Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeТамара Тодевска Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Тамара Тодевска

Go down 
+5
iva_macedonia
Beauty
dijanape
Chris
solange
9 posters
АвторПорака
Гостин
Гостин
avatar



Тамара Тодевска Empty
ПишувањеПредмет: Тамара Тодевска   Тамара Тодевска I_icon_minitimeСре Фед 04, 2009 2:19 pm

.Тамара Тодевска 0460398742E9D0439C49F48AB15B713C


Последната промена е направена од Kate на Сре Ное 24, 2010 11:20 pm. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Тамара Тодевска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тамара Тодевска   Тамара Тодевска I_icon_minitimeСре Фед 04, 2009 2:54 pm

Ne mi se dopaga voospto,od sekogas mi bila odbivna,i lani ne obruka na Evrovizija Тамара Тодевска 353532 Тамара Тодевска 24632 Kate otvori tema i za Aleksandra Pileva Тамара Тодевска 722953 Te molam!

Chris: Не пишувај пост врз твој пост, користи го батонот ИЗМЕНИ
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Тамара Тодевска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тамара Тодевска   Тамара Тодевска I_icon_minitimeСре Фед 04, 2009 3:56 pm

Кејт во тема за дебата на еден иазведувач ставај по една слика затоа што не изгледа убаво од еден пост цела тема да отишла до доле за скролање! Линковите од останатите слики се кај мене зачувани во документ за да не ти биде попуста работата Тамара Тодевска 327923 наскоро ке отворам Галерија за таму да ги поставиме


Последната промена е направена од Chris на Сре Фед 04, 2009 4:04 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Гостин
Гостин
avatar



Тамара Тодевска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тамара Тодевска   Тамара Тодевска I_icon_minitimeСре Фед 04, 2009 3:57 pm

Chris напиша:
Кејт во тема за дебата на еден иазведувач ставај по една слика затоа што не изгледа убаво од еден пост цела тема да отишла до доле за скролање! Линковите од останатите слики се кај мене зачувани во документ за да не ти бид попуста работата Тамара Тодевска 327923 наскоро ке отворам Галерија за таму да ги поставиме

Ок, ок, не се разбирам многу со правилата на овој форум...
Друг пат ќе внимавам Тамара Тодевска 327923
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Тамара Тодевска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тамара Тодевска   Тамара Тодевска I_icon_minitimeСре Фед 04, 2009 4:01 pm

Па за тоа јас сум виновен не ни имам поставено правила сеуште Тамара Тодевска 630889 но ако веќе сакаме и овој форум да успее мора да се водиме по некој форумски правила нели Тамара Тодевска 996773
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
dijanape
Топ постер
Топ постер
dijanape


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1184
Registration date : 2008-12-21

Тамара Тодевска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тамара Тодевска   Тамара Тодевска I_icon_minitimeСре Фед 04, 2009 6:16 pm

Chris и ти пишуваш пост врз пост имам сретнато на две три места во форумов .
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Тамара Тодевска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тамара Тодевска   Тамара Тодевска I_icon_minitimeСре Фед 04, 2009 6:40 pm

Тоа мора да било или во Што слушам во моментов каде што е дозволено, или пак на некоја тема каде што мојот пост бил последен но веќе одминало повеќе време, насочувам да не се пишува пост врз пост како во случајот на Стефан, во една минута два поста еден по друг. А сега името на оваа тема e Тамара Тодевска
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Тамара Тодевска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тамара Тодевска   Тамара Тодевска I_icon_minitimeСре Фед 04, 2009 9:47 pm

Тамара - доста откачена и харизматична пејачка, меѓутоа сосем непрофесионална и неодговорна, што ми значи ова? Значи девојкава би била екстра поипуларна затоа што има супер глас, али изгледа к.. ја боли за се, па така и за кариера, зароа не се ни ангажира да најде луѓе со кои ќе работи, не знам како се наканила да издаде албум пред неколку години кој имаше неверојатни хитови
За Евровизија лани - на нашата испеа многу лошо, ете имало некои технички причини, али од таму во Белград па навака нигде ја нема, некако и нас не обрука, а и самата она се обрука можеби, не требаше да одат, кој знае
Се на се, и треба пред се многу многу ЖЕЛБА ЗА РАБОТА, талент и квалитети има
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Тамара Тодевска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тамара Тодевска   Тамара Тодевска I_icon_minitimeСре Фед 04, 2009 11:32 pm

Тамара - Кажи кој си ти
https://www.youtube.com/watch?v=e1creJimaT4

Ја обожавам оваа песна, и баш ми е криво што не отиде на Евровизија.Но сепак не можеше против Каролина Тамара Тодевска 319488


Последната промена е направена од Kate на Сре Ное 24, 2010 11:21 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Тамара Тодевска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тамара Тодевска   Тамара Тодевска I_icon_minitimeЧет Фед 05, 2009 1:08 am

Мислам дека секоја година иамло двоумења за тоа кој ќе победи, во игра биле неколку души, али таа година, мислам дека се беше однапред јасно
Лани Тамара имаше според мене многу поубава песна него таа Кажи кој си ти
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Тамара Тодевска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тамара Тодевска   Тамара Тодевска I_icon_minitimeЧет Фед 05, 2009 5:26 am

Кажи кој си ти, според мене е нај гадна песна што Тамара ја испеала, а како пејачка и не ја сакам многу заради наведените причини од Дани, за глас ИМА и тоа неверојатен, но некои од песните и се глупави и банални како и спотовите... како на пример оној кога е во една соба и се глупира пред камера, леле ке повратам Тамара Тодевска 195609
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Тамара Тодевска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тамара Тодевска   Тамара Тодевска I_icon_minitimeЧет Фед 05, 2009 4:46 pm

Баш така, Кажи кој си ти и Што ако се најгадни песни нејзини кога се глупира со некои фустани во спотот, бедно
1003, Сино се нејзини најдобри песни
И нека покаже малку одговорнсот и желба за работа и јас ќе ја сакам повеќе
Уште сега изјавила дека овој следен период ќе одмара од работа, дека ќе паузира од естрада зашто минатиов период и бил исцрпен (кој период, ма Тамара кога од Евровизија од лани те немаме видено?)
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Тамара Тодевска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тамара Тодевска   Тамара Тодевска I_icon_minitimeЧет Фед 05, 2009 4:56 pm

Ова беше директно до Тамара обратено така? Тамара Тодевска 24632 мене 1003 ми е незаменлива, таа песна ја издигна неа Тамара Тодевска 613471
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
iva_macedonia
Топ постер
Топ постер
iva_macedonia


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1193
Birthday : 1994-07-26
Age : 29
Location : Пробиштип
Registration date : 2009-03-11

Тамара Тодевска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тамара Тодевска   Тамара Тодевска I_icon_minitimeНед Мар 22, 2009 2:08 pm

е Тамара си е супер бар според мене многу ми е некако позитивна секогаш
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Тамара Тодевска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тамара Тодевска   Тамара Тодевска I_icon_minitimeПон Јун 29, 2009 5:55 pm

Од никогаш не сум можел да ја поднесам Тамара, само „Кажи кој си ти“ ми е ОК од нејзе, а особено ме нервира „Што ако“. Тешка иритација.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Тамара Тодевска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тамара Тодевска   Тамара Тодевска I_icon_minitimeВто Јун 30, 2009 1:30 am

iva_macedonia напиша:
е Тамара си е супер бар според мене многу ми е некако позитивна секогаш
стварно е таква увек насмеана позитивна ама сестраи и е подобра
а за на евровизија требаше сама да иде а не со тој Врчак- Хрчак и овој Адрија Гаџа сама да беше подобро ќе испееше а и требле да ја облечат поспортски
Вратете се на почетокот Go down
dijanape
Топ постер
Топ постер
dijanape


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1184
Registration date : 2008-12-21

Тамара Тодевска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тамара Тодевска   Тамара Тодевска I_icon_minitimeВто Јун 30, 2009 2:56 am

Никако не можам да ја поднесам ни неа ни нејзините песни Тамара Тодевска 195609
Вратете се на почетокот Go down
viktorija
Член
Член
viktorija


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 291
Birthday : 1992-04-10
Age : 32
Location : Дома!
Registration date : 2009-07-17

Тамара Тодевска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тамара Тодевска   Тамара Тодевска I_icon_minitimeПон Jул 20, 2009 5:43 am

се е супер ... тамара има феноменален глас феноменално изгледа ... али некако стајлингот не и оде од рака ... кога ќе се облече обично како да кажам за гостување во емисија ми е 100 пати боља од она што ке се облече за настап ... најдобра песна и е така звана ШАРЕНА ПРИКАЗНА најновата на будва фест .... песната е преубава се пронаоѓам во нелои делови али ја имам слушано истата песна каде што ја пее и калиопи .... а текстот е на калиопи ... двете верзии ми се добри !!! калиопи е музичка икона а тамара треба да работи на тоа за да биде запаметена и да има кариера како калиопи али тамара и каролина се моите најомилени пеачки кои си ги ценам и си ги сакам најмногу одма под нив е и калиопи !!!! а што се однесува до песните на тамара мене сите ми се добри освен онаа песна каде што пее со туна ... !
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Тамара Тодевска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тамара Тодевска   Тамара Тодевска I_icon_minitimeПон Jул 20, 2009 9:28 am

^^
Еј да бе, често кога ја слушав Тамара со „Шарена песна“ мислев дека пее Калиопи. Тамара Тодевска 521588

Мене многу ме потсеќа на оваа:
Вратете се на почетокот Go down
viktorija
Член
Член
viktorija


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 291
Birthday : 1992-04-10
Age : 32
Location : Дома!
Registration date : 2009-07-17

Тамара Тодевска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тамара Тодевска   Тамара Тодевска I_icon_minitimeПон Jул 20, 2009 3:06 pm

Ама и калиопи ја има испеано ... сега не сум доволно сигурна дали таа песна само ја препееа тамара .... али и двете верзии се совршени !!!
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Тамара Тодевска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тамара Тодевска   Тамара Тодевска I_icon_minitimeСаб Дек 12, 2009 4:24 pm

Ме нервира нејзината појава,нејзиното однесување кое што на моменти делува иритирачко,на моменти откачено,а некогаш арогантно.
Не пее лошо,но и нема многу хитови.
Вратете се на почетокот Go down
igorao85
Успешен Член
Успешен Член
igorao85


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 616
Birthday : 1985-05-14
Age : 38
Registration date : 2010-02-28

Тамара Тодевска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тамара Тодевска   Тамара Тодевска I_icon_minitimeПон Јун 21, 2010 1:49 am

Нели ќе идеше Тамара у Америка да гради кариера или зезање беше...? Што бидна со тоа...?
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Тамара Тодевска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тамара Тодевска   Тамара Тодевска I_icon_minitimeПон Јун 21, 2010 1:39 pm

Зар треба да се сфати нешто сериозно од Тамара Тамара Тодевска 136792
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Тамара Тодевска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тамара Тодевска   Тамара Тодевска I_icon_minitimeПон Јун 21, 2010 1:56 pm

Зар оваа свиња заслужува тема на овој форум?
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Sponsored content





Тамара Тодевска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тамара Тодевска   Тамара Тодевска I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Тамара Тодевска
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Музика :: Македонска-
Отиди до: