Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeАндријана Јаневска Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Андријана Јаневска

Go down 
+6
Posh Girl
dijanape
solange
Bobi
Beauty
Chris
10 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Гостин
Гостин
avatar



Андријана Јаневска Empty
ПишувањеПредмет: Андријана Јаневска   Андријана Јаневска I_icon_minitimeЧет Фед 05, 2009 3:48 pm

Андријана Јаневска Andrijana15_b
Андријана Јаневска е родена во Скопје, каде моментално живее и
работи. Редовно е вработена во Македонската Опера и Балет, како прва
виолина. Свири и пијано, а првата композиција ја има напишано на 11
години. Музичката наобразба ја започнува во нижото музичко училиште на
6 годишна возраст, продолжува во средното музичко училиште, а дипломира
на Факултетот за Музичка Уметност во Скопје на отсекот виолина во 2004
година. Моментално ги завршува магистерските студии на отсекот „Музичка
теорија и педагогија„.


Последната промена е направена од Kate на Пет Jул 17, 2009 3:24 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Андријана Јаневска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Андријана Јаневска   Андријана Јаневска I_icon_minitimeЧет Фед 05, 2009 4:07 pm

Кога бев мал ова ми беше една од омилените пејачки, сега и не толку... убава е и талентирана секогаш имаше најубави песни за избор на евровизија (во минатото), а песна од неа што засекогаш ке ми остане хит во главата како и спот е онаа за Македонија песната што и беше... преубава Андријана Јаневска 433111
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Гостин
Гостин
avatar



Андријана Јаневска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Андријана Јаневска   Андријана Јаневска I_icon_minitimeЧет Фед 05, 2009 4:28 pm

Андријана е одличен музичар според мене...
Знам дека додека бев малечка, често пати знаевме со маалските деца да водиме "дискусии" за тоа кои се најпопуларни пејачи и пејачки во Македонија(во тој период), и според повеќето тоа беа: Тоше, Каролина, Андријана и Сашо ( Андријана Јаневска 249344 )


Последната промена е направена од Kate на Сре Ное 24, 2010 10:57 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Андријана Јаневска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Андријана Јаневска   Андријана Јаневска I_icon_minitimeЧет Фед 05, 2009 4:45 pm

Леле Сашо Андријана Јаневска 462314 кај се изгуби тоа детиште...

во времето на Андријана (кога беше по активна на сцената) тие пејачки имиња беа така нај популарни меѓу другите, и баш беше интересно Андријана Јаневска 996773
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Андријана Јаневска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Андријана Јаневска   Андријана Јаневска I_icon_minitimeЧет Фед 05, 2009 4:51 pm

ТАКа, беа најпопуларни и беа најквалитетни се до ден денес, единствена грешка на Андријана е што делумн о се откажа од естрадата
АНДРИЈАНА до ден денс ја почитувам многу и ми е во топ 5 пејачки, извонреден музичар, невиден глас, квалитетни песни
Спотот за Македонија е совршен, и нема песна која не ме погодува во срце
Од новите ЗРНО е фантастична
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Андријана Јаневска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Андријана Јаневска   Андријана Јаневска I_icon_minitimeЧет Фед 05, 2009 5:15 pm

Мене ми се свиѓа спотот со Ева што го има, многу лезбејски ми делува Андријана Јаневска 263671
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Андријана Јаневска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Андријана Јаневска   Андријана Јаневска I_icon_minitimeЧет Фед 05, 2009 7:13 pm

Како Шакира и Бијонсе се во спотот Андријана Јаневска 24632 Андријана Јаневска 24632
Има две постари песни на Андријана кои за мене се врв на македонската музика, тоа се НОСТАЛГИЈа (која ја изведе 2002 на Евросонг) и другата беше некако Дали има некој што за љубов не знае, што никогаш не љубел , страшна балада
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Андријана Јаневска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Андријана Јаневска   Андријана Јаневска I_icon_minitimeЧет Фед 05, 2009 7:15 pm

Нашето јагне Андријана Јаневска 24632 Андријана Јаневска 24632 не ја обожавам ама баш ич Андријана Јаневска 24632
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Андријана Јаневска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Андријана Јаневска   Андријана Јаневска I_icon_minitimeЧет Фед 05, 2009 7:18 pm

Па јас реков дека ми се допаѓаат тие стари извонредни песни и целосно ја почитувам како музичар, али мислам дека како личност е лоша, многу е дрска и безобразна, како змија ми е
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Андријана Јаневска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Андријана Јаневска   Андријана Јаневска I_icon_minitimeЧет Фед 05, 2009 7:18 pm

I mene mi bese porano Andrijana edna od omilenite pejacki,navistina imase mnogu hitovi...
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Андријана Јаневска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Андријана Јаневска   Андријана Јаневска I_icon_minitimeЧет Фед 05, 2009 7:19 pm

Chris напиша:
Леле Сашо Андријана Јаневска 462314 кај се изгуби тоа детиште...

во времето на Андријана (кога беше по активна на сцената) тие пејачки имиња беа така нај популарни меѓу другите, и баш беше интересно Андријана Јаневска 996773
Eee tie vreminja Андријана Јаневска 736967


Последната промена е направена од stefan2 на Чет Фед 05, 2009 9:24 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Андријана Јаневска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Андријана Јаневска   Андријана Јаневска I_icon_minitimeЧет Фед 05, 2009 9:22 pm

Bobi напиша:
Нашето јагне Андријана Јаневска 24632 Андријана Јаневска 24632 не ја обожавам ама баш ич Андријана Јаневска 24632

Еј зашто баш јагне Андријана Јаневска 24632 Андријана Јаневска 24632 повеќе наликува на некое опасно животно Андријана Јаневска 59433
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Андријана Јаневска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Андријана Јаневска   Андријана Јаневска I_icon_minitimeЧет Фед 05, 2009 11:06 pm

Права ЗМИЈА е!
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Андријана Јаневска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Андријана Јаневска   Андријана Јаневска I_icon_minitimeЧет Фед 05, 2009 11:14 pm

Ах па незнам каква е како личност, но има прекрасни песни(оние старите)!
Носталгија Андријана Јаневска 722953
Љубовен ритам Андријана Јаневска 722953
Твоето писмо моја Библија Андријана Јаневска 722953
Љубов ти е адреса Андријана Јаневска 722953
Дали има некој Андријана Јаневска 722953
Ден по ден Андријана Јаневска 722953
Своја на своето Андријана Јаневска 722953
....
Сите овие песни ми беа хит порано, и ден денес обожавам да ги слушам!
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Андријана Јаневска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Андријана Јаневска   Андријана Јаневска I_icon_minitimeЧет Фед 05, 2009 11:59 pm

Den po Den mi e Naj! Андријана Јаневска 722953
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Андријана Јаневска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Андријана Јаневска   Андријана Јаневска I_icon_minitimeПет Фед 06, 2009 12:18 am

Мене ДАЛИ ИМА НЕКОЈ што за љубов не плачел....... Андријана Јаневска 722953
Вратете се на почетокот Go down
dijanape
Топ постер
Топ постер
dijanape


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1184
Registration date : 2008-12-21

Андријана Јаневска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Андријана Јаневска   Андријана Јаневска I_icon_minitimeПет Фед 06, 2009 3:34 am

Не ја обожавам ,така да и не слушам ништо нејзино. Андријана Јаневска 195609
Вратете се на почетокот Go down
Posh Girl
Топ постер
Топ постер
Posh Girl


Female Zodiac : Sagittarius Број на мислења : 3132
Birthday : 1990-12-08
Age : 33
Registration date : 2008-08-19

Андријана Јаневска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Андријана Јаневска   Андријана Јаневска I_icon_minitimeНед Фед 08, 2009 10:30 pm

Ednostavno neli, prekrasna. Gi obozavam site nejzini pesni. Koga bev pomala mi bese najomilena pejacka. Karolina, Andrijana i Tose. Idolite od detstvoto.
Вратете се на почетокот Go down
dijanape
Топ постер
Топ постер
dijanape


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1184
Registration date : 2008-12-21

Андријана Јаневска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Андријана Јаневска   Андријана Јаневска I_icon_minitimeЧет Фед 12, 2009 8:15 pm

Ако е некоја пеачка ќе ја има стално како Каролина и Тоше кој се уште го сакаме и ќе го сакаме и слушаме неговите песни, а Андријана ја има само кога нејзината партија е на влас инаку нигде ја нема.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Андријана Јаневска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Андријана Јаневска   Андријана Јаневска I_icon_minitimeЧет Фед 12, 2009 8:27 pm

А од која партија е?
Андријана се разочара од народот кој не ја засака многу многу, од тоа што ниедна продукција не ја зема и затоа се откажа од оваа мак сцена
Тоа и самата си го кажа, а за квалитетите нејузини музички, не би дискутирала, неоспорени се
Вратете се на почетокот Go down
dijanape
Топ постер
Топ постер
dijanape


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1184
Registration date : 2008-12-21

Андријана Јаневска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Андријана Јаневска   Андријана Јаневска I_icon_minitimeЧет Фед 12, 2009 8:50 pm

Па, највероватно од ВМРО-ДПМНЕ зошто секогаш е со нив по митинзи и кампањи, кога се тие на власт само тогаш ја даваат на ТВ или така се совпаѓа можеби.
И мое мислење секој пејач што има некоја партија да го подржава народот не го сака.
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Андријана Јаневска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Андријана Јаневска   Андријана Јаневска I_icon_minitimeЧет Фед 12, 2009 11:55 pm

Песната за Евровизија на Андријана е многу убава. Една од подобрите оваа година.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Андријана Јаневска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Андријана Јаневска   Андријана Јаневска I_icon_minitimeПет Фед 13, 2009 12:12 am

Не се ни сомневам дека е квалитетна и убава песната
Последните мпесни на Андријана се поинакви и се доста тешки како песни, не смао за пеење, него и за сфаќање, имаат тежина песните
ДРВО БЕЗ КОРЕН и се вика песната
Вратете се на почетокот Go down
iva_macedonia
Топ постер
Топ постер
iva_macedonia


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1193
Birthday : 1994-07-26
Age : 29
Location : Пробиштип
Registration date : 2009-03-11

Андријана Јаневска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Андријана Јаневска   Андријана Јаневска I_icon_minitimeПон Мар 23, 2009 8:56 pm

понекогаш се преценува како тогаш кога на нејзината официјална страна беше поставила анкета дали да се пријави за изборот на песна за евровизија или не.Тоа ми е некако не знам како да ка кажам.А инаку е пејачка со убав глас а песната дрво без корен беше една од најдобите оваа година на евросонг и таа супер ја испеа во живо.
п.с некогаш знае да киксне со стајлингот
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Андријана Јаневска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Андријана Јаневска   Андријана Јаневска I_icon_minitimeНед Jул 19, 2009 10:33 pm

dijanape напиша:
Па, највероватно од ВМРО-ДПМНЕ зошто секогаш е со нив по митинзи и кампањи, кога се тие на власт само тогаш ја даваат на ТВ или така се совпаѓа можеби.
И мое мислење секој пејач што има некоја партија да го подржава народот не го сака.

Баш сега размислував за тоа и навистина излегува точно. Андријана Јаневска 372430

Последна песна пред да си отиде од естрадата мислам дека и беше „О шери мон шери“ на Скопски фестивал 2002, потоа се врати во август 2006 на Охрид фест со „Сонце“, а избори имаше еден месец порано колку што се сеќавам.

бтв денес хит на денот ми е „Епизода“ од Андријана, од Скопје 2007. Андријана Јаневска 722953
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Андријана Јаневска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Андријана Јаневска   Андријана Јаневска I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Андријана Јаневска
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Музика :: Македонска-
Отиди до: