Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeВонредно средно образование Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Вонредно средно образование

Go down 
4 posters
АвторПорака
LUNA
Член
Член
LUNA


Female Број на мислења : 160
Location : Скопје
Registration date : 2010-03-07

Вонредно средно образование Empty
ПишувањеПредмет: Вонредно средно образование   Вонредно средно образование I_icon_minitimeВто Aвг 24, 2010 2:45 am

Јас сум редовен ученик во гимназија и завршив 2ра година,од септември ќе бидам 3та.
Но имам слушнато ако си вонреден ученик дека може 2 години да земеш во 1.
И плус јас многу брзо и лесно учам,па досадно ми е на редовни часови,па мислам да се запишам вонредно и 3та и 4та да ги земам во 1 година.

Дали некој од вас (или ваши блиски) учеле вонредно средно и како одат тие работи со пријавување,полагање сесии и слично,ако може некој да ми објасни оти не ми е баш јасно?
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Вонредно средно образование Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вонредно средно образование   Вонредно средно образование I_icon_minitimeВто Aвг 24, 2010 2:54 am

Тука во Канада многу деца зимаат хоумскул али немаат исти резултати како што имаат децата во редовна настава.За вонредно нема да имаш кој да ти објасни ако нешто не ти е јасно,туку сама ке учиш и само ке полагаш испити кои би требало да бидат онлајн.
Во Македонија не знам колку можеш да земеш 2 во 1,а и колку би ти било тебе изводливо со тоа што се трета и четврта,ти си знаеш.
Вратете се на почетокот Go down
Bond Girl
Член
Член
Bond Girl


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 276
Birthday : 1993-04-10
Age : 31
Location : Koga kade :D
Registration date : 2010-08-18

Вонредно средно образование Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вонредно средно образование   Вонредно средно образование I_icon_minitimeВто Aвг 24, 2010 3:49 am

Ма глупаво е тоа, ќе се уништиш цела година за да поминеш добра.. а знак прашалник е и дали така ќе поминеш за да имаш една година слободна... ејјј каде брзаш?? зашто??
И ја некогаш и сега не велам не, брзав... па секогаш се сопнував на нешто мало....
Затоа мој совет е да си продолжиш како и до втора...ништо нема да изгубиш само ќе бидеш одделена од друштвото... Способна си се надевам, и за 2 години ќе имаш цел живот без учење пред тебе, се разбира ако не се запишиш на факс Вонредно средно образование 996773
Добро размисли пред да избрзаш и консултирај се со некој поискусен.. како на пример твоите родители... не вреди да бубаш цела година без одмор :)
плус треба да плајќаш за вонредно да се запишиш...и тоа не е евтино!!!
Вратете се на почетокот Go down
22а
Член
Член
22а


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 294
Birthday : 1995-11-06
Age : 28
Location : Некаде на Планетата Земја
Registration date : 2010-06-30

Вонредно средно образование Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вонредно средно образование   Вонредно средно образование I_icon_minitimeВто Aвг 24, 2010 12:47 pm

Братучет ми 4 година ја заврши вондредно, но мислам дека поптолнуваше некои форумулар, и треба да кажеш ти или твоите родители зашто толку ти се брза

Или ако дознаам нешто повеќе ќе ти пишам
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/makedonija.za.sekogas.be
LUNA
Член
Член
LUNA


Female Број на мислења : 160
Location : Скопје
Registration date : 2010-03-07

Вонредно средно образование Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вонредно средно образование   Вонредно средно образование I_icon_minitimeСре Сеп 01, 2010 5:42 pm

Фала за коментарите,јас одлучив да не одам вонредно туку да си продолжам редовно како што бев до сега.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Вонредно средно образование Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вонредно средно образование   Вонредно средно образование I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Вонредно средно образование
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Оф Топик-
Отиди до: