Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Home1. Септември - Page 2 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 1. Септември

Go down 
+10
Wildcat
Burrows
Chris
Losteech
sexandthecity15
Missy
Blair Waldroft
Ana-Marija
Bobi
Bond Girl
14 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

1. Септември - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: 1. Септември   1. Септември - Page 2 I_icon_minitimeСре Сеп 01, 2010 8:56 pm

Ау мене колку само ми е поубаво на факултет отколку во средно, додуша втора година вонредно ги посетував часовите, но сепак уживав со колегите кога и да отидев таму затоа што сите до еден ми се одлични пријатели, огромна е разликата од нив до оние во средно (секоја чест на исклучоците).
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
G.Sparks
Член
Член
G.Sparks


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 221
Birthday : 1992-05-17
Age : 31
Registration date : 2010-03-07

1. Септември - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: 1. Септември   1. Септември - Page 2 I_icon_minitimeСре Сеп 01, 2010 11:03 pm

Незнам, сеуште не сум си ги запознала колегите, али неколку деца од класот што бевме (7-8) бевне буквално неразделни. Се случуваше повеќе време да поминувам со нив отколку со друштвото... А на факс не ми се верува дека ќе бидат како овие од средно, Словенците се многу постуден народ..
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

1. Септември - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: 1. Септември   1. Септември - Page 2 I_icon_minitimeСре Сеп 01, 2010 11:20 pm

G.Sparks напиша:
Незнам, сеуште не сум си ги запознала колегите, али неколку деца од класот што бевме (7-8) бевне буквално неразделни. Се случуваше повеќе време да поминувам со нив отколку со друштвото... А на факс не ми се верува дека ќе бидат како овие од средно, Словенците се многу постуден народ..

А што има врска Словенија? Таму ќе студираш?

Јас во Загреб сум решен, ќе аплицирам таму, ако не успеам иако не веруам ќе пробам и со врски преку амбасада, ако не во Скопје 1. Септември - Page 2 367412

Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

1. Септември - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: 1. Септември   1. Септември - Page 2 I_icon_minitimeСре Сеп 01, 2010 11:46 pm

Chris напиша:
Ау мене колку само ми е поубаво на факултет отколку во средно, додуша втора година вонредно ги посетував часовите, но сепак уживав со колегите кога и да отидев таму затоа што сите до еден ми се одлични пријатели, огромна е разликата од нив до оние во средно (секоја чест на исклучоците).

Целосно се согласувам со ова. И мене на факултет ми е многу поубаво и на часови, вежби и со колеги. Мислам дека на факултет посебно со мојот смер сме поблиски со сите и покрај тоа што има од сите градови на Македонија отколку што бев со било кој во средно
Вратете се на почетокот Go down
G.Sparks
Член
Член
G.Sparks


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 221
Birthday : 1992-05-17
Age : 31
Registration date : 2010-03-07

1. Септември - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: 1. Септември   1. Септември - Page 2 I_icon_minitimeЧет Сеп 02, 2010 3:25 am

Да да, во Љубљана ќе студирам. Инаку Боби бев во недоумница меѓу Љубљана и Загреб и на крајот се одлучив за Љубљана, иако Загреб ми е поубав како град... А инаку не е страшно за упис затоа што за студенти од други држави си има инакви квоти... Нема да ти требаат врски, доволна ќе ти биди матурата :) Другарка ми ја примија Загреб, но се одлучи да остани тука, а немаше никакви врски.
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

1. Септември - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: 1. Септември   1. Септември - Page 2 I_icon_minitimeЧет Сеп 02, 2010 4:50 am

Знаеш словенски или на англиски е студирањето?
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

1. Септември - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: 1. Септември   1. Септември - Page 2 I_icon_minitimeЧет Сеп 02, 2010 8:44 am

Missy напиша:
Chris напиша:
Ау мене колку само ми е поубаво на факултет отколку во средно, додуша втора година вонредно ги посетував часовите, но сепак уживав со колегите кога и да отидев таму затоа што сите до еден ми се одлични пријатели, огромна е разликата од нив до оние во средно (секоја чест на исклучоците).

Целосно се согласувам со ова. И мене на факултет ми е многу поубаво и на часови, вежби и со колеги. Мислам дека на факултет посебно со мојот смер сме поблиски со сите и покрај тоа што има од сите градови на Македонија отколку што бев со било кој во средно

Па баш поради тоа што имам колеги од буквално сите градови на Македонија, толку убаво си поминувам. Од Скопје сме само 3-4 студенти во мојот клас кој го сочинуваат 40 студенти.
Интересни ми се...
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
22а
Член
Член
22а


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 294
Birthday : 1995-11-06
Age : 28
Location : Некаде на Планетата Земја
Registration date : 2010-06-30

1. Септември - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: 1. Септември   1. Септември - Page 2 I_icon_minitimeЧет Сеп 02, 2010 12:48 pm

Незнам за вас, ама мене ми дојде ЦРН СЕПТЕМВРИ
Баш ми беше досадно на школо


P.C. САКАМ ЛЕТЕН РАСПУСТ !!!!!!!!!!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/makedonija.za.sekogas.be
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

1. Септември - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: 1. Септември   1. Септември - Page 2 I_icon_minitimeЧет Сеп 02, 2010 7:58 pm

Мислев се ќе биде ОК,супер али ова е ПЕКОЛ.Зарем уште сега да учам?Леле,ненормална работа.Не знам дали ќе успеам да се организирам.Особено сега кога сум втора смена..:(:(Почнувам да го мразам училиштето 1. Септември - Page 2 665558
Вратете се на почетокот Go down
G.Sparks
Член
Член
G.Sparks


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 221
Birthday : 1992-05-17
Age : 31
Registration date : 2010-03-07

1. Септември - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: 1. Септември   1. Септември - Page 2 I_icon_minitimeПет Сеп 03, 2010 2:24 am

Ana-Marija напиша:
Знаеш словенски или на англиски е студирањето?

Посетувам курс од Нова година па се наваму... Знам си велам, а и читам литература колку толку, ама сепак не е тоа тоа :) Затоа ќе одам за некој ден за да имам речиси цел месец да се усовршам... А инаку има на некој факултети опција дали сакаш на словенски или на англиски, но на мојот немаше таква. Имаше само на словенски.
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

1. Септември - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: 1. Септември   1. Септември - Page 2 I_icon_minitimeПет Сеп 03, 2010 5:25 am

G.Sparks напиша:
Ana-Marija напиша:
Знаеш словенски или на англиски е студирањето?

Посетувам курс од Нова година па се наваму... Знам си велам, а и читам литература колку толку, ама сепак не е тоа тоа :) Затоа ќе одам за некој ден за да имам речиси цел месец да се усовршам... А инаку има на некој факултети опција дали сакаш на словенски или на англиски, но на мојот немаше таква. Имаше само на словенски.

Ке научиш 1. Септември - Page 2 327923 Не е тешко.Кога можат тука на стари години да учат скроз странски јазик,не па ти млада,јазик што е сличен на нашиот
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

1. Септември - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: 1. Септември   1. Септември - Page 2 I_icon_minitimeПет Сеп 03, 2010 12:04 pm

Прво разочарување за годинава - ни ја сменија професорката македонски. :@
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

1. Септември - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: 1. Септември   1. Септември - Page 2 I_icon_minitimeПет Сеп 03, 2010 12:57 pm

G.Sparks напиша:
Да да, во Љубљана ќе студирам. Инаку Боби бев во недоумница меѓу Љубљана и Загреб и на крајот се одлучив за Љубљана, иако Загреб ми е поубав како град... А инаку не е страшно за упис затоа што за студенти од други држави си има инакви квоти... Нема да ти требаат врски, доволна ќе ти биди матурата :) Другарка ми ја примија Загреб, но се одлучи да остани тука, а немаше никакви врски.

Мм супер, уште повеќе ми се допаѓа.

Но слушнав дека за матурата имало многу проблеми, но ако ја поминам добро тука зошто да не. А и да не ме примат, ќе пробам со врски. Не се гледам во Македонија во иднина 1. Септември - Page 2 996773
Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

1. Септември - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: 1. Септември   1. Септември - Page 2 I_icon_minitimeСре Сеп 15, 2010 12:15 pm

Дојде и 15 Септември.
Со среќа на сите бруцоши, па пишете прв впечаток и слично.
Исто и на другите студенти многу 10ки годинава
За повозрасните немаше часови денес само по некоја оцена зедовме и распоред. Мојот е 1. Септември - Page 2 81244 . Ама ајде ќе се издржи исто како и досега
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





1. Септември - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: 1. Септември   1. Септември - Page 2 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
1. Септември
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Оф Топик-
Отиди до: