Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLucero - Page 3 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Lucero

Go down 
+15
LUCERO_Fan
STAR
Blair Waldroft
Игор
viktorija
rebelde_girl
Damjan
dijanape
zoki
Chris
La Hiena
Posh Girl
Bobi
Beauty
solange
19 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Lucero - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lucero   Lucero - Page 3 I_icon_minitimeЧет Јун 25, 2009 5:29 pm

zoki напиша:
Chris напиша:
Да не сакаш можеби да кажеш дека Lucero е подобра пејачка од Thalia, или пак поплатена актерка? уште пред многу години листата на најплатени латино актерки во тоа време беше излезена, а првите две места ги завмемаа Thalia и Natalia Oreiro
Da podobro platena akterka e iod Thalia.Eve zasto:Thalia vekje 10 godini nema snimeno telenovela a ni Natalia Oreiro(nekolku godini).Posle Lazos de Amor Lucero ja ima snimeno,Mi destino eres tu,Alborada(koja vazi za najskapa snimena serija vo istorijata na Televisa)i novava Manana es para siempre.So ova Lucero se iskaci na listata na najbobro platena akterka,a plus dve godini pored gi vodeshe latino grammy nagradite.ZNACI:Lucero gi vodeshe a Thalia imashe samo 1 nastap

токму така Lucero - Page 3 353532 Талија беше ЅВЕЗДА на вечерта, а сиротата Лусеро ја најави Lucero - Page 3 353532 нешто како слугинка? Lucero - Page 3 77841

Lucero - Page 3 24632 Lucero - Page 3 24632 Lucero - Page 3 24632

и дечко грешиш за Наталија Ореиро, таа константно си снима теленовели! додека Талија престана да ги снима затоа што и се под ниво!
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Posh Girl
Топ постер
Топ постер
Posh Girl


Female Zodiac : Sagittarius Број на мислења : 3132
Birthday : 1990-12-08
Age : 33
Registration date : 2008-08-19

Lucero - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lucero   Lucero - Page 3 I_icon_minitimeЧет Јун 25, 2009 6:24 pm

Ima sreka Lucero sto Thalia se povlece od svetot na telenovelite.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Lucero - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lucero   Lucero - Page 3 I_icon_minitimeЧет Јун 25, 2009 6:30 pm

најголема конкуренција на талија во пеењето и беше паулина ама сепак кога пее добро ке ги надмине и тие обични мали моменти
а за актерството каква компарација лусеро и талија
нормално дека талија е подобра хахахахаха крис кометраот за тоа дека лусеро била слугинка Lucero - Page 3 24632 Lucero - Page 3 24632
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Lucero - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lucero   Lucero - Page 3 I_icon_minitimeЧет Јун 25, 2009 7:08 pm

Паулина не и беше никаква конкуренција на Талија таа фура сосема друг курвински стил, туку тие две се караа многу по медиуми затоа толку се поврзувани, и се разбира групата во која порано биле заедно е исто точка која ги поврзува
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Гостин
Гостин
avatar



Lucero - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lucero   Lucero - Page 3 I_icon_minitimeЧет Јун 25, 2009 7:11 pm

окс имаше во еден весник дека првин се карале за некој де4ко кој и двете го сакале тоа за групата да ама ајде доста веќе ова отиде офф топик
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Lucero - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lucero   Lucero - Page 3 I_icon_minitimeЧет Јун 25, 2009 7:17 pm

Точно така,Талија и Пау немаат ништо заедничко,ги споредуваат најмногу поради омразата,а пред тоа биле БФФ Lucero - Page 3 24632
На Талија вистинска конкуренција и се Шакира и Џенифер,латино жени кои што имаат светска слава...сите 3 најавуваат нови албуми па ке видиме како ке биде Lucero - Page 3 59433
Вратете се на почетокот Go down
zoki
Нов Член
Нов Член
zoki


Број на мислења : 9
Registration date : 2009-06-24

Lucero - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lucero   Lucero - Page 3 I_icon_minitimeПон Јун 29, 2009 2:11 pm

Posh Girl напиша:
Ima sreka Lucero sto Thalia se povlece od svetot na telenovelite.
se povlece thalia?ili nikoj ne ja vika?a aj razprashaj se za posledniot album na thalia.....p.s ne se najde ni megju billboard top 200...i zatoa go piovlece albumot
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Lucero - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lucero   Lucero - Page 3 I_icon_minitimeПон Јун 29, 2009 3:47 pm

Оф леле... како можеш да помислиш дека никој не ја вика? таа е барана постојано иако веќе многу години е јасно дека не сака да снима теленовели Lucero - Page 3 353532 еве пред година дена беше барана за во RBD - La Familia каде што гостуваа сите ѕвезди но таа одби и покрај инсистирањето на Педро Дамиан

а за албумот таа и сама призна дека не е задоволна од него затоа што не ни му посветила многу внимание, знаеш дека го снимаше во период додека беше со штотуку родено дете? тој албум и беше причината што ја смени музичката куќа во која толку години беше број еден...

знаеш, смешно е да се збори за славата и мегапопуларноста на Талија, таа е една од малкуте латиноамериканки за кој светот дозна уште пред да снима теленовели
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
zoki
Нов Член
Нов Член
zoki


Број на мислења : 9
Registration date : 2009-06-24

Lucero - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lucero   Lucero - Page 3 I_icon_minitimeПон Јун 29, 2009 3:52 pm

Chris напиша:
..te molam....aj vaka:proveri go na youtube koncertot od lucero.Koncertot se vika un lucero en la mexico i vidi kolku narod ima.Mislam se zborese deka ima poveke od 200.000 lugje.A i lucero ima i poveke od 12 evergrini...pa sea ti vidi.Faktite se tie

Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Lucero - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lucero   Lucero - Page 3 I_icon_minitimeПон Јун 29, 2009 4:04 pm

Зашто си ме ставил во цитат кога јас не го кажав тоа, и не ме убедувај те молам Lucero - Page 3 996773 јас добро знам која е кралица на латино поп музиката! Лусеро за Талија е едно мало шитче Lucero - Page 3 996773
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Lucero - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lucero   Lucero - Page 3 I_icon_minitimeПон Јун 29, 2009 4:30 pm

Lucero - Page 3 24632 Lucero - Page 3 24632 Двете се одлични и харизматични особи, и едноставно бар јас не можам да ги рамнам никако, нешто не ми дава да ги рамнам, иако можеби Лусеро глумеше во најубавата Телевисина серија досега, сепак двете се одлични ѕвезди.
Талија од аспект на права шоу биз ѕвезда за на црвен ќилим создадена, а Лусеро одлична ѕвезда како глумица пред се
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Lucero - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lucero   Lucero - Page 3 I_icon_minitimeПон Јун 29, 2009 5:30 pm

талија и само талија
мислам секој си има свое мислење ама талија може на иста греда да оди со оние познатите светски ѕвезди и како нив да се носи
она има безброј хита а лусеро-јас ниедна песна не и знам а и како актерка што знам само во алборада ми остави добар впе4аток онака не е ниш посебно
а за тоа дека талија не е викана-како да не
да се врати таа во новелите лусеро ќе биде голем губитник
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Lucero - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lucero   Lucero - Page 3 I_icon_minitimeПон Јун 29, 2009 6:10 pm

Lucero - Page 3 521588 Lucero - Page 3 521588 Какви споредби Lucero - Page 3 406389 Lucero - Page 3 406389 Lucero - Page 3 406389
zoki се гледа дека си опседнат со Лусеро...сепак треба да гледаш малку реално.. Lucero - Page 3 353532
Како можеш да ги споредуваш!?!?!
А тоа што имала еден неуспешен албум во целата кариера,не ја прави Лусеро достојна да се споредува со Талија.
Вратете се на почетокот Go down
dijanape
Топ постер
Топ постер
dijanape


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1184
Registration date : 2008-12-21

Lucero - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lucero   Lucero - Page 3 I_icon_minitimeВто Јун 30, 2009 2:53 am

Талија и Лусеро имаат астрономска разлика, како може да ја споредувате Талија со Лусеро . Lucero - Page 3 521588 Талија е единствена и може да се спореди само со светските звезди а до латиноамериканските никој не може да и биде рамен.
Вратете се на почетокот Go down
Damjan
Член
Член
Damjan


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 352
Birthday : 1995-07-31
Age : 28
Location : Скопје
Registration date : 2009-05-31

Lucero - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lucero   Lucero - Page 3 I_icon_minitimeСре Jул 15, 2009 2:47 pm

Нема врска. Така е според тебе. Тебе повеќе ти се допаѓа Талија, на некои Лусеро. Тоа си се различни вкусови.
Вратете се на почетокот Go down
rebelde_girl
Член
Член
rebelde_girl


Female Број на мислења : 329
Registration date : 2009-07-19

Lucero - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lucero   Lucero - Page 3 I_icon_minitimeНед Jул 19, 2009 7:53 pm

lucero navistina mi e simpati4na i ubava ja obozavam Lucero - Page 3 353532
Вратете се на почетокот Go down
viktorija
Член
Член
viktorija


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 291
Birthday : 1992-04-10
Age : 32
Location : Дома!
Registration date : 2009-07-17

Lucero - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lucero   Lucero - Page 3 I_icon_minitimeНед Jул 19, 2009 11:04 pm

симпатична е женава ... пример за како треба да изгледа една совршена жена !!! како помала ја гледав во една серија со три сестри близначки најдобра беше како негативка ... а сега чат пат ја гледам на пинк знам игра .... али немам пратено некоја серија целосно каде што глуми таа !! Lucero - Page 3 871427
Вратете се на почетокот Go down
zoki
Нов Член
Нов Член
zoki


Број на мислења : 9
Registration date : 2009-06-24

Lucero - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lucero   Lucero - Page 3 I_icon_minitimeПет Aвг 07, 2009 3:31 pm

E vaka sega malku da objasnam:Lucero e najdobrata pejacka vo latinska amerika zatoa shto znae da pee i pop i rock a i marijaci.A na listata na najmokni glasovi vo celiot svet se naogja na 9-to mesto pred nea se naogjaa samo....ne mi teknuva za drugite ama znam deka bea Kristina Agilera,Celine Dion i Anastacia a Thalia ili Paulina Rubio ili bilo koja ja nemaat taa jacina na glasot a i ovie dve se gubat koga pejat marijaci pesni i poradi toa retko gi pejat
Вратете се на почетокот Go down
zoki
Нов Член
Нов Член
zoki


Број на мислења : 9
Registration date : 2009-06-24

Lucero - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lucero   Lucero - Page 3 I_icon_minitimeПет Aвг 07, 2009 3:36 pm

hazmin напиша:
талија и само талија
мислам секој си има свое мислење ама талија може на иста греда да оди со оние познатите светски ѕвезди и како нив да се носи
она има безброј хита а лусеро-јас ниедна песна не и знам а и како актерка што знам само во алборада ми остави добар впе4аток онака не е ниш посебно
а за тоа дека талија не е викана-како да не
да се врати таа во новелите лусеро ќе биде голем губитник
i tuka malku da poobjasnam:Koga se prikazuvala poslednata epizoda na Ljubovni vrski niz celo Meksiko se postavuvale bilbordi za da se gleda epizodata vo celata drzava.Momentot na prikazuvanjeto predizvikalo totalen haos vo Meksiko.Soobrakajot se paraliziral kolite,kamionite i avtobusite a i peshacite zastanale za da ja gledaat poslednata epizoda od serijata.Se govori deka taa epizoda ja gledale 95 milioni lugje samo vo Meksiko.A koga sme kaj pesnite Lucero ima 22 evergrina a raka na srce za Thalia neznam a Lucero pee i od mnogu pomala
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Lucero - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lucero   Lucero - Page 3 I_icon_minitimeПет Aвг 07, 2009 5:23 pm

И Талија пее од мала, не си слушнал за групата Тимбириче? и ова што го кажа дека Талија немала моќен глас не ти држи ама ич

не знам зашто модерни пејачки како Талија би пееле маријачи Lucero - Page 3 195609 ке повратам.. тоа е за оние кој не успеале да се вклопат во новиот век Lucero - Page 3 996773
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Lucero - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lucero   Lucero - Page 3 I_icon_minitimeПет Aвг 07, 2009 5:57 pm

Chris напиша:

не знам зашто модерни пејачки како Талија би пееле маријачи Lucero - Page 3 195609 ке повратам.. тоа е за оние кој не успеале да се вклопат во новиот век Lucero - Page 3 996773

Па тоа е како нашиве модерни кога понекогаш ќе препеат некоја стара македонска песна. Lucero - Page 3 996773
Инаку, извинете заради off-topic, но пред некој ден случајно фатив едно интервју со Талија и се изненадив кога дознав дека она всушност била болна ова последно време, некое имунолошко растројство. Lucero - Page 3 165556 А сега и` било подобро и почнала да подготвува ново цд.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Lucero - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lucero   Lucero - Page 3 I_icon_minitimeПет Aвг 07, 2009 6:00 pm

Па никаде не пишуваше дека е болна... а за албумот да, едвај го чекам пред некој десетина дена снимаше концерт кој ке оди во DVD со тој албум Lucero - Page 3 272416
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Lucero - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lucero   Lucero - Page 3 I_icon_minitimeПет Aвг 07, 2009 6:02 pm

И јас се зачудив... Еве, најдов транскрипт од интервјуто.

http://www2.esmas.com/entretenimiento/programastv/nxclusiva/noticias/083566/thalia-regresa-escenarios
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Lucero - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lucero   Lucero - Page 3 I_icon_minitimeПет Aвг 07, 2009 6:05 pm

Ауу каква гадна слика и ставиле колку се проклети, ова е прва гадна слика од Талија што сум ја видел... инаку за ова сигурно првпат кажува, затоа што не го објавиле никогаш ова
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Lucero - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lucero   Lucero - Page 3 I_icon_minitimeПет Aвг 07, 2009 6:32 pm

лол стварно е грда сликата,но тоа е некоја фаца што направила за време на интервјуто и намерно јо ставиле хахахахах Lucero - Page 3 13862

Да,беше болна и сеуште е,иако закрепнува,има кажано дека неколку пати била блиску до смртта
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Lucero - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lucero   Lucero - Page 3 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Lucero
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» LUCERO
» MANANA ES PARA SIEMPRE, Televisa|2008/9

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Теленовели :: Латиноамерикански актерки-
Отиди до: