Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeМАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии

Go down 
+16
SomebodyUnique
Bond Girl
*JaNa*
Maxime
Posh Girl
pobeda
Adolfo
Beauty
Rebellious angel
Burrows
Chris
Losteech
Bobi
LucasScott
marko.t1990
Игор
20 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторПорака
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии   МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 I_icon_minitimeЧет Aвг 19, 2010 8:01 pm

Имаш соодветна тема.
Вратете се на почетокот Go down
Rebellious angel
Топ постер
Топ постер
Rebellious angel


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1799
Birthday : 1989-08-22
Age : 34
Registration date : 2008-09-23

МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии   МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 I_icon_minitimeПет Aвг 20, 2010 6:49 pm

Само што видов реклама за Волшебнички, ќе ја даваат и со македонски превод. МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 904400
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/anapetrovik89
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии   МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 I_icon_minitimeПет Aвг 20, 2010 9:17 pm

Супер за Алсат што даваат емисии и серии и на македонски.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии   МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 I_icon_minitimeПет Aвг 20, 2010 9:42 pm

Rebellious angel напиша:
Само што видов реклама за Волшебнички, ќе ја даваат и со македонски превод. МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 904400


Кој термин, обавезно ќе ја гледам.
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Rebellious angel
Топ постер
Топ постер
Rebellious angel


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1799
Birthday : 1989-08-22
Age : 34
Registration date : 2008-09-23

МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии   МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 I_icon_minitimeСаб Aвг 21, 2010 2:56 pm

Уште не се знае, само пишува наскоро. МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 871427 Кога ќе го дознаам терминот, ќе пишам тука. МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 871427
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/anapetrovik89
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии   МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 I_icon_minitimeНед Aвг 22, 2010 9:59 am

Las Vegas повторно на Сител телевизија

МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 Las_vegas_nbc_tv_show_image__2_


Серијата продолжува со емитување од четврта и петта сезона


Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии   МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 I_icon_minitimeНед Aвг 22, 2010 11:22 am

YaY!

KРИС, БИДЕЈКИ СИ ВЕЌЕ ТАМУ, МОЖЕШ ЛИ ДА ПРАШАШ ДАЛИ ЌЕ ПРОДОЛЖАТ ДА ЈА ДАВААТ ПОВОЛЕН ВЕТЕР, ОНАМУ ОД КАДЕ ШТО ЗАСТАНАА. :(
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии   МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 I_icon_minitimeНед Aвг 22, 2010 12:39 pm

Vegas, baby!
Конечно ќе ја даваат до крај. Не ми е гледана многу редовно, ама едно време ми беше ептен забавна.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии   МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 I_icon_minitimeНед Aвг 22, 2010 12:51 pm

LucasScott напиша:
KРИС, БИДЕЈКИ СИ ВЕЌЕ ТАМУ, МОЖЕШ ЛИ ДА ПРАШАШ ДАЛИ ЌЕ ПРОДОЛЖАТ ДА ЈА ДАВААТ ПОВОЛЕН ВЕТЕР, ОНАМУ ОД КАДЕ ШТО ЗАСТАНАА. :(

Да, ќе прашам.

Што се однесува до Las Vegas, за разлика од досадните серии како Criminal Minds, оваа ја имам погледнато и ми се допадна. Како и CSI, така и оваа не ја гледав редовно, но ликовите ги знам и не ми е тешко да се вклопам повторно.
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии   МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 I_icon_minitimeСре Aвг 25, 2010 4:20 pm

Ugly Betty од вечерва повторно на Сител телевизија

МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 225px-Ugly_Betty_Season_1


Прво ќе можеме да ја погледнеме првата сезона репризно, а потоа и следните две кои веќе се откупени. Од вечерва секој работен во 23:45, Грдата Бети






Последната промена е направена од Chris на Чет Aвг 26, 2010 2:15 pm. Мислењето е променето 3 пати.
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии   МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 I_icon_minitimeСре Aвг 25, 2010 5:30 pm

Се врати мојата Бети МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 183692 А мислев да ја симнувам ако не почне наскоро.
Терминов е многу касно МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 272815
Бети ми е една од омилените прајмтајм серии
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии   МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 I_icon_minitimeЧет Aвг 26, 2010 11:15 am

Имав грешка и само што ја поправив. Грдата Бети ќе почнела од вечерва, а не од понеделник како што најавив. Луѓе сме, грешки правиме, МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 650339 што да правам кога има толку нови серии одеднаш... МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 136792
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии   МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 I_icon_minitimeЧет Aвг 26, 2010 11:39 am

Ги имам изгледано првите 15 епизоди, потоа се вклучувам.
Мислам дека нема да има реприза
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии   МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 I_icon_minitimeЧет Aвг 26, 2010 2:14 pm


Канадската тинејџерска серија "The best years" од вторник на Сител,
преведена како "Најдобри години" ќе се емитува во терминот 14:50


МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 TheBestYears_C_02



Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Rebellious angel
Топ постер
Топ постер
Rebellious angel


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1799
Birthday : 1989-08-22
Age : 34
Registration date : 2008-09-23

МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии   МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 I_icon_minitimeЧет Aвг 26, 2010 3:01 pm

Значи, само една сезона ќе даваат од Psych. МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 299627 Штета, баш се навлеков на серијата. МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 871427 За The Best Years мислам дека немам слушнато, ама ќе ја ѕирнам заради Niall Matter. МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 996773
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/anapetrovik89
Rebellious angel
Топ постер
Топ постер
Rebellious angel


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1799
Birthday : 1989-08-22
Age : 34
Registration date : 2008-09-23

МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии   МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 I_icon_minitimeЧет Aвг 26, 2010 7:37 pm

ВОЛШЕБНИЧКИ ќе оди во 10:00 со македонски превод и во 15:15 со албански (ако добро разбрав од албанската реклама МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 736967 ).
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/anapetrovik89
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии   МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 I_icon_minitimeПет Aвг 27, 2010 1:53 am

Со македонски превод ќе оди во 23 часот
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии   МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 I_icon_minitimeПет Aвг 27, 2010 10:46 am

Beauty напиша:
Со македонски превод ќе оди во 23 часот


Оф оф, пред Грдата Бети... мераци! МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 928448


А од кој ден ќе почне?
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии   МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 I_icon_minitimeПет Aвг 27, 2010 10:47 am

Понеделник
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии   МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 I_icon_minitimeСаб Aвг 28, 2010 12:46 pm

Ретко гледам стари серии, ама денес фатив една и тоа на МТМ. МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 353532 Преведена е како "Подобро е во тројка" и се работи за тројца пријатели, момче и две девојки, а тука се и мажот и жената каде што овие живеат под кирија. Имаше добар хумор нешто како ситком е.

Првпат сега забележав колку МТМ ги почитува категоризациите, пред секоја програма имаат џингл како на А1 каде што кажуваат каква програма следува.

МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 959987 Се им е под конец, МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 353532 па уште и на тоа обрнаа внимание. МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 959987

Бојата и фонтот на големината на нивниот титл навистина не можам да ја дефинирам, досега не сум видел нешто такво, катастрофа!
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии   МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 I_icon_minitimeСаб Aвг 28, 2010 2:01 pm

Зашто досега не си вклучил МТМ? МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 959987
Подобро е во тројка заврши пред некоја недела, сега оди по втор пат (за некое време ќе биде и трет пат).
Категоризации почитува и колку толку изгледа како да се труди телевизијата за разлика од други скопски телевизии како Скај Нет и К 15, кои повеќе не откупуваат никаква програма.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии   МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 I_icon_minitimeСаб Aвг 28, 2010 2:42 pm

Мене ми е несфатлива споредбата помеѓу МТМ и Скај Нет. Не се сеќавам која беше погледана, или поточно која беше 1% гледана МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 959987, но Скај Нет е далеку посериозна телевизија од МТМ. Визуелниот изглед на МТМ е срам за поимот телевизија, срам за Скопје како скопска телевизија, и е на иста долна линија како оној на BTR. Додека Скај Нет изгледа урбано, и пред некое време имаше солидна програма, иако никој не ја гледаше. Ако ништо друго, тие сеуште не се осмелија да репризираат серија три пати едно по друго, како што МТМ тоа го прави со Јелена. Кај и да е лентите ќе им дотрајат за некое време, па можеби нема да видиме и четврта реприза по завршувањето на третата. МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 249344
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии   МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 I_icon_minitimeСаб Aвг 28, 2010 2:55 pm

Скај Нет изгледа многу поурбано, но сиот тој напредок го имаа пред 2 години. Лани купија уште нешто, но од тогаш нема ништо ново на нивната програма.
МТМ колку да изгледа полошо и победно во визуелниот идентитет, постојано откупува филмови, дава бедни вести и бедни емисии, но сепак дава нешто. И од серии ќе има ново нешто во следниот период.
Скај Нет нема повеќе премиерна програма. Веќе некој подолг период, за понатаму ќе видиме
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии   МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 I_icon_minitimeСаб Aвг 28, 2010 3:12 pm

Скај Нет има падови, но од период на период знае да изненади и да се искачи на некое пристојно ниво, а МТМ од кога јас знам за себе ги емитува гореспоменатите бедни емисии и бедни вести. Имаат по едно DVD издание од Бијонсе, Шакира и починатата Селина, и така со години ја пополнуваат програмата. Скај Нет се познати по тоа што секогаш ја промовираат актуелната македонска забавна музика.

Исто така имаат и пристојни студија, додека МТМ има едно и тоа за Урбани Вести, кое може да послужи само за да се потсетиш на тоа како изгледал плоштадот пред 10 години. Но добро, кога веќе презентерот изгледа како да се вратил од минатото, зошто па и студиото да не биде такво. МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 136792
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
SomebodyUnique
Член
Член
SomebodyUnique


Male Број на мислења : 295
Registration date : 2010-08-16

МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии   МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 I_icon_minitimeПон Aвг 30, 2010 9:51 pm

е камо да беше ГРДАТА БЕТИ порано. Или барем да имаше репризи.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии   МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии - Page 6 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
МАКЕДОНИЈА: Новости на нашите телевизии
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 9Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Прајмтајм серии :: Primetime News-
Отиди до: