Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLet's have a moment... Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Let's have a moment...

Go down 
4 posters
АвторПорака
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Let's have a moment... Empty
ПишувањеПредмет: Let's have a moment...   Let's have a moment... I_icon_minitimeНед Jул 18, 2010 11:19 pm

...


Последната промена е направена од Pitt на Пет Aвг 20, 2010 2:40 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Let's have a moment... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Let's have a moment...   Let's have a moment... I_icon_minitimeПон Jул 19, 2010 12:03 am

Се започна на 11 август 2008 ... Let's have a moment... 871427

Како што знаете, во јуни 2008, го открив форумот за Ангели, и морам да напоменам дека таму ги стекнав првите пријателчиња (од Македонија) (не вклучувајќи го Игор, кој го знаев уште година/две претходно од 2006. кога се приклучив на ЕМДТ).за прв пат овака преку форум. Од таму го запознав Крис, кој првен ме назначи за администратор, па модератор, па имаше некои недоразбирања, па караници со дечињата од Ангели и слично, но сепак ги пребродивме на некој начин тие ситници... на Ангели ги запознав (читај: и лично) Кате, Ана-Марија и Теа (со која во последно време и не сум баш толку близок, поради тоа што едноставно се оддалечивме). Мислам дека целата ситуација започна кога на Ангели форумот направивме под-форум за серии/новели, и мене ме назначија за модетарот и таму ги коментиравме најновите вести....

запоставен од малото катче за теленовели, со Крис ни дојде идеја да направиме посебен форум за новели и серии, и да го популаризираме. Се сеќавам на почетокот немаше многу членови па самите си коментиравме, отваравме многу преводи, а посебно губевме време (квалитетно) на превод на содржини/синопсиси зааедно со Дани и останатата екипа.

Многу ми е драго што форумот изразна во едно вакво нешто како што е денес. Се надевам дека на идниот ќе коментираме уште повеќе, и за брзо време ќе го популаризираме повеќе, и со трудот на поактивните членови овде, ќе направиме да се издигне како овој, за помалку од година дена. Јас не ве напуштам на форумот уште долго време, дури и да заминам некаде на факултет, секогаш ќе биде дел од мене и и понатаму ќе коментирам било од која страна на светот да сум.

Пред се‘ голема благодарност до Крис, и до останатата драга екпа од форумот, воедно и моите онлајн, а некои и приватно пријатели (Ана-Марија, Кате, Иван, Дани, Јовица, Ана Петровиќ, Игор, и Дарко).

Let's have a moment... 722953 Let's have a moment... 722953 Let's have a moment... 722953
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Let's have a moment... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Let's have a moment...   Let's have a moment... I_icon_minitimeПон Jул 19, 2010 1:33 am

Форумот го имав откриено некаде есен/зима 2008. и одвреме навреме се уклучував нерегистриран да видам што ново ќе има по нашите телевизии. Let's have a moment... 996773

После се регистрирав почетокот на јануари 2009. и се сеќавам првото мислење го оставив во темата за Lost... При крајот на истиот месец Крис сакаше да прави некои измени на форумот и требаше и ние форумџиите да предложиме што мислиме дека треба да има овој форум... Јас предложив да се отворат форуми за нашите телевизии и емисии, такво нешто се отвори, се пријавив за модератор на претходно споменатите области, и еве и ден-денес сум на истата позиција. Let's have a moment... 871427
Секогаш се трудев подфорумите кај што бев модератор да изгледаат што подобро и ги „скенирав“ детално секогаш кога ќе можев да стигнам...

Да не беше форумов и квалитетните мислења и мини рецензиите што ги оставаат поедини членови можеби немаше и никогаш да гледам серии како HIMYM, FlashForward... Let's have a moment... 157350

На овој форум секогаш ќе ме потсеќаат и два „скандали“, едниот со Викторија ланското лето, другиот со Марко годинава. Let's have a moment... 24632 Let's have a moment... 24632 Let's have a moment... 24632 Let's have a moment... 24632 Let's have a moment... 24632

Од ова место имам само убави спомени и едвај чекам да стартува новиот и подобар форум. Let's have a moment... 547482


Последната промена е направена од Burrows на Пон Jул 19, 2010 1:34 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Let's have a moment... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Let's have a moment...   Let's have a moment... I_icon_minitimeПон Jул 19, 2010 1:33 am

Да се вратиме назад низ страниците...ам.
Август 2008, на Кајгана форумот (тогашен верен член и постер) од Боби доби приватна порака да се зачленам на новоотворениот македонски форум за серии и теленовели. Секако се зачленив веднаш како LucasScott (OTH) и бев многу скептичен во врска со форумот кој ми беше препишан од ЕМДТ хр, па затоа и не го посетував. Мислењата ми беа штури и се ми беше некако детско и аматерско. Мислев дека Боби е админ на форумов (тогаш ESC) а бидејки со него се имавме јадено цела година претходно на хрватскиот форум, и некако не ми се доаѓаше овде. Арно ама форумот почна да расте и ете го Крис се врати. Него го имав запознаено преку Игор (лично). И некако одеднаш нештата се променија. Наиде бран на нови постери, Боби созреа и почна да пишува квалитетни мислења, темите повеќе не беа копии и препишаници од ЕМДТ се створи еден мал круг на форумџии кои фино си коментираа за серии и теленовели, а подоцна за музика, филмови, дешавки од животот и слично. Малата фамилија почна да расте.
Имаше многу расправии (најзапомнети моите со Крис и Пит), па смирувања, па пецкања, па индиректни напади, расправи за вкус и сл.
Забавни две години во секој случај. Ми стана најдраг форум кој некогаш сум го посетувал. Од другите се откажав но на овој му останав верен и ќе биде така засекогаш!

И за крај мало лигавење: You guys...I <3 you all! Let's have a moment... 353532 (мало ролајсче во мој стил)
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Let's have a moment... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Let's have a moment...   Let's have a moment... I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Let's have a moment...
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Оф Топик-
Отиди до: