Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeВежби за телепатија Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Вежби за телепатија

Go down 
3 posters
АвторПорака
Гостин
Гостин
avatar



Вежби за телепатија Empty
ПишувањеПредмет: Вежби за телепатија   Вежби за телепатија I_icon_minitimeСаб Апр 10, 2010 5:42 pm

Вежби за телепатија Vezbi-telepatija2
Телепатијата е пренос на мисли, чувства од една личност (испраќачот) кон друга (примачот), без употреба на нормалните сетила. Комуникацијата се одвива само преку умот, испраќање и примање на мисли. Всушност, тоа е испраќање на емоционална, психичка и ментална енергија, односно нивна комбинација без физички контакт.

Видови телепатија
психичка телепатија
емоционална телепатија
метална телепатија

Сите имаат можност за телепатија, но потребно е огромна концентрација. За да се научи ова е потребно вежбање и пробување на телепатски вежби. Важно е да знаете како да го избистрите умот, да се концентрирате и да се фокусирате на одредена личност во моментот. Медитацијата може да помогне при фокусирањето. Телепатијата помеѓу членови на семејството може да доведе до поголем успех.
Вежби за телепатија Vezbi-telepatija

Вежба со бои

Земете 5 исти предмети, но со различна боја.
Бидете присутни овде, во моментот (психички!).
Фокусирајте се.
Осигурајте се дека сте навистина >сега< и >тука<.
Испразнете го умот од секакви мисли. Иако звучи едноставно сепак потребна е многу добра концетрација за да не мислите на ништо што би ви го одземало вниманието и би ве декоцентрирало.
Не мислете на други места и работи, не мислете на минатото, не мислете на иднината, не мислете воопшто.
Седнете со некоја друга личност.
Изберете кој ќе биде примачот, а кој испраќачот.
Испраќачот нека замисли една од боите на претходно спомнатите предмети..
Испраќачот треба силно се концентрира и да ја испрати пораката т.е мислата до примачот. Потребна е огромна концентрација и верба што не може да се оствари ако мислите на други работи или се сомневате во успешноста.
Примачот се обидува да се поврзе со умот на испраќачот, така што се концентрира силно на она што треба да му биде испратено.
Откако пораката е (можеби) пренесена, примачот на глас ја кажува бојата.
Доколку вежбата успее, може да си ги смените местата или да вежбате со други предмети, броеви, карти... во спротивно сконцентрирајте се подобро.
Вратете се на почетокот Go down
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Вежби за телепатија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вежби за телепатија   Вежби за телепатија I_icon_minitimeСре Jул 07, 2010 1:46 am

Имам амбиции за ова,но едноставно не ме бива.Не можам да мислам на НИШТО.....
Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Вежби за телепатија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вежби за телепатија   Вежби за телепатија I_icon_minitimeСре Сеп 22, 2010 1:23 am

Ајде да ја активираме темава. Многу пати ми се има случено со другарка ми со поглед да се разбираме посебно во некои ситуација кога е потребно тоа, а некогаш ништо не можеме да се разбериме и со збор, а не пак со мисли Вежби за телепатија 353532
Или истовремено да помислиме и кажеме некоја работа или пак да се надополниме во зборувањето. Можеби ова е далеку од телепатија и се работи за тоа што многу време поминуваме заедно посебно сега со факултетот. Сето ова без вежби и слично...
Вратете се на почетокот Go down
emu6
Член
Член
emu6


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 287
Birthday : 1996-04-15
Age : 28
Location : Битола
Registration date : 2010-02-03

Вежби за телепатија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вежби за телепатија   Вежби за телепатија I_icon_minitimeЧет Ное 25, 2010 9:23 pm

јас сум телепатски поврзана со мајка ми и со брачеда ми, секогаш нешто исто мислиме и понекогаш зборуваме едно нешто во исто време без да се договориме
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Вежби за телепатија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вежби за телепатија   Вежби за телепатија I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Вежби за телепатија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општи теми од животот :: Мистерии-
Отиди до: