Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeВладо Јаневски Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Владо Јаневски

Go down 
+4
iva_macedonia
solange
Beauty
Chris
8 posters
АвторПорака
Гостин
Гостин
avatar



Владо Јаневски Empty
ПишувањеПредмет: Владо Јаневски   Владо Јаневски I_icon_minitimeВто Фед 03, 2009 3:00 pm

Владо Јаневски F57DAC5FCC359348B75BC563469B3854


Последната промена е направена од Kate на Сре Ное 24, 2010 11:15 pm. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Владо Јаневски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Владо Јаневски   Владо Јаневски I_icon_minitimeВто Фед 03, 2009 3:13 pm

Епа ова е еден од ретките озбилни пејачи кој опстанаа на оваа наша луда естрада, тој во минатото беше ѕвезда но исто така и сега е, иако пред некое време рече Се срамам кога ке слушнам што сум пеел во помладите години Владо Јаневски 24632 супер песни има сите хитови и евергрини БРАВО Владо Јаневски 606675
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Владо Јаневски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Владо Јаневски   Владо Јаневски I_icon_minitimeВто Фед 03, 2009 4:09 pm

Ма зашто се сарми па Владо, па се во свое време
демек се срамел од корпичка, Пушиме и слични песни, али тоа се невериојатни хитови и до ден денес
Го обижавам! За мене е во првите 5 пејачки им имиња во Македонија, неверојатна атмосфера на концерти има, сум присуствувала и е одличен, мој омилен
Песните му се најубави, али многу тажни, ако плачам, тоа е најмногу на овие песни Владо Јаневски 165556
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Владо Јаневски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Владо Јаневски   Владо Јаневски I_icon_minitimeВто Фед 03, 2009 4:41 pm

Па човеков ја напиша Полско цвеќе на Тоше, и тоа e доказ дека е одличен композитор!


Последната промена е направена од Kate на Вто Фед 03, 2009 5:01 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Владо Јаневски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Владо Јаневски   Владо Јаневски I_icon_minitimeВто Фед 03, 2009 4:52 pm

Чекај сигурна си за Полско цвеќе, јас прв пат слушам дека е на Владо песната
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Владо Јаневски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Владо Јаневски   Владо Јаневски I_icon_minitimeВто Фед 03, 2009 5:03 pm

Beauty напиша:
Чекај сигурна си за Полско цвеќе, јас прв пат слушам дека е на Владо песната
Да, текстот е на Владо Владо Јаневски 367412
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Владо Јаневски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Владо Јаневски   Владо Јаневски I_icon_minitimeВто Фед 03, 2009 5:07 pm

Првиот композитор и главен на Полско Цвеќе си е самиот Тоше, а Владо му има само потпомогнато, тоа може да го прочитате и на омотот на албумот ПО ТЕБЕ од задната страна... Тоше има раскажано на телевизија како ја има напишано оваа песна, зарем не знаете? Тој се има разбудено од сон за да ја напише песнава!
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Гостин
Гостин
avatar



Владо Јаневски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Владо Јаневски   Владо Јаневски I_icon_minitimeВто Фед 03, 2009 5:23 pm

Навистина?!
Бев уверена дека е на Владо, бидејќи секаде каде што побарав информација за Полско цвеќе, сегде пишуваше дека Владо е текстописец...


Последната промена е направена од Kate на Сре Ное 24, 2010 11:15 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Владо Јаневски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Владо Јаневски   Владо Јаневски I_icon_minitimeВто Фед 03, 2009 5:26 pm

Па добро нормално е тоа, бидејки Тоше веќе се појавува и како пејач, па да не пишува во информациите за песната само Тоше.. Тоше... ама сепак како што кажав, Владо има потпомогнато и како искусен автор сигурно ја скоцкал веќе напишаната песна!
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Владо Јаневски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Владо Јаневски   Владо Јаневски I_icon_minitimeВто Фед 03, 2009 6:04 pm

Полско цвеќе според мене е песна која според концептот целосно припаѓа на албумот ИГРИ БЕЗ ГРАНИЦИ, се надевам сите се согласувате
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Владо Јаневски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Владо Јаневски   Владо Јаневски I_icon_minitimeВто Фед 03, 2009 7:27 pm

Да, многумина ова го имаат кажано!
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Владо Јаневски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Владо Јаневски   Владо Јаневски I_icon_minitimeВто Фед 03, 2009 8:12 pm

Super e! Владо Јаневски 996773
Вратете се на почетокот Go down
iva_macedonia
Топ постер
Топ постер
iva_macedonia


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1193
Birthday : 1994-07-26
Age : 29
Location : Пробиштип
Registration date : 2009-03-11

Владо Јаневски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Владо Јаневски   Владо Јаневски I_icon_minitimeПон Мар 23, 2009 8:59 pm

остаре бре овај..........порано имаше поубави песни а онаа последната песна која јас ја знам е онаа со спотот повторно се заљубувам во тебе.
а иначе која е негова најнова песна ако знае некој?
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Владо Јаневски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Владо Јаневски   Владо Јаневски I_icon_minitimeПон Мар 23, 2009 9:09 pm

Најнова? На овој ден му е најнова песана од пред неколку месеци
И што ако остарел кога ниеен од младиве ни стариве по глас и квалитет не може да се мери со Владо
Вратете се на почетокот Go down
iva_macedonia
Топ постер
Топ постер
iva_macedonia


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1193
Birthday : 1994-07-26
Age : 29
Location : Пробиштип
Registration date : 2009-03-11

Владо Јаневски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Владо Јаневски   Владо Јаневски I_icon_minitimeСаб Мар 28, 2009 4:00 pm

Beauty напиша:
Најнова? На овој ден му е најнова песана од пред неколку месеци
И што ако остарел кога ниеен од младиве ни стариве по глас и квалитет не може да се мери со Владо

па јас многу не ги сакам овие од постарата генерација затоа си кажувам
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Владо Јаневски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Владо Јаневски   Владо Јаневски I_icon_minitimeЧет Јун 25, 2009 11:06 am

Владо е супер пеач постарите песни му се феноменални
Вратете се на почетокот Go down
marko.t1990
Нов Член
Нов Член
marko.t1990


Male Zodiac : Aries Број на мислења : 112
Birthday : 1990-04-20
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2009-07-16

Владо Јаневски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Владо Јаневски   Владо Јаневски I_icon_minitimeВто Jул 28, 2009 4:14 am

Еве нешто од Владо Јаневски што го најдов на You Tube од негов концерт во Универзална од 1997 година. Владо Јаневски 996773

Ова е наше Скопје

Црно тиквешко

Мучо денаро

10 девојки

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/markoasroma
STAR
Член
Член
STAR


Број на мислења : 243
Registration date : 2009-08-13

Владо Јаневски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Владо Јаневски   Владо Јаневски I_icon_minitimeНед Aвг 16, 2009 1:55 am

Владо ми е омилен пејач.Песните му се хитовски.Ми се допаѓаат и песните што ги пееше додека беше во групата Ластовица.
Вратете се на почетокот Go down
Serena Van der Woodsen
Нов Член
Нов Член
Serena Van der Woodsen


Female Број на мислења : 49
Location : Во Метрополата
Registration date : 2009-09-29

Владо Јаневски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Владо Јаневски   Владо Јаневски I_icon_minitimeПет Окт 02, 2009 11:46 pm

На срце ми е Владо Јаневски 722953
Вратете се на почетокот Go down
igorao85
Успешен Член
Успешен Член
igorao85


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 616
Birthday : 1985-05-14
Age : 38
Registration date : 2010-02-28

Владо Јаневски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Владо Јаневски   Владо Јаневски I_icon_minitimeПет Ное 05, 2010 2:07 am

Дали знаете дека е најплатениот накедонски пејач. Знам дека еден од последните настапи у дискотека му кошташе 2500 евра. Другите македонски пејачи можат само да сонуваат за ваква цифра по македонски дискотеки и кафулиња. Концертот по однапред одреден распоред, без враќање на бис, без музички желби, за на крај да си заврши и исвиркан. А него уво не го боли. Чудно ми е како остана вака локално ограничен. Добри песни има и сите го сакаат, ама не се проби надвор. Проба нешто у Хрватска ама не му успеа.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Владо Јаневски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Владо Јаневски   Владо Јаневски I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Владо Јаневски
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Музика :: Македонска-
Отиди до: