Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeПЕПЕРМИНТ Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 ПЕПЕРМИНТ

Go down 
АвторПорака
igorao85
Успешен Член
Успешен Член
igorao85


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 616
Birthday : 1985-05-14
Age : 38
Registration date : 2010-02-28

ПЕПЕРМИНТ Empty
ПишувањеПредмет: ПЕПЕРМИНТ   ПЕПЕРМИНТ I_icon_minitimeПет Ное 05, 2010 1:44 am

Peppermint официјално постои од пред 5-6 години. Во групата се: Горан Трифуновски - вокал и гитара, Маријан Петровски - бас гитара, Александар Митевски - Ацика тапани.

Нашиот мотив за свирење, веројатно како и кај сите други уметности, е да се каже нешто кое не може да се објасни со зборови. Веројатно и не станува збор за мотив, туку за потреба да се отворат вратите на внатрешниот порив, кој едноставно мора да излезе да се прошета низ публиката - велат Peppermint.

На албумот Некако така се наоѓаат песните: Нос, Песна, Дефиниција, Девојката со точакот, Зошто не се смееш?, Време, Сара, Забава, И ден и ноќ и I see You.

Пеперминт ми се еден од моите омилени бендови. Тешка позитива се и откачени стотка. Ајде да ве видам. Ве има ли фанови на Пеперминт на форумот
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



ПЕПЕРМИНТ Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПЕПЕРМИНТ   ПЕПЕРМИНТ I_icon_minitimeПет Ное 05, 2010 1:55 am

Многу ги почитувам! Баш пред некој период го земав албумот нивен, и сите песни им се добри, мој личен фаворит ми е Нос ПЕПЕРМИНТ 462314
Инаку Горан ми е ептен позитивен лик, таков впечаток ми остава.
Вратете се на почетокот Go down
igorao85
Успешен Член
Успешен Член
igorao85


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 616
Birthday : 1985-05-14
Age : 38
Registration date : 2010-02-28

ПЕПЕРМИНТ Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПЕПЕРМИНТ   ПЕПЕРМИНТ I_icon_minitimeПет Ное 05, 2010 2:00 am

Да кажи страшни се!!! Мислам албумот, ама баш целиот, од прва до последна песна им е ВРВ. Нос, Девојката со точакот, И ден и ноќ, сите бе сите. Ај не се насмеј после Зошто не се смееш ПЕПЕРМИНТ 586438 ПЕПЕРМИНТ 586438 ПЕПЕРМИНТ 586438 ПЕПЕРМИНТ 586438 ПЕПЕРМИНТ 586438 ПЕПЕРМИНТ 428589 ПЕПЕРМИНТ 428589 ПЕПЕРМИНТ 428589 ПЕПЕРМИНТ 428589
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





ПЕПЕРМИНТ Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПЕПЕРМИНТ   ПЕПЕРМИНТ I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
ПЕПЕРМИНТ
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Музика :: Македонска-
Отиди до: