани за изглед, облека или што и да е. Сега по 13 години гледање новели можат да се прават многу споредби и секој да го бира она што му се допаѓа. За мене лично новелите изгубија на квалитет. Секоја втора е римејк и скоро се е веќе видено. Кога пред 15тина години на прсти се броеја телевизиите никој не наоѓаше маана за тоа што е на ТВ. Сега имаме избор за гледање, а и сите се презаситени со серии ( премногу долго гледаме и има преголем избор сез разлика дали латино или американски или било какви). Со тоа се јавува можност за незадоволство кај гледачите и секој сака да си го брани својот вкус и размислување.

За Бандини баш ми се допаѓа. Колку и да е неквалитна се работи за нови нешта што ги немаме видено до сега. Во моментов побрзо би избрала Бандини да гледам отколку некој лош латино римејк пр Al diablo de los guapos.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сител телевизија - Page 42 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 42 I_icon_minitimeНед Јун 06, 2010 7:03 pm

Beauty напиша:

Зашто да не те ставаме со нас во таа публика кога си имаш кажано дека друга телевизија не нуди подобро нешто од А1 и Сител?
Мене ми збориш после за контрадикторност
Ретко реплицирам некого, ама сега морав зошто кон мене беше пораката

Затоа што не сум во таа публика!

Многу пати сум кажал дека на нашите телевизии нема ништо квалитетно и затоа нема да се повторувам. Ако сум рекол дека А1 и Сител го нудат најдоброто, тогаш сум се водел по рејтинзите, според нив тие две телевизии навистина го нудат најдоброто за нашата публика. Дали бев доволно јасен или како и секогаш треба да се повторувам?
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
janevskir
Вип Форумџија
Вип Форумџија
janevskir


Male Број на мислења : 117
Registration date : 2010-01-20

Сител телевизија - Page 42 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 42 I_icon_minitimeВто Јун 08, 2010 12:46 pm

https://2img.net/r/ihimizer/img36/6605/slikanadenot07062010.jpg

Gledanosta na televiziite vo tekot na vcerasniot den.
Izrazena vo procenti udelot vo gledanosta (SHR) iznesuva:
Sitel 22.2%
A1 20.7%
MTV1 6.9%
Kanal 5 5.7%

Vo odnos na komercijalno najvazniot del od denot (primetime 18:00-22:30 casot) udelot vo gledanosta (SHR) iznesuva:
Sitel 29.8%
A1 24.3%
MTV1 4.6%
Kanal 5 5.2%

Izrazena vo procenti udelot vo gledanosta (SHR) kaj zenskiot del od populacijata iznesuva:
Sitel 24.8%
A1 19.7%
MTV1 6.3%
Kanal 5 5.1%

Vo odnos na primetime periodot (18:00-22:30 casot) udelot vo gledanosta (SHR) kaj zenskiot del od populacijata iznesuva:
Sitel 33.3%
A1 23.4%
MTV1 3.9%
Kanal 5 2.8%
Вратете се на почетокот Go down
http://janevski.daportfolio.com/
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Сител телевизија - Page 42 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 42 I_icon_minitimeВто Јун 08, 2010 12:59 pm

Да не е третата табела за удел на гледаноста кај машкиот дел? :D
Зошто на МТВ имаше СП финале од 2002. :)

Фала за резултатите инаку, се надевам дека и натаму ќе добиваме вака. Сител телевизија - Page 42 871427
Вратете се на почетокот Go down
janevskir
Вип Форумџија
Вип Форумџија
janevskir


Male Број на мислења : 117
Registration date : 2010-01-20

Сител телевизија - Page 42 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 42 I_icon_minitimeВто Јун 08, 2010 1:09 pm

Burrows напиша:
Да не е третата табела за удел на гледаноста кај машкиот дел? :D
Зошто на МТВ имаше СП финале од 2002. :)

Фала за резултатите инаку, се надевам дека и натаму ќе добиваме вака. Сител телевизија - Page 42 871427

МТВ1 кај мажи е 5.3%
Вратете се на почетокот Go down
http://janevski.daportfolio.com/
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Сител телевизија - Page 42 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 42 I_icon_minitimeВто Јун 08, 2010 1:14 pm

Ааа да, не прочитав дека третата била за цел ден, а четвртата за прајм-тајм. Сител телевизија - Page 42 871427

Мислам дека од петок МТВ1 драстично ќе го зголеми рејтингот.
Предвидувам некаде 10-15% share.
Вратете се на почетокот Go down
janevskir
Вип Форумџија
Вип Форумџија
janevskir


Male Број на мислења : 117
Registration date : 2010-01-20

Сител телевизија - Page 42 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 42 I_icon_minitimeВто Јун 08, 2010 1:23 pm

би требало. Сепак е СП во прашање.
Вратете се на почетокот Go down
http://janevski.daportfolio.com/
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сител телевизија - Page 42 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 42 I_icon_minitimeВто Јун 08, 2010 7:19 pm

Ова нема да биде има проблем ако се објави на сајт?
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Sponsored content





Сител телевизија - Page 42 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 42 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Сител телевизија
Вратете се на почетокот 
Страна 42 of 44Отиди на страна : Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43, 44  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: АРХИВА-
Отиди до: