Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeСмешки од училишните денови Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Смешки од училишните денови

Go down 
АвторПорака
LUNA
Член
Член
LUNA


Female Број на мислења : 160
Location : Скопје
Registration date : 2010-03-07

Смешки од училишните денови Empty
ПишувањеПредмет: Смешки од училишните денови   Смешки од училишните денови I_icon_minitimeВто Мај 04, 2010 11:56 pm

Лани во 1ва година после новагодина,(второ полугодие) ни дојде нов ученик.И сега дека нов ученик,сите наставници го прашуваа од кај е,што е и т.н.И имавме час по англиски и влегува професорката и го гледа нов ученик,почнува часот и сега наставничкава го прашува разни работи на англиски за да види колку знае.И го прашува (ова се на англиски беа прашањата,ама јас сега ќе ги напишам на македонски),Каде беше на зимски распуст?А детето тапа беше англиски,и моиве соученици му потшепнуваа што го прашува,и он вика бев во Англија.Следуваа повеќе прашања од типот на Со кого беше,Што правеше... и он нормално со големи тешкотии ги одговараше.И накрај прашање:Запозна ли некое девојче?-(нормално штом бил во Англија,се претпоставува дека девојчето била Англичанка,а нормално дека секој најдобро си го знае мајчиниот јазик)и он вели да запознав девојче.Наставничката - А правевте ли муабет? Да правевме муабет.Наставничката - И кој знаеше подобро да збори ТИ или ТАА? (И нормално секој ќе си помисли таа,бидејќи англичанка,нели мајчин јазик и е) И он самоуверено ЈАС!!! (И цел клас прашалници Смешки од училишните денови 276407 - на часов жив трупец,а таму подобро знаел да збори од англичанката хахаха)Дури и наставничката се зачуди и го прашува А колку години имаше девојчето?И он вика 3 Смешки од училишните денови 864704 Смешки од училишните денови 959987 .Леле кога кажа 3,абе сме се газеле од смеење стомаците пола саат не болеа од толку смеење циркузи беше.

Ако и на вас ви се случила некоја интересна случка од школо напишете ја.
Вратете се на почетокот Go down
 
Смешки од училишните денови
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Оф Топик-
Отиди до: