Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeИзбор на ново лого - Page 5 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Избор на ново лого

Go down 
+14
angeli
Elisa
dijan4e
Maje
iva_macedonia
Posh Girl
Rebellious angel
gaby
solange
Bobi
Losteech
Shadow
Beauty
Chris
18 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Избор на ново лого - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Избор на ново лого   Избор на ново лого - Page 5 I_icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 2:05 am

Дани сум видел јас и поголеми од ова ама тоа нема врска... јас сакав да ви кажам дека форумов веќе има некој стандарди по кој треба да се држиме не мислите така? одсекогаш имало по волкави логоа горе и така ке биде, дај боже во иднина се подобри дизајни да правиме ама со големината тоа ке остане така
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Избор на ново лого - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Избор на ново лого   Избор на ново лого - Page 5 I_icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 3:32 pm

Аха, сфаќам, епа тогаш ајде да го ставиме ова новово, па ќе ги менуваме на некое време, најдовме одлични дизајнери на форумов како Елиса и Најтспај, така да почесто ќе си ги менуваме логоата горе Избор на ново лого - Page 5 871427
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Избор на ново лого - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Избор на ново лого   Избор на ново лого - Page 5 I_icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 4:41 pm

Јас би предложил уште нешто последно Избор на ново лого - Page 5 996773 сега кога веќе се смали големината би можело да се стави слика од Аналија каде што повеќе ке и се гледа лицето, али да биде од онаа првата Аналија, тоа е мојата желба хехе Избор на ново лого - Page 5 353532 и после одма го ставам
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
nightspy
Член
Член
nightspy


Број на мислења : 197
Registration date : 2008-08-14

Избор на ново лого - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Избор на ново лого   Избор на ново лого - Page 5 I_icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 4:57 pm

Хахах.......Ајде нека биде и така...:d
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Избор на ново лого - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Избор на ново лого   Избор на ново лого - Page 5 I_icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 5:06 pm

И јас го мислам тоа, лицето да и се гледа, вака личи многу секојдневно и вообичаено на сликава, како секоја нормална девојка
Вратете се на почетокот Go down
nightspy
Член
Член
nightspy


Број на мислења : 197
Registration date : 2008-08-14

Избор на ново лого - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Избор на ново лого   Избор на ново лого - Page 5 I_icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 5:25 pm

Повелеле....
Еве со сменета слика на Анали...

Избор на ново лого - Page 5 39487687
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Избор на ново лого - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Избор на ново лого   Избор на ново лого - Page 5 I_icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 5:26 pm

Ајде нека оди ова, доста ни се промени, за некоја недела ново ќе ставиме и така ќе ги менуваме почесто, нека иде ова, супер е, ајде
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Избор на ново лого - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Избор на ново лого   Избор на ново лого - Page 5 I_icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 6:10 pm

ете ви го Избор на ново лого - Page 5 263671
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
gaby
Успешен Член
Успешен Член
gaby


Female Број на мислења : 861
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-30

Избор на ново лого - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Избор на ново лого   Избор на ново лого - Page 5 I_icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 6:14 pm

Па, нека е со среќа новово лого Избор на ново лого - Page 5 367412 Јас предлагам во иднина како што се менуваат сериите кај нас така да се менува и логото. Избор на ново лого - Page 5 996773
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Избор на ново лого - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Избор на ново лого   Избор на ново лого - Page 5 I_icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 6:16 pm

Па да така би било убаво Избор на ново лого - Page 5 996773
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Избор на ново лого - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Избор на ново лого   Избор на ново лого - Page 5 I_icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 6:44 pm

Убаво е логово и се само шо сте ги ставиле Ditry sexy money?!Треба Клон да стои меѓу другото, а и повеќе серии, а не само овие.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Избор на ново лого - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Избор на ново лого   Избор на ново лого - Page 5 I_icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 6:49 pm

Па што знам дали би имало место за сите серии
Валканите пари ставени се затоа што е нова срија на програмиве која не би рекла дека не е гледана
Што знам, понатака може други серии да се менуваат
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Избор на ново лого - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Избор на ново лого   Избор на ново лого - Page 5 I_icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 7:55 pm

Како што сме ја ставиле? па таа е една од најгледаните серии моментално кај нас, Клон си имаше свој период и добро си го уживаше... не би имало смисла да ја ставаме овде меѓу најгледаните серии моментално на нашите телевизии бидејки таа СЕГА не е една од најгледаните, а другиве серии не се до толку популарни за да бидат ставени..
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Избор на ново лого - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Избор на ново лого   Избор на ново лого - Page 5 I_icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 7:57 pm

Прашање?!
По кој принцип го одредувате рејтингот што е гледано а што не?!
Вратете се на почетокот Go down
dijanape
Топ постер
Топ постер
dijanape


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1184
Registration date : 2008-12-21

Избор на ново лого - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Избор на ново лого   Избор на ново лого - Page 5 I_icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 8:01 pm

Логото е супер, само мислам дека Забранета љубав не требело да ја ставите, по мое мислење не е толку гледана серија помеѓу нас младите.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Избор на ново лого - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Избор на ново лого   Избор на ново лого - Page 5 I_icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 8:06 pm

Одговор:

Слушна телевизииве како ги одредуваат рејтинзите? со вграден мерач во дваесетина телевизии низ земјава... ако на нив тоа им е доволно, тогаш мене сигурно ке ми биде и повеќе од доволно што знам дека едно 30 мои познаници ја пратат редовно DSM... додека Клон, форумов е едно од малкуте места каде што се знае дека има Клон!
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Избор на ново лого - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Избор на ново лого   Избор на ново лого - Page 5 I_icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 8:39 pm

Никој не ја споедеи DSM со Клон, само поентата ми беше дека серијата е bullshit и не познавам еден човек што ја гледа, а тоа за рејтинзите, ме изнасмеа.Потсетување далеку сме од САД Избор на ново лого - Page 5 871427
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Избор на ново лого - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Избор на ново лого   Избор на ново лого - Page 5 I_icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 8:56 pm

Епа најверојатно познаваме различни типови на луге Избор на ново лого - Page 5 996773 инаку се согласувам дека сме далеку од САД баш е смешна нивната "анкета" Избор на ново лого - Page 5 353532
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Избор на ново лого - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Избор на ново лого   Избор на ново лого - Page 5 I_icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 9:00 pm

Валкани секси пари е интересна како серија, али некако е веќе видено тоа, далеку полоша од Изгубени, Домаќинки, Три Хил итн. али мислам дека во моментов е популарна, мислам дека колку толку се гледа, пред се, затоа што е на А1, макар и да е лошо а да е на А1, многу луѓе гледаат затоа што се навикнати да гледаат А1.
Кога ќе има нешто ново од прајм тајм и новела која ќе предизвика интерес, нормално дека треба да има на лого
А за рејтинзите, па што знам, некогаш има на телевизииве рејтинзи за гледаност, никогаш нема да се погодиме сите, различни вкусови
Вратете се на почетокот Go down
dijan4e
Член
Член
dijan4e


Број на мислења : 249
Registration date : 2008-12-21

Избор на ново лого - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Избор на ново лого   Избор на ново лого - Page 5 I_icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 9:35 pm

Пресупер е логото според мене нетреба ништо да се менува
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Избор на ново лого - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Избор на ново лого   Избор на ново лого - Page 5 I_icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 9:37 pm

Beauty напиша:
Валкани секси пари е интересна како серија, али некако е веќе видено тоа, далеку полоша од Изгубени, Домаќинки, Три Хил итн. али мислам дека во моментов е популарна, мислам дека колку толку се гледа, пред се, затоа што е на А1, макар и да е лошо а да е на А1, многу луѓе гледаат затоа што се навикнати да гледаат А1.
Кога ќе има нешто ново од прајм тајм и новела која ќе предизвика интерес, нормално дека треба да има на лого
А за рејтинзите, па што знам, некогаш има на телевизииве рејтинзи за гледаност, никогаш нема да се погодиме сите, различни вкусови

Кај ја стави Три Хил овде, според мене не може Валкани Пари со Три Хил. Првата епизода ми беше што знам некако океј, али натака немам живци за гледање, се откажав од таа серија.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Избор на ново лого - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Избор на ново лого   Избор на ново лого - Page 5 I_icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 9:38 pm

Се откажа не заради серијата, него ради СИТЕЛ, јас бар така мислам, Три Хил е многу популарна во светов отколку Парите, како и да е, мене и двете ми се добри, али Три Хил ми е боље
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Избор на ново лого - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Избор на ново лого   Избор на ново лого - Page 5 I_icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 9:40 pm

Beauty напиша:
Се откажа не заради серијата, него ради СИТЕЛ, јас бар така мислам, Три Хил е многу популарна во светов отколку Парите, како и да е, мене и двете ми се добри, али Три Хил ми е боље

Хм, чудно ми е, многу ми ја фалеше DSM а Три Хил ја фиросуваше... но сепак за мене Три Хил е послаба, иако знам дека е многу популарна, а тоа дека е попопуларна и нормално дека ќе е, кога DSM е од пред една/две години.
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Избор на ново лого - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Избор на ново лого   Избор на ново лого - Page 5 I_icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 11:51 pm

Се беше добро додека не го забележав логото на Ангели... Избор на ново лого - Page 5 353532
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Избор на ново лого - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Избор на ново лого   Избор на ново лого - Page 5 I_icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 11:52 pm

Лостич, ги мразиш Ангели?
Зашто, па имаш 15 години, гледај ги, баш се интересни Избор на ново лого - Page 5 24632
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Избор на ново лого - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Избор на ново лого   Избор на ново лого - Page 5 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Избор на ново лого
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: АРХИВА-
Отиди до: